ŠPANIJA - GRČKA                   10 : 6
ITALIJA - RUSIJA                    11 : 1

Srbija u polufinalu EP!!!
U polufinalu protiv Hrvatske!!!
Srbija prvu četvrtinu dobila sa 4:0, onda imala prazan hod u napadu praktično do kraja meča!!!
Ako se ovo desi u polufinalu neće biti dobro, ali svako četvrtfinale je teško, pa možemo da budemo zadovoljni prolazom!!!
Madjarska prvi gol postigla na 24 sekunde do kraja druge četvrtine!!!
Madjarska poslednji put eliminisala Srbiju u nokaut fazi davne 2004.godine i onog cuvenog finala na OI u Atini!!!
Dosta slabosti u napadu donosi nam brige u nastavku turnira protiv podmladjenog tima Madjarske!!!
U eks-Ju derbiju, Hrvatska pobedila Crnu Goru posle bolje igre u poslednjoj cetvrtini!!!
Italija deklasirala Rusiju, Španija nadigrala Grčku!!!

Srbija se plasirala u polufinale EP koje se odrzava u Barseloni, posto je bila bolja od podmladjenog tima Madjarske sa 8:5.Rutinska pobeda, kada se pogleda kretanje rezultata, ali opet ne mozemo da budemo u potpunosti zadovoljni igrom naseg tima, ovoga puta u napadu.Iako je odbrana besprekorno funkcionisala, na golu Branislav Mitrović branio odlicno i mec zavrsio sa 11 odbrana.Ovakve slabosti mogu da nas kostaju u polufinalu.Da li smo se suvise oslonili na odbranu posle velikog vodjstva, ili imamo slabosti u igri, pogotovo u napadu, pokazace mec polufinala protiv Hrvatske.Kada smo poveli sa 5:0, pocetkom druge cetvtine, nismo dali gol, maltene skoro desetak minuta.Jeste svako cetvrtfinale tesko, ali ovakav prazan hod i losa igra sa igracem vise, moze da nas kosta.I ne samo to, nas tim je prilicno dosta lose organizovao napade, lopta je isla sporo, ishitreni sutevi, cak dve kontre nismo iskoristili.Sve to je moglo da nas skupo kosta protiv nekog jaceg rivala.Madjarska je podmladila tim i nije mogla da nam se suprotstavi.Nasi severni susedi kao da padaju, nemaju vise onakve igrace kao nekada, pitanje kako ce igrati na sledecim najvecim turnirima.Kao da je stala proizvodnja asova kod njih.Nije ovo bio najbolji turnir za Madjarsku posto su se mucili i imali problema i u barazu osmine finala protiv Holandije(12:9).Ono sto nas plasi je los napad posle prve cetvrtine.Za prvih desetak minuta postigli smo 5 golova, da bi u preostala 22 minuta, dali svega 3 gola.To sve plasi i donosi bojazan pred nastupajuce meceve za medalje.Ipak lepo smo poceli i dominirali prvu cetvrtinu.Vec u prvom napadu sa igracem vise postizemo gol preko Andrije Prlainovica za 1:0.Onda je Filip Filipovic iz velike udaljenosti pogodio za 2:0.Madjari nemocni u napadu.Ili su promasivali ceo gol, ili je Mitrovic sjajno branio, ili se isprecila prečka.Minut pre kraja prve cetvrtine Nikola Jakšić pogadja sa igracem vise sa jednog metra za 3:0.Onda je sa jos jednim golom Jaksic doneo prednost nasem timu od 4:0.Madjarska je u finisu prve cetvtine propustila igraca vise.U drugoj cetvertini nastavili su nasi tamo gde su stali.Sa igracem vise Nemanja Vico pogadja za 5:0 sa igracem vise.Mitrovic onda bukvalno skida svaku loptu koja ide prema njegovom golu.Imamo kontru dva na jedan, ali je ne koristimo, Dusko Pijetlovic traljavo sutira, pravo u Nadjija.Onda na 24 sekunde do kraja prvog poluvremena, Bedo postize gol sa igracem vise iz blizine za 5:1.Pocetak treće četvrtine mogao je da malo uzrma nas tim.Bedo sjajnom sraubom pogadja za 5:2.Ali odmah u sledecem napadu, Jaksic pogadja za 6:2, sa igracem vise.POgodio je Jaksic 3/3.Stopostotan ucinak.Na minut pre kraja trece cetvrtine, Pijetlovic u kontri pogadja