SRBIJA - ITALIJA                      10 : 6
ŠPANIJA - SAD                          12 : 8
GRČKA - CRNA GORA                 10 : 4
MADJARSKA - HRVATSKA          15 : 11

SRBIJA U POLUFINALU OI!!!
Sjajna Srbija potpuno nadigrala svetskog šampiona!!!
Od rezultata 2:2, Srbija nanizala seriju 5:0 i povela 7:2 i resila meč već tada!!!
Ovim sjajnim izdanjem Srbija podsetila na one godine neverovatne dominacije!!!
Nadamo se da takvu igru moze da ponovi i u polufinalu!!!
U polufinalu protiv starog dužnika, selekcije Španije, koja je pokazala najviše do sada na OI!!!
Grčka razbila Crnu Goru potpuno neočekivano, mada one slabe igre iz grupe Crnogoraca, izgleda da nisu bile deo taktiziranja!!!
U drugom derbiju četvrtfinala, Madjarska nadigrala Hrvatsku i ide na megdan Helenima u polufinalu!!!
Kristijan Manherc sa 7 golova, razmontirao Kockaste!!!

Srbija se plasirala u polufinale OI u Tokiju, pošto je nadigrala svetskog šampiona, ekipu Italije.Nismo se nadali ovakvoj igri protiv opasnih Azura, ali u bazenu je bila sasvim druga priča.Potpuno smo ih razbili, istina stali smo u drugom poluvremenu, deset i po minuta, nismo postigli nijedan gol, ali je odbrana bila na vrhuncu, u tom periodu smo primili samo jedan gol, tako da nije bilo nikakve neizvesnosti.Pokazali su nasi vaterpolisti, koji su godinama uveseljavali i donosili mnogo radosti naciji, da nisu za staro gvoždje.Istina većina igrača je ušla u godine kada se polako zavrsava sportska karijera, ali ajde jos ovo do kraja, pa posle sta bude i kako bude.Igrali smo kao u transu, Azuri nisu znali sta ih je snaslo.Podsetili su nas nasi igraci na godine strasne dominacije, kada su u seriji osvajali zlata sa velikih takmicenja.Sve je sjajno funkcionisalo.Sjajni Branislav Mitrovic na golu sa cak 15 odbrana.Odbrana sjajna, pozicioni napad iz kojeg nismo uspeli da damo nijedan gol ŠPancima na pocetku turnira, sada je bio besprekoran.Nadamo se da onih poslednjih 13 minuta nisu period slabe igre, vec opustanja.POcelo je dobro.Strahinja Rašović pogodio je za 1:0.Ipak Nikolas Prešuti pogadja sa igracem vise za 1:1.POveli smo 2:1, golom Filipa Filipovica posle gledanja snimka, utvrdjeno je da je lopta presla zamisljenu gol crtu.Bilo je za dlaku.Onda opet Presuti sa igracem vise za 2:2.Onda krece horor za Italijane.Nesto slicno kao sto su nama priredili njihovi košarkasi usred Beogradske Arene.Onda bomba Dušana Mandića za 3:2.Onda Branislav Mitrovic brani zicer.Jos jedan gol Strahinje Rašovića sa distance za 4:2.Nikola Dedović sa dva igrača više pogadja za 5.2.Onda za kraj prve cetvrtine prava poslastica.Srbija se odbranila sa cak tri igraca manje.Neverovatno.Sa rezultatom 5:2, zavrsena je prva cetvrtina.U drugoj cetvrtini mreze miruju, citavih pet minuta.U 13.minutu pogadjamo precku.Na drugoj strani Branislav Mitrovic brani sut Azura.Onda sjajni Dusan Mandic za 6:2.Pa bomba Filipa Filipovica sa deset metara za 7:2.Kao da je prica gotova.Ali nasi nastavljaju da melju.Bar jos neki minut.Nikolo Figari prekida seriju Srbiju i smanjuje na 7:3.Onda projektil u mrezu salje Andrija Prlainovic za 8:3.Onda jos jednom Prlainovic za 9:3, za kraj druge cetvrtine.Prica je gotova.Svesni su toga Italijani.Nista ne uspevaju u trecoj cetvrtini.Razbranio se Mitrovic koji brani sve zivo.Ipak Italija smanjuje sa igracem vise na 9:4.Filip FIlipovic promasuje peterac.Sada nije bilo