1. HOLANDIJA                       3  3  0  0        8 : 2       9
2. AUSTRIJA                          3  2  0  1        4 : 3       6
3. UKRAJINA                          3  1  0  2        4 : 5       3
4. SEVERNA MAKEDONIJA     3  0  0  3        2 : 8       0

Holandija sa sve tri pobede stigla do 1.mesta u grupi!!!
Dalje prošla još Austrija!!!
Austrija po 1.put u svojoj istoriji prošla grupnu fazu na EURO!!!
Ukrajina čeka ishode u drugim grupama!!!
Skupo možže da ih košta promašen penal Ruslana Malinovskog protiv S.Makedonije u finisu meča za 3:1!!!
Taj jedan gol moze biti zlata vredan!!!
Severna Makedonija u svom debitantskom nastupu na EP, samo popunila broj učesnika!!!

U Grupi C, Holandija je bez ikakvih problema zauzela 1.mesto u grupi i sa sve tri pobede ide u osminu finala.Lale su sva tri meča odigrali u Amsterdamu, dok su se tri preostala meča igrala u Bukureštu.Lale su imale problema samo u prvom meču, kada su ispustili velikih 2:0 protiv Ukrajine.Ipak u finisu meča stizu do pobede, iako su u prvom delu propustili sijaset šansi.Protiv Austrije su overili 1.mesto u grupi, meč protiv Makedonije bio je revijalnog karaktera za oba tima, ali to nije puno poremetilo Lale da odigraju sa skoro pa najjačim timom.Propustila je Holandija dva velika takmicenja i to EP 2016.godine i SP 2018.godine, sada igraju bez svog najboljeg igrača, stiba odbrane Virdžila Van Dajka, ali za sada guraju dobro i sto je najbolje po njih, otvara im se kostur, tako da mogu bar do polufinala.Austrija je sa dve pobede protiv autsajdera Severne Makedonije i Ukrajine u odlučujućem meču za prolaz, obezbedila plasman u nokaut fazu EP, po 1.put u svojoj istoriji.Ukrajina je izgubila odlučujuci meč protiv Autrije bez ispaljenog metka.Ukrajinci nisu stvorili nijednu sansu za gol u tom meču i sada moraju da strepe od ishoda u drugim grupama, gde ce biti svasta, tako da mozda ispadnu.Skupo moze da ih kosta promasen penal protiv Severne Makedonije u finisu meča kod rezultata 2:1, kada je Ruslan Malinovski promasio penal u 85.minutu.Moze da im zafali bas taj jedan gol za prolaz dalje.Severna Makedonija u svom debitantskom nastupu na EURO, ostvarila je ocekivana tri poraza, mada su se mnogi nadali da mogu bar negde da iznenade, jer su pobedili Nemačku, nekoliko meseci pred EURO sa 2:1.

DANSKA - RUSIJA     4 : 1

( Damsgard 38, Poulsen 59, Kristensen 79, Mele 82 - Džjuba ( penal ) 70 )

TABELA

1. BELGIJA            3  3  0  0       7 : 1     9
2. DANSKA            3  1  0  2       5 : 4     3
3. FINSKA             3  1  0  2        1 : 3     3
4. RUSIJA              3  1  0  2       2 : 7      3

Belgija opravdala ulogu favorita u ovoj grupi!!!
Danska posle šoka sa Kristijanom Eriksenom koji su doziveli, uspeli da prodju dalje!!!
Posebno je šokantan za njih bio meč protiv Finske koji su morali da igraju samo 1 sat i 45 minuta posle onog kolapsa na terenu Eriksena!!!
Danska u osmini finala igra sa Velsom!!!
Finska pruzila vise od ocekivanog, ipak sa lošom gol razlikom(1:3), tesko mogu da budu medju cetiri najbolje trećeplasirane ekipe!!!
Rusija potpuno razočarala posle dva ubedljiva poraza i zasluzeno ispada posle prve faze!!!

U Grupi 2, Belgija je opravdala ulogu favorita i prosetala se u ovoj grupi, koja se igrala u Kopenhagenu i Sankt Petersburgu.Danska je igrala sve tri utakmice kao domacin, Rusija dve, dok je mec Belgija-Finska igran u Sankt Petersburgu.Kevin de Brujne zbog povrede u finalu LŠ, nije igrao prvi meč protiv Rusije, protiv Danske usao u drugom delu i preokrenuo rezultat, sa jednim golom i asistencijom.Protiv Finske izdrzao je skoro ceo meč i igrao do 90.minuta.Danska je šokantan poraz dozivela protiv Finske u 1.kolu, posle onog uzasa koji je mogao da preraste u tragediju sa Kristijanom Eriksenom.Nisu bili spremni za taj meč, pa je Finska slavila svoj prvi trijumf na EURO u istoriji.Hojbjerg je u tom mecu promasio penal za Dansku u 74.minutu.Protiv Belgije sasvim drugo i mnogo bolje izdanje.POveli su rano 1:0, izdrzali do poluvremena, ali je Belgija preokrenula.U finisu meca Kraljevici su pogodili stativu i ostali bez boda koji su zasluzili.Protiv Rusije odlicna igra i ubedljiva pobeda, kako im je isao na ruku rezultat meča izmedju Belgije i Finske, uspeli su cak sa samo tri boda da zauzmu 2.mesto u grupi i da odu u osminu finala.Finska je slavila u prvom mecu protiv Danske i iskoristila sav onaj metez nastao povodom srčanog udara Eriksena koji se dogodio na terenu.Ostvarili su svoj prvi trijumf na EURO u debitantskom nastupu, ali cini se da vise od toga nece moci, jer zbog slabe gol razlike, tesko mogu biti u prva cetiri najbolja trećeplasirana tima.Protiv Belgije su popustili u finisu meča, dugo je bilo 0:0, onda su primili dva gola, ali realno protiv favorita nisu mogli bolje.Šansu su Finci propustili protiv Rusije, u 2.kolu, kada im je ponisten gol u 4.minutu i kada su imali nekoliko dobrih sansi u prvom poluvremenu.Rusija je potpuno razocarala i sa dva ubedljiva poraza, vraća se kući potpuno zasluzeno.