ČETVRTFINALE - muškarci

DJOKOVIĆ - KARENJO BUSTA        4 : 6 ; 6 : 2 ; 6 : 3 ; 6 : 4
CICIPAS - RUBLJOV                        7 : 5 ; 6 : 2 ; 6 : 3
NADAL - SINER                               7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 4 ; 6 : 1
ŠVARCMAN - TIM                            7 : 6 ( 7 : 1 ) ; 5 : 7 ; 6 : 7 ( 6 : 8 ) ; 7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 6 : 2

ČETVRTFINALE - dame

SVJONTEK - TREVISAN                 6 : 3 ; 6 : 1
PODOROSKA - SVITOLINA            6 : 2 ; 6 : 4
KVITOVA - ZIGEMUND                  6 : 3 ; 6 : 3
KENIN - KOLINS                            6 : 4 ; 4 : 6 ; 6 : 0

NOVAK DJOKOVIĆ U POLUFINALU ROLAN GAROSA!!!
Veoma težak meč za Novaka protiv Karenja Buste!!!
Novaka u prvom setu mučili vrat i lakat, Busta dobio prvi set i imao brejk lopte na početku drugog seta!!!
Djoković u polufinalu igra protiv Grka Stefanosa Cicipasa!!!
Sampion US Opena Austrijanac Dominik Tim ispao u četvrtfinalu od sjajnog Argentinca DIjega Švarcmana posle pet sati divovske borbe!!!
Rafael Nadal lako bez izgubljenog seta do polufinala!!!
Senzacionalno polufinale kod dama izmedju tinejdzerske Poljakinje Ige Svjontek i kvalifikantkinje iz Argentine Nadje Podoroske!!!

