Urusi osvojili tri vredna boda u finisu meca!!!
Hoze Marija Himenez štoper Atletiko Madrida doneo zlata vrednu pobedu!!!
Luis Suarez se propisno ispromasivao propustivsi tri zicera!!!
Faraoni nisu izdrzali bez Mohameda Salaha koji nije ulazio u igru!!!

Urugvaj je opravdao ulogu vaforita Grupe A i slavio tek u finisu meca posle dosta muka protiv borbenog Egipta.Faraoni su bili borbeni i nista vise od toga.Egipat bez Mohameda Salaha prakticno nije stvorio nijednu sansu.Urusi su na jedvite jade stigli do tri boda koja ce im puno znaciti u nastavku turnira.Urugvaj je imao vise od igre na pocetku meca.U 23.minutu Edinson Kavani je pucao prema golu, ali je njegov sut izblokiran pa je bio samo korner za Urugvaj.Cinilo se da bi bio gol.U 26.minutu posle kornera, Luis Suarez je sa samo pet metara od gola iz ciste situacije uspeo da sutne pored gola, iako su loptu svi videli u golu.U 47.minutu novi zicer za Suareza.Izasao je sam pred golmana Mohameda El Šenavija, ali mu je ovaj usao u sut i sjajno odbranio.Jedina pretnja Egipta vidjena je u 72.minutu kada je Ahmed Fati dobro sutirao, ali je Muslera odbranio njegov sut.U 74.,minutu nova sansa za Uruse.Opet Suarez ulazi u kazneni prostor, pokusava da dribla golmana, ovaj mu se baca u noge i uzima loptu i sprecava ono najgore.U 83.minutu, Edinson Kavani sjajno puca u ćošak, ali opet El Šenavi sjajno brani.U 88.minutu Kavani izvodi slobodnjak, ali lopta pogadja stativu.Kada se cinilo da je gol Egipta začaran, konacno je srusen bunker Afrikanaca.U 89.minutu Karlos Sančez je izveo slobodnjak, nesto kao skraceni korner, ubacio u srce kaznenog prostora, tamo je sacekao Hoze Marija Himenez i smestio je u mrezu, lopta je otisla uz desnu stativu u gol.1:0!!!Velika radost za Urugvaj i radovali su se iako im mozda ne prilici posto su igrali protiv slabijeg od sebe, ali svaka pobeda na SP je zlata vredna.Nije bilo vise sansi i prilika pa su Urusi stigli Ruse sa 3 boda.

GRUPA  B

IRAN - MAROKO     1 : 0

1:0  Bouhaddouz(autogol)       95.minut

U jednom ruznom mecu Iran u zaustavnom vremenu slavio protiv Maroka!!!
Nesrećni napadač Sent Paulija Aziz Buhaduz pogodio sopstvenu mrezu u mecu koji je licio da ce se zavrsiti bez golova!!!

Iran je slavio na SP posle ravno 20 godina i pobede u Francuskoj 1998.godine kada su pobedili SAD(2:1).Savladali su Maroko posle dosta sreće.U jednom ruznom mecu koji je bio dosta tvrd i na momente borben mec, vidjeno je pregrst ostrih startova, pa je igre bilo najmanje.Malo toga je lepog vidjeno, i gol koji je obelezio ovaj duel.U 4.minutu Junes Belhanda je skocio i dobro pucao glavom, ali je lopta otislo pokraj desne stative.Alireza Beiranvand je uspeo da odbrani sut Mehdija Benatije, posle silnih odbitaka u kaznenom prostoru Irana.U 43.minutu Sardur Azmun propusta najbojju sansu na mecu kada se stustio pred golmana, ali mu je Munir sjajno odbranio.Jakanbakš ima sansu ali njegov sut opet zaustavlja Munir.Bilo je bez sansi sve do 80.minuta, taj deo meca obelezili su grubi startovi i prekidi igre.Onda je Hakim Zijeh odlicno sutirao u donji levi ugao, ali je Beiranvand odlicno odbranio.Onda u 95.minutu trenutak odluke.Ehsan Hadzi Safi je ubacio loptu u sesnaesterac posle slobodnjaka, loptu nespretno zahvatio napadač Sent Paulija Aziz Buhaduz i glavom je zakucao je mrezu.1:0!!!Kakav sok za Maroko i radost za Iran.Cini se da je ovde najpravednije bilo nereseno, zbog svega sto su prikazali igraci dva tima.Ali eto fudbal je nekad tako čudan i ponekad surov.Svi su ocekivali nereseno, ali nesto nepredvidjeno uvek moze da se desi kada je u pitanju njegovo velicanstvo fudbal.Tako je bilo i ovoga puta.

