MADJARSKA  -  ISLAND     34 : 33 ( 16:12;27:27;29:29;30:30;33:31) PRODUZECI
FRANCUSKA  -  SPANIJA   23 : 22 ( 9 : 12 )
SVEDSKA  -  DANSKA         24 : 22 ( 11 : 9 )
HRVATSKA  -  TUNIS          25 : 23 ( 11 : 12 )

Francuzi slavili u poslednjoj sekundi golom Akambrea!!!
Madjari izborili produzetak u poslednjim sekundama!!!
Madjari slavili posle 4 produzetka i 80 minuta pravog trilera!!!
Nesto slicno desilo se i kod dama gde je odlucivao jedan gol!!!

Odigrani su mecevi cetvrtfinala na rukometnom turniru na OI.I gotovo svaki obilovao uzbudjenjima i iznenadjenjima i pravim triler zavrsnicama.Sta reci kad je apsolutni favorit Hrvatska imala problema sa Tunizanima koji su lagano gubili meceve u svojoj grupi.I u tom mecu koji je bio najmanje interesantan bilo je uzbudjenja ali ostali mecevi su zaista bili prave drame koje su se odigravale i gde je jedna lopta odlucivala o pobedniku.Sve je pocelo tacno u podne gde je Island trebao i morao da opravda svih 5 pobeda u  grupi i takodje osvojeno 1.mesto u grupi.Ali nista to nije vredelo jel su nasi severni susedi prikazali sjajnu partiju koju skoro nisu pokazali.Poceli su Madjari odlicno mec i vodili u prvom poluvremenu i 5 golova razlike, da bi prvi deo zavrsili sa plus 4.U drugom delu su ih Islandjani polako stizali ali Madjari su imali vodjstvo vecim delom meca.Drama je pocela pet minuta pre kraja kada su Madjari imali 26:24, a onda greskama dozvolili da Islandjani serijom 3:0 stignu do vidjstva 27:26.Ostalo je samo 9 sekundi do kraja meca kada su Islandjani imali priliku da obezbede pobedu jel su mogli da povedu sa 2 gola razlike i mec bi bio gotov.Snori Gudjonson izveo je sedmerac ali je sjajni Fazekas odbranio i bacio loptu u kontru gde je Lekai na samo nekoliko sekundi do kraja meca doneo produzetke svojoj ekipi.Drama se nastavila i u produzecima.Igralo se gol za gol a na isteku drugog produzetka kada je moglo doci do pobednika i jedni i drugi imali su sansu za pobedu ali nisu iskoristili poslednje napade.Uslo se u dodatnih deset minuta.Tu su Madjari imali velikih dva gola prednosti 33:31 ali se uporni Islandjani nisu predavali.Imali su polsednji napad za izjendacenje ali ga nisu iskoristili jel je opet odlicno reagovao Fazekas na golu.Fazekas je imao sjajne 22 odbrane, dok je jedan od najboljih igraca na Svetu Laslo Nadji postigao 9 golova i potvrdio klasu.Kod Islandjana najbolji su bili Sigurdson sa 8 i Palmarson sa 7.Legenda Svetskog rukometa Olafur Stefanson oprostio se od rukometa i njega vise necemo imati priliku da gledamo i da uzivamo u njegovim majstorijama.Drugi mec nije bio nista manje zanimljiv i uzbudljiv.Francuzi su uspeli da pobede Spance i da ih izbace iz borbe za medalju.Sta se sve desavalo u mecu tesko je i opisati.Promene rezultata i veliki preokreti.Poceli su Spanci sjajno i odmah poveli sa 6:1.Na poluvreme su otisli sa plus 3 sto se cinilo kao lepa zaliha.Ali Francuzi su poceli u drugom delu da igraju bolje i uspeli su da stignu do izjednacenja 17:17.Sa tri uzastopna gola stizu do velikih plus 3(20:17.Ali nisu se predavali Spanci i onda su i oni imali svoju seriju.Imali su Spanci napad u poslednjem minutu meca za vodjstvo ali Kaneljas iz daljine nije bio precizan.Ostalo je Francuzima 20 sekundi za poslednji napad.Karabatic je sutirao iz ne bas povoljne situacije, Sterbik je odbranio njegov udarac, ali se lopta odbila u ruke do Vilijama Akambrea koji postize gol u poslednjoj sekundi i donosi trijumf Trikolorima i ostavlja ih u borbu za zlato koje brane iz Pekinga.Kod Francuza najefikasniji je bio upravo Akambre sa 7 dok je kod Spanaca Tomas postigao 6 golova.Skandinavski derbi nista nije bio manje zanimljiv od ova prethodna dva.Evropski prvaci Danci oprostili su se od borbe za medalju.Igralo se gol za gol i najveca prednost koju je jedna ekipa imala bilo je plus 2.Svedjani su imali vise prednost na svojoj strani i bili su blizi pobedi koju su na kraju ostvarili.Drama se desila u polslednih nekoliko minuta kada nijedni ni drugi nisu postizali gol.Bilo je 22:22 kada je Svedska imala napad i Ekberg je postigao gol na 1 i 20 sekundi do kraja meca.Imali su Danci poslednji napad ali nisu ga iskoristili i jako lose su ga organizovali pa je opet Ekberg desetak sekundi pre kraja meca samo potvrdio pobedu.Sjajno je igrao Doder koji je postigao nekoliko jako vaznih golova za svoj tim pa je u timu Svedske upravo on bio i najefikasniji sa 6 golova.Kod Danaca najvise golova je dao Lindberg 6.Jedan od najboljih igraca na Svetu Mikel Hansen postigao je samo 4 gola i nije bio na visini zadatka.U poslednjem cetvrtfinalnom paru gde se ocekivalo najmanje uzbudjenja tako je bilo ali ne zato sto ovo nije bio zanimljiv mec nego sto su prethodna tri bili pravi trileri.Cak i u ovom gde je Hrvatska bila apsolutni favorit i gde se ocekivala laka pobeda nije bilo tako.Hrvatska je najvise pokazala na OI i najveci je favorit za zlato ali eto bas ta cetvrtfinala pokazuju koliko su nezgodna i nepredvidiva.Tunis je prljavom,grubom,ostrom i fanaticnom igrom vodio u prvom delu nekoliko puta sa dva razlike.Meganem je u prvom delu dobio iskljucenje zbog brutalnog starta na Cupicu.Ipak u drugom poluvremenu sve je doslo na svoje mesto ali nije bilo lako.Poveli su Hrvati sa plus 3(17:14) odmah zatim bilo je 21:16 i pobednik se nazirao ali fanaticni Tunizani nisu se predavali, stigli su do minus 2(24:22) sa tri uzastopna gola ali vise nisu mogli.Hrvatska je zasluzeno slavila i ceka je veliki dvoboj sa Francuzima koji su ih pobedjivali redovno na poslednjim takmicenjima u finalima na SP 2009.godine i EP 2010.godine kao i pre 4 godine u Pekingu na OI kada su Trikolori takodje bili bolji u polufinalu.Sada Kockasti imaju priliku za revans da naplate sve dugove Galskim Petlovima.U drugom polufinalu sastaju se Madjarska i Svedska.Kod dama takodje je bilo i vise nego uzbudljivo.Norveska je pobedila Brazil sa 21:19.Spanija je bila bolja od Hrvatske 25:22.Juzna Koreja je savladala Rusiju 24:23.Dok je Crna Gora pobedila Francusku 23:22 golom iz sedmerca u poslednjoj sekundi.