Holandija osvojila 3.mesto na Mundijalu!!!
Lalama dodeljene bronzane medalje posle meca sa Brazilom!!!
Jos jedan ubedljiv Brazila!!!
Karioke nisu zasluzile da stignu polufinala!!!
Alzirski sudija Djamel Haimudi napravio silne greske na mecu!!!

U Braziliji na stadionu Nacional odigrana je utakmica za 3.mesto gde su Holandjani jos jednom prizemljili Brazil i naneli mu jos jedan tezak poraz.Ovoga puta nije bila goleada, ali posle katastrofe sa Nemackom, sada od Lala primili tri komada.Cini se tri laka komada.Alzirski sudija Haimudi ocajno je delio pravdu na mecu i imao sijaset koja su uticala na rezultat.Uticala na rezultat zato sto su golovi neregularni, ali naravno nemocni domacin nista ne bi uradio i da nisu priznata dva gola Holandjanima.Vec na samom startu meca domacini su sokirani.U 2.minutu Van Persi je proigrao Robena iza ledja odbrane, ovaj se stustio prema sesnaestercu, tamo ga srusio Tijago Silva.Sudija iz Alzira pokazao je na belu tacku iako je start bio van sesnaesterca.Jos jednu gresku napravio je sudija kada je umesto zutog kartona koji je pokazao Silvi morao da mu pokaze crveni karton i put u svlacionicu, posto je Silva bio poslednji igrac odbrane pa mu po pravilima fudbaleske igre sleduje crveni karton.Van Persi je iskoristio poklon i sigurno savladao Zulia Cezara pogodivsi levu gornju stranu.U 17.minutu Roben je proigrao je De Guzmana koji je bio u malom ofsajdu, ovaj ubacio loptu na peterac, tamo David Luiz izbacio loptu na penaltik, gde je docekao Dejli Blind i jakim sutem pogodio levi gornji ugao Cezara.2:0!!!Primljeni drugi gol i pojavila se strepnja kod domace publike da ce njihov tim primiti jos koji gol.Ipak do zaustavnog vremena nisu primili gol, a tamo su samo dotuceni.U 22.minutu Oskar je sutirao sa ivice sesnaesterca ali je golman Silesen odbranio tako sto je uhvatio njegov sut.U 38.minutu posle skracenog kornera sa desne strane koji je izveo Oskar, Paulinjo je sutirao glavom, David Luiz je propustio sansu da ubaci loptu sa nekoliko metara u gol.Bila je to najbolja sansa za Brazil na mecu.U 41.minutu Van Persi je sutirao sa ivice sesnaesterca ali je Cezar odbranio sut koji je isao u levi donji ugao.U drugom delu Brazil se otvorio, ali napadi su mu bili stihijski i bezopasni.Ipak iz jednog takvog mogli su da smanje rezultat.U 60.minutu ramires je stigao nadomak sesnaesterca i pucao je ali je lopta otisla pored gola.U 68.minutu ocajni sudija iz Alzira nije dosudio cist penal za Brazil.Oskara je u kaznenom prostoru oborio Blind, bilo je ocigledno da ga je nagazio po nozi, ali sudija umesto da pokaze na belu tacku, on je dao zuti karton Oskaru zbog simuliranja.Tako je to.Sudije te guraju do polufinala, onda te u mecu za 3.mesto zestoko ostete.Sve se vraca sve se placa.U zaustavnom vremenu videli smo jos jedan gol.Roben je proigrao Janmata po desnoj strani, ovaj ubacio loptu u kazeni prostor, tamo se nasao Vajnaldum i sa nekih 6-7 metara pogodio gol za ubedljivu pobedu od 3:0.Cinilo se da je napravljen pre toga faul nad brazilskim igracem na sredini terena, ali moguce da je to bio pokusaj simulacije, pa je eto jedan gol Holandjana regularan.Posle meca Holandjani su dobili zasluzeno bronzane medalje.Odlaze iz Brazila iako nisu izgubili nijedan mec.Luj Van Gal celo vreme je pricao kako treba ukinuti mec za 3.mesto posto onaj ko izgubi zavrsava takmicenje sa dva poraza i postaje najveci gubitnik.Verujemo da je sada promenio misljenje.Brazil zasluzeno zavrsava takmicenje sa dva poraza posto je zalutao u polufinale.Bice tesko u Brazilu narednih meseci, i ne samo narednih meseci nego i narednih godina.Od onakvih aosva o zvezda koje su dali svetskom fudbalu, pretvorili su se u kantu za napucavanje.Prevelika i nerealna ocekivanja da mogu do titule, iako nemaju tim za velika dela, doneli su im ovakvu bruku na kraju.Bio je ovo najgori tim Brazila u istoriji.Zauzeo je 4.mesto i to je sjajan plasmna koji nisu zasluzili, igrom koju su prikazali.Gurani su kao domacini i to im se obilo o glavu.Skolari nije pripremio ekipu ni fizicki ni psihicki za jedno ovako veliko takmicenje na domacem terenu.Pitanje je da li je i mogao, posto ovi igraci iako neki od njih igraju u najvecim klubovima u Evropi, nisu glavni igraci u svojim klubovima i ne mogu da se nose sa pritiskom.To je pokazao ovaj Mundijal.Sutra se stavlja zavesa na jos jedan Mundijal.Sutrasnjom utakmicom koja ce se odigrati na legendarnoj Marakani u Rio De Zaneiru dobicemo novog svetskog sampiona.Spanija sutra napusta tron, a nasledice ih Nemci kojima bi to bila cetvrta titula, ili Argentina koji bi podigli Zlatnu Boginju po treci put!!!