FINALE

PORTUGALIJA - HOLANDIJA             1 : 0

( Gustavo Guedeš     60 )

MEČ ZA 3.MESTO

ENGLESKA - ŠVAJCARSKA                0 : 0 ( 0 : 0 ; 0 : 0 )    PENALIMA   6 : 5

POLUFINALE

PORTUGALIJA - ŠVAJCARSKA       3 : 1

( Ronaldo   25, 88, 90  - Rikardo Rodrigez ( penal )   57 )

HOLANDIJA - ENGLESKA      3 : 1 ( 1 : 1 ; 0 : 1 ) PRODUŽECI

( De Ligt   73, Voker ( autogol ) 97, Promes  114  -  Rašford 32 )

PORTUGALIJA OSVOJILA PREMIJERNU LIGU NACIJA!!!

Portugalija je osvojila premijernu Ligu nacija pošto je u finalu u Portu savladala Holandiju sa minimalnih 1:0.Tako su Navigatori postali vladari Evrope pošto su posle osvajanja EP, osvojili i Ligu nacija koja se pojavila u kalendaru UEFA od prošle godine.Nismo videli lepu utakmicu posto je vecina igraca na godisnjem odmoru i izcrpljena od napornih sezona.Ipak Portugalci su iskoristili prednost domaceg terena i zasluzeno osvojili jos jedan trofej.Mec protiv Holandije bio je dosta tvrd bez nekih velikih sansi.U prvom delu osim par pokusaja nije bilo puno uzbudjenja.Trenutak odluke desio se u 60.minutu.Bernardo Silva je sjajno uposlio Gustava Guedeša, ovaj sutirao sa ivice sesnaesterca, lopta se od Silesenovih ruku odbila u mrezu.U 65.minutu Memfis Depaj je sutirao glavom, ali je Rui Patrisio sjajno obranio.Do kraja meca Lale su pokusavale jalovo ali nisu uspeli da ugroze ozbiljnije gol domacina.U mecu za 3.mesto  koje je odigrano u Gimaraešu, Engleska je posle boljeg izvodjenja penala bila bolja od Švajcarske.U prvih pet serija svih deset izvodjaca je bilo precizno.U sestoj seriji je Erik Dajer bio precizan, dok je Džordan Pikford odbranio sut Josipa Drmića i Gordi Albion je prakticno osvojio medalju.U polufinalu u Portu je Portugalija u finisu meca sa dva gola Ronalda srusila Sajdzije.Briljirao je Kristijano Ronaldo koji je postigao tri majstorska gola.Mec je obelezio Feliks Brih koji je dosudio penal za Svajcarsku posle gledanja VAR-a.Na SP prosle godine nije gledao VAR kada je trebao da dosudi penal za nas.Ono sto je kontroverzno za ovaj penal Svajcaraca je to sto Brih nije zaustavio igru, igra je nastavljena i Portugalija je imala veliku sansu posto je Brih dosudio penal za njih.Ali posle gledanja VAR-a, ponistio je odluku i svirao penal za Svajcarsku jer je prethodila toj situaciji.U Gimaraešu je Holandija slavila u drugom polufinalu posle produzetaka posto su im Englezi poklonili dva gola.Prvo je u prvom produzetku Stouns poklonio loptu Lalama iz koje je Voker bio prinudjen da postigne gol.Onda je u drugom produzetku Barkli poklonio loptu posle koje je Promesu preostalo samo da ubaci loptu u praznu mrezu.Englezi zele da krenu u napad iz poslednje linije, nemaju igrace i kvalitet za tako nesto pa prave pocetnicke greske.Moraju jos mnogo da rade kako bi dostigli visok tehnicki nivo, koji jos uvek nemaju.Portugalija nije obezbedila osvajanjem ove LIge nacija plasman na EURO 2020.godine.Ova Liga nacija se igra samo za prestiz, dok ce se plej-of za EURO odrzati u martu 2020.godine, kada ce po cetiri tima iz Divizije A,B,C i D odluciti o tome koje ce jos cetiri ekipe igrati na EURO.Pobednici tih turnira od cetiri ekipe igrace na EURO 2020.godine.

