SRBIJA  -  AUSTRALIJA         11 : 8  ( 2 : 3 ; 2 : 4 ; 2 : 1 ; 5 : 0 )
HRVATSKA  -  SAD                  8 : 2  ( 2 : 0 ; 3 : 0 ; 2 : 2 ; 1 : 0 )
CRNA GORA  -  SPANIJA        11 : 9  ( 4 : 4 ; 3 : 1 ; 3 : 1 ; 1 : 3 )
ITALIJA  -  MADJARSKA         11 : 9  ( 2 : 2 ; 3 : 2 ; 3 : 1 ; 3 : 4 )

Srbija teskom mukom izborila borbu za medalje!!!
Zbog neuspeha ostalih sportista na OI, sve palo na pleca vaterpolista!!!
Trostruki uzastopni Olimpijski sampioni Madjari eliminisani u cetvrtfinalu!!!
Hrvatska lako deklasirala SAD!!!
Sa Italijom u polufinalu!!!

Bio je to pravi hod po mukama koji su nam priredili nasi vaterpolisti.Tri cetvrtine nadigrani od Kengura, bilo je tesko gledati mec i nije bilo nimalo prijatno vecim delom meca.Itekako se videlo da igraju u velikom grcu i sada oni trebaju da ucine ono sto niko nije u Londonu a to je da obraduju naciju.Vanja Udovicic se obratio svima sa recima da se ne vrsi dodatni pritisak da sad oni moraju da ucine ono sto drugi nisu.U takvoj atmosferi tesko je igrati i zaista nije jasno sta tacno od njih trazi OKS na celu sa Vlade Divcem i ostala ekipa nasih sportista,novinara i ostalih u Londonu.Atmosfera u Londonu kako medju sportistima  koji su jos tamo, tako i medju nasom brojnom delegacijom nije dobra i ne bi valjalo kad bi se ona prenela i na same vaterpoliste.Ako se to desi nece biti nista od snova nasih igraca koji zele ono zasta su i dosli na OI.Ovo protiv Australije je velika opomena jel ako se desi jos jedan onakav dan nema nista od medalje.Samo jedan neiskoriscen napad ili jedan gol sa igracem vise Australijanaca u poslednjoj cetvrtini mogao je da znaci oprostaj od borbe za medalju.Prosli smo pravu golgotu i sada vise takve stvare ne smeju da se ponove jel ce opasni rival u polufinalu kakav je Italija znati to da kazni.Lepo smo poceli mec i sa dva gola Zivka Gocica poveli sa 2:0.Ali Kenguri su nam dali tri gola do kraja cetvrtine a onda jos i dva na p[ocetku druge cetvrtine i sa serijom od 5:0 poveli sa velikih 5:2.Australija nam je napravila toliku seriju i zaista bilo je tesko vratiti se na pravi kolosek.Na poluvremenu su imali i dalje plus 3(7:4).Igralo se gol za gol i nasi igraci nisu uspevali da postignu dva gola zaredom cime bi stigli Australijance.U drugom poluvremenu Gojko Pijetlovic je na golu zamenio Slobodana Sora.Pocetkom trece cetvrtine Vanja Udovicic je smanjio na 7:5 ali su Kenguri odmah postigli gol preko Milera za 8:5 na 5,54 minuta do kraja trece cetvrtine.Na svu srecu do kraja meca Oziji nisu postigli nijedan gol i gledacemo nase u borbi za medalje.A sta bi bilo da jesu ne smemo ni da pomislimo.Skoro 14 minuta nam nas protivnik nije dao gol pa smo se pitali sto tako nasi nisu igrali od pocetka.Ali izgleda da je sve ovo sto se drugima dogodilo u Londonu ostavilo traga na njima i to zaista ne bi smelo da bude tako.Andrija Prlainovic je smanjio na 8:6 i dao kakvu takvu nadu nasem timu pred poslednjih 8 minuta meca.Sta smo sve pretrpeli u tri cetvrtine zaista se granici sa hodom po ivici provalije.Bilo je mucno gledati taj deo meca i zaista sto pre ga treba zaboraviti.Konacno u poslednjoj cetvrtini poceli smo da igramo.U prvom napadu Dusko Pijetlovic je smanjio na 8:7, dok je Prlainovic doneo izjednacenje posle dugo vremena 8:8.Na 4,19 do kraja meca Filipovioc sjajnim sutem iz daljine konacno dovodi