SRBIJA - ŠKOTSKA     1 : 1 ( 1 : 1 ; 0 : 0 )  PENALIMA    4 : 5

1 : 1  Jović     90.minut       0 : 1 Kristi     52.minut

1:1  Tadić                                                    0:1  Grifits
2:2  Jović                                                    1:2  Mekgregor
3:3  Gudelj                                                  2:3  Mektominej
4:4 Katai                                                     3:4  Mekburni
A.Mitrović šutira, Maršal brani                  4:5  Meklin

Srbija ni posle 20 godina ne ide na EURO!!!
Orlovi bili favoriti protiv Škota, ali na terenu očajnom igrom još jednom razočarali čitavu naciju!!!
Suknjice povele golom Rajana Kristija, izjednačio Luka Jović u 90.minutu!!!
Posle svih devet precizno izvedenih penala u penal seriji, Dejvid Maršal odbranio penal Aleksandru Mitroviću u petoj odlučujućoj seriji!!!
Škotska bila bolji rival većim delom meča, osim u prvom produžetku!!!
Jedan dobro odigran produzetak za 120 minuta jako malo da bi se izborio plasman na EURO toliko dugo čekan!!!
Selektor Ljubiša Tumbaković promasio kompletnu taktiku za meč!!!
Onakav strah kod igrača je nesto neverovatno, Oslo je bio slučajnost!!!
Pored Škotske nas EURO idu Madjarska,Slovačka i Severna Makedonija!!!

