Srbija u lakoj grupi zabeležila sve tri pobede i sa 1.mesta ide direktno u četvrtfinale!!!
Delfini nisu blistali uprkos sve tri pobede!!!
Da li je ovaj tim u padu posle osvajanja svega postojećeg, ili jednostavno nisu imali motiv u ovakvoj grupi gde je unapred bilo jasno da će zabeležiti sve tri lake pobede!!!
Odgovor ćemo dobiti u četvrtfinalu jer ćemo verovatno igrati protiv Madjarske!!!
Madjarska ne blista na EP, izgubila od Italije čak 12:5!!!
Prvi šampionat sa 16 ekipa, deluje preglomazan, jer gledamo prilično nezanimljive utakmice u kojima je unapred poznat pobednik!!!

Srbija se plasirala u četvrtfinale EP koje se održava u Barseloni.Srbija je ostvarila tri lake pobede u grupi koja nije bila teška, gde je unapred bilo jasno, da bi sve osim tri pobede našeg tima bilo veliko i prvorazredno iznenadjenje.Medjutim uprkos tri lake pobede, naš tim nije blistao.Vidjeno je dosta oscilacija, neozbiljne igre, losih reakcija golmana.U prvom meču protiv Rumunije gde je odbrana koliko toliko bila na solidnom nivou, napad je bio jako loš.Protiv Rusije u drugom kolu napad je u pojedinim delovima meča bio solidan, ali je odbrana bila dosta porozna i loša.Forma prilično loša.Da li je ovaj tim prošao svoj zenit i posle svega postojećeg što je osvojio, jednostavno je došlo zasićenje.Doduše možda je falilo motiva u jednoj ovakvoj grupi, pa nasi momci nisu zapinjali.Odgovor ćemo dobiti pošto nas u četvrtfinalu čeka veliki rival, selekcija Madjarske.Naši severni susedi ne blistaju u Barseloni.Deklasirala ih je Italija sa 12:5, dok se u poslednjem kolu po grupama igrali samo 4:4 sa Nemačkom.Ako tu ne vidimo snagu naseg tima, onda ćemo je sigurno videti u polufinalu jer idemo na Hrvatsku, važećeg svetskog šampiona.Ovo je manje više ista ekipa, kao ona iz Rija sa OI 2016.godine.Fale samo Živko Gocić i Slobodan Nikić.Umesto njih igraju Viktor Rašović i Nemanja Ubović.Neke selekcije su čak i vise promenili sastav, u odnosu na nas.Na primer Hrvatskoj fali najbolji igrač Sveta, Sandro Sukno koji ne nastupa u Barseloni zbog teške bolesti srca.Pitanje da li će ovaj velemajstor vaterpola uopšte zaigrati više vaterpolo.Madjarska je dosla sa izmenjenim sastavom.Fale im Deneš Varga,Danijel Varga, Marton Sivoš,Gabor Kiš, Harai.Podmladili su ekipu Madjari i izgleda da ih čeka loš rezultat u Barseloni.Španija kao domaćin vratila je iz Brazila sjajnog Felipea Peronea.Crna Gora je dosla na sampionat sa Aleksandrom Ivovićem,Aleksandrom Radovićem i Mladjanom Janovićem.Italija ima izuzetno jak sastav.Čini se da su Azuri pokazali najviše na EP u grupnoj fazi.Deklasirali su sva tri rivala u grupi.Za njih igraju dva Španca Giljermo Molina Rios i Ečenike i jedan Francuz Bodegas.Sa starim snagama ovo je dosta dobar tim.Nasi su u 1.kolu imali lak zadatak protiv Rumunije.Brzo so poveli sa 3:0.Ond smo pri kraju druge četvrtine imali vodjstvo od 6:1.Tada su nasi usporili ritam, pa je Rumunija pred kraj poluvremena smanjila na 6:2.U trećoj četvrtini Rumunija je smanjila na -3(7:4).Ipak sa dva gola u ovom periodu povecavamo vodjstvo na 