DANSKA - NORVEŠKA             31 : 25

FRANCUSKA OLIMPIJSKI ŠAMPION!!!
Trikolori po 3.put postali olimpijski sampioni!!!
U finalu posle velike borbe pobedili sjajnu Dansku!!!
Meč resen tek u finisu, Danska imala napad za izjednacenje, ali su Danci izgubili loptu, Ludovik Fabregas pogodio sa celog terena za veliko slavlje Francuza!!!
Španija osvojila bronzu, posto je pobedila Egipat!!!
Sjajan turnir u rukometu u Tokiju!!!
Zlato kod žena osvojila Francuska, koja je bila bolja od Rusije sa 30:25, dok je Norveška u mecu za bronzu deklasirala Svedsku 36:19!!!

Francuska je novi olimpijski šampion, posto je sa trona svrgla Dansku.Bilo je ovo 3.zlato za Trikolore na OI, po cemu im nema premca.Svrgli su sa trona Dance, koji su zvanicni branioci titule.Gledali smo sjajno finale, jako uzbudljiv mec i zasluzena pobeda Francuza, koja je vodila celim tokom meča.Danska je povela odmah na startu i imala po gol prednosti(1:0,3:2 i 4:3).Medjutim onda Francuka preuzima kontrolu nad mecom i vodi sa 6:4.Odrzavaju tu prednost i jos je povecavaju na 9:6.Danska smanjuje na 9:8.Onda serijom golova, Francuska dolazi do 12:8.Na poluvremenu 14:10.Velikih +4.Na pocetku drugog dela, Francuska uvecava prednost, vodi 16:10.Delovalo je u tim trenucima da su Danci nemocni.Ali ne bi Kraljevici bili sve ovo poslednjih deceniju i malo jace, da se ne vrate u mec.Proigrao je Mikel Hansen, doduse on jedini je mogao da pokrene tim.Ipak odrzavaju prednost Francuzi od +6(18:12), jos malo.Danska smanjuje na 18:14.Francuska vodi 21:16 u 45.minutu.Danci prave seriju i stizu do 22:20.U 49.minutu, golom Godsela, Danska smanjuje na 22:21.Danska brani napade, Mikel Hansen promnasuje sedmerac.Danci ne uspevaju da postignu gol dugo vremena i to ih je kostalo zlata.Remili u 52.minutu donosi +2(23:21), sjannim sutem sa devet metara.Danci se opet muce u napadu, ali dobro se brane.Ipak drama u šposlednjih nekoliko minuta.Gidsel u 56.minutu smanjuje na 23:22.U 57.minutu Deska sa levog krila postize gol za 24:22.Do kraja jos tri minuta.U 59.minutu, OLsen smanjuje na 24:23.Do kraja minut i po.Francuska krece u napad po zlato i ne koristi napad da resi pitanje pobednika.Danska krece u napad i ima za to sasvim dovoljno vremena, citavih 45 sekundi.Medjutim Danci greše, gube loptu, Ludovik Fabregas sutira sa svoje polovine na prazan gol, posto su Danci igrali bez golmana i postizu gol za zlato.Kod Francuza Nedim Remili je dao 5 golova,Dika Mem i Ugo Deska po 3.Kod Danaca Mikel Hansen dao 9,Matijas Gidsel 6.Bolja Francuska i zasluzeno zlato.U mecu za bronzu, ŠPanija je pobedila Egipat i osvojila bronzu.Odlican Egipat ostao je bez medalje.Prvo poluvreme izjednaceno.ŠPanija ima +2(14:12,15:13), onda i +3(17:14).Poluvreme 19:16 za Španiju.U drugom poluvremenu Egipat dolazi do egala 21:21.Onda imamo egal celo drugo poluvreme.Španija vodi jedan razlike, Egipat izjednaci.Tako sve do 28:28.Onda je Španija povela sa 30:28, vise nije ispustala prednost.Egipat je smanjio na -1 u svakom napadu, ali nije mogao do izjednacenja.U polufinalu Francuska je imala problema sa Egiptom, dok je Danska tek u finisu meca stigla do finala.Španija je smanjila na 23:22.Onda su za kratko vreme u istom minutu, Danci postigli dva gola, preko Hansena i Mensaha i poveli sa 25:22 i mec je bio resen.Gledali smo pravi triler u cetvrtfinalu izmedju Svedske i Španije i pobeda Crvene furije.Egipat je iznenadio Nemačku, dok je Norveska potpuno razocarala jer je ispala u cetvrtfinalu, Danska je lagano dobila.Ocekivalo se od Norveske da je kandidat za medalju, vratili se kuci vec posle cetvrtfinala.
Na ženskom turniru takodje smo gledali zanimljiv,uzbudljiv i kvalitetan turnir.Francuska je osvojila zlato, posto je u finalu pobedila Rusiju sa 30:25.Francuska je u prvom delu vodila sa 2-3 gola razlike, ali u drugom je potpuno nadigrala Rusiju.Iako je Rusija stigla do egala 16:16, vise nije bilo nade za njih.Serijom 6:0, Francuska vodi 22:16.Ruskinje smanjile par puta na -4(24:20,25:21;28:24).Ali to je bilo sve, Francuskinjama ide zlato.Bronzu je osvojila Norveška, koja je u mecu za bronzu deklasirala Svedsku sa 36:19.Mecevi polufinala takodje su bila uzbudljiva.Francuska je pobedila Svedsku 29:27.Rusija bila bolja od Norveske 27:26.U prvom delu sve do 11:11, niko nije imao prednost od dva gola razlike.Onda Rusija pravi seriju 3:0, vodi sa 14:11 na poluvremenu.Drzala se Norveska do 17:16.Rusija pravi seriju 5:0, vodi 22:16 i resava mec.Norveska je smanjila na 26:24, ali Rusija povela 27:24 i sve je bilo gotovo.U cetvrtfinalim mecevima, Francuska je pobedila Holandiju(32:22).Švedska nadigrala Juznu Koreju(39:30).Norveska bolja od Madjarske(26:22).Rusija pobedila Crnu Goru(32:26).