gidra | 12 Jul, 2019 21:15

TENIS - WIMBLEDON    2019

POLUFINALE - muškarci

DJOKOVIĆ - BAUTISTA-AGUT         6 : 2 ; 4 : 6 ; 6 : 3 ; 6 : 2
FEDERER - NADAL                           7 : 6 ( 7 : 3 ) ; 1 : 6 ; 6 : 3 ; 6 : 4

POLUFINALE - dame

S.VILIJAMS - ŠTRICOVA             6 : 1 ; 6 : 2
HALEP - SVITOLINA                    6 : 1 ; 6 : 3

NOVAK DJOKOVIĆ U FINALU VIMBLDONA!!!
Novak se opet namučio sa neugodnim Špancem Bautistom-Agutom!!!
U nedelju će igrati svoje 6.finale na Vimbldonu za svoj 5.pehar u Londonu!!!
U finalu ćemo gledati jos jedan teniski klasik izmedju Novaka Djokovica i Rodzera Federera!!!
U polufinalnom teniskom klasiku posle 11 godina Rodzer Federer pobedio Rafaela Nadala!!!
Švajcarac jos jednom pokazao da godine za njega nisu problem, sjajnom igrom stigao do 11.finala na Vimbldonu i igraće za svoju 9.titulu na Vimbldonu!!!
U ženskom finalu gledacemo duel izmedju Amerikanke Serene Vilijams i Rumunke Simone Halep!!!
Serena igra svoje 11.finale u Londonu za svoju 8.titulu na Vimbldonu, dok Halep igra svoje prvo finale Vimbldona!!!