9:4 i mec je resen.U drugom meču protiv Rusije, koja još uvek nije svetski vrh, nevidjene oscilacije.Prilično može da nas plaši ovaj duel, jer ako prikazemo ovakvu partiju u eliminacionoj rundi, crno nam se piše.Istina brzo smo poveli sa 2:0, golovima Filipa Filipovića i Duška Pijetlovića.Imali smo jos jedno vodjstvo od 3:1, ali onda smo videli dosta praznog hoda i Rusi su stigli do izjednacenja.prva cetvrtina zavrsena je vodjstvom Srbije od 3:2.U celoj drugoj cetvrtini, Rusija ima egal.Bilo je 3:3, pa 4:4, pa 5:5.Ipak golom Dušana Mandića vodimo sa 6:5 na poluvremenu.Početak treće četrvtine odlučio je konačnog pobednika.Golovima Andrije Prlainoviča,Stefana Mitrovića, pa onda i sjajnim golom Mandića sa distance, Srbija je povela sa 9:5.Tu je onda stala.Deluje da nasi momci nisu zapinjali, ali onakva losa igra, pogotovo u odbrani, itekako moze da zabrine sve ljubitelje vaterpola.Treca cetvetina zavrsena je vodjstvom Srbije od 9:6.U poslednjoj cetvrtini igra gol za gol.Rusija postigne gol, pa mi uzvratimo.Posle 9:7, sledilo je 10:7 za Srbiju, posle 10:8, postigli smo gol preko Nikole Jakšića kada smo poveli sa 11:8, sve je bilo gotovo.Ali brige ostaju.Poslednji meč u grupi bio je samo laksi trening i overa 1.mesta u grupi i direktan plasman u četvrtfinale.Protiv Slovačke smo u prvoj cetvrtini poveli sa 5:1 i prica je bila gotova.Onda smo dve cetvrtine odrzavali rezultat u jednom laganom ritmu, ali pomalo je nervirala losa igra naseg tima.Pred poslednju cetvrtinu usli smo sa vodjstvom od 10:5.Sa jos tri gola u poslednjem periodu igre, osigurali smo sigurnu pobedu.U nasoj Grupi D, Rusija je pobedila Slovačku(12:6), dok je Rumuniju savladala sa 12:7.Rumunija je pobedila Slovačku(9:5).Rusija ce razigravati u barazu osmie finala sa Francuskom, dok će Rumunija na megdan Crnoj Gori.Slovačka je ispala sa EP.U Grupi A, Italija je neocekivano lako razbila sva tri rivala u grupi.Azuri su deklasirali Nemačku(14:1).Madjarska je nastradala i porazena je sa 12:5, dok su slavili protiv Gruzije(14:3).Pomalo iznenadjuje Madjarska ocajnim igrama posto nisu uspeli d apobede ni Nemačku(4:4).Madjarska je jedino pobedila autsajdera Gruziju(12:5).Nemačka je pobedila Gruziju(10:9).Tako su Panceri produzili ovaj turnir, za bar jos jedan meč.Italija ide direktno u četrvtfinale.Madjarska ide u baraz osmine finala i igra sa Holandijom, dok će Nemačka na megdan Grčkoj.Selekcija Gruzije ispala je sa EP.Zaista Italija deluje moćno i impresivno.Ako ovako budu nastavili mogu vrlo lako da se okite titulom šampiona Evrope, koju čekaju vise od 20 godina.Ali videcemo sta ce biti kada dodju prave bitke u nokaut fazi.Protiv Madjara su Italijani resili prvu cetvrtinu u svoju korist sa cak 5:0.U drugoj cetvrtini su poveli sa 7:1, ali je Madjarska smanjila do kraja poluvremena na 7:4.Onda su Madjari imali nekoliko sansi sa igracem vise da smanje prednost rivala.Ali su pogadjalistative i prečke i sansa je propala.Sa dva gola u trecoj cetvrtini Italija povela sa 9:4.Sa jos tri gola potpuno deklasirala Madjare.Jesu Madjari dosli sa podmladjenim