PORTUGAL - ŠPANIJA         3 : 3

1:0  Ronaldo(penal)    4.minut         1:1  Diego Costa             24.minut
2:1  Ronaldo               44.minut        2:2  Diego Costa             55.minut
3:3  Ronaldo               88.minut        3:3  Nacho Fernandez     58.minut

U sjajnom komšijskom derbiju Portugal i Španija podelili bodove!!!
U mecu u kojem smo videli sve sto fudbal cini lepom igrom opet je briljirao jedan covek!!!
Kristijano Ronaldo ne bira, on daje het-trik i jednoj Španiji!!!
Bice ovo klasik SP bez ikakve sumnje!!!

Pitanje da li cemo do kraja turnira videti lepsu utakmicu od ove.Au kakav strasan mec smo videli na Fišt Olimpik stadionu u Sočiju.Navigatori i Crvena Furija odigrali su sjajan mec, za sve fudbalske sladokusce.Bilo je svega, lepe igre, golova, sansi, sve ono sto fudbal cini lepom igrom.Portugalija je pokazala da nije slucajno postala sampion Evrope pre dve godine u Francuskoj, dok su Spanci jos jednom pokazali da su najveci favoriti turnira, bez obzira sto su smenili selektora Djulena Lopetegija, samo dva dana pred start Mundijala.Verovatno necemo gledati lepsu utakmicu od ove na SP.Briljirao je Kristijano Ronaldo sa 3 gola i sam doneo bod svom timu.Jos jednom je sjajni Portugalac pokazao kakva je klasa od fudbalera i jedan od najboljih igraca svih vremena bez ikakve sumnje.Spanija sa druge strane pokazala snagu, neverovatnu igru na sredini terena.Videli smo pravi sitan vez Crvene Furije na terenu i publika je mogla samo da uziva.Vec u 4.minutu pocela je goleada u Sociju.Ronaldo je biciklicom prevario Naća, ovaj ga srusio, sudija Djanluka Roki iz Italije morao je da svira penal za Portugal.Ronaldo je sigurno izveo penal, poslavsi gomlama u jednu, a loptu u drugu stranu i doneo vodjstvo svom timu.1:0!!!U 21.minutu David Silva ima sansu za Spaniju ali je klizecim startom jedan Portugalac sprecio ono najgore.U 24.minutu stiglo je izjednacenje.Dijego Kosta je razneo u duelu Pepea, malo ga udario u glavu, onda zalomio Fontea, usao u kazneni prostor i sjajnim sutem pogodio levi ugao gola Rui Patricija.1:1!!!Konsultovan je VAR, ali sudija Roki je priznao gol, iako se cini da je Kosta udario Pepea.Nastavili su Spanci sa pritiskom.U 26.minutu Isko je sutirao sa ruba sesnaesterca, ali je njegov sut pogodio prečku i lopta se odbila u polje.U 35.minutu Zordi Alba je dodao do Inijeste, ovaj usao u kazneni prostor, sutirao ali je lopta otisla pored desne stative.U 44.minutu novi šok za Špance.
Ronaldo je sutirao slabijom levom nogom po sredini gola, David De Hea, lose reagova, lopta mu se izmigoljila iz ruke i zavrsila u mrezi.2:1!!!Poluvreme je onda usledilo ali vec tada je bilo jasno kakv spektakl gledamo u Sociju.U 55.minutu David Silva je izveo slobodan udarac, lopta otisla na drugu stranu prema Busketsu, ovaj glavom spustio loptu pred peterac, tamo je sacekao Dijego Kosta i smestio je u mrezu.2:2!!!Samo tri minuta kasnije novi gol za Spaniju.Posle karambola u sesnaesterca Portugala, lopta se na nekih 18 metara odbija do Naća, ovaj sjajno sutira, lopta se odbija od stative i zavrsava u mrezi.2:3!!!Potpun preokret za samo tri minuta.U 71.minutu jos jedan sansa za Spaniju.Dijego Kosta je pucao u kaznenom prostoru pored gola iz izgledne situacije.Krenuo je Portugal otresitije prema golu Spanije.Novi selektor Fernando Jero pokazao da je jos uvek nezreo i da moze da bude veliki problem sjajnom spanskom timu ka novoj tituli.Zamenio je tri najbolja igraca Dijegu Kosti,Andresa Inijestu i Davida Silvu.To se bas tako ne radi.Pogotovo kad je u pitanju tim kakav je Portugalija koja u svo timu ima Ronalda.Onda majstorija Ronalda.Igrao se 88.minut kada je Ronaldo pokazao koje i sta je.Krenuo je prema golu Spanije, faulirao ga je Pike, dosudjen je slobodan udarac.Loptu namestio Ronaldo, maksimalno se koncentrisao, sutirao preko zivog zida i pogodio raslje gola De Hee.3:3!!!Kakva majstorija pravog majstora fudbala.Nastavila je Portugalija da napada i dalje.U 92.minutu mogao je Portugal do sva tri boda.Rikardo Kvarezma je sjajno prodirao i usao u kazneni prostor, prevario dvojicu cuvara, onda sutirao, ali je njegov sut izblokiran, kada se cinilo da ce lopta zavrsiti u golu.Ostalo je nereseno mozda i najpravedniji ishod ovog sjajnog meca u Sociju.

