MAREJ - KIRGIOS             6 : 3 ; 7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 6 : 3

S. VILIJAMS - CIBULKOVA     6 : 2 ; 6 : 2
KIZ - V. VILIJAMS                    6 : 3 ; 4 : 6 : 6 : 4
SARAPOVA - BUSAR                6 : 3 ; 6 : 2
MAKAROVA - HALEP                6 : 4 ; 6 : 0

Ceh Tomas Berdih nadigrao Rafaela Nadala!!!
Australijanac Nik Kirgios nova nada svetskog tenisa!!!
Mladi Australijanac zaustavljen u cetvrtfinalu AO!!!
Medison Kiz najvece iznenadjenje u zenskom delu turnira!!!

Novak Djokovic plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva u tenisu posto je pobedio Kanadjanina MIlosa Raonica sa 3:0 u setovima.Zanimljivo da Nole nije izgubio jos uvek nijedan set na AO.Ono sto je takodje simptomaticno kad god je prosao cetvrtfinale osvojio je titulu u Melburnu.Videcemo da li ce sada isto tako biti.Ceka ga tezak duel u polufinalu sa Svajcarcem Stanom Vavrinkom, koji brani ovde titulu osvojenu prosle godine.U osmini finala bio je bolji od Luksemburzanina Zila Milera sa 3:0(6:4;7:5;7:5).U drugom i trecem setu Nole je slomio otpor MIlera u jedanaestom gemu kada je brejkovima srusio Luksemburzanina.Mec sa Raonicem nije bio lak.Pogotovo prvi set.Medjutim Novak je odigrao odlican mec, najbolji ovde u Melburnu.U prvom setu nije bilo brejkova, ali je Novak mogao do brejka u osmom gemu kada je mogao da povede sa 5:3, ali je Raonic spasao dve brejk lopte.Otislo se u taj-brejk i NOvak je tamo stigao do prvog seta.Mogao je lakse da stigne do njega posto je vodio sa 4:2 i 6:3, ali je iskoristio tek trecu set loptu za 1:0 u setovima.U prvom gemu drugog seta, Novak je stigao do brejka i uspeo da sacuva steceni brejk sigurnim gemovima na svoj servis za vec ogromno vojdstvo od 2:0.Treci set je bio formalnost.Raonic je dobio prvi gem i poveo sa 1:0, ali onda sledi furija Djokovica.Prvo je napravio brejk u trecem gemu i poveo sa 2:1 kada je stigao do 0-40 i iskoristio je svoju drugu brejk loptu.Onda je novim brejkom u petom gemu stigao do 4:1.Na svoj servis dosao je do velikog vodjstva od 5:1 i prica je bila gotova.Mozda je Milos raonic bio malo umoran posto je igrao dug mec osmine finala sa Spancem Felisijanom Lopesom kojeg je dobio sa 3:2.U polufinalu Novaka Djokovica ceka Stan Vavrinka koji je bio bolji od Japanca Keija Nisikorija sa 3:0 u setovima.Zanimljiv je bio taj-brejk treceg seta kada je Svajcarac stigao do 6:1 i pet vezanih mec lopti.Ali svih pet mec lopti spasao je Nisikori ali nije uspeo do potpunog preokreta da stigne pa je Stan stigao do nove pobede i polufinala.Zanimljivo da Vavrinki lezi beton u Melburnu kao i Novaku Djokovicu.Ocekivala se bolja igra Japanca pogotovo sto je isprasio Spanca Davida Ferera sa 3:0(6:3;6:3;6:3) u osmini finala.Zato je ovakav ubedljiv poraz za mnoge iznenadjenje.Iznenadjenje dana priredio je Ceh Tomas Berdih koji je sa 3:0 savladao Spanca Rafaela Nadala.Nije Nadal u formi ali kako je izgledao u prva dva seta je sramota za velikog sampiona.Berdih je mleo i samleo na kraju.Prvi set bio je zanimljiv do sredine seta kada je i resen.Berdih je napravio brejk u cetvrtom gemu i poveo sa 3;1.U sledecem gemu na svoj servis, Ceh