SRBIJA - HRVATSKA       9 : 7
ŠPANIJA - ITALIJA         8 : 7

Srbija u finalu EP u Barseloni!!!
Srbija zablistala kad je bilo najvažnije i slavila veliku pobedu protiv najljućeg i najvećeg rivala!!!
Delfini vodili ceo meč, Hrvatska imala samo dva izjednačenja u prvoj četvrtini!!!
Problematično sudjenje na meču u čemu je prednjačio Rus Sergej Naumov!!!
Loren Fatović udario pesnicom u glavu Filipa Filipovića, ali nije dobio isključenje!!!
Srbija se revanširala Hrvatskoj za poraz u polufinalu SP prošle godine!!!
Dušan Mandić sjajnim lobom postigao gol, kada se isključeni igrač vraćao u igru, doneo Srbiji prednost od 9:6, na 3,04 minuta do kraja meča i sve je bilo gotovo!!!
Ovo je Srbiji 4.uzastopno finale, za 4.uzastopnu titulu šampiona Evrope!!!
U finalu sa domaćinom Španijom!!!
Španija pomalo neočekivano po svemu prikazanom na turniru savladala Azure koji su do polufinala zabeležili četiri ubedljive pobede!!!
Crvena furija slavila posle preokreta u poslednjoj četvrtini!!!
Nekoliko sekundi pre kraja meča, Italiji nije priznat gol, pošto lopta posle šuta Filjolija nije prešla gol liniju!!!
Bila je dosta sumnjiva situacija!!!
Španija će igrati svoje 1.finale na EP posle 27 godina, za svoju 1.titulu!!!
Francisko Fernandez resio mec sjajnim golom u kontri na 1,34 minuta do kraja meca!!!

Srbija se plasirala u finale EP u Barseloni, pošto je pobedila u vaterpolo klasiku, selekciju Hrvatske.Igrali smo mnogo teških i bitnih duela sa našim zapadnim susedima, takav je bio i ovaj.Posle ne baš dobrih partija u grupi, Naš tim je zaigrao kako se od njega ocekivalo, bas onda kada je to najpotrebnije, a to je u polufinalu.Odlično u napadu, sjajno u odbrani, funkcionisale su sve linije tima.Ne treba pisati o sudjenju, ali tesko da ne mozemo a da ne spomenemo, Rusa Sergeja Naumova, koji je uglavnom donosio uzasne odluke protiv naseg tima.Posle ociglednog udaranja Fatovica, pesnicom u glavu, nije pokazao crveni karton igracu Hrvatske.Fatovica je iskljucio tek kad je u koskanju sa Ćukom, doneo odluku da oba igraca budu iskljucena.Ćuk je do tada bio nas najbolji igrac i briljirao je sa 3 gola.Funkcionisalo je sve besprekorno, sudjenje nam nije islo na ruku, ali i to su nasi savladali.Nadamo se da nece biti ovakvo sudjenje u finalu.Videla se zelja naseg tima da posle poraza u polufinalu SP prosle godine od Hrvatske, da se revansira za poraz, sto nam je u potpunosti uspelo.Vodili smo gotovo ceo meč, Kockasti imali samo dva izjednacenja od 1:1 i 2:2 i to je bilo sve.Oborili smo najveceg i najljuceg rivala na pleća.Definitivno je odlucio pogodak Dušana Mandića, kada je lobom savladao Bijača, kada se vracao igrac Hrvatske u bazen posle iskljucenja, na tacno 3,04 minuta do kraja meca.Vise nije bilo dileme oko pobednika.Srbija ce igrati svoje 4.uzastopno finale na EP, za svoju 4.uzastopnu titulu na EP.Lepo je poceo mec kada je Prlainovic proigrao Nikolu Jakšića sa igracem vise za 1:0.Ipak u sledecem napadu Vukićević izjednacava na 1:1 sa igracem vise.U 3.minutu dobili smo dva igraca vise, Miloš Ćuk koristi to i pogadja lagano za 2:1.Ali opet igrac vise