GRUPA   C

FRANCUSKA - AUSTRALIJA     2 : 1

1:0  Griezmann(penal)    58.minut         1:1  Jedinak(penal)    62.minut
2:1  Behich(autogol)       81.miniut

Francuska teskom mukom pobedila Australiju koja je pruzila neocekivano jak otpor!!!
Prvi put u istoriji SP, vidjena je primena VAR sistema, i penal nad Grizmanom!!!

Francuska je u Kazanju teškom mukom slomila otpor žilavih Sokerusa i uspela da osvoji tri boda na premijeri.Odlicni Australijanci sjajno su parirali jednoj od najskupljih selekcija na Svetu i mogli vrlo lako da osvoje bod.Inace Australija je bila u Azijskim kvalifikacijama plasirana ispod nejake Saudijske Arabije, pa su ih Arabijci poslali u baraz.Ali na SP, potpuno drugacija slika.Od pocetka susreta videlo se da Trikolori nece imati lak posao, posto je Australija odlicno igrala i parirala i cak vrlo opasno ugrozavala gol Lorisa u prvom dleu.U 2.minutu Kilijan Mbape je imao sjajnu snasu, ali je otisao suvise ukoso, pa je Met rajan odbranio.Pokusavali su Francuzi da probiju bedem, ali nije im uspevalo od ruke.U 18.minutu kolosalna sansa za Sokeruse.Trent Sainsberi je sutirao glavom negde sa penaltika, ali je Loris krajnjim naporom poslao loptu u korner.U 56.minutu Dzosua Risdon je faulirao Grizmana u sesnaestercu i posle 15 sekundi pozvan je VAR po prvi put u istoriji SP.Sviran je penal koji u gol pretvara Grizman.1:0!!!Samo cetiri minuta kasnije novi penal i izjednacenje.Samjuel Umtiti je igrao rukom u kaznenom prostoru i siguran izvodjač najstroze kazne bio je Mile Jedinak.1:1!!!Onda su Australijanci stali u blok, pokusavali Francuzi da postignu gol, ali nisu uspevali da stvore cak ni sansu za gol.Sve do 81.minuta kada su dosli do novog vodjstva.Cinilo se da je Pol Pogba zahvatio loptu, ali ipak nije posto je to ucinio australijski igrac Aziz Behič, koji je nespretno pogodio svoju mrezu.Lopta se od precke odbila u gol malo iza linije.Gol tehnologija potvrdila je da je gol.2:1!!!Konacno Francuzi vode i do kraja mirno su priveli utakmicu kraju za prve bodove na Mundijalu.

DANSKA - PERU        1 : 0

1:0  Poulsen       59.minut

Danska slavila pobedu, iako je Peru bio bolji rival i propustio sijaset snasi za gol!!!
Kristijan Kueva promašio penal za Peru u 45.minutu!!!