nas tim u vodjstvo od 9:8.U odbrani nastavljamo da igramo sjajno i Kenguri ne uspevaju da postignu gol.Odlicno je branio u tim trenucima Gojko Pijetlovic koji je skidao sve udarce Australijanaca.Na 1 i 20 sekundi do kraja Milan Aleksic sjajnim sutem savladao je Denerlija za 10:8.Imali su Kenguri igraca vise kojeg nisu iskoristili i to je bio konacno kraj nasih velikih muka.Mitrovic je golom za kraj zaokruzio nasu seriju od 6:0.Mogli smo da odahnemo ali ostaje zaista jako los osecaj posle svega.Sada nam predstoji mec polufinala sa Italijom i nadamo se da se celokupna losa atmosfera koja vlada u Londonu nece odraziti na nase vaterpoliste i da ce ostvariti zacrtan clij pre odlaska u London.Ali po onome sto smo videli protiv Kengura na njih je pao ogroman psiholoski pritisak koji je tesko podneti i zaista sve to sto se dogadja tamo nikako mi se ne svidja i moze da se desi nesto zbog cega ce nam svima biti jako zao jel ovi vaterpolisti su zaista ponos nacije.Sto se tice ostalih meceva Hrvatska je deklasirala SAD i sve je bilo reseno posle prvog dela kada su Kockasti imali velikih 5:0 i posle lako posao priveli kraju onako rutinski.Crna Gora ce igrati svoje drugo polufinale u istoriji Oi posto je bila bolja od Spanije.Crvena Furija se dobro drzala na pocetku.U prvoj cetvrtini videli smo po 4 gola na obe strane gde se igralo gol za gol.Prvo vodjstvo od dva gola razlike Crna Gora je imala na kraju druge cetvrtine od 7:5.Kasnije su stigli do kapitalnog vodjstva od 10:6.Cinilo se da je kraj.Ali uzvratila je Spanija sa tri uzastopna gola i smanjila na 10:9.Nikola Janovic je svojim golom u finisu meca otklonio dilemu oko pobednika.Italija je srusila Madjarsku trostrukog uzastpnog pobednika OI.U Sidneju 2000.godine,Atini 2004.godine i u Pekingu 2008.godine nasi severni susedi su stizali do Olimpijskog zlata.Ovde nece imati sansu ni da osvoje medalju.Odlazi sa scene jedna sjajna generacija madjarskih vaterpolista.Posle izjednacenog prvog poluvremena u trecoj cetvrtini posle izjednacenja 5:5, Italijani postizu tri gola zaredom prekoFiljolija,feluga i Djordjetija i imaju velika tri gola prednosti 8:5.Jos jednom su Azuri imali tri gola viska 9:6 ali su se Madjari preko Kasasa i Varge vratili u zivot i smanjili na 9:8 na 3 ipo minuta do kraja.Skoro tri minuta nije bilo golova.Bila je prava drama u bazenu.Onda je Felugo na 58 sekundi do kraja iz velike daljine kada je isticao napad postigao gol za 10:8 i Italija je mogla da slavi pobedu.Srusili su Azuri snove Madjarima da mogu do jos jednog cetvrtog uzastopnog zlata.Ovaj star tim vise nece imati priliku da se bori za zlatno odlicje na OI.Nama predstoji duel u polufinalu sa Italijanima.U drugom polufinalu gledacemo duel bivse SFRJ izmedju Hrvatske i Crne Gore.Kod dama takmicenje je vec zavrseno i zlato je osvojila SAD koja je u finalu pobedila Spaniju sa 8:5.Bronzana medalja je pripala Australiji koja je bila bolja od Madjarske tek posle produzetaka sa 13:11.Sta god da ucine nasi vaterpolisti ostace ponos nacije ali sve ovo sto se desava u Londonu nije uopste dobro i steta da jednoj generaciji bude upropasten jedan ceo Olimpijski ciklus zbog toga sto neko nije ucinio ono sto su oni ocekivali i da zbog takvog stava ispastaju oni koji to nisu zasluzili, a to su nasi zlatni vaterpolisti bez obzira sta ucine na ovim OI!!!