strasno, ali na nekom tesnom rezultatu, promasen peterac je vrlo opasan.U finisu trece cetvrtine, mogao je Prlainovic da postigne gol, ali je promasio zicer.Mogli smo i tada da postizemo golove, ali eto.Na sest minuta do kraja, Frančesko Di Fulvio pogodio je za 9:5.Na 5,35 minuta do kraja meca, Filipovic postize jos jedan gol za 10:5.Sve je bilo jasno.Nije mogla Italija da nas ugrozi.SVe je bilo reseno.Branili smo se dobro i trosili vreme i cuvali snagu za polufinale.Na 1,22 minuta do kraja, Azuri postizu jos jedan gol i smanjuju rezultat na 10:6, sto je bio konacan rezultat meca.Kao sto smo rekli sjajni Branislav Mitrovic sa 15 odbrana.Filip Filipovic dao je 3 gola,Dusan Mandic,Strahinja Rasovic i Andrija Prlainovic su dali po 2 gola, dok je Nikola Dedovic dao 1 gol.U polufinalu nas ceka susret sa Špancima.Crvena furija nam je duznik u poslednje vreme.Pobedjuju nas i izbacuju sa velikih takmicenja.Na proslom EP i na proslom SP, Španija nas je izbacila, oba puta u cetvrtfinalu.Da li je sada doslo vreme na naplatu.Pobedili su nas i u 1.kolu turnira u Tokiju.Protiv SAD muke u prvom poluvremenu, i prva i druga cetvrtina zavrsene sa po 3:3.Na poluvremenu 6:6.Mucili su se Španci i u trecem periodu, postigli samo jedan gol i vodili protiv SAD samo 7:6.Ipak u poslednjoj cetvrtini su slomili otpor Jenkija i idu na megdan nasem timu.Grcka je neocekivano lako eliminisala Crnu Goru i poslala je u borbu za plasman od 5-8.mesta.Lose igre Djetica iz grupe nisu bile slucajnost, bez obzira sto su mnogi misli da taktiziraju i biraju rivala u cetvrtfinalu.Ako su ga birali lepo su izabrali.Heleni ce u finalu igrati protiv Madjarske, koja je opet neocekivano ubedljivo srusila Hrvatsku.Kristijan Manherc odigrao je mec karijere, u jednom ovako vaznom mecu i postigao cak 7 golova.Hrvatska je imala minimalno vodjstvo, vodila 1:0,2:1 i 3:2, ali Madjarska je uvek bila tu.Tim rezultatom zavrsena je prva cetvrtina i vise se Hrvatska nije pitala nizasta na mecu.Onda je Manherc krenuo u nezadrzivu seriju i sa dva gola preokrenuo na 4:3.Jokovic poravnava na 4:4.ONda Luka Bukic pogadja sa igracem vise za 5:4.Poslednje vodjstvo Kockastih na mecu.Do kraja poluvremena slom Hrvata.Prvo Manherc sa igracem vise pogqdja za 5:5, onda Angal iz blizine za 6:5.Da bi seriju do kraja poluvremena zaokruzio Varga za 7:5.Poluvreme i dva gola prednosti za Madjare.Bukic daje gol, lopta je prosla zamisljenu gol crtu i 7:6.Onda je Zalanki pogodio za 8:6.Obradovic sa dva igraca vise smanjuje na 8:7.Bijač brani na dva metra i daje svom timu.POgotovo sto su stigli do izjedancenja, posto je Milos pogodio za 8:8.Medjutim tada krece serija MAdjara i Manherc je resio da postane nocna mora za Hrvate.Pogadja sa igracem vise za 9:8, onda Erdelji pogadja sa igracem vise za 10:8.Nadji se razbranio, skinuo je Vrlicu zicer.Stize kazna na drugoj strani.Vamoš pogadja sa dva igrača više i nasi severni susedi imaju velikih 11:8.Tim rezultatom zavrsena je treca cetvrtina.Na pocetku cetvrte cetvrtine, NAdji je odlucio da potpuno unisti Hrvate, odbranio je dva zicera, prvo Loncaru, pa Obradovicu.Onda Manherc postize svoj 6 gol, za 12:8.Fatovic je posle serije Madjara smanjio na 12:9, ali Vamos pogadja za 13:9.Loncar je postigao gol i dao nadu Hrvatima za 13:10.Ali Manherc postize i sedmi gol za 14:10 i stavlja tacku na ovaj mec.Vise nije bilo dileme, ko ce u polufinale.