Panceri deklasirali Brazil, i naneli im najtezi poraz u istoriji!!!
Ni izostanak Tijaga Silve i Nejmara, nije opravdanje za bruku Brazila!!!
Nemacka nadmocna u svim elementima igre!!!
Belo Horizonte postao najcrnji grad za Brazilce!!!
Miroslav Kloze postao najbolji strelac u istoriji Mundijala sa 16 golova !!!

Ovo je mec koji ce uci u anale fudbalske igre, i u istoriju Mundijala.Ko se mogao ovome nadati.Nemacka je deklasirala Brazil, mada je to blaga rec za ono sto smo gledali u Belo Horizonteu.Pancer divizija je za pola sata razmontirala Brazil i postigla pet lakih komada.Kako su samo izgledali brazilski navijaci na stadionu u Belo Horizonteu.Toni Kros unistio je tim Brazila.Postigao dva gola i jos toliko namestio.Maltene ucestvovao je u svakom napadu svog tima.Ni izostanak Tijaga Silve i Nejmara ne moze da bude opravdanje za bledu partiju protiv Nemaca.Ma kakvu bledu partiju.Preblaga je rec za ono kako su momci u zutim dresovima izgledali na terenu.U timu Brazila kao da su igrali rekreativci i amateri.Tako su puleni Luisa Feliepa Skolarija delovali na terenu.Udarni trio Hulk-Bernard-Fred delovao je kao trio iz Jelen Super lige Srbije.Odbrana na celu sa Davidom Luizom rastimovana kao rastimovani orkestar.Fernandinjo je izgledao kao neko ko prvi put igra fudbal,  a ne da je glavna uzdanica Mancester Sitija.teska bruka i sramora od koje ce se tesko oporaviti.Kakve su nekad Brazilci imali igrace.Od Pelea,Garince,Zika,Sokratesa,Romarija,Bebeta,Ronalda,Ronaldinja,Rivalda.Ove danasnje treba da bude sramota ciji dres su nosili majstori pre njih.Nemacka je odigrala mozda i najbolju utakmicu u istoriji.Sad ako ne osvoje Mundijal bice steta za fudbalski svet, makar zbog ove utakmice.Brazil je poceo bolje ali to je bilo prividno samo pet minuta.Vec u 8.minutu Nemacka je mogla do vodjstva, ali Kedira je sa 6-7 metara od gola Brazila pogodio svog saigraca.U 11.minutu pocetak havarije domacina.Toni Kros ubacio je loptu iz kornera u sesnaesterac, tamo je sam kao duh na nekih 6-7 metara od gola bio Miler, i lagano je nogom savladao Cezara.1:0 za Pancere!!!Videlo se posle primljenog gola da je jos vise strah obuzeo igrace u zutim dresovima.Blickrig od 6.minuta pamtice zauvek svi kojima je zuta boja u srcu.U 23.minutu Fernandinjo nije uspeo da presece loptu,Kros dodao do Milera, ovaj propustio loptu Klozeu, koji je sutirao ali je njegov sut odbranio Cezar, ipak lopta se odbila opet do Klozea i ovaj put je bio neumoljiv.Bio je ovo 16.gol na Mundijalima za Klozea cime je postao najbolji strelac u istoriji SP, pretekavsi Brazilca Ronalda sa 15 golova. Bilo je to 2:0 za Nemacku i vec su mogli da pakuju kofere za finale i Marakanu u Riju.Bili su Brazilci grogirani rival vec tada.Treci gol je pokazao to.Lam je centrirao iskosa sa desne strane, u kaznenom prostoru Miler promasio loptu, ona stigla do Krosa na ivici sesnaesterca koji jakim sutem po zemlji pogadja donji desni ugao golmana Cezara.3:0 za Elf!!!Vec tada poceli su da teku potoci suza na tribinama punih brazilskim navijacima.Nije to bio kraj mukama Karioka.Fernandinjo je pogresio na nekih 20 metara od gola, Kros mu je ukrao loptu, produzio do Kedire, ovaj mu je vratio, pa Krosu nije bilo tesko da je ubaci u praznu mrezu.4:0!!!Brazil kao da igra sa dva igraca manje na terenu.Odbrana ne postoji.Kraj mukama stigao je u 29.minutu, kada su kombinovali Ozil i Kedira.Ozil je vratio loptu Kediri koji ubacuje loptu u praznu mrezu.5:0!!!Puce petarda za pola sata.Mec je bio odlucen.Brazil je mogao da primi deset golova.Do kraja poluvremena Nemci nisu hteli vise da napadaju.Stice se utisak da su mogli jos neku loptu da ubace u mrezu Cezara.Na pocetku drugog dela Skolari je izvrsio dve izmene.Umesto Fernandinja i Hulka usli su Paulinjo i Ramires.U prvih deset minuta imao je Brazil dve odlicne sanse.U 52.minutu Oskar je na samo 6-7 metara od gola pucao pravo u Nojera.Zicer samo takav.U 54.minutu Paulinjo je sutirao iskosa sa leve strane dva puta ali je oba puta Nojer odbranio.U 61.minutu mogla je Nemacka da kazni novim golom Karioke za promasaje.Tomas Miler je pucao sa ivice sesnaesterca pod precku ali se Cezar izvio koliko je dug i sprecio novi pogodak Elfa.U 69.minutu novi momenat za tugu na stadionu Milenario.Lam i Ozil su kombinovali.Lam je usao je kazneni prostor i dodao loptu u sredinu do Sirlea koji lako pogadja za 6:0!!!Pola tuceta golova primili su Brazilci za manje od 70.minuta igre.U 79.minutu najlepsi trenutak na mecu.Ono sto se kaze slag na tortu.Miler se nasao iskosa sa leve strane, ubacio je loptu u sesnaesterac do Sirlea, ovaj pored Davida Luiza raspalio po lopti i ona je zavrsila u mrezi.Lopta se odbila od precke i zavrsila iza ledja Cezara.7:0!!!Svaki komentar je suvisan.Mogao je Ozil da postigne jos jedan gol.U 89.minutu tukao je sa ivice sesnaesterca ali je lopta prohujala pored gola Cezara.Ipak i Brazil je postigao jedan gol.Cezar je ispucao loptu, Oskar je prihvatio i stustio se prema kaznenom prostoru.Izdrzao duel sa Boatengom i pogodio pon sredini gola.Nemocan je bio Nojer.7:1!!!Pocasni gol za Brazil.Brazil nikada nije primio sedam golova u istoriji.Najubedljiviji potraz doziveli su od Urugvaja 1920.godine kada su porazeni od Urusa sa 6:0.Ovaj poraz ce ih najvise boleti.Nemacka ih je pregazila i ponizila.Kako su padali golovi Nemci su se sve slabije radovali i nisu zeleli jos vise da ponizavaju protivnika nekim neumesnim radovanjem.Provlacile su se Karioke ceo sampionat.Naplata duga morala je da dodje.Trenutno Brazil ima losiji tim od Srbije!!!Time smo sve rekli!!!