NORVEŠKA - SRBIJA     1 : 2

0 : 1  Milinković-Savić            81.minut
1 : 1  Norman                          88.minut
1 : 2  Milinković-Savić            102.minut

Srbija pobedila Norvešku u Oslu u produžetku i plasirala se u finale baraža za odlazak na EP!!!
Srbija odigrala odličnu utakmicu protiv Norveške i bila bolja većim delom meča!!!
Da smo iskoristili 4-5 zicera trebali smo da slavimo sa nekoliko golova razlike!!!
Kako smo igrali prethodnih godina ovo je i više nego zadovoljavajuće!!!
Sergej MIlinkovićž-Savić rešio meč sa dva gola, drugi gol pravo malo remek delo!!!
Ipak sada sledi finale baraža gde će nam rival biti Škotska i gde ćemo biti favoriti pošto će se igrati u Beogradu!!!
Oprez mora da postoji, ali igra iz Osla je recept za prolaz na EURO, požrtvovano, lepršavo i korisno!!!
U finalu baraža Divizije A igraće Madjarska-Island!!!
U finalu baraža Divizije B igraće Severna Irska-Slovačka!!!
U finalu baraža Divizije D igraće Gruzija-Severna Makedonija!!!
Bosna i Hercegovina neočekivano ispala u Sarajevu na penale od Severne Irske!!!

