S R B I J A  -  K U B A
B R A Z I L  -  I T A L I J A

TRECA FAZA

1.KOLO

S R B I J A  -  A R G E N T I N A     3 : 1  ( 25 : 15 ; 21 : 25 ; 25 : 22 ; 25 : 18 )

2.KOLO

S R B I J A  -  R U S I J A      3 : 1  ( 28 : 26 ; 16 : 25 ; 25 : 21 ; 27 : 25 )

T A B E L A

1. S R B I J A                2  2  0   4
2. R U S I J A                2  1  1   3
3. A R G E N T I N A      2  0  2   2

SRBIJA U POLUFINALU SP!!!
Srbija posle divovske borbe srusila velikog protivnika!!!
Sa Kubancima za finale!!!

Srbija je napravila veliki uspeh i igrace u polufinalu SP koje se odrzava u Italiji.Zeleli su Rusi nase momke u borbi za polufinale i popili gorku pilulu.Jedan od najvecih favorita ako ne i najveci za zlato igrace za plasman od 5-8 mesta.To je debakl ruske odbojke,ali vratimo se nasim sjajnim momcima za koje mozemo da kazemo da su mozda i prevazisli sebe.Staro pravilo vazi za nase odbojkase da nikad ne iznevere naciju.Od 1995.godine i ukidanja sankcija tadasnje SRJ nasa odbojka dozivela je pravi procvat i Srbija nikad nije bila slabije plasirana od 5.mesta na nekom velikom takmicenju.Igrala su nasi iz inata zeleci da pokazu Bacuskama da nisu trebali da ih biraju u cetvrtfinalnoj grupi.Lepo su poceli nasi i poveli sa 2:0 u prvom setu.Ali odgovorili su Rusi sa tri uzastopna poena,ali mi smo imali prednost u prvom delu seta kada smo vodili sa 10:8.Ipak Bacuske su tada zaigrale odlicno i stekli tri poena prednosti 16:13.Lomio se set u tim trenucima i bukvalno se igralo poen za poen.Na kraju se ispostavilo da to je pogodovalo nasoj ekipi.Imali su Rusi poslednji put tri poena razlike kada je bilo 22:19.Nasi konacno osvojili dva poena zaredom i stigli na 22:21.To je bilo presudno jer Rusi tesko igraju pod pritiskom.Vodila je Rusija 23:21 pa 24:22 ali smo mi stigli do 24:24.Imala je Rusija cak cetiri neiskoriscene set lopte.Srbija je iskoristila svoju prvu set loptu kada je Nikola Kovacevic blokom doneo prvi set.Veliki znacaj za sam tok utakmice imao je ovaj dobijeni prvi set.U drugom setu Rusija je zaigrala sjajno i posle egala na pocetku seta kada je bilo 6:6,na servis Grankina Bacuske prave sedam poena zaredom i sticu nedostiznu prednost od 13:6.Bio je to jedini period lose igre naseg tima.Do kraja su rutinski priveli set kraju.Ali zaigrala je Srbija kao preporodjena u trecem setu.Briljirao je u tim trenucima sjajni tehnicar naseg tima NIkola Grbic koji je u tim momentima kuvao,blokirao,smecovao i naravno izvanredno dizao.Poveli smo sa ubedljivih 10:3.Ali nismo smeli da se opustimo.Na drugom tehnickom tajm-autu bilo je 16:10.Rusi se priblizili na tri razlike 23:20 ali to je bilo sve sto su ucinili u ovom setu.U finisu seta briljirao je Ivan Miljkovic koji je poentirao iz izuzetno teskih situacija.Podsetio je Ivan Grozni na svoja najbolja izdanja u karijeri.Cetvrti set doneo nam je vrhunsku predstavu dva tima.Sta se sve dogadjalo u tom setu mozemo erci da smo prisustvovali pravom trileru.Poveli su Rusi sa 8:5 pa onda i sa 10:6.Cinilo se da smo blizu taj-breka i da ce svako dobiti set u kome dominira na pocetku.Medjutim nije bilo tako posto nas tim ima veliko srce.Ginulo se za svaku loptu,blok je bio sjajan a i nasi napadaci su imali jako dobar procenat prolaza.Stigli smo do 14:14 i ubrzo poveli sa 16:14.Bukvalno od tog trenutka se igralo poen za poen.Mi povedemo 2 razlike Rusi izjednace.Bilo je mnogo izjednacenja u rezultatu 19:19 pa 21:21 pa 23:23.Imali smo dve mec lopte pre nego sto smo iskoristili trecu.Blokom smo zavrsili mec za veliku radost naseg tima.Izvanredan mec koji cemo dugo pamtiti.Najefikasniji u nasem timu bio je Miljkovic sa 26 poena,dok je kod Rusa to bio Mihajlov sa 23 poena.Sada se okrecemo Kubi koja je nas protivnik u polufinalu.Sa Kubancima smo igrali u drugoj fazi kada smo ih pobedili.Vazi pravilo da je tesko pobediti dva puta tako jakog protivnika.Verujemo da su nasi kadri da to ucine.Kuba je inace u pravom trileru za polufinale u pet setova pobedila Bugarsku koja je prokockala mec lopte u cetvrtom setu.Brazil je lako u svojoj grupi savladao Nemacku sa 3:0 ali se mucio u mecu sa Ceskom(3:2).Ipak plasman Karioka u polufinale je ocekivan.Domacin Italija uspeo je
da preko SAD dodje u borbu za medalje.Azuri su slavili protiv Jenkija sa 3:1 u jednoj takodje izcpljujucoj borbi sa 3:1.Bukvalno sva tri seta Italijani su dobili na misice.Sada nam predstoji borba za medalje koje je na programu u subotu.Moramo da verujemo u nase sjajne momke jer su nas nebrojeno puta do sada odusevili i nikad nas nisu razocarali.