( Humels 13 )

Nemacka u polufinalu SP!!!
U ocajnom mecu, Panceri pobedili ocajne Trikolore!!!
Manuel Nojer u finisu spasao Nemce od produzetaka!!!

Nemacka je prvi polufinalista na Mundijalu u Brazilu.Oni su posle mnogo bolje igre pobedili Francusku jedinim golom Mata Humelsa posle prekida.Francuzi nisu igrali onako su igrali vecim delom turnira.Mozda je to zasluga do sada najjaceg protivnika kojeg su imali.Videli smo jedan jako los mec, sa puno slabog tempa i prakticno nije bilo prilika do finisa meca.Nemacka je igrala bolje, ustvari Francuska je igrala gore.Pocelo je sansom Francuza u 7.minutu kada je Benzema sutirao pored gola sa nekih desetak metara.ONda trenutak odluke, kako to biva u ovakvim mecevima.Dosudjen je prekrsaj koji je izveo Toni Kros.Ubacio je Kros loptu u sesnaesterac, tamo je docekao Humels koji je nadskocio Varana i zakucao loptu glavom pod precku, tacnije lopta se od precke odbila u mrezu, iza ledja nemocnog Lorisa.1:0!!!Umesto da pokusaju nesto Francuze je gol potpuno presekao.Imaju odlicne igrace ali im fali vodja tima kao sto je nekad bio Zinedin Zidan.Trebao je neko da povuce ali takvog nije bilo u timu.Pretili su ali sve je to bilo spotradicno.Najbolju priliku za gol imali su u 34.minutu kad je Valbuena sutirao iskosa sa leve strane, ali je Nojer odbarnio, tu je na petercu bio Benzema i pokusao da je ubaci u gol ali je lopta pogodila Humelsa i otisla u korner.Pocetak drugog dela jos veca uspavanka.Samo je zapretio Varan u 60.minutu ali je njegov sut glavom lako zaustavio Nojer.Ipak uzbudjenja su se desila u finisu.U 76.minutu Benzema je pucao ali je Humels izblokirao njegov sut.Samo minut kasnije Blez Matuidi sutira iskosa sa leve strane ali Nojer odlicno postavlja ruku i brani sut.Onda su Nemci mogli da rese pitanje pobednika.U 82.minutu Ozil je prosao po levoj strani,ubacio loptu u sesnaesterac prema Mileru, ovaj promasio loptu, na nju natrcao Sirle koji je sutirao ali je Loris odbranio.U 87.minutu jos bolja sansa za Sirlea, koji je dobio loptu od Milera, ali je njegov sut sjajno izblokiran.U 93.minutu poslednja sansa za Francuze.Benzema je prosao po levoj strani, sutirao ali je opet Nojer rukom odbranio njegov sut.Sa tim promasajem otisla je poslednja nada Trikolora da mogu do prolaska u zavrsnicu Mundijala.Nemacka je bila bolja, ali opet je bilo slabosti u njenoj igri.U ovom mecu Francuska je odigrala ocajno i nije bilo na nivou iz grupne faze.Zato Francuska zasluzeno ispada sa Mundijala.

BRAZIL - KOLUMBIJA   2 : 1

( Tijago Silva 7 , David Luiz 69 - Rodriges (penal) 80 )

Brazil u polufinalu SP!!!
Karioke pruzile najbolju igru  dosadasnjem delu SP!!!
U odlicnom mecu Brazil zasluzeno ide dalje!!!
Kolumbija tek u finisu ugrozila gol Brazila!!!
Tijago Silva dobio parni karton i ne igra u polufinalu!!!
Nejmar iznet na nosilima sa terena!!!
Za Nejmara zavrsen Mundijal!!!
Veliki problemi za Brazil pred polufinale!!!

Brazil je drugi polufinalista na Mundijalu posto je u Fortalezi pobedio posle velike borbe Kolumbiju.Brazil je pruzio najbolju igru na Mundijalu, i nadigrao Kafedzije pogotovo u prvom delu.Kolumbija je pokusala nesto tek posle drugog primljenog gola.Kolumbija je pruzila mozda najvise u dosadasnjem delu MUndijala, ali protiv Brazila je bila losiji rival.STara izreka kaze da igras onoliko koliko ti prortivnik dozvoli.Brazil je od pocetka meca nametnuo zestok ritam utakmice.Vec u 7.minutu Nejmar je izveo korner, na drugoj stativi se nasao Tijago Silva koji je ubacio u mrezu.1:0!!!To je ono sto je Brazilu trebalo da se oslobodi pritiska.Nastavili su da pletu mrezu i bili mnogo bolji rival.Ipak KOlumbija je mogla do izjednacenja u 11.minutu kada je Kvadrado sutirao sa ivice sesnaesterca ali pored gola.U 19.minutu kolosalna sansa za Brazil kada je Hulk sutirao iskosa sa leve strane ali je Ospina odlicno reagovao i dobranio njegov sut.Ospina je najzasluzniji sto je Brazil vodio samo 1:0.Jos jednu sansu imao je Hulk u 27.minutu, ali je opet na mestu bio sjajni Ospina.Pocetak drugog dela poceo je sigurnom kontrolom igre od strane Brazila.Videli smo zestoke duele, i grube startove.Vodjena je velika borba pogotovo na sredini terena.Glupost je napravio Tijago Silva koji je zaradio parni karton i nece igrati u polufinalu.NIje dozvolio golmanu Kolumbije da izbaci loptu.U 69.minutu vidjen je najlepsi trenutak na mecu.Dosudjen je slobodan udarac sa nekih 25 metara.David Luiz je namestio loptu, opalio i pogodio mrezu.Sjajan gol defanizvca Karioka.Lopta je otisla pod precku.Tekl tada je Kolumbija pocela da igra i da ugrozava gol.U 78.minutu Rodriges je proigrao Baku, ovaj usao u sesnaesterac, i kada se spremao da sutira ili da ide prema golu, oborio ga je Zulio Cezar.Sudija iz Spanije Karbaljo dosudio je penal za Kolumbiju.Morao je arbitar iz Spanije da pokaze crveni karton Cezaru, posto je bio poslednji igrac, ali mu je dodelio samo zuti karton.Siguran sa bele tacke bio je Hames(Dzejms) Rodriges.Bio je ovo njegov sesti gol na MUndijalu.Nazalost i poslednji posto Kolumbija ispada iz daljeg takmicenja.Krenula je Kolumbija svim silama napred, odmah imala sansu da izjednaci rezultat u 82.minutu kada je Rodriges ubacio loptu u kazneni prostor, ali tamo nije bilo nikog od njegovih saigraca pa su igraci Brazila izbacili loptu u korner.Nastavili su sa napadima ali nisu vise imalin sansi za gol.Pred kraj meca Nejmar je iznet na nosilima sa terena.Tezak udarac za Brazil pred polufinale.Za Nejmara je zavrseno SP.Taman kad su poboljsali igru ostace bez mozda dva najbolja igraca.KOlumbija je dosta ucinila na ovom sampionatu, i najprijatnije je iznenadjenje turnira.Mogla je i vise od ovoga, ali trebalo joj je iskustvo, i Radamel Falkao.Takodje je bitno i to sto su usli uplaseno u mec.Posle primljenog gola nisu mogli da se oporave vise od celog poluvremena.Ipak ocekujemo sjajan duel u polufinalu i pravi fudbalski klasik izmedju Brazila i Nemacke dve najtrofejnije nacije u fudbalu.