Srbija je na pragu EP posle više od 20 godina, pošto je pobedila Norvešku u Oslu na stadionu Uleval sa 2:1 posle produzetaka.Nije ličila Srbija na sebe u Oslu.Navikli smo na jalovu igru, dosta sporu, bledu i bezidejnu i bez želje na terenu.Medjutim videli smo potpuno drugačiju Srbiju koja je izgarala svih 120 minuta, delovala kompaktno, igrala prilično tečno i brzo sa pasovima koji su predavani pravovremeno, što uglavnom već desetak godina nije slučaj.Iako su mnogi bili skeptični jer je selektor Ljubiša Tumbaković ostavio na klupi Sergeja Milinkovića-Savića i Luku Milivojevića.To se pokazalo kao pun pogidak, jer je SMS  kada je usao u igru u 79.minutu rešio meč sa dva gola od čega je onaj drugi bio majstorski.Nikola Milenković odigrao je sjajan meč i potpuno uštopovao Erlinga Halanda.Dobio je Bleki svaki duel protiv mladog norveškog asa.Bili smo veći deo meča bolji od domaćina, koji se uglavnom oslanjao na dugačke lopte gde su se u napadu trazili Aleksander Serlot i Erling Haland.Propustili smo sijaset šansi, sigurno 4-5 iz kategorije stopostotnih.Trebalo je sve biti gotovo u regularnom toku, pošto smo primili jedan gol koji nije smeo da se dogodi, ali generalno odigrali smo odličan meč, najbolji ko zna koliko godina unazad.Sve je počelo vec u 4.minutu kada je Filip Djuričić imao lepu sansu, ali ali je pucao pored gola.Vec u 7.minutu kolosalna sansa za Orlove.Tadić je dodao do Djuricica, ovaj produzio do Lazovića koji je izasao sam pred gol, ali je Reginiusen izblokirao njegov sut u poslednjem trenutku, pa je lopta fijuknula preko prečke i zavrsila u korneru.Nastavila je Srbija da plete mrezu pred golom domacina.U 17.minutu Tadić je centrirao iskosa sa desne strane, u petercu Djuricic lose zahvatio loptu glavom, pa je ona zavrsila u narucju Jarnstajna.U 25.minutu Lazovic je centrirao takodje iskosa sa desne strane, A.Mitrovic zahvatio loptu glavom, ali ne bas kako treba, pa je lopta otisla u gol aut iz idealne pozicije.Samo minut kasnije nova pretnja Srbije.Djuricic je prosao po levoj strani, A.Mitrovic petom samo dobacio do Jarnstajna.Posle pola sata dominacije Srbije, Norveska je konacno opasno zapretila.Prakticno bila je to najbolja sansa za domacina tokom 120 minuta igre pored postignutog gola.Martin Edegard ubacio je loptu iz kornera sa desne strane, Haland zahvatio loptu glavom, ali je Nemanja Maksimović izbacio loptu prakticno sa gol linije.U 35.minutu A.Mitrovic je promasio ono sto se ne sme.Djuricic je prosao po levoj strani, ubacio loptu u peterac, tamo je Mitrovic zahvatio loptu u padu i sutirao preko gola na prazan gol.U 45.minutu druga pretnja Norvezana.Haland je centrirao iskosa sa desne strane, Serlot zahvatio loptu glavu negde oko penaltika, ali je Rajkovic dobro odbranio.Bez golova zavrseno je prvo poluvreme, iako je bilo puno bure i steta sto makar jedna lopta nije zavrsila u mrezi Jarnstajna.U drugom delu nastavili su se promasaji naseg tima, koji su mogli skupo da nas kostaju.U 54.minutu Tadic je uposlio Djuricica, ovaj bio sam od gola protivnika na samo nekoliko metara, ali je Jarnstajn odbranio kada su svi videli loptu u mrezi.U 57.minutu nova sansa za Srbiju, Lazovic je centrirao sa desne strane, ali je A.Mitrovic slabo zahvatio loptu glavom, pa je ona bila lak plen Jarnstajna.U 73.minutu KOlarov puca sa 30 metara, ali Jarnstajna krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.U 74.minutu posle greske nase odbrane, Džošua King je pucao sa ivice sesnaesterca, ali je Rajkovic boksovao loptu.U 81.minutu toliko zeljeno vodjstvo Srbije.Dušan Tadić izveo je prekid i nabacio loptu pred gol, gde je na drugu stativu docekao A.Mitrovic i ubacio je u padu u sredinu, koja je dosla do Sergeja Milinkovića-Savića kome nije bilo tesko da sa nekoliko metara smesti loptu u mrežu.0:1!!!SMS je usao u igru samo dva minuta ranije.U 86.minutu A.Mitrovic je opet pucao glavom, ali ovoga puta iz teske pozicije, pravo u golmana.Onda u 88.minutu stiglo je izjednacenje kao hladan tuš.Matijas Norman je drzao loptu na ivici kazneno prostora, niko ga nije blokirao od nasih igraca, morao je to neko da ucini, opalio je po lopti i pogodio suprotan levi donji ugao gola Rajkovica.1:1!!!Izjednacenje i produzeci na pomolu, iako nije moralo biti tako.Medjutim ovu utakmicu Srbija nije igrala kao mnoge u proslosti.Nije cekala penale vec zelela pobedu.U 101.minutu svi smo pomislili kako nam nije sudjeno da pobedimo.Lazovic je usao u kazneni prostor i sutirao sjajno, ali je lopta pogodila stativu, lopta stigla do Tadica koji iz iozgledne pozicije puca vrlko slabo u golmana.Ipak samo minut kasnije konacno jos jedan gol u mrezi rivala.Akcija je krenula od A.Mitrovica, koji je dodao do Lazovica koji je prodirao i usao u kazneni prostor sa desne strane, nabacio loptu u sredinu, lopta prosla nekoliko igraca Norveske, stigla do Tadica koji okleva na petercu, nije pucao vec dodao na levu stranu do SMS, koji je samo malo bocnuo loptu, koja je na radost svih nas avrsila u mrezi odlicnog Jarnstajna.1:2!!!Veliko vodjstvo, ali ostalo je jos 20 minuta bespostedne borbe.U 108.minutu svaku sumnju mogao je da razresi Kolarov, ali je njegov sut sa 18 metara iz slobodnjaka, opet sjajno odbranio Jarnstajn.Do kraja meca jalovi i stihijski napadi domacina.Srbija je drzala loptu koliko je mogla.Milenkovic cistio svaku opasnost ispred svog gola.Poslednji minuti na mecu u drugom produzetku nisu ni bili dramatični, jer se nije igralo pred nasim golom.Bez potresa stigli smo do pobede u koju mnogi nisu verovali.Sada se okrecemo nasem sledecem rivalu u finalu baraza Divizije C.To je selekcija Škotske koja je u Glazgovu posle penala eliminisala Izrael.U regularnom toku je bilo 0:0-penalima 5:3 za Suknjice koji ce na megdan Srbiji u Beogradu.Jedini penal za Izrael promasio je Eran Zahavi u prvoj seriji.Svi Škoti su bili precizni, pa ce Škotska 12.novembra u Beograd.Škotska nema snazan tim, slabija je od Norveske.Nemaju asova u timu osim levog beka Liverpula Endrjua Robertsona.Igraju borbeno, tvrdo i nisu tehnički na velikom nivou.Ali moraju se shvatiti ozbiljno.Oprez mora da postoji, ali zaista imamo veliku sansu da se plasiramo na EP.Čini se da su dosta slabiji od Norveske, pa cak i od Izraela koji ima odlican tandem u spicu Munas Dabur-Eran Zahavi.Mec u Oslu zbog korone pratilo je samo 200 ljudi, videcemo da li ce u Beogradu biti moguce da bude i vise ljudi.
U ostalim divizijama bilo je uzbudljivo.U Diviziji A, Madjarska je u Sofiji isprasila Biugarsku sa 3:1, dok je Island u Rejkjaviku savladao Rumuniju sa 2:1.Tako ce u Budimpesti, Madjarska docekati Island za odlazak na EURO.U Diviziji B najveca drama na obe utakmice.U Sarajevu je Severna Irska eliminisala Bosnu i Hercegovinu posle penala 4:3, posle 120 minuta bilo je 1:1.BIH je povela golom Krunića u 14.minutu, izjednacio je Mekgin u 53.minutu.Penale za BIH promasili su u drugoj i trecoj seriji Hajradinovic i Višća.BIH je propustila istorijsku sansu da se plasira na EURO, ali jos jednom nije uspela, protiv dosta slabijeg rivala, kojeg je recimo Norveska isprasila pre mesec dana u Belfastu sa 5:1.U drugom meču Slovačka je u Bratislavi takodje posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca bila bolja od Republike Irske 0:0-4:2.U trecoj i cetvrtoj seriji promasili su penale za Irce Braun i Doerti.U Belfastu 12.novembra Slovačka ce na megdan Severnim Ircima.U Diviziji D, Gruzija je u Tbilisiju golom Okrijasvilija u 7.minutu iz penala pobedila Belorusiju sa 1:0 i ide u finale.Tamo je ceka Severna Makedonija koja je u Skoplju pobedila tzv.Kosovo sa 2:1.Mec finala izmedju Gruzije i Severne Makedonije igra se u Tbilisiju 12.novembra.Tako ce po prvi put neki fudbalski patuljak otići na EURO.