TOKIO - OLIMPIJSKE IGRE 2020 odbojka - žene

gidra | 04 Avgust, 2021 19:13

TOKIO - OLIMPIJSKE IGRE   2020 odbojka - žene

ČETVRTFINALE

SRBIJA - ITALIJA                                3 : 0 ( 25 : 21 ; 25 : 14 ; 25 : 21 )
SAD - DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3 : 0 ( 25 : 11; 25 : 20 ; 25 : 19 )
JUŽNA KOREJA - TURSKA                   3 : 2 ( 17 : 25 ; 25 : 17 ; 28 : 26 ; 18 : 25 ; 15 : 13 )
BRAZIL - RUSIJA                                 3 : 1 ( 23 : 25 ; 25 : 21 ; 25 : 19 ; 25 : 22 )

SRBIJA U POLUFINALU OI!!!
Sjajna Serbija potpuno nadigrala velikog rivala i izbacila ga iz borbe za medalje!!!
Blistala Tijana Bošković sa 24 poena!!!
U polufinalu protiv SAD, biće to repriza polufinala sa OI iz Rija 2016.godine!!!
Južna Koreja napravila veliko iznenadjenje i izbacila Turkinje, važećeg evropskog vicešampiona!!!
Korejanke u grupi pretrpele dva ubedljiva poraza od 3:0 protiv Srbije i Brazila, ali idu u borbu za medalje!!!
Brazil neočekivano teško savladao Rusiju!!!
Djevuške dobile prvi set, u drugom vodile 15:9 i stale!!!

