DJOKOVIC - VAVRINKA      7 : 6 ( 7 : 1 ) ; 3 : 6 ; 6 : 4 ; 4 : 6 ; 6 : 0
MAREJ - BERDIH                  6 : 7 ( 6 : 8 ) ; 6 : 0 ; 6 : 3 ; 7 : 5

S. VILIJAMS - KIZ                7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 6 : 2

NOVAK DJOKOVIC U FINALU AUSTRALIAN OPENA!!!
Srbin skinuo Vavrinku sa trona u Melburnu!!!
U teskom i neizvesnom mecu, Djokovic pregazio rivala u petom setu!!!
U finalu sa Britancem Endijem Marijem!!!
U zenskom finalu prava poslastica Serena Vilijams na Mariju Sarapovu!!!

Novak Djokovic plasirao se u finale Otvorenog prvenstva u tenisu u Australiji, posto je pobedio Stana Vavrinku sa 3:2 u setovima.Opet je mec sa Svajcarcem bio izuzetno tezak, ali Novak je nekako smogao snage da stigne do pobede i da zgazi velikog rivala u petom setu.Nismo videli lep mec, ali ipak na kraju publika moze da bude zadovoljna posto je gledala svih pet setova i gledala tenis tacno 3 sata i 30 minuta.Videlo se od samog starta da ce mec biti neizvestan.Vavrinka odlicno igra u Australiji na Australian Openu, i ovo je treca godna zaredom da njih dvojica igraju pet setova u Australiji.Novak je slavio drugi put, dok je Stan pobedio prosle godine u cetvrtfinalu kada je osvojio za sada jedini gren slem u karijeri.Mec je poceo sigurno sa obe strane.Obojica su sigurno servirala i do rezultata 3:3 nije bilo brejkova.Onda je STan stigao do 15-40 u sedmom i odmah brejknuo Novaka iskoristivsi prvu brejk loptu.Ipak u sledecem gemu Novak je uzvratio posto je dosao do 0-40 i tri vezane brejk i stigao je do brejka i izjednacio na 4:4.U sledecem gemu lako je dobio svoj gem, da bi kod vodjstva od 5:4, imao 15-40 i dve vezane set lopte na servis Vavrinke, koje nije iskoristio.Vavrinka je izjednacio na 5:5 i set je otisao u taj-brejk.Prvi poen bio je jako vazan.Vavrinka je poslao lopticu u aut ali je zatrazio celindz ali na svu srecu nije bio u pravu, posto je loptica za malo bila u autu.Novak je nastavio sa dobrom igrom i stigao do 5:0 i prvi set je bio resen.Na pocetku drugog seta propustio je dve vezane brejk lopte , ali se Vavrinka izvukao i poveo sa 1:0.U sestom gemu Novak je na svoj servis poveo sa 30-0, ali je dozvolio Stanu da stigne do brejka, tako sto je napravio duplu servis gresku.Poveo je Stan sa 4:2 i lako na svoj servis stigao do seta i izjednacio na 1:1 u setovima.Pocetak treceg seta poceo je lose po naseg igraca posto je spasavao jednu brejku.Na brejk lopti Stan je ispucao lopticu uat iako je mogao do brejk posto je bila izgledan situacija.Ali je ipak Novak poveo sa 1:0.U sledecem gemu dosao je do brejka i poveo sa 2:0, dok je na svoj servis potvrdio brejk za 3:0.U cetvrtom treceg seta imao je brejk loptu za 4:0, ali je nije iskoristio.Vavrinka se razgoropadio i poceo da pogadja sve zivo.Vratio je brejk posto je stigao do 0-40.Rezultat je smanjen na 3:2.Na svoj servis dosao je Vavrinka do izjednacenja na 3:3.Obojica su drzali servis do finisa i desetog gema.Cinilo se da je taj-brejk blizu kada je u destom gemu Vavrinka poveo 40-15.Medjutim Novak igra sjajno u tim trenucima i sa cetiri poena dolazi do brejka i seta i vodi sa 2:1 u setovima.Na set lopti sjajno je vratio ritenr rivalu, ovaj pogodio forhend u mrezu.Cetvrti set poceo je samo kako se pozeleti moze.Brejkom u drugom gemu poveo je sa 2:0.Ali tu nije bio kraj uzbudjenjima.Vavrinka je vratio brejk i izjednacio na 2:2, iako je u cetvrtom gemu Novak imao 0-40 i tri vezane brejk lopte, ali ih nije iskoristio.U sedmom gemu Stan pravi novi brejk i stize do vodjstva od 4:3 posle 0-40, koristi odmah prvu brejk loptuZanimljivo da Novak u cetvrtom setu nije imao nijedan viner.Na svoj servis dolazi do 5:3 i sigurnim servisima osvaja cetvrti set za 2:2!!!Peti set je bio onakav kako nismo ocekivali da ce se stvari odvijati.Iako je Novak zgromio rivala u petom setu, skoro svaki gem je bio neizvestan i uzbudljiv.Novak je bio van ritma, dok je Vavrinka igrao odlicno.Pocetkom petog seta to se osecalo.Vavrinka je stigao do brejk lopte u prvom gemu ali se Novak izvukao i stigao do 1:0.U drugom gemu posle propustene sanse da uzme brejk Novaku, Stan popusta.Pravi dve duple servis greske i Nole stize do 15-40 i dve vezane brejk lopte.Prvu nije iskoristio ali drugu jeste za 2:0.Potvrdio je brejk za 3;0.U cetvrtom gemu stize do do brejke lopte