FUDBAL - SP  2014

POLUFINALE

ARGENTINA - HOLANDIJA  0 : 0 (  0 : 0 ; 0 : 0 )  PENALIMA  4 : 2

PENAL SERIJA

1 : 0  Mesi                                                  Vlar sutira, Romero brani
2 : 1  Garaj                                                 1 : 1  Roben
3 : 1  Aguero                                             Snajder sutira, Romero brani
4 : 2  Maksi Rodrigez                         3 : 2  Kajt

ARGENTINA U FINALU SP!!!
Gaucosi posle 24 godine stigli do finala SP!!!
Veliko finale 20.SP u Brazilu: Nemacka-Argentina
U Italiji 1990.godine takodje igrali finale sa Nemackom!!!
U uzasno teskoj i tvrdoj utakmici dva tima cekali penale!!!
Posle apokalipse Brazila, i jedni i drugi u strahu igrali!!!
Holandija opet nije uspela!!!
JUnak pobede Argentine golman Serhio Romero!!!
Romero zaustavio dva suta sa bele tacke u penal seriji!!!

Argentina je u finalu SP u Brazilu posto su u Sao Paolu na Korintijans areni pobedili Holandiju posle boljeg izvodjenja jedanesteraca.To je jedino vredno pomena u ovoj utakmici gde nismo nista videli od dobrog fudbala.I jedni i drugi su se cuvali da ne prime gol.Kao da su se plasili da ne dozive sudbinu Brazila, dan ranije.Znaju svi koliko je surov fudbal ponekad.Sinoc je to video Brazil.Zato u drugoj polufinalnoj utakmici, nismo videli nista.Tek po koja sansa i poneki pokusaj.Argentina ce igrati u svom petom finalu na SP.Ovo ce im biti trece finale sa Nemackom.U Italiji 1990.godine igrali su finale sa Nemackom kada su porazeni sa 1:0 u najgoeremk finalu u istoriji SP, dok su 1986.godine pobedili Nemacku u finalu sa 3:2 u jednom od najlepsih finala u istoriji SP.Lionel Mesi imace sansu da osvoji titulu sampiona Sveta sa Argentinom i time se upise medju najvece koje je ova igra imala.Ali bice im jako tesko, posto igraju sa masinom zvanom Nemacka.Mada naravno u finalu se nikad ne zna.Jedna greska, ili jedan vanserijski potez pojedinca moze da odluci utakmicu.U mecu bez sansi Gaucosi su preziveli polufinale i idu u finale.Junak pobede bio je sjajni golman Serhio Romero.Tek u 15.muinutu zapretila je Argentina kada je Mesi izveo slobodan udarac ali je Silesen odbranio tako sto je uhvatio zivu loptu.Imala je Argentina jos jedan pokusaj posle kornera ali je lopta odletela visoko posle udarca glavom kada je pucao Ezekijel Garaj.Igrao se 24.minut.To je sve u prvom delu.U drugom delu jos veca uspavanka.Videli smo samo jake duele, i grube startove.Vidjena je velika borba u vazduhu.Pucale su glave, a bogami i zubi.Jednu sansu tacnije pokusaj imala je Argentina kada je centrirao Laveci, a jedan odbrameni igrac Holandije intervenisao ispred Iguaina.Igrao se 59.minut.U 87.minutu Mesi je dodao Agueru, ovaj usao u kazneni prostor, ali se nije snasao, lopta mu je pobegla i ocistila je odbrana Lala.Najbolju sansu za Holandiju imao je Roben u 90.minutu kada ga je proigrao Snajder, ovaj usao u kazneni prostor ali je u poslednjem trenutku reagovao Maskerano i sprecio ono najgore.Jedina sansa za Lale u reguilarnom toku, a kasnije i u produzetku.Mrtvo je poceo prvi produzetak.Videli smo samo jedan pokusaj Robena u 99.minutu kada je iskosa sa desne strane sa nekih 25 metara, ali je Romero lako uhyvatio loptu.Tek u finisu drugog produzetka videli smo dve sanse za Argentinu.U 116.minutu Mesi je proigrao Rodriga Palasia , ovaj usao u sesnaesterac, i umesto da puca, on je pokusao glavom da prebaci Silesena koji mu je lagano uhvatio loptu.U 117.minutu Mesi je prosao po desnoj strani, ubacio loptu u sesnaesterac, tamo se nasao Maksi Rodrigez koji je mlako sutirao i opet je Silesen lako intervenisao.U 120.minutu Kajt je ugrozio gol Gaucosa ali je njegov sut izblokiran.To je sve sto smo videli od aktera drugog polufinala.Penali su morali da odluce drugog putnika za finale.Van Gal nije mogao da stavi na gol Tima Krula posto je izvrsio izgleda tri prinudne izmene.Indija je morao da menja vec na startu drugog dela zbog zutog kartona.Posto je cuvao Mesija sigurno bi dobio jos jedan zuti i morao bi napolje.Zato je Van Gal morao da ga zameni.Druga zamena dosla je posle sata igre kada De Jong nije mogao vise da izdrzi zbog povrede.Trecu zamenu morao je da izvrsi u prvom produzetku kada Van Persi nije mogao vise da izdrzi zbog problema sa stomakom.Van Persi nije ni trenirao prethodna dva dana, pa je i sam nastup bio neizvestan.Zato je morao napolje jer nije mogao da izdrzi citavih 120 minuta.Zato je Van Gal ostao bez izmene na gol liniji.I skupo ga je to kostalo.Silesen nije odbranio nijedan penal u penal seriji.Imao je dve lopte na ruci ali nije uspeo da ih zaustavi.Zato je Serhio Romero postao junak posto je zaustavio dva penala i to Vlaru u prvoj i Snajderu u trecoj seriji penala.To je bilo sasvim dovoljno da svoj tim odvede u finale, i da se bore za svoju trecu titulu na Mundijalu.Holandija jos jednom nije uspela u zavrsnici Mundijala.Na titulu morace da cekaju neku drugu priliku, bar jos cetiri godine.Ceka ih duel sa domacinom Brazilom za 3.mesto.To bi za njih bio odlican rezultat.Imaju sansu da jos jednom grogiranog rivala dotuku.U nedelju 13.jula na Marakani u Rio De Zaneiru odigrace se finale, izmedju Nemacke i Argentine.Za neke ocekivano, za neke ne.Za domacina kao pravi ''slag na tortru'' bi bio trijumf Gaucosa.To ne bi mogli da prezive!!!