Rolan Garos ulazi u zavrsnu fazu, pa vec imamo maratonske duele i klasike ove godine.Novak Djoković(1.nosilac i 1.na ATP listi) plasirao se u polufinale Rolan Garosa pošto je pobedio Španca Pabla Karenja Bustu(17.nosilac i 18.na ATP listi) sa 3:1 u setovima.Nije to bio nimalo lak mec za Novaka.Prolazio je kroz velike muke u prvom setu i na pocetku drugog.Imao je mali pad u trecem setu, dok je cetvrti set bio najtezi i vrlo neizvestan i trajao je skoro sat vremena.Novak je u prvom setu imao problema sa vratom i laktom i nije bio u ritmu.Pocetkom drugog seta suocio se sa brejk loptama ŠPanca, kada ih je spasio bilo je lakse i krenuo je da igra bolje.Medjutim uporni Španac nije dozvoljavao Novaku da se razmahne, retko je gresio i stavljao Novaka na muke.Videlo se od starta meča da Novaku nije sve potaman.U petom gemu prvog seta stigao je Busta do 15-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od dve vezane brejk lopte i poveo sa 3:2.U osmom gemu prvog seta uzvraca Novak, koji koristi drugu brejk loptu u gemu za 4:4.Ipak odmah Španac uzvraca ribrejkom i sada on koristi drugu brejk loptu u gemu za vodjstvo od 5:4.Na svoj servis Busta stize do dve vezane set lopte i odmah koristi prvu za vodjstvo od 1:0 u setovima.Nastavljaju se muke u drugom setu za Novaka.U trecem gemu drugog seta, Busta ima 15-40 i dve vezane brejk lopte.IPak Busta ih ne koristi posto na drugoj brejk lopti pravi gresku i nekako na jedvite jade Novak uzima scvoj servis gem i vodi sa 2:1.Ipak u sledecem gemu Novak dolazi do brejka.Sada Novak stize do 15-40 i koristi drugu od dve vezane brejk lopte za 3:1.Ovaj set iako ga je rezultatski glatko dobio Srbin, nije bio bas pravi pokazatelj stvari na terenu.Odmah u petom gemu drugog seta NOvak spasava jednu brejk loptu i vodi sa 4:1.Sjajnim forhendom spasio je brejk loptu i potvrdio tesko steceni brejk.Videli smo dva gema sa nulom sto je odgovaralo Novaku da povede sa 5:2.Na servis Buste, Novak sa nulom oduzima jos jednom servis Španca i dolazimo do egala 1:1 u setovima.Čudan je bio treći set uostalom kao i ceo meč.Novak u prvom gemu treceg seta spasava dve brejk lopte i vodi sa 1:0.U narednom gemu dolazi do jedne brejk lopte i koristi je za 2:0.Sa nulom Novak potvrdjuje brejk za 3:0.Onda u sledecem gemu NOvak nije uspeo da jos jednom brejkne Španca, stigao je do djusa, ali se Busta izvukao i smanjio na 3:1.U petom gemu treceg seta novi problemi za Srbina.Busta stize do 15-40 i odmah koristi prvu od dve vezane brejk lopte za 3:2.Drama se nastavlja.Vrlo lako Busta dobija svoj servis gem i imamo novi egal 3:3.Onda mozda presudni gem u mecu.U sedmom gemu treceg seta Novaka nikako nije sluzio servis, pa je dozvolio Špancu da dodje do jedne brejk lopte.Spasio je to NOvak, onda odigrao sjajan lob i opet se izvukao na svoj servis i poveo sa 4:3.U osmom gemu treceg seta, NOvak dolazi do 15-40 i koristi odmah prvu brejk loptu od dve vezane brejk lopte za vodjstvo od 5:3.Na svoj servis sa nulom dobija set kada je odservirao as za 2:1 u setovima.Ocekivali smo laksi posao za Novaka u cetvrtom setu, ali nije bilo tako.Busta opet nije gresio, bio opet nezgodan u razmenama, pa smo gledali tesku i izcrpljujucu borbu u cetvrtom setu.U trecem gemu cetvrtog seta, Novak je propustio 15-40 i dve vezane brejk lopte, da bi onda propustio jos dve brejk lopte,pa je Busta poveo sa 2:1.Španca su spasila dva sjajna prva servisa, sto nije njegova glavna odlika, pa je Novak besneo i cudio se kako ovaj pogadja dva servisa bukvalno u ugao.Onda je u petom gemu propustio jos jednu brejk loptu, posle velikog vodjstva Buste u gemu od 40-0.Busta vodi sa 3:2.Lako je Novak stigao do novog izjednacenja od 3:3, pošpto je sa nulom dobio svoj servis gem.Onda odlucujuci trenutak meca.Sedmi gem cetvrtog seta u kome Novak igra vrlo agresivno i stize do 15-40 i ima dve vezane brejk lopte.Busta je imao inicijativu u poenu, izasao na mrezu, imao lagan volej da posalje u teren Srbina, ali on je loptocu poslao u aut i Novak je poveo sa 4:3.Ali ni tu nije bio kraj.U osmom gemu cetvrtog seta, Busta stize do 15-40 i ima dve vezane brjk lopte, ali nijednu ne koristi, posto pravi dve greske.Busta je dosao do jos jedne brejk prilike, ali je NOvak sjajnim forhendom spasao i nju.Onda je odigrao dva dobra poena i primakao se pobedi i poveo sa 5:3.Lako je Busta smanjio na 5:4.Onda smo pomislili da nas ceka jos jedna drama u sledecem odlucujucem gemu.IMao je Busta 15-30, ali je NOvak konacno poceo da ubacuje dobre prve servise i stigao je do jedne mec lopte.Odmah je prvu iskoristio, posto je napravio viner forhend dijagonalom.POsle tačno 3 sata i 10 minuta bespoštedne borbe, Novak ide u polufinale.