MADJARSKA SAMPION SVETA!!!
U neizvesnom finalu, Madjari zasluzeno stigli do zlata!!!
Madjarska postala po 3.put sampion Sveta!!!
Bronza pripala Hrvatima, Srbiji na kraju 7.mesto!!!

Madjarska je novi sampion Sveta u vaterpolu posto su u finalu pobedili Crnu Goru.Zanimljivo da je Madjarska poslednju titulu sampiona Sveta osvojila pre deset godina takodje u Barseloni.Nasim severnim susedima bas prija Barselona.Bio je to vrlo neizvestan mec, u kome je ipak Madjarska bila bolja i na njenu pobedu nema se staviti nijedna mrlja.Crnogorci su jurili celu utakmocu vodjstvo Madjara i nisu na kraju uspeli da izbore produzetke.Madjari su sjajno poceli mec.Briljirao je na golu Viktor Nadj.Prva cetvrtina zavrsena je lepim vodjstvom Madjara od 2:0 golovima Denesa Varge i sjajnom sraubom Haraija.Crnoj Gori nije odgovarala uloga favorita u finalu posto su je stekli prethodnim pobedama nad Srbijom i Italijom.U drugoj cetvrtini Harai je iskoristio igraca vise za velikih 3:0.Crna Gora postize prvi gol tek na 3 minuta i 7 sekundi do kraja poluvremena.Darko Brguljan je konacno otkljucao bravu Nadja.Onda je Scepanovic odbranio peterac Hosnjaskom.Ivovic je smanjio na 3:2.Imali si Djetici cak igraca vise za izjednacenje i mogli su u egalu na pauzu ali nisu je iskoristili pa su Madjari sacuvali prednost.Ipak pocetkom trece cetvrtine Crna Gora stize do izjednacenja i to prvog na mecu kada je Petrovic sa igracem vise izjednacio na 3:3.Marton Vamos uzvraca sa igracem vise za 4:3.Naturalizovani Francuz Ugo Kruzija donosi novo izjednacenje na 4:4.Ali Madjari opet sticu dva gola prednosti.Prvo Denes Varga a onda i Danijel Varga donose velikih 6:4 za Madjare.Klikovac je do kraja trece cetvrtine smanjio na 6:5.Pocetkom poslednjeg perioda sjajni Ivovic donosi novi egal u mecu 6:6.Bilo je jasno da nas ocekuje uzbudljiva zavrsnica.Hosnjanski sa igracem vise opet donosi prednost Madjarima od 7:6.Vamos je mogao da donese dva gola razlike Madjarima ali nije postigao gol sa igracem vise.Naravno Ivovic je 2 minuta i 5 sekundi do kraja meca doneo novo izjednacenje na 7:7.Madjari su krenuli u novi napad i dobili su igraca vise.Marton Sivos postigao je gol za 8:7 na 1,19 minuta do kraja susreta.Po jedan napad nije iskoriscen sa obe strane.Crna Gora je dobila igraca vise ali samo sest sekundi do kraja meca.Sut Draska Brguljana odbranio je Nadj sa zvukom sirene pa je titula zasluzeno otisla Madjarskim vaterpolistima.Madjarska je stigla do trece titule sampiona Sveta.Posle Beograda 1973.godine i Barselone 2003.godine konacno su uspeli da stignu do zlata.Poslednje zlato osvojili su u Pekingu 2008.godine na OI.Podsecamo da je Srbija u grupi pobedila Madjarsku sa 13:10.Srbija je sedma a Madjarska na krovu Sveta.Bas cudno zvuci i neocekivano.Ali to je sport.Hrvatska je u borbi za bronzu pobedila Italiju i stigla do medalje.Posle egala 2:2, Kockasti serijom 5:0 stizu do velikih 7:2 i prica je bila gotova.Azuri su razocarali igrom u dve najvaznije utakmice.U polufinalu i u mecu za bronzu bukvalno su pregazeni i kao da su zalutali u borbu za medalje.Sledece SP odrzace se za dve godine u Ruskom Kazanju.