FUDBAL - KVALIFIKACIJE ZA EURO  2020

GRUPA  2

UKRAJINA - SRBIJA     5 : 0

( Cigankov 26, 28, Konopljanka 46, 75, Jaremčuk 59 )

LITVANIJA - LUKSEMBURG     1 : 1

SRBIJA - LITVANIJA               4 : 1

( Mitrović 20, 34, Jović 35, Ljajić 90+2 - Novikovas(penal) 71 )

5. LITVANIJA                  3  0  1  2        3 : 7      1

Debakl Srbije u Lavovu i sramna igra celog tima na čelu sa selektorom Mladenom Krstajićem!!!
Posle ovakve blamaze u Lavovu, celokupni ljudi u FSS i njihova marioneta Krstajic trebali bi da podnesu ostavke!!!
Ali tesko da ce se to dogoditi posto su nam savez vodili ljudi koje ne zanima nacionalni interes nego iskljucivo i samo licni!!!
Sta reci posle ovakve bruke, Ukrajina iako jedna sasvim osrednja i prosečna ekipa, poigravala se sa nasim igracima!!!
Ni ubedljiva pobeda protiv loše Litvanije ne moze da ublazi bruku i sramotu u Ukrajini!!!
Ukrajina je u Lvovu jedva minimalno pobedila Luksemburg, nama je dala lakih pet komada!!!
Ostavke, ostavke i samo ostavke!!!