Danska je u Saransku stigla do vrednih bodova na startu Mundijala posto je pobedila selekciju Perua, koja je platila danak neiskustvu posto je nije bilo cak 36 godina na SP, od Spanije 1982.godine.Videlo se to u ovoj utakmici.Peru je promasio silne sanse i umesto da dobije mec njima je cak uspelo da izgube utakmicu.Sada Inke tesko mogu do drugog kruga posto ih ceka Francuska.Diktirali su tempo, promasivali sanse, cak i penal, pa naravno kad sve to promasis ne mozes se nadati dobrom rezultatu.Vec u 13.minutu zapretili su Peruanci kada je Andre Kariljo sutirao sa ivice sesnaesterca, ali je Kasper Šmajhel odlicno odbranio.U 29.minutu Dzeferson Farfan imao je sansu, ali je njegov sut izblokiran.U 45.minutu posle provere VAR, Peru je dobio penal.Loptu je namestio Kristijan Kueva i sutirao visoko preko gola.Danci u prvom dleu potpuno bezopasni.U 57.minutu Edison Flores je imao sansu, ali je njegov sut otisao pored gola.U 59.minutu vodjstvo Danaca iz prve sanse na mecu.Kristijan Eriksen je sjajno proigrao Jusufa Poulsena, ovaj usao u sesnaesterac, sjajno pucao i pogodio blizi ugao Pedra Galesea.1:0!!!Onda smo videli pravu opsadu gola Danaca, ali su se Inke propisno ispromasivali.U 61.minutu Edison Flores je usao u kazneni prostor, izasao pred golmana Smajhela, ali je ovaj sjajno odbranio.U 62.minutu legenda Perua, Paolo Gerero ulazi u igru.U 69.minutu nova sansa za Peru, Alberto Rodrigez je pucao glavom, ali je lopta otisla pored leve stative.U 79.minutu Gerero pokusava petom da savlada Smajhela, ali lopta odlazi tik pored desne stative.U 83.minutu NIkolai Jorgensen, je sutirao iz blizine, ali je njegov sut izblokiran, kada se cinilo da ce lopta zavrsiti u mrezi.U 84.minutu Farfan dobija loptu po sredini gola, puca ali Smajhel opet sjajno brani.Nije ovo bio dan Farfana.U 86.minutu kristijan Eriksen je usao u kazneni prostor, izasao sam pred golmana, ali je Galese odbranio.Peru je pokusavao do kraja, pritiskao, ali nije imao vise snage za gol.

GRUPA   D

ARGENTINA - ISLAND      1 : 1

1:0  Aguero      19.minut             1:1  Finnbogason   23.minut

Argentina odigrala mršavih 1:1 na startu SP!!!
Leo Mesi opet za drzavni tim u kontra ritmu!!!
Mesi promasio penal u 64.minutu!!!
U Argentini kao da vlada nesloga, lose sastavljen tim nije mogao bolje!!!
Island sasvim zasluzeno osvojio bod!!!

Argentina je na Otkritije areni u Moskvi osvojila samo bod protiv Ribara sa Islanda i mrsavih 1:1, nece zadovoljiti armiju njihovih navijaca.Ovo je mozda poslednja sansa da se Mesi upise medju besmrtne ove igre, ali kako igra on i njegovi saigraci, to ce se desiti jako tesko, po onome sto prikazuju na terenu.Teren je jedino merilo, a tu Argentina sa Mesijem na celu, ne deluje kao tim koji moze osvojiti titulu.Dosta lose poslozena ekipa, gde neki igraci nekim cudom igraju.Sta radi Horhe Sampaoli to je valjda samo njemu jasno.Izostavio je Maura Ikardija, cini se da Gaucosi nemaju boljeg špica od njega u ovom trenutku.Na klupi su Gonzalo Iguain i Paulo Dibala, sto je takodje neshvatljivo.Mesi deluje jako lose na terenu, kada igra za Argenitnu, nikad nije pruzio najbolje partije, pa se onda postavlja pitanje, da bez obzira na klasu fudbalsku koju poseduje Mesi, ako ne osvoji titulu sa Argentinom, ne moze se svrstati medju najvece svih vremena.Opet se obrukao kada je promasio penal u 64.minutu.Ipak krenimo redom.Argentina je dobro krenula.U 8.minutu nikolas Taljafiko koji nekim cudom igra u ovoj selekciji, sutirao je glavom, ali je ona otisla pored gola.U 10.minutu sjajna sansa za Island, Birkir Bjarnason je negde na penaltiku docekao loptu, ali iz ciste sanse, sutirao je pored gola.U 19.minutu Serhio Aguero se lepo oslobodio cuvara, okrenuo se i pogodio.1:0!!!Ovo je bilo sve od Argentine.U 23.minutu posle suta Gilfija Sigurdsona, loptu je odbranio Kabaljero, ona je dosla na nogu Alfredu Finbogasonu i ovaj je pogodio praznu mrezu sa nekoliko metara.1:1!!!Do kraja poluvremena imali su Gaucosi posed lopte od 80%, ali oni nisu znali sta ce sa loptom, posto su svi napadi odbijali od sigurnu odbranu Islanda.U 63.minutu Hordur Bjorvin Magnuson vukao je u sesnaestercu jendog igraca Argentine i sudija Marčinijak iz POljske pokazao je na penal.Mesi je uzeo loptu i sutirao, ali je golman Hanes Haldorson odbranio.Nastavili su Gaucosi jalovo da napadaju, Island se odlicno branio.U 82.minutu Mesi je sutirao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta prohujala pored leve stative.U 87.minutu kristijan Pavon je sutirao jako nezgodno po zemlji, lopta nije nikog zakacila, ali je opet Haldorson odbranio.Bilo je to sve od Argentine.Cini se premalo za velika ocekivanja koja nacija ima od Mesija i drugova.Kako igraju bice veliko razocaranje.Island nije mogao pasti, kako ce neki tezi rivali!!!

