( Čalhanoglu  57, Tufan  76 - Milinković-Savić  21, A.Mitrović (penal)  49 )

1. RUSIJA               3  2  2  0       7 : 4       8
2. MADJARSKA       3  2  1  1       4 : 3       7
3. TURSKA              3  0  2  1       3 : 4       3
4. SRBIJA               3  0  1  2       3 : 6       2

Srbija u Istanbulu vodila sa 2:0, ali prokockala vodjstvo i osvojila samo bod!!!
Srbija igrala bolje nego protiv Madjarske, ali propusti u odbrani skupo koštaju i takve stvari ne smeju da se desavaju!!!
Orlovi ostali zakovani za dno tabele i preti im selidba u niži rang u Diviziju C!!!
Srbija posle odlične igre protiv Norvežana u Oslu, protiv Madjarske u Beogradu opet razočarala porazom i slabom igrom!!!
Selektor Ljubiša Tumbaković izmešao sastav i počeo bez šest igrača koji su slavili u Oslu!!!
Naravno Srbija u sledecem ciklusu u novembru igra odlučujući meč protiv Škotske u Beogradu 12.novemrba za odlazak na EURO, pa je sve tome posvećeno!!!

Reprezentacija Srbije nije uspela da ostvari prvu pobedu u Ligi nacija pošto je prokockala velikih 2:0 protiv Turske u Istanbulu, pa joj preti selidba u niži rang, pošto je poslednja na tabeli i vise nista od nje ne zavisi.Predstoje nam dva meča u novembru(15.novembar i 18.novembar) protiv Madjarske na strani i Rusije kući i treba da osvojimo jedan bod više od Turske u tim mecevima, posto bi nam bilo dovoljno da budemo poravnati sa Turcima u bodovima, pošto imamo bolji medjusobni skor ostali bi u Diviziji B.Mnogo bolja partija na Turk telekom areni naseg tima, od onog izdanja protiv Madjara pre tri dana, ali nedovoljno za pobedu, jer pravimo propuste u odbrani.Našu najvazniju utakmicu poslednjih nekoliko godina odigracemo protiv Škotske 12.novembra u Beogradu za plasman na EURO posle vise od 20 godina, tako da je sve tome podredjeno.Ali ipak nerviraju greske koje se ponavljaju iz godine u godinu.Ne znamo da dokusurimo rivala, desavaju nam se pocetnicke greske u odbrani koje su nalik nekim timovima iz nižih rangova takmicenja.Do Škotske od koje smo bolji treba to sve prevazidjemo.Ipak nesto o mecu sa Turskom.Vec u 1.minutu Turska je imala opasan napad.Karaman je sutirao iz peterca, ali je Milenkovic izblokirao njegov šut i nekako smo se spasili.U 2.minutu Čalhanoglu je sutirao sa 20metara, ali siguran je bio Dmitrovic.U 5.minutu pokusao je Kaldirim iz daljine, ali je opet Dmitorvic bio na mestu.Onda smio videli mirnih 15 minuta i gol u mrezi rivala.Mihajlo Ristić sjajno je centrirao sa leve strane, sjajno je skocio Milinkovic-Savic i glavom smestio loptu u mrezu.0:1!!!U 29.minutu mogli smo da udvostrucimo vodjstvo.Posle centarsuta Lazovica, lopta dolazi do Djuricica koji je prebacuje iza ledja do Ristica koji je bio sam pred golom Turske, ali je sutirao preko gola.Do kraja poluvremena vise nije bilo uzbudjenja.Ona su pocela pocetkom drugog dela.U 47.minutu Milenkovic je zahvatio loptu glavom ubacenu iz kornera i pucao iz peterca, ali je ona zamalo otisla preko gola.U 48.minutu penal za Srbiju.Djuricic je prodirao, ali je u jednom trenutku izgubio loptu, ona dosla do Milinkovic-Savica k0oji je obotren u sesnaestercu i sudija Kabakov iz Bugarske dosudio je penal.Aleksandar Mitrovic sigurno je izveo penal, pošto je poslao golmana u levu, on sutirao u desnu stranu.0:2!!!U 57.minutu iznenada Turska smanjuje rezultat iz najlepse akcije na mecu.Tropotezna akcija domacina, Karaman je doturio loptu do Čalhanoglua koji je izasao sam pred Dmitrovica i lako ga savladao.1:2!!!U 65.minutu A.Mitrovic