ODBOJKA - SP 2010

gidra | 10 Oktobar, 2010 03:23

ODBOJKA   -  SP   2010

POLUFINALE

KUBA  -  SRBIJA        3 : 2  ( 22 : 25 ; 25 : 17 ; 31 : 29 ; 22 : 25 ; 16 : 14 )
BRAZIL  -  ITALIJA    3 : 1  ( 25 : 15 ; 25 : 22 ; 23 : 25 ; 25 : 17 )

Posle divovske borbe Kubanci dobili Srbiju!!!
Sutra sa Italijom za bronzu!!!

Tesko je posle ovakvog poraza bilo sta reci.Po ko zna koji put nas tim gubi u taj breku petog seta jednu vaznu utakmicu.Posle velicanstvene pobede nad Rusijom sada smo doziveli jako bolan poraz od Kube u polufinalu.Iako smo vazili za favorite pre meca,nasi nisu usli u mec kao sa Bacuskama kao da su vec viziralu kartu za finale koju nece igrati.Ceo mec je bio triler.Prvi set izjednacen.Igralo se poen za poen,a nasi su poveli sa 20:18 i uspeli da odrze tu razliku do kraja seta i da rese prvi set u svoju korist.U drugom setu dominacija Kubanaca koji su stigli do izjednacenja.Treci set ce se prepricavati jos dugo.Vidjen je pravi triler.Opet nijedna ekipa nije uspela da stekne vise od dva poena prednosti.Kubanci su imali vodjstvo od 8:6,ali nasi su u finisu stigli do prednosti od 21:19.Ali Kubanci stizu do 21:21 i tu prakticno traje klackalica do kraja seta.Propustili smo cak 4 set lopte,od kojih smo jednu kontru prokockali da dobijemo set kada je Miljkovic izpucao loptu u aut.Poveli su Kubanci 28:27 i uspeli da dobiju taj set jer su lako vracali nas slab flot servis koji ih nije ugrozavao nimalo.Jedan nas los prijem iskoristili su da postave dobar blok gde nije bilo prolaza.Ovaj set umnogome je odredio konacnog pobednika.Cetvrti set poceo je dobro po nas jer smo imali vodjstvo 9:5.Ali Kubanci se odmah vratili i stigli do izjednacenja od 10:10.U opet neizvesnom setu nasi su imali blagu prednost od dva poena razlike koju su uspeli da uvecaju u finisu seta za vodjstvo 23:19 i mec je opet u egalu pa je peti set morao da odluci pobednika ovog uzbudljivog meca koji smo opet izgubili.Opet taj nesrecni taj brek dosao nam je glave.A opet smo ga poceli dobro kao mnogo puta do sada.Vodili smo 5:3,6:4,7:5 ali Kubanci sjajnim servisima remete nas prijem i dolaze do prednosti od 8:7.Imali su Kubanci najvecu prednost od 10:8 ali je Stankovic odlicnim flot servisom doneo novu prednost nasem timu od 11:10.Bio je to jedan od retkih dobrih serija Stankovica na servisu.Gotovo ceo mec Stankovic je servirao lak flot servis koji je bio lak plen za Kubanske primace.Suvise smo se oslanjali na flot servis koji nas nije sluzio u ovom mecu jer nije bio dovoljno lelujav i nezgodan da ugrozi Kubanske primace.Posle bloka stigli smo do 13:11 i cinilo se da cemo doci do pobede.Ali sa tri greske prvo Miljkovica na servisu,pa onda bloka na Kovacevicu te izpucavanje Grbica u aut,Kubanci su stigli do mec lopte 14:13.Prvu mec loptu smo spasili ali ne i drugu kada su Kubanci postavili blok kada je Miljkovic izblokiran za konacni trijumf Kube.Moramo reci potpuno zasluzen.Sta ce sada biti tesko je reci.Da li ce nasi odbojkasi proci kao i kosarkasi koji nisu mogli da se oporave od onakvog tragicnog poraza od Turske kada su imali dobijenu utakmicu.Isto to sada se dogodilo nasim odbojkasima koji su prokockali ogromnu sansu za finale za koju ne znamo kada ce im se opet ukazati.Da li ce moci da zaborave sokantan poraz od Kube i da se posvete mecu za bronzu sa domacinom Italijom.Bice jako tesko sasvim je sigurno jer nije tako lako zaboraviti jedan ovakav poraz za samo jedan dan.Imamo bolji tim od Azura to je definitivno,ali zaista tesko je reci da li ce nasi moci da pruze igru kao u prethodnim mecevima jer da li ce moci da izbace iz glave poraz od Kube.Brazil je lako savladaom domacina.Italija je dobila jedan set i to je sve sto je uradila u mecu.Azuri su takodje pruzili kakav takav otpor u drugom setu,dok su u dva bili potpuno nadigrani.Pitanje je da li bi Italija i stigla do polufinala da nije bila domacin.Sada jos ima sansu i za medalju jer ce u borbi za bronzu igrati protiv grogiranog rivala.Mi smo osetili na svojoj kozi kako je tesko pobediti jednog protivnika dva puta na jednom takmicenju.Sutra ce se sa tim suociti Kuba jer je vec jednom savladala Brazli u prvoj fazi.Mladjani sedamnaestogodisnji Vilfredo Leon potpuno je razbio nas tim.Videcemo da li ce odgovor za njega sutra imati Bernardo Rezende.Brazil inace brani titulu osvojenu pre cetiri godine u Japanu.