Novak Djoković plasirao se u finale Vimbldona pošto je u polufinalu pobedio Španca Roberta Bautistu-Aguta sa 3:1 u setovima.Jos jednom je Bautista-Agut(23.nosilac i 22.na ATP listi) namučio Novaka(1.nosilac i 1.na ATP listi) i pokazao da mu nikako ne leži.Drugi set je bio jako loš, dok je u trećem setu Novak imao velikih problema da ga dobije i time prelomi rivala.U drugom polufinalu u jos jednom teniskom klasiku 40. po redu, Švajcarac Rodzer Federer(2.nosilac i 3.na ATP listi) je pobedio svog velikog rivala Španca Rafaela Nadala(3.nosilac i 2.na ATP listi) sa 3:1 u setovima.Videli smo sjajnog Švajcarca i Rafu koji veci deo meča nije licio na sebe.Federer prkosi godinama jer i u 38.godini igra sjajan tenis i Novaku nece biti nimalo lako u finalu protiv njega.Novak je dobro počeo polufinale protiv Bautiste-Aguta, ali je u drugom setu odigrao set i prepustio Špancu drugi set.Već u drugom gemu prvog seta Novak stiže do 15-40 i ima dve vezane brejk lopte od kojih koristi prvu za vodjstvo od 2:0.Uz dva djusa bez brejk sansi za Španca na svoj servis potvrdjuje brejk za 3:0.Sigurno je cuvao svoj servis, da bi u osmom gemu prvog seta dosao do jedne brejk lopte i set lopte koju koristi za 1:0 u setovima.Drugi set je pokazao kako Bautista-Agut moze da bude nezgodan.Vraca svaku loptu, odlicno se kreće i ne dozvaljava Novaku da osvaja lako poene.U trećem gemu drugog seta Španac stize do 15-40 i koristi odmah prvu brejk loptu od dve vezane za vodjstvo od 2:1.Jedva se Novak spasio i u petom gemu drugog seta kada je je Bautista-Agut dosao do 15-40, ali nije uspeo da iskoristi nijednu brejk loptu od dve vezane, pa je Novak smanjio na 3:2.Ne uspeva Novak nikako da ugrozi servis protivnika, opet se mucio u sedmom gemu kada su bila dva djusa, ali je smanjio na 4:3.U desetom gemu drugog seta, stize Španac do jedne set lopte, odmah je iskoristio, ali uz puno srece posto je lopta pogodila gornji deo mreže i presla u Novakovo polje za 1:1 u setovima.Posle mirnih cetiri prva gema u trecem setu, meč je počeo da se lomi.U petom gemu treceg seta videli smo jedan djus, ali Nole nije dozvolio brejk sansu rivalu, pa je stigao do vodjstva od 3:2.Onda mozda trenutak odluke u celom mecu.Novak stize do jedne brejk lopte i odmah je koristi za vodjstvo od 4:2.Ali onda drama na servis gemu Srbina.Španac stize do 15-40 i ima dve vezane brejk lopte.Medjutim nije je iskoristio, odlicno je Novak odigrao u tim trenucima i poveo sa 5:2.U devetom gemu treceg seta stigao je Novak do 40-0 i tri vezane set lopte od kojih je iskoristio drugu za 2:1 u setovima.Koliko je bilo tesko videlo se i po olaksanju u boksu Novaka.Četvrti set je bio laksi ali i u njemu smo imali velika uzbudjenja.Vec u prvom gemu cetvrtog seta Novak je prokockao tri brejk lopte, pa je Agut poveo sa 1:0.U trecem gemu cetvrtog seta brejk za Novaka posto je iskoristio prvu brejk loptu za vodjstvo od 2:1.U petom gemu stize do takodje jedne brejk lopte i odmah je koristi za dupli brejk posle greske Španca za 4:1.Bilo je neizvesno u osmom gemu cetvrtog seta koji je bio poslednji na mecu.Novak nije dozvoljavao brejk sansu Špancu, ali je propustio prvo dve vezane meč lopte, pa onda jos dve.Iskoristio je tek petu mec loptu za svoje 6.finale na Vimbldonu za svoj 5.trofej.Statistika meča izgleda ovako.U asovima 9-5 za Novaka, dok je u neiznudjenim greskama bilo 3-2 takodje za Novaka.U vinerima 42-34 za Djokovica, dok je u neiznudjenim greskama bilo 30-29 za Aguta.Odnos brejk lopti kod Novaka 5/8, dok je kod Aguta bilo 1/5.U ukupnom broju poena 119-102 za Novaka.Mec je trajao 2 sata i 48 minuta.U finalu Novak se sastaje sa jos jednim velikanom ove igre Švajcarcem Rodzerom Federerom koji je bio bolji od Rafaela Nadala koji je mozda po prvi put bio favorit na travi, ali nije nista vredelo.U njihovom 40.medjusobnom duelu Federer je slavio 16.put uz 24.poraza.Ceo prvi set protekao je u igri koju je malo ko ocekivao.Svako je na svoj servis osvajao lake gemove.Federer je imao jednu brejk loptu u osmom gemu koju nije iskoristio pa je rezultat bio 4:4.U dvanaestom ge,mu prvog seta na servis Nadala bilo je jedno izjednacenje i to je sve.Na drugoj strani Nadal