za Hrvatsku, sto koristi Maro Jokovic za 2:2.Od tada je sve islo na vodencu naseg tima.Vise Hrvatska nije uspevala da stigne ni do izjednacenja.Pogotovo je bilo vazno kada nismo iskoristili napad, Hrvatska je imala dva igrača voše, ali nije uspela da iskoristi to, pa je sansa da Kockasti povedu propala.Sjajno je Mitrovic zautavio Jokovica.U 5.minutu Dusan Mandic koristi igraca vise sa desne strane i vodimo sa 3:2.Onda Mitrovic sjajno brani.U 6.minutu imamo igraca vise, Prlainovic sjajno izbacuje gotovo celu odbranu rivala, sjajno asistira Ćuku, koji sa leve strane pogadja za 4:2.U 7.minutu desio se propust u nasem timu, jedan od retkih na mecu.Vrlic je proigran na dva metra, izigrana nasa odbrana i Hrvatska smanjuje na 4:3.Mandic pokusava sa distance, ali Bijac brani.Hrvatska ima sansu za izjednacenje, ali ne koristi priliku za izjednacenje.Pijetlovic je izblokirao sut Hrvata.U finisu prve četvrtine, sjajni Ćuk pogadja sa distance za 5:3.U poslednjem napadu u prvoj četvrtini, Rasovic je da se sjajno postavi i odbrani gol Srbije za lepih 5:3, na kraju prve četvrtine.Vrlo efikasna prva cetvrtina, ali u nastavku meca nije bilo tako.U 1.minutu druge cetvrtine, desio se taj nemio dogadjaj, kada je Fatovic udario Filipovica, pesnicom u glavu.Sudije se nisu oglasile, ne samo sto nisu iskljucile Hrvata, nego mu nisu pokazali ni iskljucenje, pa cak ni obican faul.U 13.minutu iskljucenja su zaradili Fatovic zbog tri licne greske, i nas Milos Ćuk zbog udaranja rivala.Nije bilo dugo golova u drugoj cetvrtini, igrale su se jake odbrane.U 6.minutu druge cetvrtine, postizemo gol.Pijetlovic salje dijagonalu prema Mandicu, ovaj na desnoj strani gadja blizi ugao Bijača i pogadja za velikih 6:3.U poslednjem minutu druge cetvrtine, Bušlje iz daljine vara Mitrovica i Hrvatska smanjuje na 6:4.Imali su Hrvati do kraja cetvrtine sansu da sa igracem vise stignu do -1, ali je nisu iskoristili.Poluvreme zavrseno vodjstvom Srbije sa 6:4.Trebalo je tako nastaviti i u drugom poluvremenu.Hrvatska je odlicnom igrom u cetvrtfinalu preokrenula protiv Crne Gore.Ovoga puta nije.Gledali smo zestoku borbu u bazenu u trecoj cetvrtini.Sve je prstalo.Gola isto kao u drugoj cetvrtini nije bilo.U 1.minutu trece cetvrtine, Mitrovic brani sut Garsije sa pet metara.U 2.minutu trece cetvrtine, šut šetke zavrsava na okviru gola.U 3.minutu trece cetvrtine, Aleksic ne koristi igraca vise za +3.Bijač je lako ukrotio sut iskosa sa leve strane.U 5.minutu trece cetvrtine posle iskljucenja Filipovica, Šetka ne koristi igraca vise.U 6.minutu trece cetvrtine, Filipovic nije precizan sa distance.Odmah nakon toga, Mitrovic sjajno brani sut Hrvata sa igracem vise.Konacno u 23.minutu, na minut pre kraja treće četvrtine, Stefan Mitrović pogadja sa oko pet metara za 7:4.Ipak u sledecem napadu, Andre Bušlje koristi igraca vise, posto je bio sam pred Mitrovica i nije mu bilo tesko da pogodi nasu mrezu za 7:5.U poslednjem nasem napadu u trecoj cetvrtini, dobili smo igraca vise, sut Pijetlovica je umalo usao u gol, ipak gol nije priznat, posto su sudije smatrale da lopta nije presla zamisljenu