je usao  peterac i iskosa sa leve strane prakticno iz mrtvog ugla pogodio stativu.U 70.minutu Čengoz Under usao je u kazneni prostor, sutirao, ali je Dmitrovic ktrajnjim naporom odbranio.U 76.minutu izjednacenje.Nasi su izbili loptu nekako, ona otisla oko ivice sesnaesterca, opet vracena pred peterac, gde je primio Ozan Tufan i iz blizine pogodio nasu mrezu.2:2!!!Prokockali smo ogromno vodjstvo, mada nismo smeli to nikako da dopustimo.Do kraja imali smo pregršt sansi, ali treba nam mnogo prilika da bi dali gol.U 82.minutu Vlahovic sutira glavom, ali Demirel izbacuje loptu sa gol linije.U 86.minutu MIlinkovic-Savic je sutirao, ali pravo u Gunoka.U 91.minutu stvorila se guzva u sesnaestercu Tusrske, imali smo dva pokusaja, ali je Gunok oba odbranio.U 93.minutu, VLahovic je usao u kazneni prostor, ali je njegov sut iz izgledne situacije otisao pored gola.Ostalo je 2:2, muke Srbije pred meceve u novembru.Rusija je u Moskvi remizirala sa Madjarskom 0:0.U grupi je sve jasno.Rusija i Madjarska ce se boriti za 1.mesto i odlazak u Diviziju A, dok ce se Turska i Srbija boriti za opstanak u Diviziji B.
Srbija je posle odlične partije u Oslu, samo tri dana kasnije razočarala protiv severnih suseda Madjara i izgubila sa 1:0.Selektor Ljubiša Tumbaković izmešao je sastav i čak šest igrača koji su igrali u Oslu sada nisu bili u prvom timu.Srbija je počela meč bez Kolarova,Aleksandra Mitrovića,Ristića,Lazovića,Djuricica i Nemanje Maksimovića.Igrali su Pavlovic,Ljajic,Jovic,Gacinovic,Milivojević i Mladenovic.Kolarov i Lazovic nisu bili ni u protokolu za meč, junak meča u Oslu Sergej Milinković-Savić takodje je bio na tribinama.Sva trojica dobila su postedu.Odrazilo se to na igru posto Luka Jovic koji ne blista u Real Madridu, veceras u Beogradu je takodje pruzio bledu partiju.Mijat Gacinovic najzaslusniji sto su MAdjari poveli, takodje ni ostali igraci sa klupe se nisu pokazali u dobrom izdanju pa je poraz bio neminovan.Pocetak meca los.Prvi sut na gol uputio je Gudelj u 11.minutu, ali pravo u Gulačija.U 20.minutu MAdjarska vodi.Gacinovic je uklizao i loptu poslao pred nas sesnaesterac, Kenjveš je u padu zahvatio loptu koja se odbila do Stefana Mitrovica, opet se vratila u posed Kenjvesa koji je pucao na gol pored istrcalog Rajkovica i pogodio.0:1!!!Nista to nije znacilo nasim prvotimcima da pokusaju da bar zaprete.Jedino je to ucinio Tadic u 29.minutu kada je pucao sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u Gulačija.U 34.minutu dobar sut Žolta Kalmara, ali je Rajkovic krajnjim naporom odbranio.To je bilo sve u prvom poluvremenu.U 55.minutu sansa za Srbiju posle prekida.Prvo je posle suta Gacinovica, Srbija dobila korner, onda posle kornera je Pavlovic sutirao, ali je njegov sut zamalo izblokirao defanzivac Madjara i sprecio nas tim da izjednaci.U 61.minutu Nemanja Nikolic je usao u sesnaesterac sa desne strane, nabacio loptu na drugu stranu gde je sacekao Holender, ali je iz ciste situaicije lose sutirao i sansa je propala.U 75.minutu najbolja sansa za Srbiju.Prosao je Mladenovic sa leve strane, ubacio loptu pred peterac, ali je Vlahovic pogodio stativu.U 82.minutu Atila Salaj je sutirao glavom pravo u Rajkovica.U 86.minutu Gudelj je sutirao prema golu, ali bio je to lak plen sa Gulacija.Srbija je do kraja napadala jalovo bez rezultata.Bodovi putuju za Madjarsku.U drugom mecu nase grupe, Rusija je u Moskvi remizirala sa Turskom 1:1.Poveli su Rusi golom Mirančuka u 28.minutu, izjednacio je Karaman u 62.minutu.