Srbija ni posle 20 godina neće igrati na najvećoj evropskoj smotri fudbala, pošto je u odlucujucem mecu za odlazak na EP izgubila od Škotske posle jedanaesteraca, pošto je posle 120 minuta igre bilo 1:1.Posle sjajnog izdanja iz Osla, kada je nas tim zaista igrao odlično, čak u nekim momentima meča i briljirao, ipak je sve leglo na svoje mesto.Srbija ne igra fudbal ni za drugi razred u Evropi, tako da je ovaj još jedan šamar koji je usledio sinoc u Beogradu nesto sasvim ocekivano.Mada u polsednjih mesec dana nacija je verovala u lagan prolaz posle sjajne igre protiv Norveske.Ali ipak moraju da shvate da nasi fudbaleri tesko da mogu uvek da nas odusevljavaju.Tako nesto bude izuzetak i to obicno onda kada ih svi otpišu.Medjutim kada treba da se potvrdi da si bolji i favorit, tada obicno pucamo pod pritiskom.Neverovatna je doza straha koja je bila prisutna kod nasih igraca od samog pocetka meca.Škotska nas je pritisnula i igrala presing na nasoj polovini, nisu nam dozvolili da iznesemo loptu ni do polovine.Prosto nemoguce da tako moze Škotska da nas nadigra, kao da smo igrali sa Belgijom,Francuskom ili nekom drugom silom.Naravno Suknjicama svaka čast za igru i prolaz na EURO, ali nas tim delovalo je uzasno na terenu.Tumbakovic nije znao sta treba da radi, pa je tako umesto povredjenog Kolarova stavio klasicnog defanzivnog veznog Nemanju Gudelja da igra levog štopera.To je bio potpuno pogresan potez.Filip Kostić odigrao je katastrofalno i nije trebao ni da pocne mec.Asistirao je kod vodeceg gola Suknjica.Trio Tadic-Sergej-A.Mitrovic od kojih se najvise ocekivalo, potpuno je podbacio.Cak je Aleksandar Mitrovic tragičar meča.Sad posle jos jednog nokauta koji je doziveo nas reprezentativni fudbal, zaista je pitanje kada cemo uspeti da se bar plasiramo na jedno EP.Stvorili smo jako mali sansi, jedini dobar period igre bio je prvi produzetak kada smo i napravili dve najbolje sanse na mecu, ali to je bilo sve.Celo preostalo vreme smo se mucili i igrali katastrofalno.Prvih 20 minuta prava nicna mora za Srbiju.Ne mozemo da iznesemo loptu iz svog sesnaesterca.Skoti nas pritisli i gresimo previse za ovakve utakmice.Ipak u 22.minutu mogli smo do vodjstva.Tadic je ubacio loptu pred gol, A.Mitrovic se zagradio i odlozio je do Saše Lukića na mekih 17-18 metara koji je pucao pored gola.U 32.minutu sansa za gose.Mekgin je usao u kazneni prostor, ali malo iskosa sutirao pravo u Rajkovica.To je sve iz prvog dela igre.POcetak drugog dela jos gori po nas.U 51.minutu kolosalna sansa za Suknjice.Dajks je prograo Robertsona koji je imao otvoren put prema golu, medjutim njegov sut zavrsio je visoko preko gola, iako je bio oči u oči sa Rajkovicem.Ipak samo minut kasnije Škotska vodi.Kostic je lose izpucai loptu do Mekgregora, ovaj dodao do Kristija koji je sutirao sa 17 metara i lopta se od leve stative odbila u gol.0:1!!!Kakav hladan tuš za Srbiju, jer se malo ko tome nadao.Skotska je u tim trenucima umtrvila mec, ali mogla je da ostigne jos neki gol.U 69.minutu sjajan sut iz daljine Kaluma Mekgregora koji je zavrsio tik pored gola.U 70.minutu Sergej Milinkovic-Savic je glavom pogodio spoljni deo mreze.Minut kasnije moglo je sve da bude reseno, jer je Kristi iz izgledne pozocije sutirao pored gola, kada je bio sam pred Rajkovicem.U 85.minutu Mladenovic je centrirao sa leve strane, skocio Luka Jovic, ali njegov sut otisao je pored gola.U 90.minutu gol za Srbiju.Bila je to cista slucajnost.Filip Mladenovic je ubacio loptu iz kornera sa leve strane, skocio Luka Jovic i glavom pogodio gol, posto je lopta prvo udarila u zemlju.1:1!!!Gol iz vedra neba, moracemo u produzetak.U 92.minutu O Donel je sutirao, ali je Rajkovic izbacio loptu u korner.U 97.minutu najbolja sansa za Srbiju.POsle kornera, Škoti su izbacili loptu izvan kaznenog prostora, tamo je docekao Nemanja Gudelj i raspalio sa dvadesetak metara i sjajno je odbranio Maršal i sprecio gol.U 102.minutu dobar sut Kataija, ali je lopta je otisla pored stative.Jos jedna prilika za Kataija u 115.minutu, ali njegov sut za oko 20 metzara zavrsio je u narucju Marsala.Bilo je to sve za 120 minuta igre.Putnika za EURO odlucili su penali.Rajkovic je zamalo odbranio sut u prvoj seriji Grifitsu.To isto mogao da ucini MAršal u drugoj seriji Jovicu.Medjutim svih devet izvodjača bilo je precizno, sve dok nije na red dosao Aleksandar MItrovic u petoj seriji.Njegov sut isao je levi donji ugao, Dejvid Maršal je sjajno pročitao taj šut i sansa je propala da Srbija iako igrom nije zasluzila ode na EURO.
     U Diviziji A, Madjarska je je Budimpešti pobedila Island sa 2:1 i plasirala se na drugi uzastopni EURO.Island je poveo golom Gilfija Sigurdsona u 11.minutu.Ali su nasi severni susedi napravili neverovatan preokret u finisu meca.Prvo su izjednacili u 88.minutu golom Loika Nega, da bi potpun preokret usledio u 92.minutu kada je gol postigao Dominik Sobočaj.U Diviziji B, Slovačka je pobedila Severnu Irsku u Belfastu sa 2:1 posle produzetaka.Bili su slovaci blizu prolaza u regularnih 90 minuta posto su golom Juraja Kucke vodili od 17.minuta.Odolevali su sve do 88.minuta kada su je autogol postigao Milan Škrinjar.Ipak slavlje Slovacima doneo je Mihal Duris u 110.minutu.U Diviziji D, Severna Makedonija pobedila je Gruziju u Tbilisiju sa 1:0.Istorijski gol vredan prvog plasmana na neko veliko takmicenje za nase juzne susede postigao je Goran Pandev u 56.minutu.