BRAZIL  -  KUBA      3 : 0  ( 25 : 22 ; 25 : 14 ; 25 : 22 )

SRBIJA  -  ITALIJA    3 : 1  ( 25 : 21 ; 25 : 20 ; 26 : 28 ; 25 : 19 )

Brazil odbranio titulu sampiona Sveta!!!
Srbija stigla do bronzanog odlicja!!!
Nikola Grbic najbolji tehnicar SP!!!
Muriljo Endres MVP sampionata!!!

Brazil je po 3.put postao sampion sveta.Potvrdile su Karioke primat u odbojci i ovoga puta.Lako su pobedili mlade Kubance koji nisu pruzili ocekivano dobru partiju jer su bili impresionirani samim finalom.U svakom setu Brazil je vec na pocetku imao veliku prednost koju je odrzavao tokom seta.U prva dva seta na drugom tehnickom tajm-autu bilo je 16:10.Kubanci su uspeli da ublaze razliku u prvom setu,ali u drugom su bili potpuno razbijeni.Najveci otpor Kuba je pruzila u trecem setu kada se drzala dobro do 12:12.Ali Karioke su serijom 4:0 odagnali sve sumnje kada je u pitanju pobednik meca.Stigao je Brazil do mec lopte kada je imao veliko vodjstvo od 24:19.Malo su se opustili pa je Kuba uspela da smanji rezultat sjajnim servisima Hernandeza na 24:22.Ipak u sledecem napadu prosao je korektor Brazila Visoto i sve je bilo gotovo.Brazil je proslavio zlato tradicionalnim bacanjem na tepih.Iako su razocarali mnoge zbog sramne igre protiv Bugara kada su zeleli da izgube,sto su i ucinili kako bi imali laksi put do borbe za medalju,to ne umanjuje njihov uspeh i jos jednom su pokazali da im nema premca u svetu.Srbija je posle triler zavrsnice polufinala sa Kubom uspela da zaboravi taj poraz i da se okiti bronzanim odlicjem.Plasili smo meca sa domacinom iz jednog prostog razloga sto nismo znali kako ce nasi momci odreagovati posle onako bolnog poraza protiv Kube.Ipak sve su prevazisli i uspeli da osvoje toliko zeljenu medalju.Mnogo nam znaci ova medalja kada znamo sta se dogadjkalo u mecu sa Kubom.Pocelo je jako lose po nas tim.Italija na krilima navijaca stize do velikih 7:2.Imali su Azuri vodjstvo do sredine seta kada su vodili sa 14:10.I onda je Miljkovic uzeo stvari u svoje ruke i sjajnim servisima doneo pet uzastpnih poena naem timu za prvo vodjstvo na emcu 15:14.Nesto malo pre toga Milos Nikic zamenio je potpuno indisponiranog Bojana Janica.Stigli su nasi do vodjstva od 21:18 i resili bez problema prvi set.Obicno u drugom setu dodje do pada u igri kod naseg tima.Ali to se ovoga puta nije dogodilo.Vodili smo od pocetka seta.odlepili smo se na 14:10 i tu je bio kraj nadanja Azura da mogu do preokreta i izjednacenja u mecu.Neocekivano jos jedan lako dobijen set.U trecem setu trebalo je nastaviti tamo gde se stalo u prethodnom.Lepo je pocelo za nase vodjstvo na prvom tehnickom tajm-autu od 8:5.Ali vracaju se Italijani i izjednacuju na 8:8.Selektor Azura Andrea Anastazi u trecem setu izvrsio je promene u timu i one su mu se pokazale kao dobre jer je Italija je od tog trenutka zaigrala mnogo bolje.Imali smo lepu prednost posle drugog tehnickog tajm-auta 18:14 pa je zatim bilo 20:17.Ali Italija sa 4 poena zaredom stize do vodjstva 21:20.Imala je Italija dve vezane set lopte kod rezultata 24:22 ali uspeli smo to da spasimo.Ipak u igri nerava vise uspeha imao je domacin i uspeo je da smanji rezultat na 2:1 u setovima.Uplasili smo se da bi ovako izgubljen set mogao da se odrazi na igru u nastavku.Uvukao se strah svih nas da bi mogli ostati bez medalje jer znamo sta smo sve proziveli u mecu sa Kubom.Ali nije bilo tako.Azuri nisu imali snage za veliki preokret.Kod 6:5 u cetvrtom setu na servis Nikole Grbica uspevamo da napravimo cak 7 poena zaredom i da povedemo sa velikih 13:5.Cinilo se da je gotovo ali nisu se predavali Italijani.Imali smo cak devet poena prednosti 16:7 i 17:8 ali je Italija sa nekoliko dobrioh poena stigla do -4 bilo je 18:14.Ipak na nasu srecu to je bilo sve sto je uradio domacin u ovom mecu.Bez problema smo priveli set kraju za konacnu pobedu i bronzanu medalju.Nisu mnogi nasi igraci uspeli da sakriju suze.Najvise se rasplakao kapiten Nikola Grbic kojem je ovo poslednji Mindijal u karijeri.Zavrsio je na rukama svojih saigraca koji su odali priznanje za sve sto je ucinio za srpsku odbojku.Mozda mu je ovo bio poslednji mec u reprezentativnom dresu mada kada je u pitanju Nikola nista ne smemo sa sigurnoscu reci.Koliko je samo meceva prevalio preko glave to samo on zna.Dosao je trenutak kada je mozda vreme za kraj.Mada voleli bi svi da ga vidimo u reprezentaciji do OI u Londonu 2012.godine.Mozda vise ne moze da izdrzi,dobio je priznanje za najboljeg tehnicara turnira,okitio se jos jednim odlicjem i videcemo kakvu ce odluku doneti.Ovo je druga medalja za nas tim ove godine posto su takodje u Svetskoj ligi u Kordobi osvojili takodje bronzanu medalju ali ovoga puta bez Grbica i Miljkovica.Jos jednom mozemo da kazemo svaka cast na jos jednoj medalji srpskim odbojkasima koji nas nikad ne iznevere.Igrama,ponasanjem,borbenoscu miljenici su nacije za razliku od nekih koji kad se plasiraju na SP slave godinu dana.