HRVATSKA - AUSTRALIJA    7 : 6 ( 6 : 6 ; 5 : 5 ; 2 : 3 ) PRODUZECI

Ovo je prvi put posle 1999.godine da necemo igrati u polufinalu nekog velikog takmicenja!!!
Za ovih 14 godina samo smo 2007.godine u Melburnu bez medalje!!!
Hrvati se provukli protiv Australije!!!
Dugo nasi nisu odigrali losiji mec u nokaut fazi!!!

Moralo je jednom i to da se dogodi, Srbije nece igrati za medalju posto je izgubila na SP u cetvrtfinalu od Crne Gore i vise nego zasluzeno.Ovog puta ne mozemo nijednu mrlju staviti na nas poraz.Jednostavno Crnogorci su bili bolji i igrace u polufinalu iako su na SP dosli u prilicno desetkovanom sastavu.Kakav sok, tezak sok.Niko ovo nije ocekivao od nasih Delfina i sada ce zaista biti tesko objasniti sta se dogodilo u Barseloni.Mi smo jedini na SP otputovali bez predsednika saveza.Nije izabran.Jedino je selektor promenjen.Tesko je reci bilo sta posle jednog ovako bolnog poraza.Imali smo dva gola prednosti u dva navrata ali smo odmah prokockali tu lepu prednost.Ovaj mec licio je na onaj sa EP iz Malage 2008.godine kada smo izgubili od Crne Gore u finalu.Crnogorci su poveli sa 1:0 mi odmah preokrenuli na 2:1.Stigli smo do dva gola prednosti od 4:2 na pocetku druge cetvrtine kada je igraca vise iskoristio Mandic.Odmah Crnogorci stizu do izjednacenja na 4:4, kada nismo iskoristili igraca vise za 5:3.Postigli smo opet dva gola za novih plus 2(6:4).Ali prvo Mladjan Janovic pa Ivovic sa peterca donose novo izjednacenje od 6:6.Time je zavrseno prvo poluvreme.Mogli su Djetici da vode na poluvremenu ali nisu iskoristili igraca vise.Pocetak drugog dela pocinje ocajno za nas tim.Mladjan Janovic postize gol za vodjstvo nasih juznih suseda od 7:6.Sa dva sjajna gola Stefan Mitrovic donosi nam vodjstvo od 8:7.tako je zavrsena treca cetvrtina i tu je bio kraj sto se nase igre tice.Poslednju cevrtinu nismo ni igrali.Prespavali smo je bez ikakvog smisla u igri i odigrali bez koncepcije.U cetvrtoj cetvrtini golom Klikovca Crna Gora stize do izjednacenja od 8:8.Onda krece nas sunovrat.Promasili smo sijaset sansi sa igracem vise.Nismo mogli da postignemo gol nikako.Gojko Pijetlovic odbranio je sut Mladjana Janovica sa peterca.Pre toga Gocic je u kontri promasio cist zicer.Na minut i deset sekundi pre kraja Aleksandar Ivovic je sjajnim sutem sa preko osam metara doneo prednost i pobedu Crnogorskom timu.Prokockali smo jos jedan napad kad je Prlainovic sutirao pored gola.Crnogorci su onda drzali loptu i cekali da vreme istekne pa nam je ostalo jos 24 sekunde za napad.Dobili smo dva igraca vise ali u poslednjoj sekundi Prlainovic je promasio iz izgledne situacije za produzetke.Madjari su pregazili ocajne Grke koji su zabelezili sve pobede u grupi protiv Madjara su bili nemocni.Ocajan igrac vise i golman Madjara Viktor Nadji koji je sve branio i imao cak 12 odbrana.Mec je bio neizvestan do prvog poluvremena i vodjsta Madjara od 3:2.Kada su poveli Madjari sa 5:2 manje vise sve je bilo jasno.U poslednjoj cetvrtini deklasirali su Grke sa 4:0 i igrace za medalju.Hrvati su prosli golgotu u mecu sa Australijom.Kenguri su bili na pragu pobede posto su vodili u poslednjoj cetvrtini dva puta sa dva gola razlike 4:2 pa 5:3.Ali su sve to prokockali.Nekoliko sekundi pre kraja Australijanac je bio sam pred golmanom sa igracem vise ali je pogodio stativu.U produzecima na tridesetak sekundi i nesto malo vise Muslim je jednu odbijenu loptu sproveo u mrezu za pobedu Kockastih, do koje su dosli teskom mukom.U pravom sahovskom mecu Italija je pobedila domacina Spaniju i branice titulu osvojenu pre dve godine u Sangaju.U mecu gol za gol vidjena su cetiri minimalna vodjstva Italije i poslednji gol vidjen na pocetku trece cetvrtine kada su Azuri zanimljivo postavili konacan rezultat.To je bio jedini gol u drugom poluvremenu i nije vidjen nijedan gol u poslednjoj cetvrtini.Sjajno je branio na golu Italije sjajni Stefano Tempesti koji je skidao sve moguce suteve Spanaca koji nisu iskoristili gomilu sansi sa igracem vise i pretrpeli su zasluzen poraz.Sada domacina ceka mec sa Srbijom za plasman od 5-8 mesta.Zvuci kao horor film i ruzan san.Ali nije tako nego je istina!!!