Na otvaranju šampionata domaćin Rusija deklasirala nejake Arabijce!!!

5:0  Golovin           90+4.minut

Na Lužnikiju u Moskvi pred 80 000 ljudi, Rusija otvorila Mundijal na najbolji način!!!
Sa dva sjajna gola blistao Denis Čerišev!!!
Po prikazanom na premijeri Saudijska Arabija zalutala na SP!!!

Počelo je 21.SP koje se odrzava u Rusiji.Baćuške su polozili ispit, odlicno organizovali otvaranje Mundijala, gde je pevao slavni britanac Robi Vilijams.Na premijeri i otvaranju sampionata blistala je domaca selekcija Rusije, koja je zabelezila pobedu posle skoro osam meseci.Nisu blistale Baćuške do pocetka Mundijala, ali su na SP pokazali snagu, ili jednostavno su imali nedoraslog protivnika.Kako su Arabijci igrali, mogli su i vise da prime golova u svojoj mrezi.Naravno da uvek ima autsajdera na SP, ali ovo sto su prikazali Saudijci bilo je gore nego izdanje SCG protiv Argentine(0:6) pre 12 godina, ili izdanje Severne Koreje u Juznoj Africi pre osam protiv Portugala(0:7).Inace Saudijska Arabija umela je da primi mnogo golova i da izgubi ubedljivo na SP.Na SP 2002.godine u Japanu i Južnoj Koreji, Nemačka je razbila Arabiju sa 8:0.Sada su primili petardu.Na proslom SP u Brazilu, sve do polufinala nije vidjena ubedljivija pobeda od četiri gola razlike, onda je Nemačka deklasirala Brazil sa neverovatnih 7:1.Ostaće to mrlja za ceo zivot Brazilu.Evo sada u Rusiji odmah na startu goleada i ubedljiv trijumf domace selekcije.Iako je Arabija slaba i nema neki rejting u Svetu, malo njih je ocekivalo da ce biti bas pet golova u mrezi Arabije, pogotovo sto na premijerama Mundijala nema puno golova.Sada su nas razigrani Rusi demantovali.U 12.minutu Aleksandr Golovin je sa leve strane centrirao pred peterac, tamo je sjajno skocio Juri Gazinski i glavom smestio loptu u mrezu.1:0!!!Arabija je imala veci posed lopte u prvom delu, cak i u celom mecu 41-59 posto za goste.Ali nista nisu mogli da ucine u napadu Arabijci.Mohamad Al Sahlavi je u 21.minutu pokusao glacvom da savlada Igora Akinfejeva, ali je njegov sut izblokiran, pa je Arabija dobila korner.U 25.minutu Alan Dzagojev morao je da napusti teren, pa ga je zamenio Denis Čerišev, sto se pokazalo kao pun pogodak.Rusi cekali rivala na polovini i cekali svoju sansu koju su docekali.U 43.minutu Zobnin je prosao po desnoj strani, proigrao Denisa Čeriševa na drugoj strani, ovaj usao u kazneni prostor i laznjakom se oslobodio cuvara, izasao pred golmana i lako ga savladao.2:0!!!Vec tada je bilo jasno da se Arabiji ne pise dobro.Tim rezultatom zavrseno je prvo poluvreme.U drugom delu, Arabija imala loptu, Rusija cekala sansu i docekala je u poslednjih 20 minuta meca.Arabija nije imala nijedan sut na mecu.U 57.minutu imala je mozda i najbolju sansu na mecu.Mohamed Al Burjak je poslao loptu u sesnaesterac, uklizao je prema lopti Taisir Al Dzasim, ali nije uspeo da stigne do nje, pa je lopta otisla u gol aut.U 71.minutu nova radost za domacina.Samo sto je usao u igu, nekih 90 sekundi, Artjem Dzjuba je postigao gol.Sjajno je sa desne strane centrirao Aleksandr Golovin, skocio blizu peterca Dzjuba i pogodio suprotan ugao.3:0!!!Prica je bila gotova.U zaustavnom vremenu jos dva lepa gola.U 91.minutu Denis Čerišev je primio loptu na ivici sesnaesterca iskosa sa leve strane, sjajno zahvatio loptu i ona je pogodila suprotan gola Arabije.4:0!!!Ipak to nije kraj posto je sve zacinio Golovin.Sjajno je izveo slobodan udarac na nekih 20 metara od gola.Prebacio je zivi zid i lopta se nasla u mrezi, koja je prosla uz samu stativu.5:0!!!Bila je ovo jedna lepa noć u Moskvi za sve navijace domacina!!!