NADAL - DJOKOVIĆ        6 : 0 ; 6 : 2 ; 7 : 5

DJOKOVIĆ - CICIPAS         6 : 3 ; 6 : 2 ; 5 : 7 ; 4 : 6 ; 6 : 1
NADAL - ŠVARCMAN          6 : 3 ; 6 : 3 ; 7 : 6 ( 7 : 0 )

POLUFINALE

SVJONTEK - PODOROSKA        6 : 2 ; 6 : 1
KENIN - KVITOVA                    6 : 4 ; 7 : 5

RAFAEL NADAL OSVOJIO ROLAN GAROS!!!
Nadal razbio Djokovića u finalu i osvojio svoj 20.gren slem u karijeri čime se izjednačio sa Federerom po broju gren slem titula!!!
Neverovatni Španac stigao do svog 13.trofeja u Parizu za tenisku večnost!!!
Djoković nije ličio na sebe u finalu!!!
U polufinalu protiv Cicipasa vodio 2:0 u setovima i 5:4 u trećem setu, servirao za pobedu, propustio meč loptu i tek u petom setu slomio mladog Grka!!!
Toga je mozda kostalo bolje igre u finalu, ali Rafa je stvarno nedodirljiv na šljaci i tako će ostati dok ne zavrsi karijeru!!!
Postavlja se pitanje da li se Djoković ovim porazom i onom nesrecom na US Openu oprostio od borbe za zvanje najboljeg u istoriji!!!
Razliku na ATP listi povećao je na 1890 poena u odnosu na Nadala, ima realne šanse da stigne Federera 8.marta 2021.godine po broju nedelja na teniskom vrhu, ali kada su u pitanju gren slemovi tu će biti tesko jer sada zaostaje za tri slema za obojicom svojih najvecih rivala!!!
IGA SVJONTEK OSVOJILA ROLAN GAROS!!!
Mlada 19-godisnja POljakinja suvereno osvojila svoj 1.gren slem trofej bez izgubljenog seta!!!
Dominacija mlade Poljakinje ogleda se u tome sto je najvise u jednom mecu izgubila pet gemova, dok je cetiri rivalke dobila jos ubedljivije!!!

Španac Rafael Nadal pokazao je da mu nema premca na šljaci u Bulonjskoj šumi.Nadal je u finalu potpuno demolirao Novaka Djokovića sa 3:0 u setovima i stigoa do svog 13.trofeja u Parizu.Bila mu je ovo 20.gren slem titula u karijeri, čime se izjednačio na večnoj listi najuespesnijih svih vremena sa Rodzerom Federerom.Djokovic sada kaska za obojicom tri slema, pa se postavlja pitanje da li moze da ih stigne i eventulano prestigne.Mnogo je Nole propustio sansi, i cini se da ce ovo ici tesko.Od izgubljenih finala sa Vavrinkom i Marijem, do povrede za koju nije imao leka citave dve godine, gde je izgubio dve vrlo vazne godine kada je mogao da dominira, pa sve do ovogodiwsnjem US Opena gde je diskvalifikovan zbog toga sto je lopticom pogodio sudiju.Ipak ostaje mu uteha sto je povecao razliku na ATP listi u odnosu na Nadala za 1890 bodova, pa ima velike sanse da stigne Federera sa 310 nedelja 8.marta 2021.godine, posto se po svemu sudeci  nece oduzimati bodovi bas do tog famoznog 8.marta 2021.godine, kada je krenuo haos sa koronom, pa je sezona bila prekinuta skoro šest meseci.O finalu se nema sta puno dodati.DOminacija Nadala i nemoc Djokovica.Jasno je da je Rafa gotovo nepobediv na sljaci, pogotovo u Parizu, ali mozda je na slabije izdanje Djokovica uticao priduzetak meča sa Cicipasom u polufinalu kada je mogao sve da resi u tri seta, kada je vodio sa 2:0 u setovima i 5:4 u trecem setu, servirao za pobedu, dosao do meč lopte, prokockao je i slomio mladog Grka tek posle pet setova.U finalu nije imao