Nevidjen debakl Srbije u Lvovu.Ukrajina-Srbija 5:0!!!Sta reci posle ovakve katastrofe.Da li je ljude iz saveza bar malo sramota posle ovakve blamaze.Ukrajinci delovali kao Brazilci u odnosu na nas, iako su jedan prosecan tim.Au kakva bruka i sramota od taktike, igre i postavke.Krstajic je od pocetka krenuo sa dva špica Aleksandrom Prijovicem i Lukom Jovicem.Pozadi sa tri odbrambena igraca, bez ijednog defanzivnog veznog.Bilo je rupe i promaje sa svih strana.Spajic,Kolarov i Milenkovic cinili su defanzivni trio zreo za pet komada.Tako je i bilo.Milenkovic nikada nije igrao nesto nalik desnom beku, iako je trebao da bude stoper po desnoj strani, kao Kolarov po levoj.Ali Kolarova su pregazile godine i nema onu brzinu kao nekad.Nismo imali nijednog defanzivnog veznog igraca u timu.Posto Luka Milivojevic ne zeli da igra, Nemanja Matic je povredjen, tu smo skroz deficitarni.Medjutim neko je to morao da igra.Realno nas najbolji defanzivac Matija Nastasic ne zeli da igra za reprezentaciju dok god je selektor Krstajic.Dugo ce nas boleti ovaj poraz.Nismo doziveli ovakav poraz od neke ekstra ekipe, nego od jedne Ukrajine, koja se retko plasira na neko prvenstvo.Igrala je EURO 2016.godine, bila ubedljivo najgora, jedina na turniru nije postigla nijedan gol.U svakom slucaju postajemo pozeljni rivali u kvalifikacijama mnogima, jer preko nas mogu po prvi put na neko veliko takmicenje.Kao onomad Albanija.Po izjavama naseg selektora nije ga sramota.Sto bi ga i bila kad se on tu nista i ne pita.Cista marioneta, sluzi za brukanje ekipe.Sta reci o mecu i igri koja nije postojala.U 26.minutu Viktor Cigankov odlicno se snasao u kaznenom prostoru, sutirao ispod noge Spajica u donji levi ugao.1:0!!!U 28.minutu isti igrac nas je zavio u crno.Napravio je Cigankov soloprodor, nanizao nekoliko nasih igraca, sutirao sa ruba sesnaesterca, lopta usla u gol u levi gornji ugao.2:0!!!Cim je pocelo drugo poluvreme novi hladan tus za nas tim.Jevhen Konopljanka je sutirao sa poludistance, nije ga blokirao Maksimovic i lopta je zavrsila u desnom uglu naseg gola.3:0!!!U 59.minutu katastrofa na pomolu.Roman Jaremčuk je ispratio loptu ubacene sa desne strane, bio je sam na penaltiku i lagano pogodio desni ugao naseg gola.4:0!!!U 75.minutu puce i petarda u Lavovu.Jos jedan gol Konopljanke posle suta izvan sesnaesterca.Jos jednom prava bruka i sramota.U nasoj grupi Litvanija je u Viljnusu igrala nereseno sa Luksemburgom 1:1.U drugoj utakmici Srbija je popravila utisak protiv slabe Litvanije i slavila pobedu sa 4:1, pred praznim tribinama, ali nista ne moze da izbrise onu sramotu iz Lvova.Onda dodje Krstajic da uporedjuje kako je jedan Brazil izgubio od Nemacke kuci sa 7:1.Tada je Nemacka na SP igrala atomski fudbal i osvojila totulu sampiona Sveta, dok je Ukrajina jedna prosecna reprezentacija, jer je to pokazao mec protiv Luksemburga koji su Ukrajinci takodje u Lvovu dobili samo sa 1:0.Nama su dali pet komada.Srbija je protiv LItvanije povela u 20.minutu.Saša Lukic je proigrao Mitrovica, Jankauskas nije uspeo da preseče pas, Mitrovic je sam izasao ispred Bartkusa i lagao ga savladao.1:0!!!U 34.minutu videli smo drugi gol naseg tima.Lukic je dodao do Tadica, ovaj mogao da sugtira, ali nije vec je proigrao Mitrovica koji iz blizine lagano pogadja mrezu.2:0!!!Samo minut kasnije novi gol za Srbiju.Luka Jovic se odlucio za sut sa nekih 18 metara.Pogodio je gornji desni ugao gola Bartkusa.3:0!!!U drugom poluvremenu nasi su usporili tempo, zadovoljni rezultatom.Kad god mogu da deklasiraju rivala, oni stanu, to se dogadja redovno.Zato je kazna stigla u 71.minutu.Mitrovic je igrao rukom u sesnaestercu, sviran je penal za Litvaniju.Novikovas je smanjio rezultat posto je sigurno izveo penal.3:1!!!Ipak u zaustavnom vremenu Srbija je postigla jos jedan gol, posto je Ljajic izasao sam pred golmana Bartkusa i nije mu bilo tesko da ga savlada.4:1!!!Luka Jovic je pogodio dva puta prečku, u 27.minutu i u 80.minutu.Bodovi su bitni, imamo dva puta da se plasiramo na EURO, ali ona blamaza u Ukrajini nam govori da ne treba ni da odemo na taj EURO.Odigrani su mecevi  i u drugim grupama.U Grupi 1, Crna Gora je u Podgorici pred praznim tribinima remizirala sa tzv. Kosovom 1:1.