BUSAR  -  IVANOVIC                 5 : 7 ; 7 : 5 ; 6 : 2
NA LI  -  PENETA                    6 : 2 ; 6 : 2
CIBULKOVA  -  HALEP               6 : 3 ; 6 : 0
RADVANSKA  -  AZARENKA       6 : 1 ; 5 : 7 ; 6 : 0

Jelena Jankovic ispala u osmini finala AO!!!
Saradnja sa Borisom Bekerom za sada bez uspeha!!!
Ana posle sjajnog meca sa Serenom, porazena od tinejdzerke!!!
Viktorija Azarenka takodje ostala bez krune u zenskoj konkurenciji!!!
Buran prvi gren slem sezone!!!

Jos jedan buran gren slem je iza nas.Prvi gren slem u Melburnu ostace upamcen po eliminaciji Novaka Djokovica koji je na AO slavio tri titule za redom.U cetvrtfinalu nije uspeo jos jednom da slavi protiv Svajcarca Stanislasa Vavrinke posle pet setova.Doveo je Nole u svoj strucni stab Borisa Bekera da mu pomogne u finisima gren slemova zbog mentalne snage.Ali za sada nista od toga.Novak je ispao posle cetiri godine pre polufinala jednog gren slema.Poslednji put Novak nije stigao do polufinala Rolan Garosa 2010.godine kada ga je pobedio Austrijanac Jirgen Melcer.U osmini finala Novak je deklasirao Italijana Fabija Fonjinija sa 3:0(6:3;6:0;6:2).Cinilo se da bolje nece proci ni Vavrinka posle prvog seta ali nije bilo tako.Nole je lako dobio prvi set.Brejk u sestom gemu za 4:2 a onda i u osmom za siguran prvi set.Medjutim sve se promenilo u drugom setu.U sedmom gemu Vavrinka stize do brejka i poveo je sa 4:3 i uspeo je da sacuva brejk prednosti do kraja seta i da izjednaci na 1:1.Raspad sistema u trecem setu za naseg asa.Vavrinka je stigao do brejka u trecem gemu i poveo je sa 2:1.Odmah zatim jos jednim brejkom stize do velikih 4:1, a na svoj servis i do nedostiznih 5:1.Svajcarac je uspeo da preokrene rezultat i povede sa 2;1 u setovima.Cetvrti set Novak je morao da otvori bolje nego prethodna dva.U osmom gemu posle 40-0 za Varinku uspeo je da brejkne Svajcarca i da povede sa 5:3.Ipak nije sve tako lako bilo na Noletom servis.Imao je Vavrinka dve brejk lopte ali je Novak uspeo da ih spasi i da izjednaci rezultat na 2:2 u setovima.Peti set poceo je samo kako se pozeleti moze.U trecem gemu Nole pravi brejk i vodi sa 2:1.Ali u sledecem gemu na svoj servis Srbin gresi i sa cetiri neiznudjene greske poklanja gem Svajcarcu.Nova klackalica.I to nije bilo dobro.U petom gemu opet je Novak imao brejk loptu ali je nije iskoristio.Kao i u sedmom kada je takodje propustio sansu za brejk.U egalu bez brejk lopti stigao je i taj 16 gem kada je Novak servirao za ostanak u mecu.Na 30-30 prvo je jednu loptu koju je poslao Vavrinka a ona pogodila mrezu i pala nisko, Novak izbacio u aut.Na mec lopti posle odlicnog servisa izasao je na mrezu i jedan lak volej poslao u aut za kraj nadanja da moze do novog podviga u Melburnu.Mec je trajao tacno 4 sata.Tako krunu nije odbranio.Pao je vec u cetvrtfinalu.I zabrinuo sve nas kada je nastavak njegove sjajne karijere u pitanju.Suvise lako gubi meceve i olako greskama vraca protivnike u igru.Umesto da visokim spinovima na bekhend razbija igru Vavrinke on mu salje ravne udarce na bekhend koje je Svajcarac lako krotio.Ako ovako nastavi Novak ce tesko stici do nekog novog gren slem trofeja.Nije Novaku znacilo ni to sto je imao vise poena od Svajcarca(161-153).U ostalim mecevima videli smo velika uzbudjenja.Rafael Nadal kroz iglene usi plasirao se u polufinale AO posto je pobedio Bugarina Grigora Dimitrova sa 3:1.I u drugom i u trecem setu Nadal je imao prednost brejka ali ga je uvek prokockao i dozvolio Dimitrovu da uzvrati brejkom.U trecem