DJOKOVIC  DIMITROV      6 : 4 ; 3 : 6 ; 7 : 6 ( 7 : 2 ) ; 7 : 6 ( 9 : 7 )
FEDERER - RAONIC           6 : 4 ; 6 : 4 ; 6 : 4

KVITOVA - SAFAROVA     7 : 6 ( 8 : 6 ) ; 6 : 1
BUSAR - HALEP                 7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 6 : 2

NOVAK DJOKOVIC U FINALU WIMBLDONA!!!
Novak jos jednom imao tezka mec!!!
U finalu sa jednim od najvecih rivala Rodzerom Federerom!!!
Kod dama Kanadjanka Ezeni Busar stigla do 1.gren slem finala u karijeri!!!

Novak Djokovic igrace svoje trece finale Vimbldona posto je u polufinalu posle teskog meca pobedio Bugarina Grigora Dimitrova.Mec je trajao 3 sata i 02 minuta i nije bio nimalo lak.Novak se mucio, delovao tokom meca kao da je ostao bez energije, ali na kraju u taj-brejku cetvrtog seta pokazao snagu, na svu srecu, jer ko zna sta bi bilo da je mec otisoa u peti set.Mec sa Dimitrovom bio je tezak, i celo vreme je bio hod po ivici.Sta se dogadjalo u drugom setu zna samo Novak.Pocetak meca i prvi set protekao je onako kako je trebalo.U petom gemu stigao je Novak do 0-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 3:2.Sigurno je drzao svoje servise pa je stigao do pocetnog seta i poveo sa 1:0.U drugom setu pocelo je takodje jako dobro.NOvak je stigao do brejka i poveo sa 2:1.Odmah zatim na svoj servis potvrdio brejk za 3:1.Ali sta se onda dogodilo sa Novakom nikome nije jasno.Imao je sansu za dupli brejk i vodjstvo od 4:1.Ali nije iskoristio i sve je otislo na vodenicu Bugarina.Vratio je jedan brejk, a onda napravio i drugi i serijom 5:0 na travi strigao do 1:1 u setovima.STa se motalo po glavi kod NOvaka nikome nije jasno.Pocetak treceg seta poceo je bolje.Ali nije bilo brejkova.U sedmom gemu imao je Dimitrov brejk loptu ali na srecu Novak je udario lopticu ona je jedva presla mrezu, i pala na liniju i tako je spasena brejk lopta na srecan nacin.Nije bilo brejkova do kraja seta i taj-brejk je odlucio pobednika.Odmah je NOvak poveo sa 4;2 i ond atrenutak odluke.Dimitrov pravi dvostruku servis gresku i Nole vodi sa 5:2.Set je bio resen i Srbin je poveo sa 2:1 u setovima.Cinilo se da je to kraj otporu Dimitrova ali nije bilo tako.U trecem gemu napravio je Dimitrov tri vezane dvostruke servis greske, i poklonio -40 nasem asu.Ovaj je odmah iskoristio ukazanu sansu i poveo sa 2:1.Ali nije to bio kraj uzbudjenjima posto odmah u sledecem uzvraca Dimitrov i stize do 2:2.U petom gemu imao je Novak 15-40 ali se Dimitrov spasio sjajnim servisima i poveo sa 3:2.U sestom gemu spasavao je Novak cak tri brejk lopte i sve uspeo da spasi dobrim servisima.Drama je nastavljena.Cinilo se daje peti set na pomolu posle set lopte Dimitrova kod rezultata 5:4 za njega.Ipak Novak je spasio tu set loptu i taj-brejk je po drugi put odlucioo pobednika,.Ovoga puta stvari su se izmenile.Dimitrov je konstantno vodio.Prvo sa 4:2 onda i sa 6:3.Vezane tri set lopte bile su dobvoljne za dobijanje seta.Ali nije tako mislio Novak.Zaigrao je u tim trenucima na sve ili nista i dobio sve.Izlazio na mrezu i pogadjao iako mu voleji nisu ceo mec isli od ruke.Spasio je tri mec lopte i poveo cak sa 7:6 posle dvostruke servis greske Dimitrova.Prvu je Dimitrov spasio, ali na drugoj Novak je sjajno pogodio pasing sot za konacnu pobedu na mecu.U finalu ga ceka okrsaj sa Svajcarcem Rodzerom Federerom.Federer je lagano u tri seta za 1 sat i 42 minuta razbio Kanadjanina Milosa Raonica.Raonic je bio impresioniran svojim prvim polufinalom u karijeri na gren slemu, pa je prikazao prilicno los mec.Vec u prvom gemu Federer je napravio brejk za vodjstvo od 1:0 i sigurnim gemovima na svoj servis lako zavrsio prvi set.U drugom setu je kod rezultata 4:4 napravio brejk posto je iskoristio drugu brejk loptu posle 0-40.U trecem setu opet u devetom gemu pravi brejk kada takodje koristi drugu brejk loptu.Lagano i vrlo ubedljivo.Svajcarac juri svoju 8.titulu na Vimbldonu, i ako bi trijumfovao u nedelju postao bi prvi covek kome je tako nesto poslo za rukom.Zanimljivo da Novak i Rodzer nisu igrali finale jednog gren slema jos od 2007.godine i finala u Njujorku na US Openu.To je bilo prvo gren slem finale Novaka Djokovica u karijeri.Kod dama Cehinja Petra Kvitova i Kanadjanka Ezeni Busar igrace finale na Vimbldonu.Zanimljivo da su obe imale identicne meceve u polufinalu.I Kvitova i Busar su dobili prvi set na misice, u setu gde je jedan poen odlucivao, da bi onda u drugom pocistile svoje protivnice sa terena.Cehinja Petra Kvitova osvajala je Vimbldon 2011.godine, dok Kanadjanka Ezeni Busar igra svoje prvo gren slem finale u karijeri.U muskom dublu Nenad Zimonjic je u paru sa Kanadjaninom Danijelom Nestorom ispao u cetvrtfinalu posto su izgubili od Ceha Radeka Stepaneka i Indijca Leandera Paesa sa 3:1(3:6;7:6(7:5);6:3;6:4).Imali su Nenad i Deni cak pet set lopti u drugom setu koje nisu iskoristili.U taj-brejku drugog seta vodili su sa 5:2 ali im ni to nije bilo dovoljno da slave pobedu.Nenad Zimonjic je u miks dublu sa Australijankom Samantom Stosur stigao do polufinala posto su pobedili  Rusa Mihaila Elgina i Australijanku Anastasiju Rodionovu sa 2:0(6:3;6:1).U polufinalu ih ceka Pakistanac Aisam-Ul-Hak Kuresi i Ruskinja Vera Dusevina.