GRUPA   E

S R B I J A  -  K O S T A    R I K A     1 : 0

1 : 0  Kolarov         56.minut

Srbija pobedom startovala na SP!!!
Orlovi nisu blistali, ali pokazali čvrstinu i karakter koju nisu imali protiv ovakvih protivnika!!!
Srbija slavila fantasticnim golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca!!!
Kostarika je morala da se pobedi i naš tim je bio pod imperativom pobede, što može da sputa!!!
Pobedom protiv Švajcaraca idemo sigurno i drugi krug!!!
Biće teško protiv Sajdžija, ali Srbija mora ići na pobedu kako ne bi zavisila od poslednje utakmice protiv Brazila!!!
To može da bude jako loše!!!
Kejlor Navas spasao Kostariku tezeg poraza!!!
Samara i Kosmos arena bile srećne za nas tim!!!

Srbija je pobedom započela 21.SP koje se održava u Rusiji.Poslednja dva SP, Srbija nije dobro startovala, gubili smo 2006.godine od Holandije(0:1) i 2010.godine od Gane(0:1).Sad smo prvi put od SP 1998.godine i pobede nad Iranom(1:0), startovali uspesno na jednom Mundijalu.Nije bila laka utakmica protiv Kostarike.Srbija opterecena vaznoscu meca, bila je dosta nervozna u pocetku susreta sa Tikosima.Veliki je pritisak bio na nasem timu, jer se smatralo, sto i jeste tako, da ako ne pobedimo prvu utakmicu nemamo sta da trazimo u nastavku takmicenja.Verovatno bi tako i bilo jer nam ne ide na ruku rezultat druge utakmice u nasoj grupi.Ipak sada posle ove pobede, ako pobedimo Švajcarsku 22.juna u Kaljiningradu, idemo u drugi krug, bez obzira na rezultate drugih mečeva.Protiv Švajcarske moramo ići na pobedu, jer bilo koji drugi rezultat dovodi nas u situaciju da zavisimo od poslednjeg meca u grupi sa Brazilom, kome ce trebati pobeda, tako da necemo moci da se vadimo sa Brazilom.Ako bi izgubili od Svajcarske, onda nam je potrebna pobeda protiv Brazila, i to tako sto bi u direktnom duelu bili primorani da ga pobedom eliminisamo sa SP.Sto deluje pomalo nemoguce.Zato da ostavimo kalkulacije po strani, treba nam pobeda protiv Svajcarske i zato idemo da pobedimo pa sta bude, ali naravno nece biti tesko, posto ce nas cekati jos teza utakmica nego protiv Kostarike.Mozda Kostarika moze da iznenadi Sajdzije, ali otom potom, ne smemo o tome da razmisljamo, pa da mislimo da nam je bod dovoljan za prolaz.Jednostavno nece biti dovoljan.Da se vratimo mecu sa Tikosima.Znalo se da ce biti tvrda utakmica, kao i vecina na ovom SP.Sputani pristiskom Srbija nije prikazala neku sjajnu igru u prvom delu.Ali se posle dugo vremena videlo zajednistvo,čvrstina, kakvo mora da se ima na jednom velikom takmicenju, ako se zeli pozitivan rezultat.Makar u ovom prvom mecu je bilo tako.Videcemo sta ce biti u nastavku turnira.Srbija je krenula odvazno i ofanzivno na pocetku meca.U prvom delu imali smo posed i uglavnom se igralo na polovini Tikosa.Ali Kostarika je jedine dve sanse imala na pocetku meca.Vec u 1.minutu Ivanovic je ubacio loptu u sesnaesterac prema Mitrovicu, nije je dobro primio u izglednoj situaciji, ali se od noge Kostarikanca odbila u korner.Dosli smo do kornera iz kojeg smo mogli nesto vise da napravimo, ali je Mitrovic pucao glavom, lopta je dosla pred sam gol Tikosa, ali su odbrambeni igraci Kostarike izbacili loptu iz kaznenog prostora.Vec u 2.minutu opasna pretnja Kostarikanaca, Brajan Ruiz je dodao loptu do Urenje, ovaj usao u sesnaesterac, ali mu je Stojkovic usao u sut i odbranio, pa