setu imao je Bugarin set loptu u 12 gemu ali nije iskoristio.Onda jos dve u taj brejku treceg seta kod rezultata 6:5 kada je cistu loptu izbacio u aut, i jos jednu kod vodjstva 7:6.Nije uspeo da iskoristi te sanse i Nadal je teskom mukom posle 3 sata i 39 minuta stigao do pobede.Nadal se mucio i sa Japancem u osmini finala Kei Nisikorijem pobedivsi ga vrlo tesko sa 3:0(7:6(7:3);7:5;7:6(7:3).I ovaj mec je trajao dugo 3 sata i 17 minuta.Rodzer Federer igra odlicno na ovom AO.Posle lake pobede u osmini finala nad Francuzom Zo-Vilfredom Congom od 3:0(6:3;7:5;6:4) stigao je i derbi cetvrtfinala sa Britancem Endijem Marijem.Vidjena je velika borba i 3 sata i 20 minuta igre i pobeda Svajcarca od 3:1.Po jedan brejk bio je dovoljan za slavlje u prva dva seta.U trecem setu servirao je Rodzer za pobedu kod rezultata 5:4 ali Marej je brejkom vratio egal u setu(5:5).U taj brejku imao je Federer vodjstvo od 5:2 ali je i to prokockao.Uslo se u cetvrti set i drugi gem bio je maratonski i dugo ce se pamtiti.Uz mnostvo brejk i gem lopti trajao je citavih 20 minuta.Marej je uspeo da izjednaci na 1:1.U osmom gemu Rodzer je uspeo da napravi brejk za vodjstvo od 5:3, a onda na svoj servis asom stigao do pobede i zakazao klasik u polufinalu sa Rafaelom Nadalom.Ceh Tomas Berdih pobedio je Spanca Davida Ferera i stigao do svog jedinog polufinala na gren slemu koji mu je nedostajao.Berdih je jedini aktivni teniser pored velike cetvorke koji je uspeo da se plasira u polufinale na sva cetiri gren slema.Kod dama desava se svasta u Melburnu.Ana Ivanovic ispala je u cetvrtfinalu od Kanadjanke Ezeni Busar sa 2:1.Vidno nervozna ANa nije ponovila izdanje sa Serenom i zasluzeno je porazena od mlade Kanadjanke.Ipak mec sa Serenom Vilijams dugo ce se pamtiti.Posle prvog seta koji je Ana mogla da dobije u preostala dva nije dozvolila nijednu brejk loptu Sereni i stigla do velike senzacije.U trecem setu brejknula je Serenu i povela sa 2:0.Odmah zatim na svoj servis potvrdila brejk za 3:0 i nije ga ispustala do kraja meca.I u osmom gemu na servis Serene mogla je do brejka i pobede ali nije iskoristila sansu.Jelena jankovic ispala je u osmini finala od Rumunke Simone Halep sa 2:1(4:6;6:2;0:6).U prvom gemu treceg seta koji je trajao 12 minuta, Jelena nije uspela da ga osvoji na svoj servis i onda joj se igra raspala i Rumunka je otisla dalje.Naravno bilo je mnogo iznenadjenja.Marija Sarapova 3.nosilac ispala je u osmini finala od Slovakinje Dominike Cibulkove sa 2;1(3:6;6:4;6:1).Ispala je i 9.nosilac Nemica Andjelika Kerber 9.nosilac.NJu je eliminisala u osmini finala Italijanka Flavija Peneta sa 2:1(6:1;4:6;7:5).Kineskinja Na li posle spasene mec lopte u drugom setu 3.kola protiv Lusi Safarove prosto blista u Melburnu.U cetvrtfinalu deklasirala je Flaviju Penetu.U osmini finala takodje je razbila Ruskinju Ekatarinu Makarovu sa 2:0(6:2;6:0).Ispala je i Beloruskinja Viktorija Azarenka koja brani titulu u Melburnu.Nju je nadigrala Agnjeska Radvanska jednom jako inteligentnom igrom i mnogi su zadivljeni sa kakvom sahovskom partijom je bila izlozena Azarenka samo su jos falile figure na tabli.Radvansku ceka u polufinalu Cibulkova, dok Na Li igra sa Busar.Nenad Zimonjic u paru sa Danijelom Nestorom blista u Melburnu.Njih dvojica plasirali su se u polufinale muskog dubla pobedivsi u cetvrtfinalu Australijance Aleksa Bolta i Endru Vitingtona sa 2:(6:2;7:6(7:1).U polufinalu ce igrati sa americko-juznoafricke kombinacije Erika Butorca i Rejvena Klasena.