nikakve sanse.Vec u prvom gemu prvog seta, Nadal je dosao do jedne brejk lopte i odmah je iskoristio i poveo sa 1:0.Onda u trecem gemu Nadal dolazi do 15-40 i koristi drugu brejk loptu od dve vezane za 3:0.U cetvrtom gemu prvog seta, Djokovic propusta tri brejk lopte, pa Nadal resava prvi set i vodi sa 4:0.I u petom gemu je Nadal imao brejk lopte, dve nije iskoristio, ali trecu jeste za 5:0.Na svoj servis stigao do dve vezane set lopte, lagano iskoristio prvu i poveo sa 1:0 u setovima.Sve isti se odigravalo i u drugom setu.Nadal raspolozen, Novak ima problema da osvoji jedan gem.U svakom gemu Nadal ima brejk lopte.U prvom gemu drugog seta, Nadal stize do 15-40 i ne koristi dve vezane brejk lopte, pa onda i trecu, pa Novak vodi sa 1:0.Medjutim u trecem gemu drugog seta, novi brejk Nadala.Novak je spasio dve brejk lopte, ali nije i trecu, pa je Nadal poveo sa 2:1.Na svoj servis lako potvrdio brejk za 3:1.Onda je u petom gemu drugog seta dokrajcio Novaka novim brejkom.Nije iskoristio prvu, ali jeste drugu brejk loptu za 4:1.U osmom gemu drugog seta, Nadal stize do 40-0 i tri vezane set lopte, ne koristi dve, ali koristi treću i vodi sa 2:0 u setovima.Nesto bolji otpor u trecem setu Srbina, ali pobednik se cinilo nije dovodio u pitanje.Novak je u trecem gemu treceg seta spasio jednu brejk loptu i poveo sa 2:1.Ipak u petom gemu treceg seta, Nadal stize do 0-40, pa je sa nulom brejknuo Novaka za 3:2.Novak je odgovorio ribrejkom u petog gemu treceg seta.Nije iskoristio jednu brejk loptu, ali jeste drugu za 3:3.Siguran gem Novaka za 4:3.Kod rezultata 4:4, Novak je spasio jednu brejk loptu i poveo sa 5:4.Bio mu je to poslednji gem u mecu.Kod 5:5, posto je Nadal lako dobio svoj servis gem, Novak se suocio sa jednom brejk loptom i duplom servis greskom poklonio Nadalu gem koji je poveo sa 6:5.Nadal na svoj servis stize do 40-0 i tri vezane mec lopte, odmah koristi prvu, za jos jedan trijumf na Kupu musketara, koji njemu najvise odgovara.Statistika meca sve pokazuje.U asovima 4-1 za Nadala, dok je u dvostrukim duplim servis greskama bilo 4-1, ali za Novaka.Odnos brejk lopti kod Novaka 1/5, kod Nadala 7/18.U vinerima 38-31 za Novaka, dok je u neiznudjenim greskama bilo 52-14 za Novaka, sto je odlucilo mec i donelo Srbinu ovako ubeldjiv poraz.U ukupnom broju poena 106-77 za Nadala.Meč je trajao 2 sata i 41 minut.Zanimljivo da je Nadal imao veci otpor u polufinalu protiv Dijega Švarcmana.Argentinac je uzeo 12 gemova, igrao taj-brejk u trecem setu.Posle lako dobijena dva seta, Nadal je u trecem setu vodio 3:1 i 4:2, ali je Švarcman pravio dva puta ribrejk.Cak je u 11 gemu imao 15-40 i dve vezane brejk lopte, pa posle i trecu koju nije iskoristio da povede sa 6:5 i da servira za set.Ovako Nadal je izborio taj-brejk, pa onda u taj-brejku slavio sa nulom.Mec je trajao 3 sata i 8 minuta.Novak je protiv Cicipasa(5.nosialc i 6.na ATP listi) odigrao cudan mec.Dobio je dva seta, onda izgubio naredna dva, da bi razbio Grka u petom odlucujem setu.Novak je u prvom gemu prvog seta spasio 0-40 i tri vezane brejk lopte