gol crtu.Bilo je ovo jako sumnjivo, kao i mnogo toga na mecu.U poslednji deo igre usli smo sa vodjstvom od 7:5.Trebalo je to sacuvati i mirno privesti mec kraju.Nije bilo lako, sto zbog kvaliteta protivnika, sto zbog sudjenja.Istina na pocetku poslednjeg perioda igre, dobili smo kontrafaul, kada je selektor Hrvata Tucak iskljucen zbog prigovora.Iznudio je Nemanja Vico cak dva iskljucenja, tačno na šest minuta do kraja, Andrija Prilainovic je iskoristio igraca vise za 8:5.Divna prednost za nas tim.Ali onda bukvalno gotovo svaki napad Hrvata zavrsava se nasim iskljucenjem.Ali od tog trenutka zaista sve je sudjeno u korist naseg rivala.Odmah peterac u sledecem napadu dosudjen je za Kockaste.mandic je napravio peterac, Vukićević siguran za 8:6.Na oko pet minuta do kraja, PIjetlovic dobija samo obican faul, iako je moglo biti iskljucenje, pa cak i peterac.Sutirao je Dusko iz teske situacije, ali pravo u Bijača.Hrvatska ima sansu za -1.Iskljucen je Prlainovic, ali Hrvati ne koriste po ko zna koji put igraca vise.Na nesto malo vise od tri minuta meca, Prlainovic nije precizan sa distance.Onda je Jaksic izblokirao sut Jokovica, kada su Hrvati na tri i po minuta do kraja mogli potpuno da se vrate u mec.Onda dolazi trenutak odluke.Tajm aut Dejana Savića.Dobijamo igraca vise posle faula Garsije na Prlainovicu.Mandic sjajnim lobom pogadja gol Bijača, na 3.04 minuta do kraja meca, kada se igrac Hrvata vracao u igru.Velikih 9:6, cinilo se da je sve gotovo.Tako je i bilo, mada je bilo jos malo vatre u bazenu.Na 2.38 minuta do kraja, Vukićević promasuje sa distance.Onda smo napad koji je trajao skoro pa minut i dvadeset sekundi.Prakticno tri napada zaredom.Posle suteva prlainovica i Flipovica, Bijac je branio njihove suteve, ali se lopta odbijala u ruke nasim igracima.Nasi su trosili vreme.Kada smo zavrsili sa nekoliko napada, Vukicevic je na 1,14 minuta do kraja meca ublazio rezultat sutem sa pet metara za 9:7.Na oko pedesetak sekundi do kraja meca, Stefan Mitrovic je sutirao pored gola.Hrvatska je krenula u jos jedan napad, da pokusa da smanji rezultat.Dobili su igraca vise na oko trideset sekundi do kraja utakmice.Lose su kombinovali, Prlainovic ukrao loptu i to je bio kraj nadanja Hrvata da mogu bar do peteraca.Sacuvali smo loptu u preostalih 25 sekundi, Hrvati su se predali i nije vise bilo dileme ko ide u finale.Hrvatska je uzasno igrala igraca vise.Imala je ocajan procenat 3/14, pa jos 0/1 sa dva igraca vise.Tu lezi kljuc pobede naseg tima, kao i kljuc poraza naseg rivala.Kod Srbije Milos Ćuk i Dusan Mandic dali su po 3 gola, Andrija Prlainovic,Stefan Mitrovic i  Nikola Jakšić po 1 gol.Kod Hrvata Ante Vukućević je dao 3 gola, Andro Bušlje 2, dok su Josip Vrlić i Maro Joković dali po 1 gol.Branislav Mitrovic i Marko Bijač su imali po 7 odbrana.U finalu ce Srbija igrati pomalo neocekivano sa domacinom Španijom, koja je posle velike drame, savladala Italiju sa 8:7, iako je Italija vodila 7:5, na pocetku poslednje cetvrtine.Ovo je Špancima 1.finale na EP, posle ravno 27 godina i EP u Atini 1991.godine, kada su tada izgubili od SFRJ u