timom, ali ovakva bruka ne priliči jednoj takvoj sili, evo bezmalo pa više od 20 godina su u svetskom vrhu.Ovde deluje da ne mogu napraviti neki rezultat.U Grupi B, domaćin Španija uspela je remijem u poslednjem kolu protiv Crne Gore(7:7), da izbori direktan plasman u četvrtfinale.Crna Gora je odlicno pocela mec i povela sa 2:0.SPanija stigla do izjednacenja na 2:2.Sjajni Aleksandar Ivović pogodio sa distance za 3:2, pred sam kraj prve četvrtine.Nastavio je Ivović da rešeta gol Spanaca, pa Crna Gora vodi sa 5:3 na poluvremenu.Ali los period igre u trecoj cetvetini, kostao je Crnu Goru mozda 1.mesta u grupi.Spanija na kraju trece cetvrtine sa tri uzastopna gola vodi sa 6:5.U poslednjoj cetvrtini Crna Gora je preokrenula rezultat i glovima Mladjana Janovica i Djura Radovića povela sa 7:6.Imala je onda Crna Gora igraca vise kojeg nije iskoristila da resi pitanje pobednika.Malo su u finisu kumovale sudije, kada su jednu sumnjivu loptu dosudili Spaniji, posto se cini da golman Crne Gore, Lazovic nije dirao loptu i da nije od njegovih ruku otisla u korner.Onda je na 1,22 minuta do kraja Alehandro Bustos sa igracem vise izjednacio na 7:7.Crna Gora imala napad, ali nije iskoristila.Onda je Spanija imala napad, odbranila se Crna Gora, ali lopta dolazi do Spanaca koji drze loptu poslednjih 20 sekundi da vreme istekne, posto im je bio dovoljan bod za 1.mesto, jer imaju bolju gol razliku od Crne Gore.Španija je pobedila Maltu(21:4) i Francusku(7:4).Crna Gora je pobedila Francusku(8:6) i Maltu(17:5).Francuska je pobedila Maltu(12:6).Španija je izborila direktan plasman u četvrtfinale, Crna Gora i Francuska idu u baraž, dok Malta ispada sa EP.Po rezultatima ovo je bila najzanimljivija i najizjednačenija grupa na EP.U Grupi C, dominirala je Hrvatska koja je izborila direktan plasman u četrtfinale.Sa tri lake i ubedljive pobede Hrvati su bez problema izbegli baraz osmine finala.Odlucujuci mec igrali su u 3.kolu protiv Grčke koji su dobili sa 11:7.Hrvatska je dobila prvu cetvtinu sa 2:0.Onda su Kockasti osdrzavali prednost od 3:1, pa 4:2, da bi uspeli da povedu sa 5:2, pa 6:3 i na poluvreme da odu sa vodjstvom od 7:4.U trecoj cetvrtini uvecali su prednost na 10:5 i sve je bilo gotovo.Briljirao je Havijer Garsija sa 4 gola.Hrvatska je jos u grupi pobedila Holandiju(15:8) i deklasirala je Tursku(23:2).Grčka je pobedila Holandiju(12:7), dok je razbila Tursku(27:1).Holandija je razbila Tursku(22:5).Grčka i Holandija u baraz osmine finala, dok je Turska ispala sa EP.Ovo je prvi sampionat EVrope sa 16 ekipa.Cini se da je velika greska ovako preglomazno takmicenje.Jer smo videli uglavnom nezanimljive utakmice rešene već na poluvremenu ili čak i u prvoj četvrtini.Bolji je bio sistem od 12 ekipa i dve grupe po 6 ekipa.Tu je bilo nekoliko derbija u grupi i nije bilo ubedljivih pobeda u tolikoj meri.Ovo se ipak cini da je za vaterpolo previse 16 ekipa na EP.Srbija čeka pobednika meča baraža osmine finala izmedju Madjarske i Holandije.To bi trebalo da bude selekcija Madjarske.Svaki drugi epilog bio bi ravan čudu.