ARGENTINA - SVAJCARSKA   1 : 0 ( 0 : 0 ; 0 : 0 ) PRODUZECI

BELGIJA - SAD      2 : 1 ( 0 : 0 ; 0 : 0 ) PRODUZECI

Gaucosi uz dosta srece prosli Svajcarsku!!!
Argentince spasavala stativa u 120.minutu kao i Brazil precka!!!
U sjajnom mecu Belgija bolja od SAD!!!
Belgijanci propustili sijaset sansi u regularnom delu, u drugom produzetku jedva sacuvali pobedu!!!

Mislili smo da su se Brazil i Nemacka provukli.Argentina ih je prevazisla.Doziveli su Gaucosi pravu golgotu u Sao Paolu, i uz dosta srece prosli dalje.Neverovatno kako se provukao jos jedan favorit na SP.Veci deo meca imali su Argentinci inicijativu ali nijednog trenutka nisu bili sigurni da ce proci dalje.Da se doslo do penala, tesko da bi prosli.Bili su potpuno istroseni.Mozda istroseniji i od Svajcaraca.Koja doza srece, veca nego koju je imao Brazil.Prvo poluvreme proteklo je u izjednacenoj igri i zrelijim sansama Svajcaraca.Doduse Gaucosi nisu imali nijednu sansu u prvom delu.U 28.minutu Svajcarska ima za cim da zali.Sjajno je prosao Saciri, usao u kazneni prostor, zavrnuo loptu na desetak metara od gol, tamo se nasao Caka i pucao u Romera.U 39.minutu opet sjajni Saciri proigrava Drmica, Romero ne istracava i dozvoljava veliku sansu Drmicu, ali ovaj umesto da raspali po lopti, pokusava da lobuje Romera i ovaj mu brani i hvata loptu.Drugi deo kao da se cinilo da Argentina zeli da sve resi u devedeset minuta.Konacno su i pretili Benalju.U 62.minutu Iguain sjajno skace i sutira glavom, ali Benaljo sjajno brani i izbija loptu u korner.U 77.minutu solo prodor Mesija koji je usao u sesnaesterac i sutirao sa nekih 12-13 metara ali je Benaljo odbranio.Pokusavali su Argentinci ali sve se zavrsavalo na pokusajima.Bilo je jasno da cemo opet gledati produzetke.Pocetak produzetaka obelezila je terenska inicijativa Argentine.U 95.minutu Palasio je imao sansu ali je njegov sut glavom odbranio Benaljo.Sledece uzbudjenje videli smo u drugom produzetku u 109.minutu kada je Di Marija sa ivice sesnaesterca pucao pod precku ali sjajno jos jednom odbranio Benaljo.Konacno smo videli taj toliko prizeljkivani gol.Lihtstajner je pogresio na sredini terena, loptu mu je oduzeo Palasio i dodao je Mesiju, ovaj krenuo prema sesnaestercu i prosao dvojicu igraca Svajcaske, stigao nadomak sesnaesterca , sjajno proigrao Di Mariju koji je pucao cim je dobio loptu u sesnaestercu i pogodio desni donji ugao gola Benalja.Velika radost za Argentinu, ali pakao je tek mogao da usledi.Nisu vise imali sta da cekaju i krenuli su u napad Svajcarci.Dzemaili je pucao glavom iz peterca i pogodio stativu, lopta se odbila opet do njega ali ga je pogodila u nogu i otisla u gol aut.Igrao se 121.minut i bio bi to strasan tus za Gaucose.U 124.minutu dosudjen je prekrsaj za Svajcarsku na ivici kaznenog prostora, Saciri je pucao ali je pogodio zivi zid i sansa je otisla u nepovrat, a sa njim i prilika da se izbore penali gde bi Svajcarska imala psiholosku prednost.Domaca publika navijala je zdusno za Sajdzije.Ko zna sta bi se dogadjalo u penal seriji da je usledila.Argentina se provukla i preziveli su pravu dramu u Sao Paolu.
