BAUTISTA-AGUT - PELJA          7 ; 5 ; 6 : 4 ; 3 : 6 ; 6 : 3
FEDERER - NIŠIKORI                4 : 6 ; 6 : 1 ; 6 : 4 ; 6 : 4
NADAL - KVERI                          7 : 5 ; 6 : 2 ; 6 : 2

S.VILIJAMS - RISK               6 : 4 ; 4 : 6 ; 6 : 3
STRICOVA - KONTA              7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 6 : 1
HALEP - ŽENG                       7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 1
SVITOLINA - MUHOVA          7 : 5 ; 6 : 4

NOVAK DJOKOVIĆ U POLUFINALU VIMBLDONA!!!
Novak Djoković će u polufinalu igrati protiv Španca Roberta Bautiste-Aguta!!!
Do sada najbolja igra naseg asa, ali ono najbitnije i najvaznije tek sledi!!!
U drugom polufinalu gledacemo novi 40.teniski klasik izmedju Rafaela Nadala i Rodzera Federerera!!!
U ženskoj konkurenciji Serena Vilijams ako osvoji Vimbldon ima šansu da se izjednaci po broju gren slem trofeja sa Australijankom Margaret Kort!!!

Novak Djoković plasirao se u polufinale Vimbldona pošto je u četvrtfinalu pobedio Belgijanca Davida Gofana sa 3:0 u setovima.Novak je imao problema samo u prvih sedam gemova prvog seta kada je Gofan vodio sa 4:3 uz prednost brejka, ali posle toga bila je rutina za naseg asa.U drugom polufinalu gledacemo teniski klasik izmedju Švajcarca Rodžera Federera i Španca Rafaela Nadala.Bice to njihov jubilarni 40.duel u karijeri.Ovo ce im biti prvi duel na Vimbldonu posle tačno 11 godina i onog cuvenog finala kada je Nadal slavio sa 3:2 u setovima posle velike drame.Neki su taj meč proglasili za najbolji meč svih vremena.Novak Djokovic(1.nosilac i 1.na ATP listi) u osmini finala lako je izasao na kraj sa Francuzom Igom Amberom(66.na ATP listi) dobivsi ga sa 3:0(6:3;6:2;6:3).Protiv Gofana koji moze biti nezgodan na travi, imao je problema samo u prvih uvodnih sedam gemova meča, kada je Gofan igrao odlicno i vodio sa 4:3 uz prednost brejka.Ali je onda Novak vezao deset uzastopnih gemova i resio meč u svoju korist.Mucio se Novak na pocetku meca.U trecem gemu prvog seta imao je Gofan dve brejk lopte, ali je obe spasao Novak i poveo sa 2:1.U sedmom gemu nervoza Srbina rezultovala je prvom brejkom loptom Gofana koju on koristi i vodi sa 4:3.Ipak u sledecem gemu Novak uzvraca brejkom, posto koristi drugu brejk loptu za 4:4.Lako na svoj servis dolazi do vodjstva od 5:4.U desetom gemu prvog seta NOvak ima 15-40 i dve vezane brejk i set lopte, odmah koristi prvu i vodi sa 1:0 u setovima.Po onome sta se desavalo u prvom setu neocekivan epilog za mnoge.U drugom setu gledali smo samo jednog igraca.Novak je brejkovima u drugom, četvrtom i šestom gemu ostavio Gofana na nuli.Lako je dobio svoje servis gemove, dok je na servis protivnika u drugom gemu drugog seta iskoristio jednu brejk loptu za vodjstvo od 2:0, u četvrtom gemu drugog seta stigao je do 0-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od tri vezane za vodjstvo od 4:0, dok je u odlučujućem šestom gemu drugog seta iskoristio treću brejk i set loptu za 2:0 u setovima.U trecem setu nije bilo problema iako je Gofan pruzio jači otpor nego u drugo setu.U prvom gemu trećeg seta Novak je spasio jednu brejk loptu za vodjstvo od 1:0.U četvrtom gemu treceg seta Novak je dosao do brejka posto je iskoristio jednu brejk loptu za vodjstvo od 3:1.U sledecem gemu NOvak se suocavao sa dve brejk lopte rivala, ali je obe uspeo da spasio za vodjstvo od 4:1.U osmom gemu treceg seta dosao je do jedne brejk i meč lopte, odmah je iskoristio slavio vrlo sigurnu i na kraju laku pobedu i tri seta.Meč je trajao 1 sat i 57 minuta.Statistika meča izgleda ovako.U asovima 4-3 za Gofana, dok je u duplim servis greskama bilo 5-3 za Belgijanca.U vinerima 28-24 za Gofana, dok je u neiznudjenim greskama bilo 23-17 takodje za Gofana.Odnos u brejk loptama kod Novaka 7/10, kod Gofana 1/6.U ukupnom broju poena 93-66 za Novaka.Na putu ka odbrani titule Novaka u polufinalu čeka Španac Roberto Bautista-Agut(23.nosilac i 22.na ATP Listi) koji je u