SPANIJA - SRBIJA              14 : 13 ( 8 : 8 ; 6 : 6 ) PETERCI

Crna Gora i Madjarska u finalu SP!!!
Madjari u pravom trileru srusili Olimpijskog sampiona!!!
Crna Gora razbila Italijane i skinula ih sa trona!!!
Srbija sutra u borbi za 7.mesto sa Australijom!!!

Crna Gora i Madjarska igrace u finalu SP koje se odrzava u Barseloni.Ocekivano ili ne tek gledacemo finale dva tima koja su podmladjeni dosli u Barselonu i malo ko je to ocekivao.Madjarska je u dramaticnom mecu sa Hrvatskom umalo od gotovog napravila veresiju ali ce ipak igrati u finalu.Hrvati koji su u Barselonu dosli kao Olimpijski sampioni takodje su podmladili tim i nisu blistali na ovom SP.Videli smo uzbudljiv mec koji je obilovao uzbudjenjima i pravom dramom u finisu.Hrvati su bolje poceli mec i prvu cetvrtinu zavrsili sa vodjstvom od 3:2.Onda se dogodio mozda presudan trenutak meca.Hrvati nisu iskoristili igraca vise za plus 2 i krenula je ofanziva Madjara.Pogadjali su Madjari iz svih pozicija.Prednjacili su sjajni Marton Vamos i Marton Sivos i resetali na golu Pavica.Obojica su postigla po tri vrlo bitna gola za svoj tim.Za tili cas imali su nasi severni susedi velikih 6:4.Na odmor se otislo sa minimalnih 6:5 za Madjare.Pocetak drugog dela pripada Madjarima koji odrzavaju dva gola prednosti 7:5;8:6;9:7.Pocetkom cetvrte cetvrtine stizu do tri gola viska(10:7).Ali nedaju se Hrvati tako lako i stizu do izjednacenja 10:10 golom Mara Jokovica.Ipak u sledecem napadu Madjari golom Danijela Varge na 2 minuta i 9 sekundi stizu do novog vodjstva i pobede i plasmana u finale.Usunjao se Varga pred Pavica i lako ga savladao sa dva metra.Kockasti su cak promasili dva peterca tj. golman Viktor Nadj ih je odbranio.Nadj je odbranio u bitne suteve u poslednjih 90 sekundi meca kada su Hrvati ocajnicki trazili izjednacenje.Maro Jokovic u poslednjem minutu promasio sut za izjednacenje pa su Madjari zasluzeno stigli do finala.Nisu Kockasti iskoristili dva igraca vise u poslednjih minut i po.Madjari su uspeli da sacuvaju loptu u poslednjih 45 sekundi i idu na megdan Crnogorcima. U drugom polufinalnom paru ocekivala se velika borba ali toga nije bilo.Stefano Tempesti nije imao svoj dan, a kad je to tako Azuri tesko mogu do dobrog rezultata.Imali su Crnogorci vec od starta veliko vodjstvo 3:0 pa na poluvremenu 5:1 da bi se samo uvecavalo do velikih 7:2 pa do najvecih 10:4 na pet minuta pred kraj meca.Opustili su se Djetici i dozvolili Italijanima da ublaze veliki poraz sa cetiri uzastopna gola.Slavili su veliki trijumf i konacan rezultat ne odrazava pravo stanje u bazenu posto su Crnogorci potpuno nadigrali Azure i skinuli ih sa trona.Blistao je Nikola Janovic sa 3 gola koji je mozda i najbolji igrac turnira.U stopu su ga pratili Mladjan Janovic i ALeksandar Ivovic sa 2 gola.Neocekivano ali po igri potpuno zasluzeno cemo videti ove dve ekipe u finalu.Srbija je pretrpela jos jedan poraz pa ce igrati za 7.mesto protiv Australije.Pomalo je neobicno bilo gledati nase kako igraju za plasman od 5-8. mesta.Crna Gora ce mozda postati Svetski sampion i mozda smo sa njima igrali finale pre finala u cetvrtfinalu, ali sada to nije vazno posto ostajemo bez medalje.Kada se vratimo treba izvrsiti analazu i videti gde se gresilo.Ima nekoliko opcija zbog cega su nasi doziveli debakl u Barseloni.Da li je u pitanju to sto smo potcenili Crnogorce, ili zato sto nas je vodio neiskusni selektor Dejan Savic, da li zato sto je doslo do zle krvi medju igracima jer mnogi vode zestoke bitke u domacem prvenstvu u trouglu Partizan-Zvezda-Radnicki,da li zato sto smo jedini bez predsednika u Savezu, da li zbog toga sto su neki glavni igraci dosli umorni na SP i nisu zalecili neke povrede, da li zato sto ima bar dva ako ne i tri klana u Savezu.Sve su ovo pitanja na koja ce vodeci ljudi u nasem vaterpolo Savezu morati da daju odgovore kako nam se vise ne bi dogodila Barselona!!!