    Odigrani su mecevi u svim divizijama.U Diviziji 1 u Grupi A, Bosna i Hercegovina i Holandija su u Zenici remizirali 0:0.Poljska i Italija su takodje remizirali 0:0 u Gdanjsku.U drugim utakmicama Italija i Holandija su u Bergamu igrali 1:1.Azuri su poveli golom Lorenca Pelegrinija u 16.minutu, izjednacio je Doni van de Bek u 25.minutu.Poljska je u Vroclavu isprasila Bosnu i Hercegovinu sa 3:0.Golove za Poljsku postigli su Robert Levandovski u 40. i 52.minutu i Karol Lineti u 45.minutu.BIH je igrala sa igracem manje od 15.minutu posto je crveni karton dobio Anel Ahmedhodzić.Na tabeli vodi Poljska sa 7,Italija 6,Holandija 5 i BIH 2.U Grupi B odigran je derbi grupe na Vembliju gde je Engleska pobedila Belgiju sa 2:1.Crveni djavoli su poveli golom Romelua Lukakua iz penala u 16.minutu.Izjednacenje Gordom Albionu doneo je Markus Rašford iz penala u 39.minutu, dok je pobedu doneo Mejson Maunt u 65.minutu.U Rejkjaviku je Danska razbila Island sa 3:0.U drugim mecevima Danska je u Londonu na Vembliju pobedila Englesku sa 1:0, golom Kristijana Eriksena u 35.minutu iz penala.Pre toga crveni karton za Gordi Albion dobio je Hari Megvajer u 31.minutu.U drugom mecu Belgija je pobedila Island u Rejkjaviku sa 2:1.Na tabeli vodi Belgija sa 9,Danska i Engleska imaju po 7,Island 0.U Grupi C, Hrvatska je u Zagrebu pobedila Švedsku sa 2:1.Hrvatska je povela golom Nikole Vlašića u 32.minutu, izjednacio je Markus Berg u 66.minutu, dok je pobedu Kockastima doneo Andrej Kramarić u 84.minutu.Francuska i Portugal su na Sen Deniju remizirali 0:0.U drugim mecevima Francuska je u Zagrebu pobedila Hrvatsku sa 2:1.Golove su postigli Antoan Grizman u 8.minutu i Kilijan Embape u 79.minutu.Jedini gol za Kockaste postigao je Nikola Vlašić u 64.minutu.U Lisabonu Portugal je isprasio Svedsku sa 3:0.Golove su postigli Bernardo Silva u 21.minutu i Diogo Žota u 44. i 72.minutu.Na tabeli vode Portugal i Francuska sa 10,Hrvatska ima 3 i Švedska 0.U Grupi D, Španija je u Madridu pobedila Švajcarsku sa 1:0, golom Ojarzabala u 14.minutu, dok je Nemacka u Kijevu slavila protiv Ukrajine sa 2:1.Nemacka je povela sa 2:0, golovima Matijasa Gintera u 20.minutu i Leona Gorecke u 49.minutu.Smanjio je Ruslan Malinovski iz penala u 77.minutu.U drugim mecevima UKrajina je napravila iznenadjenje i pobedila u Kijevu Španiju sa 1:0, golom Viktora Cigankova u 76.minutu.U Kelnu viddeli smo mnostvo golova.Duel Nemacke i Švajcarske zavrsen je 3:3.Švajcarska je vodila 2:0, golovima Gavranovica u 5.minutu i Frojlera u 26.minutu.Nemacka stigla do izjendacenja na 2:2, golovima Vernera u 28.minutu i Haverca u 55.minutu.Novo vodjstvo Sajdzijama doneo je MArio Gavranovic u 57.minutu, da bi bod Pancerima doneo Serž Gnabri u 60.minutu.Na tabeli vodi Španija sa 7,Nemacka i Ukrajina imaju po 6, dok Švajcarska ima 2.