Belgija se plasirala u cetvrtfinale posto je posle sjajnog meca pobedila SAD sa 2:1.Koliko su samo sansi propustili Crveni Djavoli u regularnom delu utakmice.Njihov broj nije bio jednocifren, nego dvocifren.Sto nespretnost njihovih napadaca, sto sjajni golman Tim Hauard ucinili su da mec ode u produzetak, i da tamo vidimo sjajan fudbal.Dominirala je Belgija i u prvom delu.Vec na startu u 1.minutu Divok Oridji izasao je sam pred Hauarda ali je golman SAD odbranio.U 23.minutu Kevin De Brujne je imao sansu ali je njegov otisao pored gola.Belgija je napadala, SAD se umesno branio.Drugo poluvreme je bilo neverovatno.Toliko promasenih sansi bez datog gola.Vec u 47.minutu Mertens je mogao da postigne gol ali je njegov sut glavom odbranio Hauard i izbacio loptu u korner.U 56.minutu Oridji je glavom pogodio precku.Samo minut kasnije Vertongen je bio u sansi ali je bio iskosa pa mu je Hauard lako odbranio.U 71.minutu opet Oridji nije postigao gol i opet je Hauard odlicno odbranio.U 77.minutu Kevin Miralas je izasao sam pred golmana Hauarda ovaj nogom sjajno intervenisao i poslao loptu u korner.Nece lopta u gol.U 79.minutu Azar puca ali opet brani Hauard.Skida loptu koja je isla u levi donji ugao.U 85.minutu nova sansa za Oridjija ali ovaj opet ne moze da savlada Hauarda.U 90.minutu Kompani je traljavo prihvatio loptu i Hauard opet na mestu.Imao je Tim Hauard nestvarnih 16 odbrana na mecu.To je rekord na SP od kada se vodi ta statistika od 1966.godine.U 93.minutu mogli su Belgijanci da budu kaznjeni za promasaje.Kris Vondolovski je promasio gol sa nekoliko metara i poslao loptu preko gola, iz idealne situacije.Dosli su produzeci.Uvukao bi se strah u belgijske redove, medjutim njihova sreca sto su postigli gol odmah na startu produzetka.Lukaku je ubacio loptu u kaznenin prostor, tamo se ona odbila do De Brujna koji je pogodio desni donji ugao Hauarda.Konacno toliko i dugo cekano vodjstvo Belgije.Nastavili su Belgijanci sa pritiscima.U 97. i 101.minutu Lukaku je imao sanse ali je opet sjajno branio Hauard.Konacno u 105.minutu novi gol za Belgiju.De Brujne je proigrao Lukakua, ovaj se stustio u sesnaesterac i pogodio blizi desni ugao golmana Hauarda.Veliko vodjstvo za Crvene Djavole.Iako su mnogi ocekivali kraj, on se nije desio.Krenuli su Jenkiji na svge ili nista.Vec u 107.minutu smanjili su rezultat.Bredli je proigao Grina ovaj uspeo da sutira vrhom kopacke i da pogodi gol Kurtoe.Bura se nije ni stisala, SAD je mogao stici do izjednacenja.Dzermejn Dzons je pucao za desetak metara ali je lopta otisla pokraj gola.U 111.minutu LUkaku je u kontri propustio jos jednu sansu za Belgiju.POsle sjajnog prodora pobegao je cuvarima, ali je Hauard opet odbranio.U 113.minutu ozveli su Ameri slobodan udarac,BIla je to uvezbana kombinaicija.Bredli je ubacio loptu u sesnaesterac, tamo je prihvatio Dempsi ali je Kurtoa odbranio.Amerikanci su napadali, pokusavali, visio je gol u vazduhu Belgijanaca, ali promene nije bilo.Ipak bolji tim ide dalje.U ovoj fazi gledali smo cak pet puta produzetke.Sa nas ocekuje u cetrvtfinalu ne smemo ni da pomislimo.
Zavrsena je nokaut faza u osmini finala.Ukupno je postignuto cak 154 gola sto je 2,75 po utakmici.Sjajan prosek iako je realizacija i broj golova opao u nokaut fazi, sto je razumljivo.Doduse mnogo je bilo propustenih sansi, ali dosta golova postignuto je u produzecima.Dva puta su pobednika odlucili penali.Ovu fazu obelezila su simuliranja Arjena Robena.Iz njegove simulacije pao je gol protiv Meksika.