HRVATSKA - NIGERIJA    2 : 0

1:0  Etebo ( autogol )       32.minut
2:0  Modrić ( penal )         71.minut

Hrvatska sigurno startovala na otvaranju Mundijala i iskoristila greške rivala!!!
U ne baš lepom meču, Vatreni pokazali da su bolji od Nigerije i ostvarili pobedu bez ikakvih problema!!!

Hrvatska je dobro startovala na otvaranju Mundijala i bez vecih problema pobedila selekciju Nigeriju sa 2:0.Iskoristili su Kockasti sve greske rivala i strpali dva laka gola.Pokazali su Vatreni da imaju jaci tim od Super Orlova i njihova moćna sredina terena dosla je do izrazaja.Pocetak meca obelezilo je ispitivanje snaga pa nije bilo nekih vecih uzbudjenja.Prvo uzbudjenje vidjeno je u 14.minutu pred golom Nigerije.Mario Mandzukic je poslao loptu do Ivana Perišića, ovaj sutirao sa ruba sesnaesterca, ali je lopta otisla preko gola.Nije bilo uopste bezazleno po gol Nigerije.Onda smo videli nesto mirniji tok meca, Afrikanci su bili gotovo bezopasni po gol Hrvata.Onda je dosao 32.minut i mozda odlucujuci trenutak na mecu.Luka Modric je izveo korner sa desne strane, ubacio u kazneni prostor, Kramaric odigrao glavom pred gol, tamo je negde na petercu zahvatio opet glavom Mandzukic, lopta pogodila nesrecnog Odzenekara Eteboa i odsela u mrezi.1:0!!!Lakse se disalo u tim trenucima za Kockaste, verovatno bi slomili otpor ne bas raspolozenih Nigerijaca za igru, ali to je bio najuzbudljiviji trenutak na mecu do tada.U 39.minutu nova pretnja Kockastih.Ivan Perisic salje loptu u sredini sesnaesterca gde je Kramaric glavom gadjao preko gola.U drugom poluvremenu do 70.minuta nista se nije desavalo, osim 63.minuta kada je Mandzukic iz kornera gadjao pored gola, onda penal za Hrvatsku.Vilijam Trost-Ekong drzao je sa dve ruke Marija Mandzukica, sudija Riči iz Brazila morao je da pokaze na penal.LUka Modric je sigurno izveo najstrozu kaznu, poslavsi golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.2:0!!!Prica je bila gotova.Bilo je jos malo uzbudjenja do kraja, ali pre je Hrvatska mogla do treceg, nego Nigerija do prvog gola.U 77.minutu Keleči Ihenačo sutirao je sa ruba sesnaesterca, ali je lopta otisla pored gola.Bila je to prva pretnja Nigerijaca.U 87.minutu Vikor Mozes je dosao do odbijene lopte, pucao nesto malo van sesnaesterca, ali je njegov sut izblokiran.U 92.minutu sjajna sansa za Hrvatsku.Mateo Kovacic je izasao sam pred Frensisa Uzohoa, ali je ovaj sjajno odbranio.Bilo je to sasvim dovoljno za sigurnu pobedu Kockastih.