Novak i uspeva da je iskoristi.Vavrinka je napravio dve greske iz bekhenda, i poceo konacno da popusta.Nole je imao ogromnih 4:0.Onda stize peti gem.Prava uzbudjenja.Videli smo cak cetiri izjednacenja i jednu brejk loptu Svajcarca kojom je mogao da se vrati u igru da je iskoristio.Ipak nije i Novak je konacno slomio otpor rivala.U sestom gemu uspeo je da stigne do prve mec lopte i odmah je iskoristio za tesku pobedu od 3:2 u setovima.Nije mec bio lep za gledanje.Novak nije odigrao briljantan mec, ali je uprkos tome slavio.Odnos vinera i neiznudjenih gresaka o tome govori.Djokovic je imao 27 vinera i 49 gresaka, dok je Vavrinka imao 42 vinera i cak 69 neiznudjenih gresaka.Odnos brejk lopti je bio kod Novaka 7-17, dok je Vavrinka imao 5-8.U ukupnom broju poena Nole je bio bolji sa 154 napsram 139 Vavrinke.Velike oscilacije pratile su mec.Posle teskih godina i atomskog tenisa koji smo gledali od Djokovica,Nadala i Federera bilo je ocekivati da ce doci vreme kada vise njih trojica nece moci da igraju na takvom nivou.U finalu ce Novak Djokovic igrati sa Britancem Endijem Marijem.Endi se posle lose 2014.godine vratio na veliku scenu.Dobro je igrao protiv Ceha Tomasa Berdiha i preokrenuo je rezultat u mecu i slavio sa 3;1 u setovima.Prvi set mogao je ranije da resi Berdih posto je imao brejk prednosti kada je poveo sa 5:3.Servirao je za set, ali je Marej uzvratio brejkom i smanjio na 5:4.U jedanaestom gemu prvog seta imao je Marej dve brejk lopte ali je nije iskoristio, pa je pobednika odlucio taj brejk.U taj-brejku Marej poveo sa 3:1, ali serijom od 3:0 uzvratio Berdih da povede sa 4:3.Ipak Marej je stigao do set lopte kada je poveo sa 6:5, ali nije uspeo da je iskoristi, pa je Ceh novom serijom stigao do prvog seta.Kao da se malo izduvao Berdih posle osvajanja prvog seta.U drugom nije postojao pa je Marej lako slavio ne prepustivsi mu nijedan gem.U trecem setu igralo se tvrdo.U sestom gemu imao je Berdih tri gem lopte koje nije iskoristio.Marej je stigao do prve brejk lopte koju nije iskoristiom, ali zato drugu jeste za vodjstvo od 4:2.Lako je na svoj servis stigao do vodjstva od 2:1 u setovima.Mogao je Berdih do preokreta u cetvrtom setu, ali nije imao ni snage ni nerava za tako nesto.U sestom gemu Berdih je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio pa je Marej izjednacio na 3:3.Rezultatska klackalica sve do jedanaestog gema kada je mec konacno prelomljen.Berdih je napravio nekoliko neiznudjenih gresaka pa je marej stigao do brejka i poveo sa 6:5.Na svoj servis stigao je do konacne pobede.Igrace u nedelju svoje cetvrto finale u Melburnu.Igrace svoje osmo finale gren slema u karijeri.Nikad nije osvojio turnir u Australiji.Marej je imao 40 vinera i 39 neiznudjenih gresaka, dok je Berdih imao 37 vinera i 56 neiznudjenih gresaka.Odnos brejk lopti bio je kod Berdiha 1-3, kod Mareja 6-10.Ukupan broj poena bio je 139-118 u korist Britanca.Marej je imao cak 15 asova.Kod dama gledacemo dve najbolje kosturasice Amerikanku Serenu Vilijams i Ruskinju Mariju Sarapovu.Bice to sudar dva sveta.Serena vodi sa 16-2 u medjuosbnim pobedama.Marija je poslednji put pobedila Serenu davne 2004.godine.Imala je Serena problema sa tinejdzerkom i svojom sunarodnicom Medison Kiz.Vec u prvom gemu napravila je mlada Amerikanka brejk za 1:0.Serena uzvratila istom merom u sestom gemu i izjednacila na 3:3.Zanimljivo da do kraja seta nismo videli nijedan brejk, kao da gledamo neki muski duel.U taj-brejku opet isto.Serena stigla do mini brejka i povela sa 2:1.Na svoj servis stigla do velikog vodjstva od 4:1, i sacuvala svoj servis i dobila tesan set u taj-brejku.U drugom setu popustila je mlada Amerikanka.Serena je povela sa 5:1, i prica i je bila gotova.Ali nije se predavala Kiz pa je u sedmom gemu uspela da spasila sedam set i mec lopti i da smanji na 5:2.Ipak Serena je odmah zatim u sledecem gemu stigla do pobede i finala iako je opet Kiz pokazala zube posto je spasila jos jednu mec loptu.Serena u subotu juri svoju 19.gren slem titulu.Sarapova sa druge strane juri svoju 6.gren slem titulu.Dobili smo i prve pobednike u Melburnu.Titulu u zenskom dublu osvojile su Amerikanka Betani Matek-Sends i Cehinja Lusi Safarova koje su u finalu pobedile Kineskinju Djie Zeng i Jung-Jan Can iz Kineskog Tajpeha sa 2:0(6:4;7:6(7:5).