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 3-2 za Bustu, dok je u dvostrukim servis greskama bilo 5-3 za Novaka.Odnos brejk lopti kod Novaka je bio 6/13, kod Buste 3/13.Kada se pogleda na kraju sta je odlucilo, ovaj odnos brejk lopti kao da je rezirao pobednika.U vinerima 53-42 za Djokovica, dok je u neiznudjenim greskama bilo 41-29 za NOvaka.U ukupnom broju poena bilo je 130-113 za Novaka.Djokovic u polufinalu igra sa Grkom Stefanosom Cicipasom(5.nosilac i 6.na ATP listi) koji je u cetvrtfinalu pobedio Rusa Andreja Rubljova(13.nosilac i 12.na ATP listi) sa 3:0 u setovima.Rubljov je imao sansu u prvom setu, kada je vodio sa 4:2, onda i kod 5:3 servirao za set.Ali kada je to sve prokockao Cicipas je vezao cetiri gema do kraja seta i poveo sa 1:0 u setovima i kasnije lagano resio mec u svoju korist.Novak Djoković u osmini finala je pobedio Rusa Karena Kačanova(15.nosilac i 16.na ATP listi) sa 3:0(6:4;6:3;6:3) posle 2 sata i 26 minuta igre.Meč četvrtfinala izmedju Austrijanca Dominika Tima(3.nosilac i 3.na ATP listi) i Argentinca Dijega Švarcmana(12.nosilac i 14.na ATP listi) bio je najbolji mec turnira i pravi triler koji je trajao 5 sati i 8 minuta.Argentinac je dobio duel posle velike borbe u pet setova, mada je mec mogao da ode i na drugu stranu.Tim je prvi napravio brejk u prvom setu i poveo sa 4:2, ali je Švarcman odmah uzvratio i smanjio na 4:3.Iako je bilo brejk lopti, nije bilo vise brejkova do kraja seta, pa je pobednika prvog seta odlucio taj-brejk.U njemu dominacija Argentinca koji je poveo sa 5:0 i lako poveo sa 1:0 u setovima.U drugom setu odmah na pocetku Tim pravi brejk i vodi sa 1:0.Uzvraca Švarcman i pravi brejk za 3:3.Odlucujuci brejk Tim je napravio u jedanaestom gemu kada je stigao do 15-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od dve vezane  da povede sa 6:5.Kada je Tim servirao za set dosao je do jedne brejk lopte i realizovao je za 1:1 u setovima.U trecem setu videli smo čak osam brejkova.Švarcman je vodio sa 3:1 i 5:3, ali je Tim nekako stigao do taj-brejka.U njemu je vodio Austrijanac sa 5:1, ali Švarcman se vratio, prvo smanjio na 5:4, pa onda spasio dve set lopte rivala kod rezultata 6:4 za Tima.Ipak Tim je osvojio dva poena i poveo sa 2:1 u setovima.U cetvrtom setu Tim je poveo sa 2:0, ali je Argentinac napravio preokret i poveo sa 5:3.Spasio se Tim novim brejkom za 5:5.U ovom setu videli smo cetiri brejka, pa je opet pobednika odlucio taj-brejk.Tim je poveo sa 3:1, ali je Svarcman izjednacio na 3:3.U rezultatskoj klackalici kod 5:5, Švarcman je dobio dva poena i stigao do egala od 2:2 u setovima.U petom setu dominacija jednog igraca Dijega Švarcmana.Drzao se Tim do 2:2, onda je u sdestom gemu Švarcman napravio brejk sa nulom za 4:2.U osmom gemu petog seta stigao je do jedne set i meč i brejk lopte i odmah je iskoristio posto je Tim poslao drop šot u mrezu.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 7-1 za Tima, dok je u duplim servis greskama bilo 5-3 za Švarcmana.U vinerima 65-47 za TIma, dok je u neiunudjenim greskama bilo 81-62 takodje za Tima.Odnos brejk lopti kod Švarcmana 10/16, dok je kod Tima bilo 9/22.U ukupnom broju poena bilo je 197-179 za Švarcmana.U drugom cetvrtfinalu iz ovog kostura Španac Rafael Nadal(2.nosilac i 2.na ATP listi) pobedio je u cetvrtfinalu Italijana Janika Sinera(75.na ATP listi) sa 3:0 u setovima.Pred Italijanom bi trebalo da je lepa buducnost.BIla je ovo za njega jedna dobra skola i dobar test i sticanje iskustva.Siner je brejknuo Nadala u finisu prvog seta i piveo sa 6:5.Kada je servirao za set suocio se sa 15-40, ali je spasio dve vezane brejk lopte Nadala, ali nije i trecu, pa e Nadal izborio taj-brejk.U taj-brejku Nadal je poveo sa 6:3 i dobio prvi set.U drugom setu Siner je poveo sa 3:1, Nadal odmah uzvratio brejkom za 2:3, jos jednom oduzeo servis mladjanom 19-godisnjem Italijanu za vodjstvo od 5:4 i drugi set je bio gotov.U trecem setu sve je bilo gotovo kod vodjstva Španca od 4:0, pa ce Rafa na megdan Švarcmanu u polufinalu.Ono sto Rafa nije smeo da dozvoli je to da tri seta igra gotovo tri sata, jer je mec trajao 2 sata i 50 minuta.Nadal u polufinalu igra protiv Švarcmana, koji ga je pobedio u četvrtfinalu Mastersa u Rimu.Mladi Italijan Janik Siner iznenadio je u osmini finala Nemca Aleksandera Zvereva(6.nosilac i 7.na ATP listi) i slavio sa 3:1(6:3;6:3;4:6;6:3).
        Kod dama u prvom polufinalu ce igrati Poljakinja Iga Svjontek i Argentinka Nadja Podoroska.Neočekivano polufinale samo za one koji ne prate zenski tenis.Svasta je moguce, pa i to da tinejdzerka isprasi prvog nosioca, kao i to da kvalifikantkinja dodje do polufinala, iako nikad nije prosla 1.kolo nijednog gren slema u karijeri.Poljakinja Iga Svjontek(53.na WTA listi) pobedila je u četvrtfinalu Italijanku Martinu Trevisan(159.na WTA listi) sa 2:0 u setovima.Argentinka Nadja Podoroska(131.na WTA listi) u cetvrtfinalu pobedila je UKrajinku Elinu Svitolinu(3.nosilac i 5.na WTAlisti) sa 2:0 u setovima.Podoroska je stigla iz kvalifikacija u glavni zreb.Samo je jednom jos usla u glavni zreb jednog gren slema i to pre cetiri godine na US Openu kada je ispala u 1.kolu, dok na Australian Openu i Vimbldonu nikada nije igrala u glavnom zrebu.Iga Svjontek je u osmini finala izbacila Rumunku Simonu Halep(1.nosilac i 2.na WTA listi) sa 2:0(6:1;6:2).Halep je imala sansu da dodje na 1.mesto WTA liste da je osvojila titulu u Parizu, ovako od toga nece biti nista.Holandjanka Kiki Bertens(5.nosilac i 8.na WTA listi) ispala je u osmini finala od Italijanke Martine Trevisan sa 2:0(6:4;6:4).U drugom zenskom polufinalu igrace Čehinja Petra Kvitova i Amerikanka Sofija Kenin.Petra Kvitova(7.nosilac i 11.na WTA listi) pobedila je u cetvrtfinalu Nemicu Lauru Zigemund(66.na WTA listi) sa 2:0 u setovima, dok je Sofija Kenin(4.nosilac i 6.na WTA listi) pobedila sunarodnicu Danijele Rouz Kolins(57.na WTA listi) sa 2:1 u setovima.Zenska polufinala su na programu u četvrtak, dok su muška polufinala na programu u petak.