ITALIJA  -  SRBIJA                 9 : 7 ( 4:2;2:2;2:1;1:2 )
HRVATSKA  -  CRNA GORA    7 : 5 ( 3:1;2:0;2:2;0:2 )

Srbija ispala u polufinalu OI!!!
Nasi nisu izdrzali veliki pritisak!!!
Porazom vaterpolista zaokruzen ocajan ucinak nasih sportista na OI!!!
U mecu za bronzu sa Crnom Gorom!!!

Srbija nije uspela da se plasira u finale na OI posto je porazena od Italije sasvim zasluzeno.Desilo se ono sto smo pricali prethodnih dana a to je da se na nase vaterpoliste srucio celokupni pritusak jel zbog neuspeha ostalih sportista oni su jedini ostali da vade fleke losih rezultata ostalih ali im to nije uspelo nikako.Izgoreli su u polufinalu i ova generacija morace da ceka citave cetiri godine na novu sansu za osvajanje Olimpijskog zlata.Vec sledece godine je SP gde ce sigurno igrati bolje nas tim jel nece imati ovakav pritisak kao u Londonu.Pogadjali smo cak 7 precki ili stativa a i ono sto je islo na gol odbranio bi sjajni golman Tempesti.Povela je Italija sa 1:0, mi uspeli da preokrenemo na 2:1 golovima Prlainovica i Udovicica ali onda dolazi period igre koji nije smeo da se ponovi kao iz meca sa Australijom.A ponovio se i ovoga puta nije bilo spasa.Primili smo cak cetiri uzastopna gola i Italija je povela sa velikih 5:2.DVa gola smo primili iz velike daljine kada je lopta udarila nase igrace, menjala smer i zavrsavala iza ledja Sora.Prvo je Mauricio Felugo pogodio za 3:2 a onda je Valentino Galo opet uz pomoc naseg igraca doneo prednost Azurima od 4:2.Pocetkom druge cetvrtine imali smo nekoliko stativa sto su Italijani iskoristili da preko feluga stignu do 5:2.Sad je bilo jasno tesko cemo se vratiti kao protiv Australije.Golovima Aleksica i Nikica stizemo do 5:4.Ali Azuri nam daju gol sa igracem vise preko Gala za opet plus 2 ovoga puta na poluvremenu(6:4).U poslednjim sekundama Prlainovic je pogodio ko zna koju stativu na mecu za nas tim.POcetak trece cetvrtine poceo je samo kako se pozeleti moze.Vanja Udovicic pogodio je za 6:5.Mislili smo da ima nade ali sve nam je rasprseno jel do kraja cetvrtine nismo dali gol.Dva puta je Stefan Mitrovic pogadjao precku i naravno stize kazna.Preskuti je doneo novih dva gola prednosti od 7:5, a Danijel Premus prevario nase centre i pogodio za velikih i nedostiznih 8:5.Poslednja cetvrtina nista nije donela novo.Filipovic je smanjio na 8:6 na pet ipo minuta do kraja utakmice.Ali nastavljeno je mucenje u napadu i nista nam nije polazilo za rukom.Imali smo sansi da smanjimo na minus 1 ali nismo uspeli i sve je bilo gotovo.Peres je pred kraj potvrdio pobedu a Udovicic samo ublazio poraz.I to je sve.Ispalo je onako kako nismo zeleli a posle svega sto se dogadjalo u Londonu sve je ovo realnost koja se tamo desila.Hrvatska je u drugom polufinalu pobedila Crnu Goru i igrace u svom drugom finalu na OI.Prvi put je to bilo u Atlanti 1996.godine.Povela je Crna Gora sa 1:0 i onda citavih 16 minuta su bili bez gola.Za to vreme Hrvati prave seriju 5:0 i resavaju mec.Blistao je na golu Josip Pavic dok su mrezu Djetica resetali Bislje,Mislim,Buljubasic,Sukno i Buric.Sve je bilo gotovo vec na poluvremenu.Crnogorci su bili zbunjeni veci deo meca i nisu imali resenja za sjajnu odbranu Hrvatskog tima predvodjenu golmanom Pavicem.Pucali su nerezonski i nisu koristili igraca vise mnogo puta tj. nisu im Kocaksti ostavljali ni malo prostora.Odrzavali su plus 4 prvo 6:2 pa 7:3 i tek u poslednjoj cetvrtini kad je svi bilo gotovo primili dva gola i dozvolili Djeticima da ublaze poraz iako je pobeda Kockastih mogla da bude i mnogo ubedljivija.U nedelju igramo za bronzu sa Crnom Gorom i naravno da je vazna medalja ali posle ovakvog poraza u polufinalu tesko je ocekivati da nasi mogu da pruze sjajnu igru i da stignu do bronze.Ipak sta god da urade oni ce biti nasi zlatni momci i pravi ponos nacije!!!