DANSKA  -  HRVATSKA
FRANCUSKA  -  SPANIJA

Zavrsen drugi krug na EP u Danskoj!!!
Favoriti guraju po planu!!!

Zavrsen je drugi krug takmicenja po grupama na 11.EP za rukometase koje se odrzava u Danskoj.Domaca selekcija ekipa Danske kolo pre kraja plasirala se u polufinale.U 1.kolu druge faze u derbiju grupe pobedili si Kraljevici Spaniju i donekle im se revansirali za poraz na SP prosle godine u Spaniji.Danska je u Grupi E bila bolja sa 31:28.Vodili su Danci i sa +6 ali su se opustili u finisu Crvena Furija je poraz ucinila podnosljivim.U mecu 2.kola savladana je Madjarska sa 28:24 i Danska ce braniti krunu osvojenu pre dve godine u SRbiji.Deluju Danci mocno na domacem terenu i blista njihov najbolji igrac Mikel Hansen.Spanija je pobedama nad Austrijom(28:27) gde je Austrija imala napad za izjednacenje, i nad Makedonijom(33:22) u poslednjem kolu uspela da stigne do polufinala gde ih ceka selekcija Francuske.Trikolori su u Grupi F zauzeli 1.mesto posto su pobedili u rukometnom klasiku i njihove vecite rivale ekipe Hrvatske(27:25).Bio je to jedan cudan i nadasve zanimljiv mec.Dok je Omeje sedeo na klupi u prvom delu, Hrvati su resetali gol Francuza.Marko Kopljar postigao je 7 golova u prvom poluvremenu.Imali su Hrvati u vise navrata +3.Prvi put 9:6 a kod rezultata 15:12 za Kockaste desio se mozda i odlucujuci trenutak meca.Imali su Hrvati igraca vise i velikih 15:12 i napad.Umesto da povedu sa +4 oni su napravili dve greske sto su iskoristili Francuzi da stignu na -1 a onda do poluvremena cak i d povedu(18:17).U drugom delu kako to obicno  biva u njihovim mecevima razbranio se Tijeri Omeje.Imao je sjajni francuski golman cak 11 odbrana.Vodili su Francuzi sa 23:29 i 26:22 i u samom finisu videli smo dramu.HRvati su smanjili na 26:25 ali je desetak sekundi pre kraja Nikola Karabatic postigao gol tako sto se lopta odbila do njega za 27:25 i mec je bio resen.Karabatic je bio najbolji u francuskom timu sa 7 golova.Domagoj Duvnjak postigao je samo 2 gola.Duvnjak je proglasen za najboljeg igraca Sveta prosle godine.Francuska je pobedom nad Belorusijom u 2.kolu od 39:30 obezbedila plasman u polufinale i izbegla domacu selekciju Dansku.Hrvatska je poslednji ucesnik polufinala na EP.U odlucujucem mecu za polufinale Hrvati su bili bolji od Poljske sa 31:28 i igrace svoje sesto uzastopno polufinale na EP.Bio je to zanimljiv mec.Poljska je vodila sa 5:2 i sa 14:11 u prvom delu ali je poluvreme zavrseno vodjstvo Poljaka 15:14.Serijom 5:0, Hrvati su dosli do velike prednosti od 19:15.Bila je to serija Hrvata od 6:0 posto su Poljaci vodili sa 15:13.Stekla je Hrvatska nedositiznih 23:18 i jedino sto su Poljaci uspeli to je da smanje na -2(24:22) ali to je bilo sve.Cudne utakmice igrali su Poljaci.Protiv Belorusije gubili su sa 4 razlike na tri minuta pre ali su dobili taj mec sa 31:30.Protiv Svedjana su gubili 5:1 i 10:6 na kraju slavili 35:25 iako su vodili i sa +13(31:18).Da je Svedska slavila pobedu protiv Poljaka mogli su minimalnom pobedom ili od +2 da eliminisu Hrvate.Medjutim Svedska je taj mec sa Poljskom ubedljivo izgubila pa je polufinale ostalo sanak pusti.U polufinalu nas ocekuju sjajni dueli i cetiri najbolje ekipe koje su bili favoriti za medalju i pre sampionata.Oni su te uloge opravdali i na samom turniru pa ce igrati u polufinalu EP.