     U Diviziji B u Grupi A, Norveška je u Oslu razbila Rumuniju sa 4:0, dok je Austrija u Belfastu pobedila Severnu Irslku sa 1:0.Norveska posle loseg izdanja protiv Srbije pokazala zube protiv Rumunije.Erling Haland postigao je het-trik u 13,64 i 74.minutu, dok je jos pogodio Aleksander Serlot u 39.minutu.U drugim mecevima Norveska je u Oslu pobedila Severnu Itrsku sa 1:0, dok je Austrija pobedila Rumuniju u Ploeštiju sa 1:0.Na tabeli vode Norveska i Austrija sa 9,Rumunija ima 4,Severna Irska 1.U Grupi B, Češka je u Haifi pobedila Izrael sa 2:1, dok je Škotska u Glazgovu pobedila Slovačku sa 1:0.Rival Srbije u finalu baraza za odlazak na EURO nije blistao na Hemden parku, ali je jedini sut u okvir gola zavrsio u mrezi rivala.Gol je postigao Lindon Dajks u 54.minutu.U drugim emcevima Škotska je u Glazgovu pobedila Češku sa 1:0, golom Rajana Frejzera u 6.minutu.Zanimljivo da je Škotska kao i protiv Slovacke slavila iz jedinog suta na gol.Nas sledeci rival za EURO ocigledno tesko prima golove, dok mu je jedna sansa dovoljn ada postigne gol.Prosli su Suknjice baraz, ostvarili dve pobede u LN, dolaze u Beograd prilicno naoštreni, tako da nam nece biti nimalo lako.Čak su najveci favoriti za ulazak u Diviziju A, jer imaju 4 boda vise od Čeha dva kola pre kraja.Izrael je u Trnavi pobedio Slovačku sa 3:2.Na tabeli vodi Škotska sa 10,Češka ima 6,Izrael 5 i Slovačka 1.U Grupi D, Republika Irska i Vels su u Dablinu remizirali 0:0, dok je Finska u Helsinkiju pobedila Bugarsku sa 2:0.U drugim mecevima Finska je u Helsinkiju pobedila Republiku Irsku sa 1:0, dok je Vels slavio u Sofiji protiv Bugarske 1:0.Na tabeli vodi Vels sa 10,Finska ima 9,Republika Irska 2 i Bugarska 1.
    U Diviziji C u Grupi A, Luksemburg je kuci pobedio Kipar sa 2:0, dok je Crna u Podgorici pobedila Azerbejdzan sa 2:0.U drugim mecevima hladan tuš Pod Goricom.U Podgorici Luksemburg je pobedio Crnu Goru sa 2:1.Azerbejdzan i Kipar su remizirali u Elbasanu 0:0.Zbog ratnog stanja Azerbejdzan kao domacin igra svoje meceve u Albaniji.Na tabeli vode Luksemburg i Crna Gora sa 9,Azerbejdzan ima 4,Kipar 1.U Grupi B, Jermenija je kuci igrala u Tihiju u Poljskoj i remizirala sa Gruzijom 2:2, dok je Estonija u Talinu igrala nereseno sa Severnom Makedonijom 3:3.U drugim mecevima Estonija i Jermenija su u Talinu igrali 1:1.Severna Makeodnija i Gruzija takodje su podelili bodove u Skoplju 1:1.Na tabeli vode Severna Makedonija i Gruzija po 6,Jermenija 5 i Estonija 2. U Grupi C, Grčka je pobedila Moldaviju u Atini sa 2:0, dok je tzv.Kosovo izgubilo u Pristini od Slovenije sa 1:0.U drugim mecevima Grčka je u Atini sa tzv.Kosovom odigrala samo 0:0.Slovenija je u Čisinauu pobedila Moldaviju sa 4:0.Na tabeli vodi Slovenija sa 10,Grčka ima 8,tzv.Kosovo 2 i Moldavija 1.U Grupi D, Kazahstan je u Almatiju igrao nereseno sa Albanijom 0:0, dok je u Viljnusu Litvanija remizirala sa Belorusijom 2:2.U drugim mecevima Litvanija i Albanija su u Viljnusu igrali 0:0, dok je Belorusija u Minsku pobedila Kazahstan sa 2:0.Na tabeli vodi Belorusija 7,Litvanija i Albanija po 5,Kazahstan 4.
   U Diviziji D u Grupi A, Farska Ostrva i Letonija su igrali nereseno 1:1 u Toršavnu, dok je Andora kuci remizirala sa Maltom 0:0.U drugim mecevima Malta je u Rigi pobedila Letoniju sa 1:0, dok su Farska Ostrva pobedila u Toršavnu Andoru sa 2:0.Na tabeli vode Farska Ostrva sa 10,Malta 5,Letonija 3 i Andora 2. U Grupi B, Lihtenštajn je u Vaducu izgubio od Gibraltara sa 1:0.U drugom mecu takodje u Vaducu Lihtenštajn i San Marino su remizirali 0:0.Ovo je prvi bod za patuljke iz San Marina posle 40 utakmica.Ostvarili su samo jednu pobedu u svojoj istoriji i to bas protiv Lihtenstajna 1:0.Na tabeli vodi Gibraltar (2) 6,Lihtenštajn (3) 4 i San Marino (3) 1.