BRAZIL - MEKSIKO         0 : 0 ( 0 : 0 ; 0 : 0 )  PENALIMA 4 : 1
ŠPANIJA - JAPAN           1 : 0 ( 0 : 0 ; 0 : 0 ) PRODUŽECI

BRAZIL - EGIPAT                            1 : 0
ŠPANIJA - OBALA SLONOVAČE      5 : 2 ( 3 : 2 ; 2 : 2 ; 1 : 1 )   PRODUŽECI
JAPAN - NOVI ZELAND                   1 : 0
MEKSIKO - JUŽNA KOREJA             6 : 3

BRAZIL OLIMPIJSKI SAMPION!!!
Brazil u finalu u produzetku pobedio Španiju, koja je dosla sa dosta igrača koji su igrali na EURO pre mesec dana!!!
Selesao odbranio olimpijsko zlato osvojeno pre pet godina u Riju!!!
Za Crvenu furiju na OI igraju Unai Simon,Pau Tores,Ojarzabal,Olmo,Pedri,Asensio, sve igraci koji su igrali na EURO!!!

Brazil je novi stari olimpijski sampion posto je u finalu pobedio Španiju sa 2:1, tek posle produzetaka, u regularnom toku bilo je 1:1, u finalu koje se igralo u Jokohami.Nismo videli neku super utakmicu, ali bilo je dosta uzbudjenja.U 36.minutu, dosudjen je penal za Brazil.Unai Simon promasio je loptu i udario Mateusa Kunju.Rišarlison je namestio loptu i sutirao preko gola.Medjutim u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela, Dani Alves proigrao je Akunju, koji neometan sa desetak metara pogadja mrezu SImona.1:0!!!Ipak vodjstvo za Brazil.U drugom delu, velika sansa za Brazil u 52.minutu, Rišarilson je sutirao, ali je Simon odbranio i skrenuo loptu u stativu.U 61.minutu, Španija je izjednacila.Karlos Soler je dodao do Ojarzabala, ovaj zakucao loptu u mrezu.1:1!!!Igralo se izmedju dva sesnaesterca do kraja regularnog dela meca.Ipak Španija je mogla u finisu da stigne do vodjstva i verovatno pobede.Oskar Gil je zeleo da centrira sa desne strane, pogodio je prečku.U 89.minutu Brajan Gil je sutirao sa ivice sesnaesterca, snaznim sutem uzdrmao jos jednom precku gola Brazila.NIje bilo vise uzbudjenja i moralo se u produzetke.U 108.minutu, Brazil stize do gola.Malkom je dobio loptu, prosao pored Valjeha, izasao sam pred SImonom, pogodio suprotan ugao gola SImona.2:1!!!Brazil je blizu novog zlata.DO kraja Španci pokusavali sa stihijskim napadima, ali nisu uspeli da izjednace.Trazili su penal u 114.minutu, zbog igranja rukom, ali nisu ga dobili.Nije bilo vise sansi za izjednacenje, pa je Brazil odbranio olimpijsko zlato.U mecu za bronzu Meksiko je nadigrao Japan i osvojio bronzu.Inace oba finalista preziveli su teske meceve polufinala.Brazil je tek boljim izvodjenjem jedanaesteraca bio bolji od Meksika, dok je Španija pobedila Japan, golom Asensija, pet minuta pre kraja drugog produzetka.Španija je jedva prosla cetvrtfinale protiv Obale Slonovace.Jesu ubedljivo pobedili posle produzetaka, ali bilu su pred eliminacijom u regularnom toku meca.U 91.minutu golom Gradela, Obala Slonovace je povela sa 2:1.Izjednacio je Mir u 93.minutu, posle greske odbrambenog igraca Slonova, koji u zelji da izbaci loptu glavom, dodaje do Mira, koji sa par metara pogadja mrezu.Na olimpijskom turniru igralo je 16 reprezentacija podeljeno u cetiri grupe.U Grupi A, igrali su Japan,Meksiko,Francuska i Jzna Afrika.Iznenadjujuce je ispala Francuska.Japan je ostvario sve pobede u grupi.PObedili su redom Juznu Afriku(1:0),Meksiko(2:1) i Francusku(4:0).Meksiko je pored poraza od Japana, zabelezio pobede protiv Francuske(4:1) i Juzne Afriuke(3:0).Francuska sa dva poraza nije mogla da prodje dalje.Jedino je pobedila Juznu Afriku sa 4:3, sto nije bilo dovoljno da prodju dalje.U Grupi B, igrali su Juzna Koreja,Rumunija,Honduras i Novi Zeland.Prosli su dalje Juzna Koreja i Novi Zeland.Juzna Koreja je na startu turnira izgubila od Novog Zelanda(1:0), dok mje pobedila Rumuniju(4:0) i Honduras(6:0).Novi Zeland je pored pobede nad Juznom Korejom, izgubio protiv Hondurasa(3:2), igrao nereseno sa Rumunijom(0:0).Rumunija je pobedila Honduras(1:0), sto joj nije bilo dovoljno za prolaz.U Grupi C, igrali su Španija,Egipat,Argentina i Australija.Prosli su dalje Španija i Egipat.Španija je jedino pobedila Australiju(1:0).Igrala nereseno sa Egiptom(0:0) i Argentinom(1:1).Egipat je pobedio Australiju(2:0).Faraoni su izgubili od Argentine(1:0), dok su remizirali sa Spanijom, sto im je bilo dovoljno da prodju dalje.U Grupi D, igrali su Brazil,Nemacka,Obala Slonovace i Saudijska Arabija.Brazil i Obala Slonoivace su prosli dalje, Nemačka je ispala vec posle grupne faze.Brazil je pobedio Nemačku(4:2) i Saudijsku Arabiju(3:1).Selesao je remizirao protiv Obale Slonovače(0:0).Slonovi su pored remija protiv Brazila, remizirali i protiv Nemačke(1:1) i pobedili Saudijsku Arabiju(2:1), sto im je bilo dovoljno za prolaz.