Češka je u Pragu pobedila Bugarsku sa 2:1.U drugim utakmicama Češka je u Olomucu pobedila Crnu Goru sa 3:0, dok je tzv. Kosovo pobedilo Bugarsku sa 3:2 u Sofiji.Crna Gora je gotovo sve sanse da se nadje na EURO, posto je bilo svakakvih desavanja pre meca sa tzv. Kosovom.Ljubisa Tumbakovic odbio je da sedi na klupi protiv tzv. Ksova i dobio je otkaz, mada po nekim informacijama sam je podneo ostavku jer je rekao ako ne moze da sedi na klupi protiv tzv. Kosova, onda ne treba da vodi vise nijednu utakmicu reprezentacije.Takodje Filip Stojkovic i Mirko Ivanić odbili su da igraju protiv tzv, Kosova.U takvoj atmosferi Sokolovi su osvojili samo jedan bod i minimalne sanse su im da odu na EURO.Imaju i drugi sansu preko baraza Divizije C LIge nacija, ali treba da se desi cudo, da se i Srbija u Rumunija plasiraju na EURO pa da oni uskoce.Realno kako stvari stoje ni mi a ni nasi susedi necemo otici na EURO kroz kvalifikacije.Na tabeli Grupe 1 vodi Engleska sa 6(2), Češka(3) 6, tzv. Kosovo(3) 5,Bugarska i Crna Gora 2(4).U Grupi 4, Gruzija je u Tbilisiju pobedila Gibraltar sa 3:0.U istoj grupi Danska je remizirala sa Republikom Irskom 1:1.U drugim utakmicama Republika Irska je u Dablinu pobedila Gibraltar sa 2:0, dok je Danska u Kopenhagenu pobedila Gruziju sa 5:1.Na tabeli Grupe 4 vodi Republika Irska sa 10(4),Danska 5(3),Švajcarska 4(2),Gruzija3(4) i Gibraltar 0(3).U Grupi 6, Španija je u Toršavnu pobedila Farska Ostrva sa 4:1.Norveska je u Oslu igrala nereseno sa Rumunijom 2:2.Svedska je u Stokholmu pobedila Maltu sa 3:0.U drugim utakmicama u Madridu je Španija pobedila Švedsku sa 3:0, Rumunija je na Malti pobedila Maltu sa 4:0, dok je Norveška u Toršavnu pobedila Farska Ostrva sa 2:0.Na tabeli posle 4.kola vodi Španija sa 12,Švedska i Rumunija imaju po 7,Norveška 5,Malta 3 i Farska Ostrva 0.U Grupi 7, Austrija je u Klagenfurtu pobedila Sloveniju sa 1:0.U Rigi je Izrael razbio Letoniju sa 3:0.Poljska je slavila protiv Severne Makedonije u Skoplju sa 1:0.U drugim utakmicama Austrija je u Skoplju nadigrala Severnu Makedoniju sa 4:1.Poljska je u Varšavi razbila Izrael sa 4:0,dok je Slovenija u Rigi deklasirala Letoniju sa 5:0.Na tabeli posle 4.kola vodi Poljska sa 12,Izrael 7,Austrija 6,Slovenija 5,Severna Makedonija 4 i Letonija 0. U Grupi 3, Severna Irska je u Talinu pobedila Estoniju sa 2:1, dok je Nemačka u Borisovu slavila protiv Belorusije sa 2:0.U drugim utakmicama Severna Irska je pobedila u Borisovu Belorusiju sa 1:0, dok je Nemačka u Majncu pobedila Estoniju sa 8:0.Na tabeli vodi Severna Irska sa 12(4), Nemačka ima 9(3), Holandija 3(2),Belorusija 0(4) i Estonija 0(3).U Grupi 5, u Osijeku Hrvatska je pobedila Vels sa 2:1.Aktuelni svetski vicešampioni poveli su autogolom Džejmsa Lorensa u 17.minutu.Na 2:0 povisio je Ivan Perisic u 48.minutu, dok je na 2:1 smanjio Dejvid Bruks u 77.minutu.U istoj grupi Madjarska je pobedila Azerbejdzan u Bakuu sa 3:1.U drugim utakmicama Madjarska je u Budimpesti pobedila Vels sa 1:0, dok je Slovačka u Bakuu pobedila Azerbejdžan sa 5:1.Na tabeli vodi Madjarska 9(4),Slovačka 6(3),Hrvatska 6(3),Vels 3(3) i Azerbejdzan 0(3).U Grupi 8, Turska je u Konji pobedila Francusku sa 2:0.Golove su postigli Kan Ajhan u 30.minutu i Čengiz Under u 40.minutu.Turci su potpuno iznenadili aktuelne svetske sampione i potpuno ih nadigrali u Konji.Moldavija je u Čisinauu pobedila Andoru sa 1:0, dok je Island u Rejkjaviku pobedio Albaniju sa 1:0.U drugim utakmicama Francuska je u Andori pobedila sa 4:0.Island je u Rejkjaviku pobedio Tursku sa 2:1, dok je Albanija u Elbasanu bila bolja od Moldavije sa 2:0.Na tabeli posle 4.kola vode Francuska,Turska i ISland sa 9,Albanija ima 6, Moldavija 3 i Andora 0.U Grupi 9, Rusija je u Saransku deklasirala nejaki San Marino sa 9:0.Belgija je u Briselu pobedila Kazahstan sa 3:0, dok je Škotska u Glazgovu bila bolja od Kipra sa 2:1.U drugim utakmicama Kazahstan je u Astani pobedio San Marino sa 4:0.Belgija je u Briselu pobedila Škotsku sa 3:0, dok je Rusija u Nižnjem Novgorodu pobedila Kipar sa 1:0.Na tabeli posle 4.kola vodi Belgija sa 12,Rusija ima 9,Kazahstan i Škotska po 6,Kipar 3 i San Marino 0.U Grupi 10, derbi je odigran u Atini gde je Italija razbila Grčku sa 3:0, golovima Nikolo Barele u 23.minutu, Lorenca Insinjea u 30.minutu i Leonarda Bonućija u 33.minutu.U Tampereu je Finska pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 2:0, golovima Temu Pukija u 56.minutu i 68.minutu.Jermenija je u Jerevanu bila bolja od Lihtenštajna sa 3:0.U drugim utakmicama Finska je u Vaducu pobedila Lihtenštajn sa 2:0.Jermenija je u Atini napravila iznenadjenje i pobedila Grčku sa 3:2.U derbiju grupe u Torinu, Italija je pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 2:1.Zmajevi su bili bolji vecim delom meca.Propustili su velike prilike i u prvom i u drugom poluvremenu.Povela je BIH golom Edina Dzeka u 32.minutu za 0:1!!!.Pre toga imali su nekoliko odlicnih sansi.Na pocetku drugog dela jos jedna sansa za BIH ali nista od 2:0.Onda 49.minutu izjednacenje.Kakav gol Lorenca Insinjea koji je zahvatio volej iz kornera i sa ivice sesnaesterca pogodio sam ugao gola BIH.1:1!!!Propustili su Zmajevi dve kolosalne sanse, u jednoj je Djordjo Kjelini izbacivao loptu sa gol linije.Azuri bez sanse gotovo ceo tok meca.Jalovi napadi koji su se zavrsavali na ivici kaznenog prostora.Ali kazna za promasaje stigla je u 86.minutu.Marko Verati je negde na oko 10-11 metara od gola sutirao u sam ćošak i pogodio donji desni ugao golmana Šehića.2:1!!!Na tabeli posle 4.kola vodi Italija sa 12,Finska 9,Jermenija 6,Grčka i BIH 4 i Lihtenštajn 0.