HALEP - LISICKI                                         6 : 4 ; 6 : 0
BUSAR - KERBER                                         6 : 3 ; 6 : 4
KVITOVA - ZAHLAVOVA-STRICOVA         6 : 1 ; 7 : 5
SAFAROVA - MAKAROVA                            6 : 3 ; 6 : 1

Australijanac Nik Kirgios nova zvezda tenisa!!!
Mladi Australijanac eliminisao Rafaela Nadala u osmini finala!!!
Milos Raonic se isprecio Kirgiosu za polufinale!!!
Bugarin Grigor Dimitrov razbio Mareja, proslogodisnjeg sampiona!!!

Jos jedan Vimbldon nije mogao da protekne bez iznenadjenja.Prosle godine desila su se u pocetnoj fazi turnira.Sada se ono glavno izdesavalo u muskom delu turnira u drugoj nedelji turnira.Na nasu srecu Novak Djokovic se plasirao u polufinale posto je u cetvrtfinalu pobedio Hrvata Marina Cilica tek posle preokreta i pet setova, borbe koja je trajala 3 sata i 24 minuta.Cinilo se da ce Nole lako pobediti Hrvata posle lako dobijenog prvog seta.Stvari su se iskomplikovale pocetkom drugog seta kad Novak nije iskoristio brejk loptu vec u prvom gemu.Zato je Cilic iskoristio svoju brejk loptu i poveo sa 3:1, sto mu je bilo dovoljno da osvoji set i stigne do izjednacenja.Treci set je bio tezak.Novak je konstantno pretio da oduzme servis Cilicu ali nije uspeo.U cetvrtom  gemu treceg seta stigao je do 15-40 ali nije iskoristio sanse za brejk.U osmom gemu treceg seta opet je imao brejk lopte koje nije iskoristio.Prpoustio je cak cetiri brejk lopte u tom gemu.I kako to obicno biva, kad ne iskoristos sanse stize kazna.Dosao je Cilic do brejka i poveo sa 6:5.Servirao je za set ali nije iskoristio sansu.Na pocetku gema upecao se u mrezu.Doslo se do taj-brejka i Novak konstantno u zaostatku od dva poena,4:2 i 5:3 i nije bilo spasa, sjajni Cilic u tim trenucima pove je sa 2:1 u setovima.Sreca pa je Nole zaigrao sjajno na pocetku cetvrtog seta, inace ko zna kako bi se mec zavrsio posle svih tih iznenadjenja.Cinilo se da se Cilic teze krece i da je NOvak dosao do igre.Stigao je Nole odmah do 4:0 i lako je dobio cetvrti set.U petom setu odmah na pocetku seta uspeo je da brejkne Cilica za 1:0.Jos jednom je brejknuo CIlica u sedmom gemu z avodjstvo od 5:2 i prica je bila gotova.PUno muke i truda ulozio je Novak u ovu pobedu.U osmini finala pobedio je Francuza Zo-Vilfreda Congu sa 3:0(6:3;6:4;7:6(7:5).U prva dva seta bio mu je doviljan po jedan brejk.U trecem setu nije bilo brejkova, zanimljivo da je poslednji 12 poen u taj-brejku bio jedini i odlucujuci mini brejk u taj-brejku.U polufinalu ga ceka Bugarin Grigor Dimitrov koji je pobedio Britanca Endija Mareja sa 3:0.VRlo lako i ubedljivo.U drugom setu porpustio je sansu Marej mada je i njemu Bugarin imao brejk prednosti i servirao je za 5:3.U trecem setu je posle rezultata 2:2 bukvalno razbijen.U drugom cetvrtfinalu sastaju se Svajcarac Rodzer Federer i Kanadjanin Milos Raonic.Federer je izgubio prvi set, ali je posle toga zaigrao bolje.U trecem setu konstantno je ugrozavao servis Vavrinke.Ipak stigao je Sten do taj-brejka ali nije imao sanse.Federer je stigao do 6:3 i prica je bila gotova.Zatrazio je Vavrinka medical time out zbog povrede na kraju drugog seta.U preostala dva seta po jedan brejk bio je dovoljan Federeru da slavi pobedu.U trecem setu brejknuo je Vavrinku u sedmom za vodjstvo od 4:3, dok je