za rivala, pa onda i cetvrtu i poveo sa 1:0.Onda je u drugom gemu prvog seta, dosao do 15-40 i odmah brejknuo Grka za 2:0.U sedmom gemu prvog seta suocio se Novak sa jednom brejk loptom, ali je spasio i poveo sa 5:2.U devetom gemu kada je servirao za set, imao je 40-0 i tri vezane set lopte i sve ih prokockao, onda je iskoristio cetvrtu za 1:0 u setovima.Slican rasplet i u drugom setu.Novak je spasio dve brejk lopte u drugom gemu drugog seta i stigao do izjednacenja na 1:1.U petom gemu drugog seta Novak je stigao do jedne brjk lopte i iskoristio je, da povede sa 3:2.U sedmom gemu Novak ne koristi jednu brejk loptu, ali koristi drugu za 5:2.Na svoj servis sa nulom dobija svoj gem, gde je zveknuo cak tri asa u gemu za 2:0 u setovima.U trecem setu u drugom gemu Cicipas propusta jednu brejk loptu, pa Novak stize do 1:1.Nije bilo brejk prilika sve do finisa seta.U devetom gemu treceg seta, Novak stize do jedne brejk lopte koju odmah koristi i vodi sa 5:4.Onda u sledecem gemu kad je servirao za set, prvo je spasio jednu brjek loptu rivala, onda dosao do mec lopte i poslao bekhend u aut.Tada se sve preokrenulo u mecu.Cicipas nije iskoristio jos jednu brejk loptu, ali jeste trecu u gemu za 5:5.U 12 gemu Novak je spasio jednu, ali ne i drugu brejk i set loptu, pa je Grk smanjio na 2:1 u setovima.Ali tu nastaju problemi.Novak u svakom gemu Cicipasa u cetvrtom setu ima brejk lopte i propusta ih.Grk je spasio jednu brejk loptu u prvom gemu cetvertog seta i poveo sa 1:0.Onda je dobio gem i brejknuo Noleta sa nulom za 2:0.Onda u trecem gemu cetvrtog seta Novak stize do 0-40 i koristi drugu brejk loptu od tri vezane i smanjuje na 2:1.Onda Novak u naredna tri gema na servis Grka propusta gomilu brejk lopti.U petom gemu cetvrtog seta je propustio tri, u sedmom cetiri, od toga dve vezane na 15-40, i u devetom jednu.Kada to sve nije iskoristio, Grk je dosao do jedne brejk lopte u desetom gemu i odmah je iskoristio i izjednacio na 2:2 u setovima.Novak je u ovom setu imao odnos u brejk loptama 1/11.Katastrofalno.Peti set takodje prolazi u propustenim brejk loptama.U prvom gemu petog seta Novak je propustio jednu brejk, pa je Grk poveo sa 1:0.Niko nije mogao da pretpostavi sta ce se dogoditi, pa do kraja Grk nije uzeo nijedan gem.Novak siguran nas svoj servis, dok na servis rivala nize brejk lopte.U trecem gemu petog seta dosao je Novak do 15-40 i iskoristio drugu brejk loptu od dve vezane da povede sa 2:1.U petom gemu petog seta, Novak ima 15-40 i odmah koristi prvu brejk loptu za 4:1.Kada je servirao da ostane u mecu, Cicipas se suocio sa jos jednom brejk loptom koju je spasio, ali drugu nije, pa je Novak konacno slavio u mecu, koji je mogao da bude gotov za 2 sata i 10 minuta, ali je trajao 3 sata i 54 minuta.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 7-5 za Grka, dok je u dvostrukim servis greskama bilo 6-5 za Novaka.Odnos brejk lopti kod Novaka 8/22, kod Cicipasa 4/15.U vinerima 56-52 za Novaka, dok je u neiznudjenom greskama bilo 56-50 za Cicipasa.U ukupnom broju poena 172-149 za Djokovica.
