SAD - FRANCUSKA                  87 : 82

MEČ ZA 3.MESTO

AUSTRALIJA - SLOVENIJA      107 : 93

SAD JE OLIMPIJSKI ŠAMPION!!!
Amerikanci vodili od sredine prve cetvrtine i do kraja kontrolisali mec!!!
Francuska smanjila na -3(85:82), ali Kevin Durent sa dva bacanja na 10,3 sekunde do kraja resio meč!!!
Australija osvojila bronzu, posto je nadigrala Sloveniju, koja se nije oporavila od sokantnog poraza u polufinalu od Franuske!!!
Peti Mils briljirao sa 42 poena!!!

Muška košarkaška reprezentacija SAD osvojila je zlatnu medalju na OI u Tokiju, posto je u finalu pobedila odlicnu selekciju Francuske.SAD je kontrolisao mec celim tokom meča, ali u finisu Francuzi ugrozavali prednost Jenkija.Mec je poceo vodjstvom Francuske, koja na krilima Furnijea u 5.minutu vodi 10:4.SAD je promasio prvih sedam suteva za tri u prvoj cetvrtini.Poslednje vodjstvo Francuske je bilo 15:12 u 8.minutu.SAD je preokrenuo rezultat u svoju korist.Odlicnom serijom, SAD zavrsava prvu cetvrtinu sa vodjstvom od 22:18.U 12.minutu 28:22 za SAD.Durent melje rivala i SAD dolazi do velikih 38:24.Medjutim Trikolori se vracaju i smanjuju na 39:32.Imao je SAD +10(43:33), poluvreme 44:39 za SAD.Francuska u trecoj cetvrtini smanjila na 46:44, trojkom Jabuselea i dvojkom De Koloa.Ipak u 24.minutu Amerikanci se odlepljuju na 56:45.Francuska smanjuje na 60:52.Razlika konstantno izmedju 10-14 razlike.U 28.minutu 65:55 za SAD.U 29.minutu 71:57 za SAD.Na kraju trece cetvrtine, trojkom Batuma, Francuska smanjuje na 71:63.Poslednja cetvrtina bila je uzbudljiva.U 33.minutu Francuska smanjuje na 73:67.Trojkom Ntilikine, Francuska smanjuje na 73:70.Ali onda Lilard ubacuje dve duge dvojke i 77:70.U 37.minutu, Gober promasuje dva bacanja, Tejtum pogadja trojku i opet je lepih 82:72 za SAD.Ipak sjajni Furnije trojkom smanjuje na 84:78.Do kraja minut i desetak sekundi.Lilard pormasuje jedno bacanje.Francuska smanjuje sa 85:78, na 85:82, na samo desetak sekundi kraja.Fauliran je Kevin Durent, na 10,3 sekundi do kraja.Lagano ubacuje dva bacanja i resava mec.Francuzi su promasili poslednji napad i to je to.SAD je opet olimpijski sampion.Najfikasniji kod SAD Kevin Durent sa 29 poena,Dzejson Tejtum je imao 19,Demjan LIlard i Dzru Holidej po 11.Kod Francuza Evan Furnije i Rudi Gober po 16,Jabusele 13,De Kolo 12.U mecu za bronzu Australija je pobedila Sloveniju, bez problema i osvojila bronzu, posle nekoliko cetvrtih mesta sa velikih takmicenja.Slovenija se nije oporavila posle sokantnog poraza od Francuske u polufinalu.Luka Doncic nije bio raspolozen za igru, vise se svadjao sa sudjama nego sto je igrao.Peti Mils je potpuno razbio Janeze i sasuo im 42 poena.Na pocetku meca, BUmersi su dali do znanja da zele konacno tu medalju sa velikih takmicenja.Vodjstvo od 9:2, odredilo je dalji tok meca i bilo je jasno da su Bumersi raspolozeniji za igru.Doncic smanjio na 9:5.Mils vodi igru, pogadja i asistira Lendejlu za 13:7.Tobi i DOncic smanjuju na 13:11.Na kraju prve cetvrtine 20:19 za Australiju.Slovenijamkonacno ima blagu prednost.U 13.minutu 28:25 za Sloveniju.Onda Kej pogadja trojku za 28:28, vraca Dragic za 31:28, pa jos jedna trojka Milsa za 31:31.Ali MIls pogadja trojku novu trojku za 37:35 za Bumerse.Biolo je to poslednje vodjstvo Slovenaca.Mils briljira i nastavlja da reseta kos rivala, onda Lendejl poentira za 41:35 u 16.minutu.Novi poeni MIlsa za 45:35.Neverovatni MIls postigao je 26 poena u prvom poluvremenu.Onda trojka DOncica za 45:40.Opet su Slovenci na samo -5.Poluvreme 53:45 za Australiju.Australija vodi sa 59:49.Tobi trojka, pa uzvraca Ingls za 62:52.Mils za 64:52.U 28.minutu Prepelič pogadja trojku uz faul, pa Janezi smanjuju na 66:60.Ali odmah je uzvratila Australija prvo +10(72:62), treca cetvetina 78:67 za Bumerse.Pocetkom poslednjeg perioda igre Bumersi 81:67.Slovenija smanjuje na 81:75.Eksum pogadja za 83:75, Prepelič trojku za 83:78, DOncic pogadja za 83:80.Slovenija vrlo blizu.Ali do kraja jos sest minuta.Onda Dante Eksum pogadja prvo trojku, onda krade loptu za lako zakucavanje za 90:80.U 36.minutu, Doncic pogadja trojku za 90:83, Mils za dva za 92:83.Onda jos jedna trojka Doncica za 92:86.Ali odmah u sledecem napadu Ingls vraca trojku za 95:86.MIls za 97:86 u 37.minutu.Na 2,44 minuta do kraja, BUmersi vode +13(99:86).Bronza im je bila sve bliza.Na 1,58 minuta do kraja meca, Australija vodi 102:88 i to je bio kraj.Australija je stigla do bronze.Kao sto smo rekli, Peti Mils dao 42 poena i 9 asistencija, Ingls 16 poena i 9 skokova,Dok Lendejl 14,Dante Eksum 12.Kod SLovenije Luka Dpncic 22 poena, 8 skokova i 7 asistencija,Klemen Prepelič 18,MAjk Tobi 13,Jaka Blažić 12.