u cetvrtom brejknuo Vavrinku u trecem gemu za vodjstvo od 2:1.U polufinalu ga ceka MIlos Raonic koji je u cetvrtfinalu bio bolji od mladog 19-godisnjeg Australijanca NIka Kirgiosa.Ovaj mladi decko grcko-malezijskog porekla je nova nada muskog tenisa.Trenutno se nalazi na 144.mestu na ATP Listi.Vec ima jedan velikin skalp.U osmini finala pobedio je Spanca Rafaela Nadala i opet ga izbacio ranije sa Vimbldona nego sto je on zeleo.PObedio ga je sa 3:1(7:6(7:5);5:7;7:6(7:5);6:3).Neverovatno kakve je zivce imao mladi Australijanac.U prvom setu u taj-brejku vodio je sa 4:0, ali se Nadal vratio i smanjio na 6:5.Medjutim izdrzao je to Kirgios i dobio prvi set.U trecem setu u izjednacenom taj-brejku kod rezultata 5:5 sjajno je odigrao i sa dva poena dosao do vodjstva od 2:1 u setovima.U cetvrtom setu brejknuo je Nadala u cetvrtom gemu i poveo sa 3:1, sto mu ja bilo dovoljno da sacuva svoj servis i da ostvari svoj najveci uspeh u karijeri.Odservirao je cak 37 asova.Nadal i trecu godinu zaredom ispada u ranoj fazi Vimbldona.Ne lezi mu vise vise vimbldonska trava.To je za njegova kolena ogromno opterecenje zbog niskih loptica i toga da mora da se savija i nisko saginje, sto nije slucaj na sljaci gde on uziva u visokim lopticama koje lete posle spinova izuzetno visoko.Kod dama su iznenadjenja krenula odmah od pocetka turnira i nastavila su se i u drugo nedelji turnira.Interesantno je to da nije bilo puno iznenadjenja u cetvrtfnalnim okrsajima, i nije bilo puno uzbudjenja kao do tad.Rumunka Simona Halep razbila je Nemicu Zabine Lisicki sa 2:0.Neka borba vidjena je u prvom setu i to je sve.Nju ceka u polufinalu mlada Kanadjanka Ezeni Busar koja je pobedila Andjeliku Kerber.Nemica Kerber je u osmini finala eliminisala sampionku Rolan Garosa Ruskinju Sarapovu sa 2:1(7:6(7:4);4:6;6:4).Ovo je bio najbolji mec turnira do sada.Nemica je bila bolja i imala veliku prednost u trecem setu od 5:2.Ali nije se predavala Masa i stigla do 5:4.Onda je vidjena drama i Nemica je iskoristila tek sedmu mec loptu.STaro pravilo da sampioni nikad ne odustaju.Zanimljivo da je dzelat SErene Vilijams Francuskinja Aliz Korne odmah ispala u sledecoj rundi, a to je osmina finala.Nju je pobedila Ezeni Busar sa 2:0(7:6(7:5);7:5).U drugom polufinalu gledacemo ceski okrsaj izmedju Lusi Safarove i Petre Kvitove.Kvitova je vec slavila na Vimbldonu.Kvitova je eliminisala sunarodnicu Barboru Zahlavovu-Stricovu sa 2:0.Servirala je za drugi set Stricova kod vodjstva od 5:4, ali nije izdrzala i Kvitova koja ovde ima iskustva dobila je tri naredna gema i stigla do pobede.Zahlavova je u osmini finala eliminisala bivsiu broj 1, Dankinju Karolinu Voznijacki sa 2:0(6:2;7:5).Lusi Safarova lako je eliminisala Ruskinju Ekatarinu Makarovu.Makarova je u osmini finala eliminisala 4.nosioca Poljakinju Agnjesku Radvansku sa 2:0(6:3;6:0).U muskom dublu Nenad Zimonjic je u paru sa Danijelom Nestorom stigao do cetvrtfinala gde ih cekaju Ceh Radek Stepanek i Indijac Leander Paes.ONi su u osmini finala pobedili Urugvajca Pabla Kuevasa i Spanca Davida Marera sa 3:0(7:6(10:8);6:4;6:4).Nenad Zimonjic je i u miks dublu sa Australijankom Samantom Stosur stigao do cetvrtfinala.Njih dvoje su u osmini finala pobedli Madjaricu Timeu Babos i Amerikanca Erika Butorca sa 2:1(2:6;6:2;8:6).