DJOKOVIĆ - FUČOVIČ                 6 : 3 ; 6 : 4 ; 6 : 4
HURKAČ - FEDERER                     6 : 3 ; 7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 0
ŠAPOVALOV - HAČANOV             6 : 4 ; 3 : 6 ; 5 : 7 ; 6 : 1 ; 6 : 4
BERETINI - OŽE-ALIJASIM          6 : 3 ; 5 : 7 ; 7 : 5 ; 6 : 3

BARTI - TOMLJANOVIĆ        6 : 1 ; 6 : 3
KERBER - MUHOVA               6 : 2 ; 6 : 3
SABALENKA - ŽABER            6 : 4 ; 6 : 3
PLIŠKOVA - GOLUBIĆ           6 : 2 ; 6 : 2

NOVAK DJOKOVIĆ U POLUFINALU VIMBLDONA!!!
Novak nije imao problema sa Madjarom Fučovičem u cetvrtfinalu!!!
U polufinalu protivnik Kanadjanin Denis Šapovalov!!!
Novak Djoković ostaje broj 1 svetskog tenisa i posle Vimbldona, pošto jedini koji je mogao da mu ugrozi 1.mesto, Rus Danil Medvedev ispao u osmini finala od Poljaka Huberta Hurkača!!!
Švajcarac Rodžer Federer ispao u četvrtfinalu od Poljaka Huberta Hurkača sa ubedljivih 3:0!!!
Federeru se prvi put posle 19 godina dogodilo da izgubi sa 3:0 na Vimbldonu!!!
To se desilo pre ovoga 2002.godine, kada je Hrvat Mario Ančić slavio 3:0(6:3;7:6(7:2);6:3)!!!
Da li je ovo najava penzije velikana teniske igre, Rodzera Federera!!!

Novak Djoković plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je u cetvrtfinalu pobedio Madjara Martona Fučoviča sa 3:0 u setovima.Nije Novak Djoković(1.nosilac i 1.na ATP listi) imao problema u cetvtfinalu protiv Fučoviča(48.na ATP listi).U prvom setu vodio je 5:0, onda se malo opustio pa je Madjar smanjio na 5:3.U preostala dva seta, Novaku je bio dovoljan po jedan brejk u svakom setu da slavi glatku pobedu.Vec u drugom gemu prvog seta, Novak je dosao do brejk lopti.Imao je 15-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od dve vezane da povede sa 2:0.Na svoj servis sigurno sacuvao brejk prednosti i lakih 3:0.Onda u sledecem cetvrtom gemu prvog seta, opet Novak ima 15-40 i koristi drugu brejk loptu od dve vezane za 4:0.Na svoj servis jos jedan lak gem za 5:0.U sestom gemu prvog seta, dolazi Novak do 15-40 i ima opet dve vezane brejk i set lopte.Medjutim ne koristi ih i Madjara smanjuje na 5:1.U sedmom gemu prvog seta, Novak ima 40-15 i sada ima dve vezane set i gem lopte, ali ih ne koristi, Madjar stize do svoje prve brejk lopte koje koristi i smanjuje na 5:2.U osmom gemu prvog seta, Novak opet ima jednu brejk i set loptu, ali je ne koristi, pa Marton smanjuje na 5:3.Konacno u devetom gemu prvog seta stavio je tacku na set.Stigao do 40-15 i odmah iskoristio prvu set loptu od dve vezanje da povede sa 1:0 u setovima.Drugi set je dobro poceo posto je imao nove brejk lopte u prvom gemu.Prokockao je prvo 15-40, pa onda jos dve brejk lopte i Fucovic je poveo sa 1:0.Nije bilo brejk lopti sve do finisa seta.Sve do devetog gema drugog seta nije bilo brejk lopti, onda odlucujuci gem.Stigao je Novak do jedne brejk lopte, koju nije iskoristio, ali jeste drugu za vodjstvo od 5:4.Kada je servirao za set, dosao je do jedne brejk lopte i odmah je iskoristio i poveo sa 2:0 u setovima.Bilo je to otprilike to u mecu, ali trebalo