ŠPANIJA - SRBIJA                      12 : 9
HRVATSKA - NEMAČKA              10 : 8
MADJARSKA - AUSTRALIJA       10 : 9
ITALIJA - GRČKA                         7 : 6

Srbija ispala u četvrtfinalu SP!!!
Španija nadigrala naš podmladjen tim i potpuno zasluzeno ide u borbu za medalje!!!
Meč praktično rešen u finišu druge četvrtine kada je Španija povela sa velikih 6:1!!!
Hrvatska neočekivano teško pobedila Nemačku!!!
Madjarska teškom mukom prošla Kengure!!!
U jednoj tvrdoj utakmici, Italija tesno slomila Grčku!!!
Sve utakmice četvrtfinala bile neizvesne i uzbudljive!!!

Srbija nije uspela u Južnoj Koreji.Naši podmladjeni Delfini izgubili su u četvrtfinalu od Španije i neće se boriti za medalju.Crvena Furija je bila mnogo bolja od nasih momaka, posle dugo vremena uspela da eliminiše nas tim iz borbe za medalju.Selektor Dejan Savić odlucio je da posle SL da sansu mladjim igračima koji nisu igrali na velikim takmičenjima i tako osete sta znaci igranje na SP.Javnost nije zadovoljna jer sa najjačim timom bi Srbija bila favorit za zlato.Ipak možda je nosiocima igre trebala pauza pred OI u Tokiju 2020.godine.Ako ćemo u budućnosti imati uspeha, onda je ovaj ekspreminet uspeo.Ali loše stanje u našem klupskom vaterpolu tera nas na strah koji imamo da će naš trofejni sport pasti na niske grane.Videćemo šta će doneti sledeća takmičenja kada se možda i najveća generacija u istoriju svetskog vaterpola povuče i završi sa reprezentativnom karijerom.Ovaj tim koji igra prvi put zajedno jedno ovako veliko takmičenje nije ovoga puta bio spreman za medalju.Španija nas je potpuno nadigrala i rešila pitanje pobednika već u prvom poluvremenu.Jesmo imali šanse da smanjimo na -2, ali nismo uspeli da zakomplikujemo situaciju u bazenu.Počeli smo smuseno na pocetku meča.Španija preko Franciska Fernandeša i Alvara Granadosa vodi sa 2:0.Strahinja Rašović smanjio je do kraja prve četvrtine na 2:1.Bio je to nas najbolji igrač sa 4 gola.Potpuno je zakazao Dušan Mandić kojeg je španska odbrana zestoko cuvala.U finisu prve četvrtine Dedović je pogodio stativu i propustio šansu za izjednacenje.Srbije je dozivela potpun slom u erugoj cetvrtini.Na pocetku drugog perioda igre, Srbija je imala dva igrača i nijedan nije iskoristila.To kao da je dodatno sputalo nase momke, a dalo krila Špancima da nas potpuno dotuku.Mi promasivali napade, Španci resetali nas gol iz svih pozicija.Sa po dva gola Komptea i Munariza, Španija u 14.minutu ima velikih i nedostižnih 6:1.Sa dva gola Strahinje Rašovića i Nikole Jakšića smanjili smo rezultat, ali na poluvremenu Španija ima velikih 7:3.Bilo je i 7:2.Na pocetku drugog poluvremena Migel Dominges postize gol za 8:3.Konačno nesto bolja igra Srbije rezultuje golovima Drašovića i Stojanovića za 8:5.Ali Blai Maljarah pogadja za 9:5 i lepih +4.Strahinja Rašović trecim golom smanjuje na 9:6.Ali Baroso sa peterca podize opet na +4(10:6).Na minut i nesto malo vise pre kraja trece cetvrtine Vico smanjuje na 10:7.Imali smo napad za -2, ali šut Vica odbranio je Lopes Pinedo.Takodje je i Viktor Rašović u finisu trece cetvrtine imao sansu da smanji na -2, ali nije iskoristio igraca vise.Na kraju treceg perioda igre, Španija na sigurnih +3(10:7).Nisu nasi mogli da ugroze vodjstvo rivala ni u poslednjoj cetvrtini.Na pocetku cetvrtve cetvrtine Fernandes pogadja za 11:7.Strahinja Rašovic smanjuje na 11:8.Imamo nekoliko sansi da se opet primaknemo na -2, ali gresimo konstantno u napadu.Gotovo pet minuta nema gola.Kabanjas je na manje od dva minuta do kraja meča overio pobedu, Dedovic samo ublazio poraz.Kod nas najefikasniji Strahinja Rašović sa 4 gola, kod Španaca Fernandes,Kompte i Munariz po 2 gola.Dimitrije Rističevic imao je 8 odbrana, dok je Lopes Pinedo imao 12 odbrana.Španija ce u cetvrtfinalu igrati protiv Hrvatske koja je neocekivano tesko pobedila Nemačku.Nemci su bili u igri sve do na nekoliko minuta do kraja meča.Nemačka je vodila na kraju prve cetvrtine sa 2:1, da bi Hrvatska preokrenula i sredinom treće četvrtine imala 7:3.Ali Nemačka se nije predavala i potpuno se vratila u igru.Do kraja trece cetvrtine Nemačka smanjuje na 7:5, da bi golom Ćuka na pocetku četvrte četvrtine stigla do egala 7:7.Ipak Maro Jokovic sa dva gola donosi vodjstvo od 9:7.Smanjili su Nemci na 9:8, imali napad na nesto malo vise od tri minuta do kraja i za izjednacenje, ali ga nisu iskoristili, pa je Hrvatska slavila tesko izvojevanu pobedu.U drugom polufinalu igrace Madjarska i Italija.Nasi severni susedi su se namucili sa neugodnim Kengurima.U finisu druge cetvrtine Australija je vodila sa 6:4, ali je Madjarska na kraju trece cetvrtine preokrenula rezultat i povela sa 8:7.Pocetkom cetvrte cetvrtine imali su Madjari 9:7, ali Kenguri stizu do 9:9.Nekako su Madjari postigli gol i dosli do minimalne pobede.Italija i Grčka su takodje odigrali tezak mec.Grcka je vodila sa 2:1 u prvoj cetvrtini, ali posle greske i kontre iz koje su Heleni primili gol za 2:2, cela strategija im se srusila.Vodila je Italija u trecoj cetvrtini sa 5:3, Grci stigli do 6:6 na kraju treceg perioda igre.Jedan gol u poslednjoj četvrtini rešio je pobednika.Golom Frančeska Di Fulvija na 6,50 minuta do kraja meča Italija je povela sa 7:6 i vise nije bilo golova do kraja meča, pa su Azuri slavili minimalnu pobedu.