je Kostarika dobila korner.U 3.minutu Gonzalesje sutirao glavom, ali je lopta bila lak plen za Stojkovica.U 12.minutu najbolja sansa za Tikose na celom mecu.Gonzales je neometan sutirao glavom sa 5 metara, ali je njegov sut otisao visoko preko precke.Vise smo drzali loptu, pretili ali bez konkretnih sansi.U 15.minutu Ivanovic ubacuje opasnu loptu pred Kejlora Navasa, ovaj uspeva da je izbaci ispred Mitrovica u polje.U 24.minutu Tadic odigrava za Ljajica u petercu, ali se ovaj ne snalazi i ubacuje u sredinu gde nije bilo nikoga od nasih igraca.U 26.minutu Motrovic lepo prima loptu na penaltiku, uspeva da se okrene, ali njegov sut je izblokiran.U 35.minutu Kolarov iz skracenog kornera salje lo'tu pred gol, ali Navas je sjajno boksuje i sprecava najgore.U 43.minutu najlepsi detalj do tada na mecu.Sergej Milinkovic-Savic sjajno hvata volej, ali brani Navas.Ipak sudije iz Senegala zaustavljaju akciju zbog ofsajda kojeg nije bilo.Ne bi nam bio priznat divan gol da je postignut.U 45.minutu sjajni Duško Tošić koji je dobijao gotovo sve duele u prvom delu kupi loptu ispred Kostarikanca na odlican nacin i otklanja opasnost.Najnepopularnijim rezultatom zavrseno je poluvreme.Pocetkom drugog dela u 50.minutu kolosalnu sansu propustio je Aleksandar Mitrorvic.Sjajno ga je proigrao Milinković-Savić, ovaj se stustio u kazneni prostor, ali je Kejlor Navas sjajno odbranio i sansa je propala.U 54.minutu Mitrovic sutira glavom posle kornera, aoi je njegov sut dosta neprecizan.Onda s edesio trenutak odluke.Mitrovic je vukao loptu, Guzman ga je vukao i napravio faul na nekih 25 metara od gola.Loptu je uzeo Aleksandar Kolarov i sjajnom levicom pogodio desni gornji ugao gola Navasa.1:0!!!Sjajan gol za erupciju odusevljenja nasih navijaca.Medjutim nasi su se u tim trenucima povukli na svoju polovinu i prvi put smo gledali napade Tikosa.Ali nije to trajalo dugo, pa su nasi opet pretili i to jako opasno, dok Kostarika prakticno nas nije ugrozila u preostalom delu susreta.Odlicno je nasa odbrana cistila sve pred svojim golom.Najava opasnosti desila se u 73.minutu.Dzoel Kembel usao je u sesnaesterac, cinilo se da ce prevariti Milenkovica i izaci sam pred Stojkovica, ali je Nikola Milenkovic uspeo da stigne Kembela i da izbaci loptu u korner.U 76.minutu nova kolosalna sansa za nas tim.Tadic je usao sa desne strane u kazneni prostor, ubacio u sredinu, Navas malo zakacio loptu, Kostic iako bio sam na 4 metra od gola, nije uspeo da je ubaci u mrezu, pa je njegov sut daleko od gola, iako je gol bio prazan i Navas vec spreman da potpise novu kapitulaciju.U 87.minutu nova sjajna sansa za Mitrovica.Opet je Sergej Milinkovic-Savic sjajno proigrao Mitrovica, ovaj dosao do peterca, ali se spetljao i pao, pa je sansa propala.U 90.minutu Kostic ima odlicnu sansu, ali negov sut sa 18 metara zavrsava preko gola.U 91.minutu Gamboa je sutirao sa 40 metara, ali je njegov sut zavrsio pravo u narucju Stojkovica.U 93.minutu kontra Srbije, Kostic trci prema golu Tikosa u situaciji cetiri na dva, ali je lopta posle njegovog pasa zavrsila u nogama igraca Kostarike i jos jedna izgledna sansa je propala.Mec je produzen vise od sedam minuta.Osim prekida i guzvi nije vise bilo situacija za promenu rezultata, pa je Srbija slavila veliku pobedu, koja je priblizava cilju i plasmana u drugi krug takmicenja na SP.