je dobiti i taj treci set.U prvom gemu treceg seta stigla je odluka.Novak je dosao do 15-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od dve vezane za 1:0.U drugom gemu treceg seta, imao je Madjar 0-40 i tri vezane brejk lopte, aloi se Novak izvukao sjajnim servisima.Ipak je Madjar dosao do jos jedne brejk lopte i ni nju nije uspeo da iskoristi, pa je Novak poveo sa 2:0.U trecem gemu treceg seta, Novak je imao jednu brejk loptu, ali je nije iskoristio za dupli brejk, posto se Fucovic spasao i smanjio na 2:1.U sestom gemu treceg seta, jos jednu sansu imao je Fucovic za brejk, ali je nije iskoristio, pa je NOvak poveo sa 4:2.Kada je servirao za pobedu, NOvak je dosao do 40-15 i odmah je iskoristio prvu mec loptu od dve vezane za pobedu od 3:0.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 5-4 za Fucovica, dok je u duplim servis greskama bilo takodje 5-3 za Madjara.Odnos u brejk loptama kod Novaka 4/14, kod Martona 1/6.U vinerima 24-23 za Fucovica, u neiznudjenim greskama 31-30 za Madjara.U ukupnom broju poena 108-86 za Novaka.Mec je trajao 2 sata i 17 minuta.Djoković je u osmini finala pobedio Čileanca Kristijana Garina(17.nosilac i 20.na ATP listi) sa 3:0(6:2;6:4,6:2).Novak u polufinalu igra protiv Kanadjanina Denisa Šapovalova(10.nosilac i 12.na ATP listi) koji je pobedio sa 3:2 u setovima Rusa Karena Hačanova(25.nosilac i 29.na ATP listi).Iznenadjenje dana priredio je Poljak Hubert Hurkač(14.nosilac i 18.na ATP listi) koji je slistio Švajcarca Rodzera Federera(6.nosilac i 8.na ATP listi) sa 3:0 u setovima.Tezak poraz za Rodzera i pitanje da li on vise moze da igra na vrhunskom nivou.Ovo mu je bio poslednji Vimbldon da pokusa da osvoji titulu, ili jedan od poslednjih, medjutim, tesko da sledece godine, moze da pruzi bolje igre, jer ce biti jednu godinu stariji.Lose je poceo mec Rodzer i Hurkac je imao 0-40 i cetvrtom gemu prvog seta, ali nije iskoristio nijednu brejk loptu od tri vezane pa je Svajcarac izjednacio na 2:2.Ipak u sestom gemu prvog seta stize Hurkac do jedne brejk lopte i koristi je za vodjstvo od 4:2.Na svoj servis uzeo je dva gema lagana i poveo sa 1:0 u setovima.U drugom setu, Federer pravi brejk na startu i vodi sa 3:0.Ipak u sedmom gemu drugog seta, stize POljak do 0-40, ne koristi prvu od tri vezane brejk lopte, ali koristi drugu za 4:3.Otislo se u taj-brejk i tamo je Federer izgubio mec.Konstantno je gubio Federer u taj-brejku 2:1,4:2,5:3 i uspeo je Poljak sa svoja dva servisa kod rezultata 5:4 da uzme i drugi set i da povede sa 2:0.Treci set bio je formalnost.Federer nije mogao da pruzi otpor.Niko ne pamti kad je Rodzer izgubio set sa nulom na Vimbldonu.U drugom gemu treceg seta, nije Hurkac iskoristio dve brejk lopte, ali jeste trecu za 2:0.Onda je u cetvrtom gemu treceg seta stigao do 15-40 i uspeo da osvoji brejk posto nije iskoristio jednu, ali jeste drugu brejk loptu.Onda je Federer dosao do jedne brejk lopte u petom gemu treceg seta, da osvoji utesni gem, ali mi nu to nije poslo za rukom, posto je Hurkac spasio i poveo sa 5:0.U sestom gemu treceg seta, stigao je Hurkac do 15-40 i dve vezane brejk i meč lopte i odmah iskoristio prvu za veliko slavlje u mecu i ubedljiv trijumf.