KATAR - POLJSKA                 31 : 29

FRANCUSKA I KATAR U FINALU SP!!!
Francuzi imaju sanse da objedine sve tri titule!!!
U sjajnom mecu punom uzbudjenja, Omeje odveo Trikolore u finale!!!
Katar prosao u finale i to je prva azijska selekcija koja ce igrati u finalu SP!!!
Domacina pogurao i sudijski par iz Srbije!!!

Na SP u Kataru u finalu ce igrati Francuska i Katar.Ako se to od Francuza ocekivalo, svakako da je plasman Katara u finale prava senzacija.Istina je da im se otvorio put do finala, jer su imali laksi kostur, ali sama cinjenica da je ovo prva selekcija iz Azije koja se plasirala u finale SP, dosta toga nam govori.Pored legije stranaca koja igraju za Katar, ne treba smetnuti sa uma, ni pristrasni sudijski par ovoga puta iz Srbije, koji je doneo prolaz Kataru u finale.Ovo nije prvi put da domacin na jednom sampionatu u rukemetu ostvari svoj najveci rezultat u istoriji.Ovim samim plasmanom Katara u finale SP, je takodje istorija.Nikada se to vise nece dogoditi, ali eto, desilo se kada organizuju SP i daju ogroman novac, u tim,infrastrukturu i ostalo.Do sada je najveci uspeh Katara bilo 16.mesto na proslom SP.U ekipi Katara igraju naturalizovani igraci.Pored naseg Danijela Sarica, igraju jos i Crnogorci Jovo Damjanovic,Zarko Markovic i Goran Stojanovic, pa onda Kubanac Rafael Kapote,Spanac Borha Vidal,Francuz Bernar Rone i Iz BIH Eldar Memisevic.Bili su bolji u polufinalu od Poljaka, ali sudijski kriterijum isao im je na ruku pogotovo kada je u pitanju kriterijum kod iskljucenja.Istina Poljska je diktirala tempo i povela prvi put sa +2(6:4).U 13.minutu bilo je 8:7 za POljake.Mnogo golova.Imali su POLjaci jos dva puta dva gola razlike.Prvo 9:7 pa 10:8.Ipak Katar je preokrenuo.Poveli su Katarani sa 13:11.Imali su napad za +3 ali ga nisu iskoristili.Briljirali su sa jedne strane Rafael Kapote, a sa druge MIhal Jurecki.Jurecki je u prvih 20 minuta dao cak 6 golova, dok je Kapote dao gol manje.Na poluvreme se otislo sa vodjstvom Katara 16:13.Drugi deo pocinje uraganskom igrom Katara.Vode sa +5(19:14,21:16).Velika razlika ali nisu se POljaci predavali.Smanjili su na 21:18.Uspeli su nekako da dodju do -2(23:21), ali onda jedan sumnjiv gol Katara.Cinilo se da je Kamalaldin Malas je povredio golmanski prostor, ali kakve to veze ima kad je domacin u pitanju.Bilo je 24:21 za Katar.Za ono sto se dogadjalo u finisu meca krivi su Poljaci.Taman kad su smanjili na 24:22, dozvolili su Kataru da im prodaju foru cak tri puta na crti.U poslednjih pet minuta igralo se bez odbrana ali je Katar drzao konstantnu razliku 2-3 gola.Sacuvali su prednost i slavlje je moglo da pocne.KOd Katara najefikasniji su bili Kapote i Malas po 6,dok su Zarko Markovic i mahmud Hasab ALa dali po 5.Kod POljaka Mihal Jurecki dao je 8, dok je Marijusd Jurkijevic dao 6.Sjajno je branio Saric na golu imao je 12 odbrana.Zmal nije imao dan i imao je samo 4 odbrane.Poljski igraci odbili su da se rukuju sa srpskim sudijama Nenadom Nikolicem i Dusanom Stojkovicem.Umesto toga, ironicno su im aplaudirali na sredini terena.U drugom polufinalu po svemu sudeci videli smo finale pre finala.Sjajan mec koji je obilovao uzbudjenjima.Kao i obicno Francuska pobedjuje.Odbranom su jos jednom Trikolori dosli do pobede.Imace sansu da u nedelju objedine sve tri titule.Nece im biti tesko verovatno da to ucine, posto je Katar ostvario cilj.Opet je Tjeri Omeje briljirao na golu sa cak 20 odbrana, od cega su 4 odbrane bile sa sedmerca.Prvo plovreme igralo se sjajno i videli sjajan rukomet na obe strane.Do 6:6 vidjena je rezultatska klackalica.Serijom 4:0 Francuzi beze na 10:6.Nesto kasnije dolaze i do +5(12:7).Blistali su u tim trenucima Danijel Narcis i Misel Gigu.IPak odgovorila je Spanija i vratila se u igru.Uspela je da smanji na 13:11.Do poluvremena opet je Francuska imala lepu prednost(18:14).Drugi deo poceo je dosta tesko sa obe strane.Ugalde je postigao prvi gol u drugom delu tek u 34.minutu.U 38.minutu Spanija se potpuno vratila u igru posto je bilo samo 19:18 za Francuze.U prvih 15 minuta drugog dela, Francuska je dala samo 2 gola.Francuzi nekako uspevaju sjajnom odbranom da stignu do +3(21:18).Ipak opet se vratila Spanija i u 52.minutu bilo je 21:20.Trenutak odluke desio se u 54.minutu kada je Spanija imala igraca vise, a Francuska preko Sorainda stigla do gola za 23:21.Jos jedan gol dali su Francuzi sa sedmerca za 24:21 posto je precizan bio Zoli.Tada je bilo jasno da je sve reseno iako je imala Spanija neke sanse za preokret.KOd rezultata 24:22 na tri minuta pre kraja golman Spanije baca kontru pravo u ruke francuskim igracima.Valentin Porte dva minuta pre kraja golom za 25:22 resava pitanje pobednika.Kod Francuza najefikasniji je bio Gigu sa 5, dok su Narcis,Soraindo i Porte dali 4.Kod Spanaca Ugalde i Kaneljas dali su po 5 golova.Francuska zasluzeno ide dalje iako je Spanija pruzila jak otpor, ali nema srce sampiona kao sto ih imaju Trikolori, poklekla u finisu meca, ako i svi protivnici sa kojima su se Francuzi sretali u posednjoj deceniji.Katar moze da iznenadi u finalu ako budu imali sudjenje kao u polufinalu, ali to se verovatno nece desiti i imacemo posteno sudjenje u finalu!!!