TOKIO - OLIMPIJSKE IGRE 2020 odbojka

gidra | 08 Avgust, 2021 17:17

TOKIO - OLIMPIJSKE IGRE  2020 odbojka

FINALE

FRANCUSKA - RUSIJA         3 : 2 ( 25 : 23 ; 25 : 17 ; 21 : 25 ; 21 : 25 ; 15 : 12 )

MEČ ZA 3.MESTO

ARGENTINA - BRAZIL         3 : 2 ( 25 : 23 ; 20 : 25 ; 20 : 25 ; 25 : 17 ; 15 : 13 )

POLUFINALE

RUSIJA - BRAZIL                        3 : 1 ( 18 : 25 ; 25 : 21 ; 26 : 24 ; 25 : 23 )
FRANCUSKA - ARGENTINA         3 : 0 ( 25 : 22 ; 25 : 19 ; 25 : 22 )

ČETVRTFINALE

FRANCUSKA - POLJSKA               3 : 2 ( 21 : 25 ; 25 : 22 ; 21 : 25 ; 25 : 21 ; 15 : 9 )
ARGENTINA - ITALIJA                 3 : 2 ( 21 : 25 ; 25 : 23 ; 25 : 22 ; 14 : 25 ; 15 : 12 )
BRAZIL - JAPAN                           3 : 0 ( 25 : 20 ; 25 : 22 , 25 : 20 )
RUSIJA - KANADA                        3 : 0 ( 25 : 21 ; 30 : 28 ; 25 : 22 )

FRANCUSKA OLIMPIJSKI ŠAMPION!!!
Trikolori osvojili svoju prvu medalju na OI i odmah zlatnu!!!
U finalu u pravoj drami Rusija stigla 0:2, vodila 6:3 u petom setu, ali Francuska je pokazala da su ovo njene igre!!!
U meču za bronzu, Argentina napravila senzaciju i osvojila bronzu, pobedivsi Brazil!!!
U polufinalu Rusija posle preokreta srusila velikog rivala selekciju Brazila!!!
Poljska ispala u cetvrtfinalu od sjajne Francuske!!!
Poljaci vodili sa 2:1 u setovima protiv Trikolora, bili najveći favoriti za zlato!!!
Italija ispala u četvrtfinalu od Argentine!!!