je spasao cak dve brejk lopte i uspeo da povede sa 4:1.U osmom gemu stigao je do dve mec lopte na servis Nadala i iskoristio prvu za 1:0 u setovima.U drugom setu postojao je samo jedan igrac, a to je bio Berdih.Lagano je potpuno razbio Nadala, neprepustivsi mu ni gem.Tek u drugom gemu treceg seta, Nadal je dobio gem posle devet izgubljenih za 1:1.Ravnopravna borba vidjena je u trecem setu, ali Nadal nije imao snage za preokret, iako je pogodjao ono sto je promasivaio u prva dva seta.U devetom gemu stigao je cak i do dve brejk lopte ali ih nije iskoristio pa je Berdih poveo sa 5:4.Kod rezultata 6:5 za Ceha, na servis Nadala videli smo prve dve mec lopte na mecu, ali ih Berdih nije iskoristio.Pobednika seta i celokupnog meca, odlucio je taj-brejk.Berdih je sigurno poveo sa 5:1 i cinilo se da lagano stize do pobede.Vratio se Nadal i izjednacio na 5:5, ali Ceh sa dva poena resava mec i stize do toliko zeljenog trijumfa u mecu.Ovo je prva pobeda Berdiha u dvobojima sa Nadalom.Do sada Spanac je vodio sa 17-0 i to je najduza serija koju je jedan igrac ostvario nad drugim igracem.Tomas Berdih ce u polufinalu igrati sa Britancem Endijem Marijem.Endi Marej je pobedio domacu nadu i svetskog tenisa NIka Kirgijosa sa 3:0.Verovatno se 19-godisnji Australijanac umorio posle napornog meca osmine finala posto je preokrenuo rezultat protiv Italijana Andreasa Sepija od 0:2 do 3:2(5:7;4:6;6:3;7:6(7:5);8:6) posle 3 sata i 38 minuta igre.U svakom slucaju treba gledati razvijanje Kirgiosa i da li cemo dobiti novog sampiona.Marej takodje nije imao lak mec osmine finala posto je posle velikih uzbudjenja dobio Bugarina Grigora Dimitrova sa 3:1(6:4;6:7(5:7);6:3;7:5) posle 3 sata i 35 minuta igre.Marej je propustio da povede sa 2:0 u setovima posto je imao brejk prednosti, ali je zato u cetvrtom setu nacinio neverovatan preokret posto je gubio sa 5:2 i suocavao se sa dve set lopte Bugarina koje on nije iskoristio i sve se okrenulo i Britanac je dobio taj mec.Kod dama gledacemo jedno rusko i jedno americko polufinale.Serena Vilijams pobedila je lako Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 2:0.Ocekivalo se da ce u polufinalu igrati sa svojom sestrom Venus, ali je nju iznenadila 19-godisnja Medison Kiz iz SAD.Kiz igra odlicno na AO.Venus je pobedila u osmini finala 6.nosioca Poljakinju Agnjesku Radvansku sa 2:1(6:3;2:6;6:1) i ocekivalo se da ce na megdan sestri Sereni.Venus Vilijams je protiv Kiz vodila sa 4:3 u trecem setu, i imala prednost brejka, ali ni to joj nije bilo dovoljno za pobedu.Serena Vilijams je dobila u osmini finala Spanjolku Garbin Muguruzu posle preokreta sa 2:1(2:6;6:3;6:2).Zanimljiv mec u osmini finala odigrali su Cibulkova i Azarenka koji je Slovakinja dobila sa 2:1(6:2;3:6;6:3).Azarenka je vodila sa 2:0 u trecem setu i imala gem loptu za 3:0, ali kada sve to nije iskoristila dozivela je poraz.U drugom polufinalu igrace Ruskinje Marija Sarapova i Ekaterina Makarova.Makarova je u cetvrtfinalu deklasirala Rumunku Simonu Halep.Makarova do polufinala nije izgubila nijedan set i igra vrlo ubedljivo.Marija Sarapova pobedila je Kanadjanku Ezeni Busar vrlo lako sa 2:0.