četvrtfinalu pobedio ubicu favorita Argentinca Gvilja Pelju(26.nosilac i 26.na ATP listi) sa 3:1 u setovima.Pelja je u osmini finala eliminisao Kanadjanina Miloša Raonića(15.nosilac i 17.na ATP listi) sa 3:2(3:6;4:6;6:3;7:6(7:3);8:6).U drugom polufinalu gledacemo jos jedan spektakl posle vise od jedne decenije.Rafael Nadal(3.nosilac i 2.na ATP listi) igrace protiv Rodzera Federera(2.nosilac i 3.na ATP listi).Bice to njihov 40.medjusobni susret.Nadal je u cetvrtifinalu slavio protiv Amerikanca Sema Kverija(65.na ATP listi) sa 3:0 u setovima.Samo prvi set bio je uzbudljiv i neizvestan, u ostatku meča Nadal nije imao problema sa rivalom koji je mogao da bude neugodan zbog snaznog servisa.Nadal je u trecem gemu prvog seta dosao do jedne brejk lopte i odmah je iskoristio za vodjstvo od 2:1.U osmom gemu prvog seta Nadal je spasio jednu brejk loptu i poveo sa 5:3.U sledecem gemu stigao je do Nadal do 15-40 i imao dve vezane brejk i set lopte, ali ih nije iskoristio, kao ni trecu pa je Kveri smanjio na 5:4.Onda vrhunac drame u prvom setu dolazi nam i desetom gemu.Nadal je stigao do jedne set lopte koju nije iskoristio, ali Kveri je uspeo da iskoristi jednu brejk loptu da stigne do egala 5:5.U jedanaestom gemu prvog seta Nadal ne koristi tri brejk lopte, ali cetvrtu jeste za vodjstvo od 6:5.Kada je servirao za set Nadal je spasio tri brejk lopte i stigao do seta iskoristivsi prvu set loptu u gemu za vodjstvo od 1:0 u setovima.Do kraja meca bila je samo formalnost.Kveri nije mogao da se suprotstavi Nadalu.Rodzer Federer je u cetvrtfinalu pobedio Japanca Keija Nišikorija(8.nosilac i 7.na ATP listi) sa 3:1 u setovima.Federer je izgubio prvi set kada je pretpeo brejk u prvom gemu meča, ali je kasnije boljom igrom stigao do polufinala.U drugom setu Federer je razbio Japanca, dok mu je po jedan brejk u trećem i četvrtom setu bio dovoljan za pobedu u mecu.
      U ženskoj konkurenciji prava iznenadjenja desila su se od osmine finala.U polufinalu gledacemo Amerikanku Serenu Vilijams(11.nosilac i 10.na WTA listi) koja ce igrati protiv Čehinje Barbore Stricove(54.na WTA listi), dok cemo u drugom polufinalu gledati duel izmedju Rumunke Simone Halep(7.nosilac i 7.na WTA listi) i Ukrajinke Eline Svotiline(8.nosilac i 8.na WTA listi).Serena Vilijams je u cetvrtfinalu pobedila sunarodnicu Alison Risk(55.na WTA listi) sa 2:1 u setovima posle velike borbe.Serena je gubila sa 3:1 u prvom setu, onda je Serena vratila brejk i stigla do 3:3, ali je opet Risk novim brejkom povela sa 4:3.Medjutim Serena pravi seriju 3:0 uz dva brejka i dolazi do prvog seta.To je verovatno odlucilo pobednika meča bez obzira sto je Serena izgubila drugi set.Alison Risk je u osmini finala eliminisala pobednicu Rolan Garosa Australijanku Ešli Barti(1.nosilac i 1.na WTA listi) sa 2:1(3:6;6:2;6:3).Serena ce igrati protiv Čehinje Barbore Stricove koja je u cetvrtfinalu pobedila Britanku Dzoanu Kontu(19.nosilac i 18.na WTA listi) sa 2:0 u setovima.Konta je vodila sa 4:1 u prvom setu i kada je to prokockala vise nije bilo spasa za nju.Inace Konta je u osmini finala eliminisalu dvostruku šampionku Vimbldona Čehinju Petru Kvitovu(6.nosilac i 6.na WTA listi) sa 2:1(4:6,6:2;6:4).Rumunka Simona Halep u cetvrtfinalu je pobedila Kineskinju Šuai Ženg(50.na WTA listi) sa 2:0 u setovima.Isto je Rumunka gubila u prvom setu sa 4:1, ali kada je slomila rivalku u taj-brejku vise dileme oko pobednika nije bilo.Simona Halep je u osmini finala eliminisala mladu 15-godisnju nadu iz Amerike Kori Gof(313.na WTA listi) sa 2:0(6:3;6:3).U polufinalu je ceka Ukrajinka Elina Svitolina koja je u cetvrtfinalu bila bolja od Čehinje Karoline Muhove(68.na WTA listi) sa 2:0 u setovima.Muhova je u osmini finala eliminisala sunarodnicu Karolinu Pliškovu(3.nosilac i 3.na WTA listi) sa 2:1(4:6;7:5;13:11).Malo je falilo u ovom mecu da po prvi put u istoriji na Vimbldonu vidimo taj-brejk u petom setu posle 12:12, ali to toga jos uvek nije doslo.