        Poljakinja Iga Svjontek osvojila je Rolan Garos, pošto je u finalu pobedila Amerikanku Sofiju Kenin sa 2:0 u setovima.Mlada 19-godisnja Poljakinja nalazi se na 53.mestu WTA liste.Nije imala uspeha do sada na gren slem turnirima i ovo joj je 1.trofej.Medjutim dominantno je osvojila titulu bez izgubljenog seta.Najvise je izgubila pet gemova u tri meca od sedam koliko ih je odigrala u Parizu.Neke je njih cetiri u Bulonjskoj sumi jos ubedljivije deklasirala.Rumunki Simoni Halep nekadasnjoj sampionki Rolan Garosa prepustila je samo tri gema.Neverovatna dominacija Svjontek u Parizu, mada u zenskom tenisu je svasta moguce.Samo finale nije bilo interesantno, jer je Poljakinja dominirala.Kenin je pruzila otpor u prvom setu, oduzela najvise gemova POljakinji u setu na ROlan Garosu, ali vise nije mogla.U drugom gemu prvog seta, Iga je stigla do jedne brejk lopte koju je iskoristila da povede sa 2:0.Na svoj servis lako potvrdila brejk za 3:0.Ipak u petom gemu prvog seta, Kenin vraca brejk, stize do 15-40 i odmah koristi prvu brejk loptu od dve vezane da smanji na 3:2.Naredna dva gema nije bilo brejkova, Svjontek je vodila sa 4:3.Onda u preostala tri gema, u sva tri smo videli brejkove.U osmom gemu prvog seta, Svjontek je propustila dve brejk lopte, ali nije i trecu za vodjstvo od 5:3.Onda je u sledecem gemu prokockala set loptu, pa je Kenin iskoristila prvu brejk loptu da smanji na 5:4.U desetom gemu dolazi Iga do 15-40 i odmah koristi prvu brejk loptu od dve vezane za vodjstvo od 1:0 u setovima.Kenin je dobro otvorila drugi set, napravila brejk posto je iskoristila jednu brejk loptu za vodjstvo od 1:0.Ali to joj je bio poslednji gem u finalu.Svjontek je lako dobijala svoje servis gemove, dok je na servis Kenin pravila brejkove.U drugom gemu dosla je do 15-40 i iskoristila drugu brejk loptu od dve vezane za vodjstvo od 2:1.U petom gemu drugog seta dolazi POljakinja do 15-40 i odmah koristi prvu brejk loptu za vodjstvo od 4:1.U sedmom gemu drugog seta, Svjontek dolazi do 0-40 i tri vezane brejk i meč lopte, odmah koristi prvu, za svoju prvu gren slem titulu u karijeri.Statistika meca izgleda ovako.U asovima je bilo 1-1, u duplim servis greskama 3-3.Odnos u brejk loptama kod Svjontekove 6/9, kod Kenin 3/3.U vinerima 25-10 za Igu, dok je u neiznudedjnim greskama bilo 23-17 za Kenin.U ukupnom broju poena bilo je 65-42 za Svjontek.Mec je trajao 1 sat i 20 minuta.
    U konkurenciji muških dublova titulu su osvojili Nemci Kevin Kravic i Andreas Miz koji su u finalu pobedili Hrvata Mata Pavića i Brazilca Bruna Soareša sa 2:0(6:3;7:5).
    U konkurenciji ženskih dublova titulu su osvojili Francuskinja Kristina Mladenović i Madjarica Timea Baboš koje su u finalu pobedili Čileanku Aleksu Guaraci i Amerikanku Desire Kravcik sa 2:0(6:4;7:5).
    U konkurenciji miks dibla titulu su osvojili Hrvat Ivan Dodig i Latiša Čan iz Kineskog Tajpeha koji su u finalu pobedili Hrvata Mate Pavića i Kanadjanku Gabrijelu Dabrovski sa 2:0(6:1;7:6(7:5).