Srbija se plasirala u polufinale Oi u Tokiju, pošto je demontirala velikog rivala Italiju sa 3:0 u setovima.Neočekivano lako su nase pobedile Azurine, sa kojima su vojevale ljute bitke poslednjih godina, ali u Toi+kiju je postojao samo jedna, na odusevljenje svih nas i pomalo iznenadjujuce stigle do bas ubedljive pobede.Svaki mec sa njima bio je tezak poslednjih godina.Pre tri godinu bas u Japanu na SP 2018.godine, dobili smo Italiju sa 3:2, posle pravog trilera.Na EP 2019.godine u polufinalu EP, savladali smo Italiju 3:1, ali u izuzetno teskom mecu.Sada prava rapsodija naseg tima i pohod na medalju u Tokiju.Naravno nece biti lako.Ceka nas jedan od najvecih sila u zenskoj odbojci selekcija SAD, koja ocajnicki zeli Olimpijsko zlato, koje nema u kolekciji, ali nemamo ga ni mi.Sta reci o mecu.Divno, sjajno i briljantno.Prvi set bio je egal do polovine seta.DObro smo poceli, sjajan napad Tijane Boskovic i vodimo 2:0.Imamo prednost od 5:3.Ali lose igramo nekoliko napada i Italija vodi 7:6.Italija ima +2(9:7).Ali sjajan blok Mine Popović za 9:9.Boskovic razbija trojni blok za 12:11.Opet Boskovic za 13:11.Nemoguce je zaustaviti kad ovako igra.Onda i Popovic poeintira za 15:13.Drze se Italijanke i disu nam za vratom.Ali nece jos dugo.Medjutim Italija sa tri poena, vodi 16:15.Onda Tijana pravi prvu gresku i Italija ima +2(17:15).Uspevamo da izjednacimo na 18:18.Onda pravimo preokret i vodimo 20:19.Mozda presudan napad desio se kod naseg vdjstva 21:20.Sjajno je prosla Boskovic za 22:20.Milena Rasic postavlja sjajan blok za 23:20.Lagano osvajamo prvi set i vodimo 1:0.Drugi set, Italija se opet dobro drzi u prvom delu, posle potop.Ipak dobro smo poceli drugi set.Sa kuvanjem Ognjenovic i dve greske Paole Egonu, vodimo sa 3:0.Onda nezaustavljiva Tijana Boskovic prolazi dva puta za 5:1.Opet Tijana za 6:2.Onda jos jednom prolazi sjajna Boskovic za velikih 8:2.Medjutim Italija se budi i smanjuje na 9:6.Dok opet ne proigra Boskovic, jel tako.Smanjile su Italijanke na 9:7, drzale se do 11:8 i 12:9, ali onda serija Srbije za pravu rapsodiju na terenu.Ne poentira Tijana samo iz napaa, nego i iz bloka za 14:9.Jedan na jedan, moze Tijana i to, sve radi na terenu.Medjutim odlepljujemo se na veliku razliku i vodimo 16:9.Pa jos jedan brutalan napad Tijane za 17:9.Prica kao da je gotova.Svesne su toga i Azurine.Ne igra im se uopste, Boskovic ih razbija na parketu.Bilo je vrlo brzo 19:10.Nedugo zatim 21:13 i set je gotov.Velikih 2:0 u setovima za Srbiju.Trebalo je dobiti i treci set.Desio se pad u tom trecem setu.Uplasili smo se da mec moze otici kako ne treba, u drugom smeru.Ali kratko je to trajalo, samo kao i u prethodna dva seta, samo do polovine.Italija je dobro krenula i povela sa 7:4.Ali vrlo brzo i +4(9:5) za Italiju.Ali opet se vracamo i smanjujemo na 10:8.Medjutim period kad je Egonu nezaustavljiva.Pogadja, mada bio je i red, da nju malo krene, ali na srecu, brzo se zavrsilo.Italija vodi sa 13:9.Ali sa jednim dobrim napadom i blokom smanuujemo na 13:11.Opet krece rapsodija srpskog tima.Boskovic napada i prolazi za 13:12.Sjajan blok naseg tima za egal(13:13).To nije kraj, novi blok za 14:13, onda opet Boskovic za 15:13.Kakav bum, Italija ne zna gde se nalazi.POsle ovoga trebalo bi da je sve gotovo.Nije bilo jos malo.Italija konacno poentira za 15:14, ali ko bi drugi nego Tijana za 16:14.Onda prolazi i Milena Rasic za 17:14.Imamo +4(19:15, 20:16).Kraj je blizu.Italijanke cini se ne mogu do preokreta.Prosto smo ih ubili u igri.Igra se poen za poen sve do 22:19.Sa dva poena dolazimo do 24:19 i imamo pet set lopti.Nismo iskoristili dve, ali jesmo trecu za 3:0 u setovima i odlazak za medalje.Tijana Boskovic imala je 24 poena, Milena Rasic 10,Mina Popovic i Bojana Milenkovic po 6.Srbija ce igrati protiv SAD u polufinalu, koja je isprasila preslabu Dominikansku republiku sa 3:0.U jednom od derbija cetvrtfinala, Brazil je teze nego sto se ocekivalo pobedio Rusiju sa 3:1 u setovima.Rusija je dobila prvi set, igrala odlicno do sredine drugog seta, kada je vodila sa 14:8 i 15:9, ali onda potpuno stala.Ruskinje se drzale do 19:18, onda posustale u finisu seta i ispustile veliku prednost.U trecem setu opet Rusija se drzi do 18:17 za Brazil, onda opet posustaje i Brazil vodi sa 2:1.Treci set bio je takodje ne bas lak za Brazil.Ruskinje za petama, ali nikako da ugroze mocne Brazilke.Imao je Brazil prednost 12:8, ali su Djevuske preokrenule na 17:15.Onda egal 19:19, pa Brazil vodi 22:19, Rusija stize do 22:22 i to je kraj.Brazil sa tri slavi prolazak u polufinale, teze nego sto to rezultat pokazuje.Iznenadjenje ili senzacija cetvrtfnala, napravila je Južna Koreja koja je posle prave drame i pet setova, dobila Tursku sa 3:2.Delovalo je da je Juzna KOreja slaba, Brazil i Srbija su ih razbili sa 3:0 u tri seta, gde nije bilo nimalo neizvesnosti ni u jendom od tih sest setova.Medjutim moć i čar cetvrtfinala, pogotovo na OI, desio se u ovom mecu.Dobila je Koreja tesan treci set, iako je maltene vodila gotovo celim tokom tok seta.Imala je Turska jednu set loptu kod vodjstva od 25:24, ali Koreja je dobila set i vise nego zasluzeno.Onda peti set i prava drama.Igra nerava.Turska vodi sa 6:3 i 7:5, Koreja preokrece na 8:7.Turska vodi sa 10:9, ali Koreja sa cetiri poena preokrece rezultat na 13:10.Vodila je Koreja 14:11, imala tri medc lopte, dve nije iskoristila, ali jeste tek trecu, posle napada za veliku radost i neocekivan odlazak u borbu za medalje.Ipak u polufinalu protiv mocnih Brazilki, nemaju sta da traze.