precku.Zalak postize gol za 6:3.Ipak Filip Filipovic pogadja sa igracem vise za 7:3 i velikih cetiri gola pred poslednji period meca.Posle greske Mandica, Madjarska iz kontre smanjuje na 7:4 u poslednjoj cetvrtini.Igra se prilicno lose sa obe strane.Promasuju se napadi na obe strane.Ipak na 30 sekundi do kraja meca, Viktor Rasovic pogadja sa igracem vise za 8:4.U poslednjim sekundama meca, Madjari su samo ublazili poraz, kad je sve bilo gotovo.Nikola Jakšić postigao je 3 gola, dok je Filip Filipović dao 2.Sada nas ceka jos jedan derbi, ovoga puta sa Hrvatskom.Hrvatska je bila bolja od Crne Gore posle bolje igre u poslednjoj cetvrtini, jer su Djetici vodili maltene tri cetvrtine.Crna Gora je bila bolja tri cetvtine, da bi pala u poslednjoj cetvrtini, kada je imala nekoliko ishitrenih napada, nekoliko kardinalnih gresaka u odbrani, koje su odlucili mec.Crna Gora je povela sa 2:0, golovima Vladana Spaića i Aleksandra Ivovića.Šetka do kraja prve cetvtine smanjio na 2:1.U drugoj cetvrtini Petkovic je doneo Crnoj Gori vodjstvo od 3:1.Onda nisu iskoristili igraca vise za +3.Buljubasic sresnim golom smanjuje na 3:2.Ipak sjajni Mladjan Janović pogadja sa igracem vise za 4:2.Bio je to rezultat prvog poluvremena.Mec je poceo da se lomi u trecoj cetvrtini.Spaić sam pred Bijačem, ovaj mu brani zicer za +3.Hrvatska smanjuje na 4:3.Opet Mladjan Janovic sa igracem vise za 5:3.Buljubasic smanjuje na 5:4.Uspevaju Kockasti da stignu do prvog izjednacenja na mecu 5:5.Crna Gora ima poslednje vodjstvo na mecu od 6:5, da bi Vukićević sa peterca, opet poravnao na 6:6, pred poslednji period igre.Tu je utakmica resena.Hrvatska postize tri gola zaredom i resava mec.U poslednjoj cetvrtini LUka Lončar pogadja za 7:6, Maro Joković opet sa peterca za 8:6, da bi seriju zaokruzio sjajnom akcijom Andre Bušlje za 9:6.Bilo je da se igra vise od cetiri minuta.Aleksandar Ivović sa igracem vise smanjuje na 9:7.Onda Crna Gora propusta sansu, Petkovic sa jednog metra ne koristi igraca, Bijač brani zicer.Bio je to kraj svh nadanja Crne Gore, da moze da ponovi uspeh od pre dve godine kada je igrala u finalu.Crna Gora je u barazu osmine finala pobedila Rumuniju(15:5).U drugom polufinalu snage će odmeriti Španija i Italija.Španija je nadigrala Grčku u trecoj cetvrtini, posle izjednacenog prvog poluvremena.Španija je vodila na poluvremenu sa 4:3.Onda je u trecoj cetvrtini napravila seriju 4:0, povela sa 8:3 i resila mec u svoju korist.Nisu se od ovoga oporavili Heleni, jedino sto su uspeli je da ublaze poraz u poslednjoj cetvrtini, kada su posle vodjstva Crvene Furije smanjili na 9:6.Ali to je bilo sve od njih.Španija posle dugo vremena ide u borbu za medalje.Španija je poslednji put na velikom takmicenju osvojila medalju jos davne 2009.godine na SP, kada je izgubila u finalu od Srbije u onom čuvenom finalu, kada su porazeni od nas posle izvodjenja peteraca.Poslednji put su osvojili medalju na EP, 2006.godine u Beoghradu, kada su osvojili 3.mesto.Tada su poslednji put stigli do polufinala na EP.Grčka je u baražu osmine finala pobedila Nemačku(13:5).U poslednjem meču četvrtifinala, Italija je deklasirala Rusiju sa 11:1 i ovo je bio najneinteresantniji mec cetvrtfinala.Italija je vodila na poluvremenu sa 6:0.Rusija uspela da postigne jedini gol u trecoj cetvrtini.U poslednjoj cetvrtini, Italija postize cetiri gola i nanosi Rusima zaista tezak poraz.Rusija je u barazu osmine finala pobedila Francusku(12:9).Italija deluje najjace na EP.Ali videcemo sta donosi sama borba za medalje.