1.KOLO - SRBIJA - CRNA GORA           10 : 10
2.KOLO - SRBIJA - JUŽNA KOREJA     22 : 2
3.KOLO - SRBIJA - GRČKA                       9 : 3

SRBIJA U ČETVRTFINALU SP!!!
Delfini ubedljivom pobedom protiv Grčke obezbedili direktan plasman u četvrtfinale!!!
Srbija posle osvajanja Svetske lige u Beogradu i obezbeđene vize za OI u Tokiju 2020.godine, na SP praktično otišla sa "B" timom!!!
Selektor Dejan Savić poštedeo one koji su bili nosioci igre u poslednjoj deceniji!!!
Tako na SP ne igraju Duško i Gojko Pijetlović,Branislav i Stefan Mitrović,FIlip Filipović,Milan Aleksić i Andrija Prlainović!!!
Crna Gora ispala od Australije na peterce u baražu osmine finala!!!
Hrvatska je sada apsolutni favorit za zlato i bilo bi čudo da ga ne osvoje!!!

Srbija iako u drastično podmladjenom sastavu, uspela je da izbori direktan plasman u četvrtfinale SP koje se održava u Južnokorejskom Gvandzuu.Posle osvajanja Svetske lige u Beogradu i obezbeđene vize za OI u Tokiju 2020.godine,selektor Dejan Savić je odlučio da odmori nekolicinu igrača.Nema onih koji su bukvalno u nacionalnom timu deset i više godina.Na SP ne igraju Duško i Gojko Pijetlović, Branislav i Stefan Mitrović,Filip Filipović,Milan Aleksić i Andrija Prlainović.Tim predvode Dušan Mandić,Miloš Ćuk, Nikola Jakšić i Savo Randjelović.Od mladih su tu Vico,Dedović,Drašović,Stojanović,Rističević,Lazić i braća Vuk i Strahinja Rašović.Posle veličanstvene pobede u finalu SL na Tašmajdanu protiv Hrvatske od 12:11, zaista su zaslužili da odmore.Cilj je ispunjen i treba misliti na OI u Parizu 2024.godine.Medjutim stvari bar u grupnoj fazi su se odvijale sjajno za nas tim.Iako smo igrali u najtežoj grupi uspeli smo da zauzmemo 1.mesto u grupi i direktno da se plasiramo u četvrtfinale.Bilo je oscilacija u igri našeg tima, što je razumljivo za ovaj tim koji prvi put igra zajedno na jednom ovako velikom takmičenju,ali  moramo biti zadovoljni dosadašnjim tokom turnira.Prva utakmica protiv Crne Gore bila je dosta čudna.Igrali smo sjajno prvo poluvreme i vodili 4:1 i 6:3, da bi na kraju spasavali bod.Losa treća četvrtina koštala nas je pobede.Crna Gora vodila je na kraju treće četvrtine sa 9:8, onda početkom četvrte i sa 10:8.Imali su naši susedi šansu sa igračem više za 11:8, ali je nisu iskoristili.Ali onda 2,35 minuta pre kraja na scenu  stupa Dušan  Mandić I smanjuje rezultat.Naš rival troši vreme i čuva rezultat.To im se obilo glavu jrer smo 12 sekundi pre kraja sa igračem više stigli do egala.Imala je Crna Gora poslednji napad, ali je Ivović šutirao pored gola i šansa je propala.U drugom meču protiv domaćina Južne Koreje imali Smo lakši trening.U poslednjem kolu sa Grčkom rešavali smo pitanje 1.mesta u grupi.Pobeda nam je donosila čelnu poziciji jer su Grčka i Crna Gora igrali nerešeno 10:10.Odlično smo igrali taj meč.Prva četvrtina 3:1 za nas.U drugoj su Heleni smanjili na 4:3, ali više nisu postigli nijedan gol do kraja,čitava 22 minuta.Neverovatni golman Dimitrije Rističević imao je čak 16 odbrana.Na kraju prvog poluvremena vodili smo 6:3.Posle 0:0 u trećoj četvrtini,naši su sa tri gola dotukli rivala u poslednjem kvartalu.U četvrtfinalu nas čeka Španija koja je bila bolja u osmini finala protiv Japana sa 15:7.U nasoj grupi Južna Koreja je demolirana od Grčke sa 26:3,dok ih je Crna Gora razbila sa 24:6.Južna Koreja je ispala posle prve faze,dok su Crna Gora i Grčka morali u baraž osmine finala.Grčka je uz muke prebrodila SAD sa 11:9.Ali je zato Crna Gora dozivela fijasko protiv Australije koja je slavila posle peteraca 13:11, U regularnom toku bilo je 9:9.U Grupi B dominacija Hrvatske koja je ostvarila tri lake pobede.Protiv Australije(14:4),SAD(17:7) i Kazahstana(21:5).SAD je bio bolji od Kazahstana 16:7, dok su u borbi za 2.mesto u grupi Ameri pobedili Kengure sa 12:11.Australija je pobedila Kazahstan(17:8).Kazahstan je ispao posle grupne faze.U grupi C dominacija Madjara.Madjarska je deklasirala Novi Zeland(24:4) i Južnu Afriku(23:5), dok je u derbiju grupe pobedila Španiju sa 13:11.Ali rezultat vara posto je na kraju treće četvrtine Madjarska vodila sa 12:6.Španija je takodje deklasirala Novi Zeland(23:3) i Južnu Afriku(23:3).Južna Afrika i Novi Zeland su rmeizirali 8:8.Posle prve faze ispao je Novi Zeland koji je slabiju gol razliku od Južne Afrike.U Grupi D, Italija je završila na 1.mestu.Italija je jedva pobedila Japan(9:7) i Nemačku(8:7),dok su Brazil razbili 14:5.Nemačka i Japan su odigrali 9:9.Japan je pobedio Brazil 11:9, dok je Nemačka pobedila Brazil 15:8.Brazil je ispao posle prve faze.Nemačka je u osmini finala razbila nedoraslu Južnu Afriku sa 25:5.Panceri u cetvrtfinalu igraju protiv Hrvatske gde će sada oni biti pregaženi.