KATAR - NEMACKA                  26 : 24
SPANIJA - DANSKA                  25 : 24

Posle velike borbe, Poljaci imali vise zivaca od Kockastih u neizvesnoj zavrsnici!!!
Joan Kaneljas dve sekunde pre kraja postigao pobedonosni gol!!!
Francuska se poigravala sa Slovenijom!!!
Prava senzacija SP domacin Katar!!!
Katar pobedio Nemacku i igrace u polufinalu po prvi put!!!

Kakve dramaticne utakmice smo videli u cetvrtfinalu na SP u rukometu koje se odrzava u Kataru.Prstalo je na sve strane i svaki mec osim Francuza i Slovenaca obilovao je velikim uzbudjenjima.Francuska je lako pobedila Sloveniju i pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka.Kad su Trikolori stekli velikih +8(13:5) pred kraj prvog dela bilo je jasno da idu u borbe za medalje.Na poluvremenu bilo je 18:10 za Francuze.U laganom ritmu odradili su mec, odrzavali razliku i zabelezili sigurnu pobedu.KOd Francuza najefikasniji je bio Danijel Narcis sa 6, dok je NIkola karabatic dao 5.Kod Slovenaca Luka Zvizej je postigao 6 golova.Prava drama vidjena je u mecu izmedju Poljske i Hrvatske.Za mnoge neocekivano slavila je Poljska.Poveli su Hrvati 4:2 u 15.minutu ali Poljska serijom 3:0 vodi 5:4.Nastavili su Poljaci sa odlicnom igrom i povecali prednost prvo na +2(7:5) pa i na +3(10:7).Ali vratili su se Kockasti u igru i sa tri gola izjednacili na 10:10 pred prvog dela.Ipak sa dva gola Poljska odlazi na odmor sa vodjstvom od 12:10.Drugi deo igre protekao je u sjajnoj igri Hrvata.Probudio se Domagoj Duvnjak koji je briljirao u prvih deset minuta drugog dela.Postigao je svih pet golova u drugom delu.Duvnjak je postigao tri gola, jedan iz brze kontre,jednom ukrao loptu, dok je jednom iznudio faul u napadu.Hrvatska je za tili cas imala +3(16:13) pa (17:14).Ipak vratili su se POljaci.Prvo su smanjili na -1(17:16) pa su onda izjendacili na 19:19 desetak minuta pre kraja.Onda gledamo pravu dramu na terenu.Hrvatska povede 20:19, pa Poljska izjednaci na 20:20.Opet su Hrvati poveli 21:20, ali su Poljaci opet vratili egal 21:21.Ostalo je da se igra jos pet minuta.Kod POljaka Jurkievic je pogadjao kad god je trebalo.Poslednje vodjstvo imali su Hrvati 4 minuta pre kraja 22:21.Poljska sa dva gola prelazi u vodjstvo 23:22.Onda Zmal brani sut Duvnjaka.Poljska ne koristi napad.Hrvatska ima napad za izjednacenje ali Cupic gubi loptu, i u kontri Poljaci sticu +2(24:22).Ostalo je da se igra manje od pedeset sekundi i bilo je malo nade za Hrvate.Promasili su zicer i sve je bilo gotovo.Kljuc poraza Hrvata pored ocajne igre u napadu, svakako je los ucinak njihovih golmana Alilovica i Ivica koji su imali po 4 odbrane, dok je na drugoj strani Zmal sam imao 12 odbrana.Tu lezi jedan od glavnih razloga njihovog poraza.Kod Poljaka Jurkievic je dao 6,dok su Rojevski,Siprzak i Carpkovski dali po 3 gola.Kod Hrvata Duvnjak i Kopljar dali su 5 golova.Poljska ce igrati u polufinalu.Ceka ih Katar.Katar je sve iznenadio.Ali pred 15 000 domacih navijaca sve se moze.Pali su Panceri.Vodio je Katar ceo mec.U prvom delu imao je i +6(14:8).Na odmor se otislo sa prednoscu Katara 18:14.Odbranom i sjajnim Danijelom Saricem uspeli su da sacuvaju vodjstvo do kraja utakmice.POveli su 20:16.Nemacka smanjila na 25:23, ali vise od toga nije mogla, pa ce domacin u borbu za medalje.Kod Katara najefikasniji je bio Rafael Kapote sa 8,Zarko Markovic je dao 6, dok je Borha postigao 4 gola.Kod Nemaca Uve Henshajmer postigao je 5, dok je Grecki dao 4 gola.Vrlo zanimljiva imena i prezimena u timu Katara.U pravom trileru Spanija je dve sekunde golom Joana Kaneljasa pobedila Dansku i plasirala se u polufinale.Bio je to potpuno izjednacen mec, gde niko nije imao vecu prednost od dva gola.Na poluvreme se otislo sa rezultatom 11:11.U drugom delu ekipe su se smenjivale u vodjstvu.Danska je povela u finisu 23:22, ali im je snove o medalji rasprsio sjajni Kaneljas.Blistao je kod Spanaca Valero Rivera sa 10 golova, Raul Entrerios i Joan Kaneljas dali su po 5.Kod Danaca Mikel Hansen i Anders Egert postigli su po 6 golova.U polufinalu nas ocekuje pravi slager i duel izmedju Francuske i Spanije.PObednik tog meca verovatno ce biti sampion Sveta!!!