finalu.Nikada nisu bili šampioni Evrope, tako da ce u subotu igrati za svoju 1.titulu na EP.Bilo je drame u finisu posto je sut Pjetra Filjolija, mozda zavrsio u golu, ali sudije nisu pokazale na centar, tako da po njima lopta nije prosla zamisljenu gol crtu.Ovu utakmicu Španija je dobila jer je imala veliko srce.Osim onog poslednjeg napada, sudije nisu uopste navijale za domacina.Italija je bolje pocela mec i povela sa 1:0, golom Alehandre Bodegasa.Ali Španija je odgovorila i stigla do izjednacenja na 1:1, golom Felipea Peronea.Tim rezultatom zavrsena je prva cetvrtina.U drugoj cetvrtini rapsodija Španije.Cinilo se da Italijanima nema spasa.U drugoj cetvetini Rodzer Tahulj donosi vodjstvo Španiji od 2:1.Onda sa igracem vise Blai Malarah pogadja za 3:1.Na 1,55 minuta do kraja druge cetvetine, Alberto MUnariz cini se da donosi kapitalnih 4:1.Zaista su nemocno u tim trenucima izgledali Italijani.Iako su blistali do sada na EP, u polufinalu nisu ponovili takvu igru.Bas kad je bilo najvaznije, protiv ljutog protivnika.Cim su naleteli na jakog rivala, odmah nije bilo lako.Zaista nisu imali dostojnog rivala u grupi, naravno i u cetvtfinalu.IPak sa dva gola Vincenca Rencuta, smanjili su na 4:3.Cime se sa tim rezulatom otislo na veliku pauzu.Imao je srece Rencuto kod svog drugog gola i treceg gola Italije, jer je lopta pogodila stativu, odbila se od ledja golmana Danijela Pineda i zavrsila u mrezi.Nastavila je Italija sa boljom igrom i cinilo da ide ka finalu.Na pocetku trece cetvrtine, Oskar Ečenike je doneo izjednacenje na 4:4 sa igracem vise.Onda i Francesko Di Fulvio koristi igraca vise za prvo vodjstvo Italije od onog pocetnog, sada je 5:4.Ipak neda se Španija pa Malarah sa igracem vise pogadja za 5:5.Ipak na sest sekundi do kraja trece cetvrtine, opet Di Fulvio pogadja sa igracem vise za vodjstvo od 6:5, pred poslednji period igre.Odlicno su Italijani nastavili i u poslednjoj cetvrtini.Golom Di Fulvija koji je raspolozen za igru, vode sa 7:5, na 6,53 do kraja meca.Ali tu su stali.Imali su mnostvo sansi sa igracem vise, ali nisu nista iskoristili, pa ni onaj sumnjiv gol na kraju.Španija vrlo brzo stize do izjednacenja golovima Rodzera Tahulja i Alvara Granadosa stize do 7:7, na 5,01 minut do kraja meca.Ali onda gledamo veliku borbu.Oba tima propustaju po nekoliko puta igrača više.Na 1,34 minuta do kraja dogodila se odluka na mecu.Francisko Fernandez je sjajno uplivao, prakticno pobegao svim cuvarima, izasao sam pred Marka Del Luonga i pogodio gol za 8:7.U poslednjih 30 sekundi Italija je dobila igraca vise.Pjetro Filjoli je sutirao na osam sekundi do kraja meca, Pinedo jedva uspeo da spasi loptu da ne udje u gol, mada je ona mozda i presla zamisljenu gol crtu, ali sudije se nisu oglasile, pa ce Španija igrati u finalu.Rodzer Tahulj i Blai Malarah su dali po 2 gola, dok su kod Italijana Frančesko Di Fulvio postigao 3 gola, dok je Vinćenco Rencuto dao 2.Sjajni Danijel PInedo na golu Španije imao je čak 14 odbrana.Marko Del Luongo na golu Azura imao je 8 odbrana.Španija ipak zasluzeno ide u finale, pomalo neocekivano, iako je domacin.