1. ENGLESKA          3  2  1  0          2 : 0      7
2. HRVATSKA          3  1  1  1          4 : 3      4
3. ČEŠKA                 3  1  1  1          3 : 2      4
4. ŠKOTSKA            3  0  1  2          1 : 5       1

Engleska osvojila 1.mesto u grupi, iako nije blistala!!!
Hrvatska očajna prva dva meča, onda odlična protiv ipak slabe Škotske, od kojih smo mi ispali u barazu!!!
Češka sigurno prolazi dalje kao trećeplasirana, pošto ce biti medju cetiri najbolja trećeplasirana tima!!!
Škotska najslabija u grupi, jedina svetla tačka meč sa Engleskom, gde su čak imali zrelije šanse za pobedu!!!
Patrik Šik na meču Češka-Škotska dao gol sa gotovo pola terena, negde oko 45 metara!!!
Jedan od najlepših golova na EURO svih vremena!!!
Mečevi ove grupe igrali su se u Londonu na Vembliju, gde je igrala Engleska, Škotska je dva meča igrala u Glazgovu, kao i meč Češka-Hrvatska!!!

U Grupi D čini se da smo gledali najlošiji fudbal.Izuzetno lose utakmice, neatraktivne, čak i derbi Engleska-Hrvatska nije bio kvalitetan.Jedino vredno pomena evrogol Patrika Šika na meču Škotka-Češka, kad je dao gol gotovo sa pola terena.Engleska je osvojila 1.mesto u grupi.Ostali su Englezi u Londonu, ali nisu blistali.Protiv Hrvatske los meč.Jedino vredno pomena taj gol Rahima Sterlinga, mada je i on bio srecan, posto je lose udario loptu, koja se nekako otkotrljala iza Livakovićevih ledja.Imali su Englezi stativu u prvom delu, jos jednu idealnu sansu Kejna i to je sve.Kockasti jedan sut pored gola, sredinom drugog dela i to je sve.Drugi mec jos gori protiv Škotske za Engleze.Imali su Englezi stativu u 10.minutu, kada je glavom Stouns uzdrmao okvir gola.U 30.minutu Stiven O DOnel je sjajno sutirao, ali je Pikford krajnjim naporom odbranio.U 63.minutu Lindon Dajks ima jos jednu sjajnu sansu za Suknjice, ali je neko od engleskih igraca sa gol linije izbacio loptu.Gordi Albion je overio 1.mesto u grupi u 3.kolu prot8iv Češke, u jednoj uspavanci.Dali su Englezi gol u 12.minutu i cekali da se zavrsi mec.Hrvatska je igrala bledo prva dva meca.Protiv Engleza nista, protiv Češke jedva bod, posle sjajnog prodora Perisica, pre toga u prvom delu, Patrik Šik je pogodio sa penala.Onda protiv Škotske u direktnom duelu, Kockasti su zablistali.Vlasic je doneo vodjstvo, Mekgregor izjednacio sjajnim sutem sa ivice sesnaesterca, u smiraj prvog dela.Da bi onda na scenu stupio velemajstor fudbala Luka Modrić.Zahvatio je loptu izvan sesnaesterca i pogodio sam ugao za 2:1.Onda je 13 minuta pre kraja odveo svoj tim dalje.Sjajno je izveo korner Modric, na prvoj tativi bio Perisic i glavom pogodio suprotan ugao, lopta se od stative odbila u gol.Bio je to kraj svih nadanja Škota.Najslabiji su u grupi i zasluzeno ispadaju sa EP, iako su dva meca igrali u Glazgovu i oba izgubili.Češka je uspela da se plasira u osminu finala posto joj je bilo dovoljno cetiri boda..Sjajan gol Patrika Šika protiv Skotske sa pola terena dugo ce se prepricavati.Slavila je Škotska tu sa 2:0 i odškrinula vrata osmini finala.Protiv Hrvata bod ih je prakticno odveo dalje.Na Vembliju sa Engleskom nisu mogli bolje od minimalnog poraza, ali prolaze dalje, posto ce biti medju cetiri najuspesnija trećeplasirana tima.