nije uspevao da ugrozi servis rivala.Taj-brejk je odlucio pobednika prvog seta.Nadal je poveo sa 3:2 uz prednost mini brejka, ali nije mu vredelo.Federer je poceo da igra kao u transu, pogadjao vinere i same uglove terena, ono sto je interesantno Federer nije bio losiji ni u razmenama i dugim relijima.Sa pet uzastopnih poena Federer dobija prvi set i vodi sa 1:0 u setovima.U drugom gemu drugog seta Nadal je propustio dve brejk prilike, pa je Federer stigao do 1:1.U sledecem gemu Federer stize do 15-40 i ima dve brejk lopte koje ne koristi, pa Rafa vodi sa 2:1.Onda trenutak odluke u drugom setu.Jedan od retkih losih gemova Švajcarca u ovom mecu desio se u cetvrtom gemu drugog seta.Nadal je stigao do 0-40 i odmah iskoristio prvu za vodjstvo od 3:1.U sestom gemu drugog seta Nadal je stigao do nove brejk lopte za dupli brjek koju koristi za velikih 5:1.Na svoj servis sigurno je dosao do izjednacenja od 1:1 u setovima.Kada se ocekivao pad Federera i uspon Nadala desilo se suprotno od toga.Federer je nastavio sa sjajnom igrom i dosao do jedne brejk lopte u cetvrtom gemu treceg seta koju odmah koristi za vodjstvo od 3:1.Onda u petom gemu mogao je Rafa sve da vrati.Stize do 15-40 i ima dve vezane brejk lopte, ali ih ne koristi, pa onda propusta jos jednu.Federer se odlicnim servisima izvukao i poveo sa 4:1.U sestom gemu mogao je Federer do duplog brejka posto je dosao do 15-40, ali se izvukao Nadal i smanjio na 4:2, pa je produzio ovaj set, ali vise uzbudjenja nije bilo.Federer sa svoja dva sigurna servis gema uz samo jedan izgubljen poen u sedmom gemu lagano dolazi do vodjstva od 2:1 u setovima.Nastavio je Federer odlicno da igra i u cetvertom setu.Bio je resen da obori velikog rivala na pleća.U trećem gemu četvrtog seta Federer dolazi do 15-40 i koristi prvu od dve vezane brejk lopte za vodjstvo od 2:1.Taj trenutak odlucio je mec, ali poslednja dva gema pokazala su zasto su ova dvojica istinski velikani tenisa.Kada vise nema popravnog, kada mora da se igra maksimalno, prstalo je na sve strane.U devetom gemu cetvrtog seta, videli smo pet izjednacenja i dve meč lopte za Federera koje Švajcarac nije iskoristio.Nadal je smanjio na 5:4 i ostao u zivotu.Poslednji gem je bio spektakularan.Nadal je stigao dfo jedne brejk lopte koju nije iskoristio.Onda Federer nije iskoristio dve meč lopte pošto je Nadal sa dva sjajna vinera odbio da se preda.Ipak petu meč loptu na meču koristi za veliku pobedu.Statistika meča izgleda ovako.U asovima 14-10 za Federera, dok je u dvostrukim servis greskama bilo 4-1 za Nadala.Odnos u brejk loptama kod Federera 2/10, kod Nadala 2/8.U vinerima 51-32 za Federera, dok je u neiznudjenim greskama bilo 27-25 za Federera.U ukupnom broju poena 126-117 za Federera.Meč je trajao 3 sata i 3 minuta.Zaista ne znamo koliko ćemo jos gledati medjusobnih duela velike trojke, ali kada se oni povuku ništa više neće biti isto u svetskom tenisu.U finalu Djokovic i Federer odgrace svoj 48.duel.Novak vodi u pobedama sa 25-22.Gledacemo u nedelju sigurno jos jedan teniski spektakl, nadamo se sa srecnim krajem.Neka bude kao sto je bilo u finalima 2014.godine i 2015.godine, kada je Djoković pobedjivao Federera u finalu Vimbldona.
     Kod dama kako favoriti ispadaju i kakva smo sva finala gren slemova gledali poslednjih godina, u subotu možemo gledati finale koje moze biti sjajno i vrlo uzbudljivo.Amerikanka Serena Vilijams(11.nosilac i 10.na WTA listi) pobedila je u polufinalu Čehinju Barboru Štricovu(54.na WTA listi) sa 2:0 u setovima.U finalu je čeka Rumunka Simona Halep(7.nosilac i 7.na WTA listi) koja je u polufinalu bila bolja od Ukrajinke Eline Svitoline(8.nosilac i 8.na WTA listi) sa 2:0 u setovima.Serena će igrati svoje 11.finale za svoj 8.trofej na Vimbldonu, dok će Halep igrati svoje prvo finale na Vimbldonu.Nismo gledali zanimljiva polufinala, ali se nadamo da tako nesto mozemo videti u finalu.Serena je u oiba seta nanizala pet gemova zaredom.U prvom setu je bilo 1:1, dok je u drugom vodila Štricova sa 2:1, ali onda gubila gemove u seriji.U drugom polufinalu Svitolina je pregažena u prvom setu, u drugom je vodila 3:2, ali je Halep sa dva brejka dosla do pobede.