Francuska je olimpijski šampion, posto je u finalu pobedila selekciju Rusije sa 3:2 u setovima.Gledali smo fantastican odbojkaski turnir.Trikolori su osvojili prvu medalju na OI i to zlatnu.Neverovatno su igrali od cetvrtfinala, u grupi bili bledi i jedva prosli sa samo dve pobede.U 1.kolu pregazila ih je ekipa SAD, ali onda su igrali sve bolje, istina jedva prosli.Imali su isti skor kao i SAD 2-3, ali zbog dva boda vise prosli dalje.SAD je ispao, Francuska uzela zlato.Gledali smo sjajno finale, neverovatan mec.Francuska je vodila sa 2:0 u setovima, Rusija stigla na 2:2 u setovima, imala vodjstvo u petom setu 6:3, ali pala pred raspolozenim Galskim petlovima.U prvom setu vodila je Rusija i tu je ispustila Francuze.Od 12:9, Rusija je stalno imala +3, sve do 20:17.Poen za poen odgovarao je Rusima, ali su u finisu poklekli.Imala je Rusija +4(22:18).Medjutim Francuska smanjila na 22:21.Povela Francuska sa 23:22, serijom 5:0.Rusi dosli do egala 23:23, Trikolori sa dva poena osvojili prvi set i poveli sa 1:0 u setovima.Drugi set potpuna dominacija Franciuza i delovalo je da Rusi ne mogu da prebole prvi set i da ce lako poloziti oruzje u ostatku meca.Francuska povela 6:3, pa 10:5.Rusija smanjila na 10:7.Medjutim Francuska povecava prednost na 13:8.Onda je bilo 15:9.Rusija smanjila na 19:16, pa 20:17, ali to je bilo, Francuska je povela sa 2:0 u setovima.Delovalo je da Rusima nema spasa, medjutim potpuni preokret je usledio u trecem setu.POsle igranja poen za poen, Francuska je stigla do 12:9, pa 13:10.Cinilo se da ima kontroliu nad mecom.Medjutim preokret.Rusija stize do 15:15, onda ima minimalnu prednost.Vodi prvi put 21:19.Kod rezultata 22:20, Loran Tili trazi celindz i prekida poen, nije bio u pravu posto Rus nije nagazio liniju za servis.Poen pripada Rusima, koji vode 23:20 i set je gotov, 2:1 u setovima.Inace Ngapet je poentirao iz tog napada, ali je Tili ranije trazio celindz.U cetvrtom setu, videlo se da su se Rusi potpuno vratili u mec.Na pocetku cetvrtog seta opet Francuzi imaju lepu prednost.Vode sa 4:1,5:2,6:3 i 7:4.Ali onda Rusi krecu u potpun povratak.Stizu do 8:8.Posle igranja poen za poen, prvi put vode sa dva razlike 15:13.Francuska stize do izjednacenja na 16:16 i 17:17.Medjutim Rusi bolji u finisu seta.Sticu dva poena prednosti 19:17 i sigurno cuvaju prednost.Vode 21:18, sve smo blizi petom setu.Francuska smnjuje na 21:20.Medjutim Rusi dolaze do 23:21 i set je gotov, 2:2 u setovima.Pobednika olimpijskog turnira odlucice peti set.U petom setu, bolja Rusija, dobro je otvorila set.Vode 3:0, 4:2 pa 6:3.Medjutim Francuzi su predodredjeni za sjajne rezultate u ekipnim sportovima u Tokiju.Francuska proekrece na 7:6.Pa vodi 10:8.Rusija stize do 10:10 i 11:11, onda je stigla odluka.Sjajnim servisom Patrija, Trikolori dolaze do 13:11.Brizar sjajno kuva za 14:12, dok posle greske Rusa, Francuska osvaja zlato.Kod Francuza Ervin Ngapet 26 poena,Žan Patri 15,Trevor Kleveno 11.Kod Rusa Maksim Maksimov 21,Egor Kliuka 20.Koliko je ovo bio zanimljiv turnir, nije se pokazalo samo u finalu, vec i u mecu za bronzu, pa onda i u polufinalu i cetvtfinalu.Argentina je u mecu za bronzu pobedila Brazil sa 3:2 u setovima i osvojila svoju prvu bronzu, jos od Seula 1988.godine.Velika senzacija, Brazil ostaje bez medalje, nije preboleo poraz u mecu polufinala protiv Rusije.Prvi set je pokazao da Argentina moze do iznenadjenja.Odlicno su poceli.Od 14:10 do 19:15 imaju 3 ili 4 poena prednosti.Brazil smanjuje na 20:19, 21:20,22:21,23:22.Argentina u igri poen za poen slomila otpor Brazila i povela sa 1:0 u setovima.U drugom setu Argentina u egalu sve do 18:17.gaucosi nisu mogli da se primaknu na manje od dva poena zaostatka, pa je Brazil izjednacio na 1:1 u setovima.U trecem setuArgentina vodi 3:0,6:2 i 9:5.Brazil stize do 10:10, ali Gaucosi vode sa 13:11.Argentina vodi 16:13.Brazil stize do 16:16.Brazil poveo 19:17, pa onda 20:18.Vise Argentina nije mogla da se vrati u set, Karioke povele 22:18, pa je Brazil poveo sa 2:1 u setovima.Cinilo se da je Brazil slomio otpor Brazila, ali nije bilo tako.Neverovatni Argentinci igraju kao da se nista nije dogodilo.Od vodjstva Brazila 4:2 i 6:5, Argentina je povela sa neverovatnih 15:7.Konsnatno su odrzavali vodjstvo od 6-7 razlike i lagano dosli do 2:2 u setovima.U petom setu drama.Argerntina je povela sa 3:0,7:3,9:5,10:6.Ali Brazil smanjuje na 10:9.Brazil stize do izjednacenja na 12:12 i 13:!3.Medjutim Argentina prvo sjajnim napadom, onda sjajnim blokom dolazi do pobede i bronze.Francuska je lagano u polufinalu Argentinu.Argentina vodila 21:20 u prvom setu, Trikolori poveli 24:22 i dobili prvi set.Drugi set dihgurna i ubeldjiva Francuza za 2:0 u setovima.U trecem setu, Argentina u egalu do 21:21, Francuska dolazi do 23:21 i dolazi do finala.U slageru polufinala, Rusija je pobedila Brazil posle proekreta.Brazil je lako dobio prvi set.Drugi set je vodila Rusija ceo set 3-4 razlike i sigurno dobila drugi set.Treci set je odlucio.Brazil je vodio 20:13, uspeo da izgubi set i prokocka veliku prednost.U cetvrtom setu, Rusija je vodila konstantno poen do dva razlike, niko nije imao vecu prednost.Onda je Rusija u finisu uspela da dobije set i mec.U cetvrtfinalu Poljska najveci favorit za zlato izgubila je protiv Francuske, iako je vodila sa 2:1 u setovima.POljska je povela sa 7:4 u cetv rtom setu i cinilo se da ide u polufinale.Ali Francuska je od tzada zaigrala kao u transu i onda u petom setu razbila Poljake.Konstantno rasla razlika 6:2, 10:5,12:6.Sve je bilo gotovo, propao je san Poljaka da stignu do trofeja koji im nedostaje.Argentina je napravila prvo iznenadjenje u cetvrtfinalu eliminisavsi Italiju posle maratona i pet setova.Italija nema olimpijsko zlato i na jos jednoj OI su ostali praznih rukava.