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 10-5 za Hurkaca, dok je u duplim servis greskama bilo 3-3.Odnos u brejk loptama bio je kod Federera 1/4, kod POljaka 5/15.U vinerima 36-34 za Poljaka, dok je u neiznudjenim greskama bilo 31-12 za Federera.U ukupnom broju poena 103-78 za Hurkaca.Mec je trajao 1 sat i 50 minuta.Hurkač ce u polufinalu igrati sa italijanom Mateom Beretinijem(7.nosilac i 9.na ATP listi), koji je u cetvrtfinalu bio bolji od Kanadjanina Feliksa Ože-Alijasima(16.nosilac i 19.na ATP listi) sa 3:1 u setovima.Poljak Hubert Hurkač napravio je iznenadjenje i u osmini finala, u mecu koji je trajao dva dana, pobedio je Rusa Danila Medvedeva(2.nosilac i 2.na ATP listi) sa 3:2(2:6;7:6(7:2);3:6;6:3;6:3).Ovim porazom Medvedeva, Novak ostaje broj 1 i posle Vimbldona.Nemac Aleksander Zverev(4.nosilac i 6.na ATP listi) ispao je u osmini finala od Kanadjanina Feliksa Ože-Alijasima sa 3:2(6:4;7:6(8:6);3:6;3:6;6:4).Rus Andrej Rubljov(5.nosilac i 7.na ATP listi) ispao je u osmini finala od Madjara Martona Fučoviča sa 3:2(6:3;4:6;4:6;6:0;6:3).Španac Roberto Bautista-Agut(8.nosilac i 10.na ATP listi) ispao je u osmini finala od Kandjanina Denisa Šapovalova sa 3:0(6:1;6:3;7:5).Nevidjena seča favorita u osmini finala u muškoj konkurenciji na Vimbldonu.
      U ženskoj konkurenciji zanimljivo nije bilo iznenadjenja u cetvrtfinalnim duelima i favoritkinje su ostvarile lake pobede u dva seta.Australijanka Ešli Barti(1.nosilac i 1.na WTA listi) pobedila je u cetvrtfinalu Australijanku Ajlu Tomljanović(75.na WTA listi) sa 2:0, prepustivsi joj samo cetiri gema.Beloruskinja Arina Sabalenka(2.nosilac i 4.na WTA listi) pobedila je u cetvrfinalu Tunižanku Ons Žaber(21.nosilac i 24.na WTA listi) sa 2:0.Ovo je bio najinteresantniji meč cetvrtfinala kod dama, posto je Zaber osvojila najvise gemova od svih igracica koje su izgubili.Uzela je Zaber sedam gemova, prvi set bio je posebno neizvestan.Nije bilo brejkova u prvih devet gemova prvog seta, onda je Sabalenka propustila cetiri brejk i set lopte za 1:0, ali ih nije iskoristila, ali je uspela petu, da povede sa 1:0 u setovima.Posle toga bilo je lakse.Čehinja Karolina Pliškova(8.nosilac i 13.na WTA listi) plasirala se u polufinalu, posto je u cetvrtfinalu pobedila Švajcarkinju Viktoriju Golubić(66.na WTA listi) sa 2:0, prepustivsi joj samo cetiri gema.Nemica Andjelik Kerber(25.nosilac i 28.na WTA listi). nekadasnja gren slem sampionka, prosla je u polufinale, posto je pobedila Čehinju Karolinu Muhovu(19.nosilac i 22.na WTA listi) sa  lakih 2:0.Iznenadjenje u osmini finala je ispadanje Poljakinje Ige Švojntek(7.nosilac i 9.na WTA listi).Od nje je bila bolja Tunižanka Ons Žaber sa 2:1(5:7;6:1;6:1).Čehinja Barbora Krejčikova(14.nosilac i 17.na WTA listi) sampionka Rolan Garosa, ispala je u osmini finala od Australijanke Ešli Barti sa 2:0(7:5;6:3).