NEMACKA - EGIPAT                   23 : 16
SPANIJA - TUNIS                        28 : 20
DANSKA - ISLAND                       30 : 25

Lake pobede favorita Spanije,Nemacke i Francuske!!!
Domacinu Kataru vratio se ulozeni novac!!!
Katar u cetvrtfinalu po prvi put u povijesti!!!
U zanimljivom mecu, Poljska savladala Svedsku!!!

Na rukometnom Mundijalu koji se odrzava u Kataru nije bilo iznenadjenja u nokaut fazi, ali bilo je teskih muka za favorite.Neocekivano tesko Hrvatska je stigla do pobede nad Brazilom.Nekadasnji autsajder sada je pokazao zube nekadasnjem Olimpijskom i Svetskog prvaku.Kockasti su morali da strepe do poslednjeg trenutka utakmice.Nemaju vise asove poput Balica,Metlicica,Lackovica,Dzombe ali na svu srecu imaju jednog od najboljig igraca Sveta sjajnog Domagoja Duvnjaka.Da ne bese njega ko zna sta bi bilo.Brazil je vodio na poluvremenu sa 15:13.Pocetkom drugog dela Hrvatska pravi seriju 5:0 i cinilo se da je utakmica prelomljena kada su poveli sa 18:15.Ali Brazilci opet igraju sjajno i stizu do izjednacenja 19:19, odmah zatim opet vode.Ali dirigent Duvnjak spasio je svoj tim.Hrvati su poveli 26:24.Mec je bio neresen pet minuta pre kraja 24:24.Da gola razlike doneo im je bas Duvnjak.Desetak sekundi pre kraja, Brazil postize gol za nadu.Ali Kockasti su uspeli da sacuvaju loptu u poslednjih deset sekundi i da odu u cetvrtfinale.Tamo ih ceka Poljska koja je bila bolja od Svedske.Poljska je stekla +3(8:5) u prvom delu.Do poluvremena Svedjani prave potpuni preokret i vode 11:9.Poluvreme zavrseno 11:10 za Vikinge.Jos jednom su imali +2(13:11) pocetkom drugog dela.Ali to je bilo sve.POljska je presla u vodjstvo 16:15 i uspevala da odrzava razliku.Kada su poveli Poljaci 21:18 na oko 5 minuta do kraja, bilo je jasno da idu na megdan Kockastima.Katar je pobedio posle velike borbe Austriju, i ide na noge Nemackoj u cetvrtfinalu, koja je lako pobedila Egipat.U derbiju bivse SFRJ Slovenija je pobedila Makedoniju.U izjednacenom mecu Janezi su konstantno odrzavali malu razliku i slavili na kraju zasluzenu pobedu.U cetvrtinalu Slovenija ide na Francusku koja je lako sa pola snage isprasila najprijatnije iznenadjenje prve faze selekciju Argentine.Danska je mocnom igrom prosto samlela Island.Vec na startu su Danci poveli sa 4:0 i bilo je jasno u kom ce pravcu ici mec.Na poluvremu je bilo 16:10 za Kraljevice.Na pocetku drugog dela 18:10 za Dansku.Celo drugo poluvreme sjajnom igrom Danci su odrzavali veliku razliku od 7-8 golova razlike.Opustili su se na kraju ali ali ako bi ovako igrali, mogu daleko.Hansen,Mezbah,Lindberg,Egert i ostali resetali su gol Islanda iz svih pozicija.U cetvrtfinalu ce igrati sa SPanijom koja je lako izasla na kraj sa Tunisom.Ovo je pravi slager cetvrtfinala.Predstavljace pravu reprizu finala sa SP 2013.godine u Spaniji.Ocekuje nas sigurno sjajan duel i pravo rukometno uzivanje.