BRAZIL - ŠVAJCARSKA     1 : 1

1:0  Coutinho   20.minut           1:1  Zuber    50.minut

U Rostovu na Donu Brazil i Svajcarska remizirali sto ne ide na ruku Orlova!!!
Brazil delovao sjajno u prvih 20 minuta, onda stao i primio sumnjiv gol!!!
Jedinu sansu Svajcarci iskoristili da stignu do velikog boda!!!
Ono sto smo znali i pre ovog meca da Svajcarska nema veliki individualni kvalitet, ali je kao celina jako disciplinovana i tesko prima golove!!!

Brazil je propustio sansu da slavi na premijeri Mundijala u Rusiji.Igrali su sjajno 20 minuta, poigravali se sa protivnicima, onda stali i primili gol i pokazali da su cak i oni ranjivi.Jednostavno izgleda da neranjivih nema na SP.Cinilo se da mogu da postignu gol kad hoce u tih 20 minuta, ali kada su povukli ručnu, ili se tako cinilo, ipak pokazali da to bas i nije tako.Čvrsti Svajcarci odlicno su se branili i iz jedine sanse iz sumnjivog prekida stigli do izjednacenja.Nije Svajcarska neka spektakularna selekcija, ali tim igra timski, odlikuje ih zajednistvo i jaka disciplina, pa tesko primaju golove.Brazil je ucinio medvedju uslugu Srbiji, jer sad Srbija mora da pobedi Sajdzije, ali svakako bi morala i da Selesao nije slavio.Tukli su Svajcarci nemilice Nejmara i uspeli da ostvare cilj.prva sansa za Brazil u 13.minutu kada je Paulinjo sa nekoliko metara sutirao pored gola.U 20.minutu sjajan gol Filipea Kutinja.Prihvatio je loptu na rubu kaznenog prostora, raspalio po lopti i ona je od stative zavrsila u mrezi.1:0!!!Ali posle sjajnih 20 minuta Brazil je stao i do kraja prvog dela nije se nista dogodilo vredno pomena.Prilicno su usporili Brazilci i mislili da su zavrsili posao.Jedino vredno pomena u prvom delu bila je sansa Tijaga Silve koji je iz kornera tukao glavom preko gola.Ali utakmica nije bila gotova.U 50.minutu korner za Svajcarsku.Dzerdan Šaćiri je izveo korner, ubacio loptu u peterac, tamo je zahvatio glavom Stiven Cuber i pored skamanjenog Alisona poslao je u mrezi.Cini se da je golu Cubera prethodio njegov faul nad Mirandom, kojeg je odgurnuo i vukao za ruku.Ali sudija iz Meksika nije konsultovao VAR.Zasto postoji onda VAR ako se ne primenjuje.Naravno Predsednik FIFA je Djani Infantino nekim cudom covek je Svajcarac, pa za negove zemljake valjda ne vazi VAR sistem.Svajcarska se opet povukla, Brazil napadao ali bez gola.U 58.minutu sut Nejmara je izblokiran.U 70.minutu Kutinjo promasuje sansu posle dodavanja Nejmara, ciji sut je zavrsio pored gola.U 82.minutu Roberto Firmino usao je u sesnaesterac iskosa sa desne strane, ali pucao je preko gola.Onda zavrsnica vrlo uzbudljiva.U 90.minutu Nejmar je centrirao pred gol, Firmino pokusao glavom, ali je Jan Zomer sjajno odbranio.U 92.minutu Miranda puca sa nekih 13-14 metara od gola, ali njegov sut zavrsava pored gola.U 96.minutu i posle novog ubacivanja Nejmara, renato Augusto sutira prema golu, ali Fabijan Šer uspeva da skrene loptu da ne zavrsi u golu i tako je propala poslednja sansa za Brazil da stigne do pobede.