BARTI - VONDRUŠOVA               6 : 1 ; 6 : 3

TIM - DJOKOVIĆ             6 : 2 ; 3 : 6 ; 7 : 5 : 5 : 7 : 7 : 5
NADAL - FEDERER           6 : 3 ; 6 : 4 ; 6 : 2

BARTI - ANISIMOVA           6 : 7 ( 4 : 7 ) ; 6 : 3 ; 6 : 3
VONDRUŠOVA - KONTA       7 : 5 ; 7 : 6 ( 7 : 2 )

AUSTRALIJANKA EŠLI BARTI OSVOJILA ROLAN GAROS!!!
Od ponedeljka će Ešli Barti biti na 2.mesdtu WTA liste!!!
Barti stigla do svog 1.gren slema u karijeri!!!
Novak Djokovic posle dvodnevnog maratona ispao u polufinalu od Dominika Tima!!!
Sutra cemo imati muško finale u kome je poznat pobednik, jer Nadal je igrao jednom u pet dana, dok ce Tim odigrati treci mec u cetiri uzastopna dana!!!
U teniskom klasiku Rafael Nadal u tri seta pobedio Rodžera Federera!!!
U nemogućim uslovima pošto je duvao jak vetar i rominjala kišica, Nadal se bolje snasao na terenu!!!
U ženskom finalu igraće Australijanka Ešli Barti i mlada Čehinja Marketa Vondrušova, što će za obe biti prvo gren slem finale u karijeri!!!
Mlada Amerikanka Amanda Anisimova gubila sa 5:0 u prvom setu, uspela da ga dobije, ali u nastavku meča nije imala snage da dobije još jedan set!!!

Rolan Garos ulazi u završnu fazu.Opet je kiša remetila program u petak, pa Novak Djoković i Dominik Tim nisu ni zavrsili svoj meč u nemogucim uslovima za igru.U subotu mec je nastavljen i posle pet setova i velike borbe bolji je bio DOminik TIm i zasluzeno ce igrati svoje 2.finale u Bulonjskoj sumi.Ali male sanse ima za pobedu posto je Nadal potpuno odmoran jer je odigrao samo jedan mec u pet dana, dok je Tim igrao svaki dan od cetvrtka, pa ce mu finalni mec protiv Nadala biti cetvrti uzastopni dan kako izlazi na teren.Sto je apsurdno.Ne bi Novak imao neke sanse u ovakvom stanju, jer bi bio u sitom polozaju kao i Tim.Organizatori nisu zeleli da imaju sjajno finale u zasluzuju sutra da bude finale reseno pre nego sto je i pocelo.Zaista treba cudo da se desi pa da u finalu vidimo veliku borbu i realno Tim sutra ima male sanse na uspeh.Rafael Nadal i Rodzer Federer ipak su odigrali jos jedan teniski klasik i nije bilo prekida meča zbog kiše.U užasnim uslovima za igru, uz jak vetar bolje se snasao Nadal.Federeru takvi uslovi nikako nisu odgovarali.Na šljaci nije imao neke sanse protiv Rafe, jos u ovakvim uslovima gotovo nemoguća misija za njega.Nadal se dobro snasao na pocetku meca u ovakvim uslovima za igru za koju ne mozemo reći da su mu pogodovali, nego su mu manje smetali.Vec u drugom gemu prvog seta Rafa je stigao do brejka.Dosao je lako 15-40, ali nije iskoristio nijednu od dve vezane, ali trecu jeste za vodjstvo od 2:0.Na svoj servis potvrdio brejk bez problema sa nulom stigao do 3:0.U petom gemu prvog seta Federer je uzvratio brejkom posle jedne brejk lopte za 3:2.Onda smo videli maratonski gem.Nadal je prokockao pet brejk lopti, uz šest izjednacenja, ipak iskoristio je sestu brejk loptu za vodjstvo od 4:2.U laganom ritmu je Španac stigao do vodjstva od 1:0 u setovima.Federer je dobro počeo drugi set.U drugom gemu drugog seta stigao je do 15-40 i dve vezane brejk lopte.Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste za 2:0.U trecem gemu drugog seta Nadal je imao 15-40 i dve vezane brejk lopte, nijednu nije iskoristio, ali trecu jeste za 1:2.Onda smo gledali miran deo meča sve do devetog gema kada Nadal dolazi do jedne brejk lopte koju koristi za vodjstvo od 5:4.Lako je Nadal dobio svoj gem sa nulom za 2:0 u setovima.Treci set je bio formalnost.Vec u prvom gemu treceg seta Federer je spasio jednu brejk loptu i poveo sa 1:0.U trecem i petom gemu Nadal je dva puta imao 15-40 i po dve vezane brejk lopte, iskoristio je oba puta prve brejk lopte koje su mu se ukazale, poceo prvo 2:1, pa 4:1 i prica je bila gotova.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 3-3, u duplim servis greskama 1-1.Odnos u brejk loptama kod Nadala 6/16, kod Federera 2/4.U vinerima 33-25 za Nadala, dok je u neiznudjenim greskama bilo 34-19 za Federera.U ukupnom broju poena 102-79 za Nadala.Mec je trajao 2 sata i 25 minuta. Novak Djoković i Dominik Tim nisu zavrsili svoj mec polufinala zbog kise.Mec je prekinut u trecem setu kod rezultata 1:1 u setovima i 3:1 za Tima u trecem setu.Novak je lose usao i mec.Videli smo neprpeoznatljivog Noleta kome vremenski uslovi nikako nisu isli na ruku.Takav je i bio prvi set.Dobio ga je Tim za samo 27 minuta.Zanimljivo da nijedan gem nije bio dug, cak pet od osam gemova igraci su dobili sa nulom, u tri su rivali osvojili po jedan poen.U trecem gemu prvog seta Tim je dosao do 15-40 i dve vezane brejk lopte, odmah je iskoristio prvu za vodjstvo od 2:1.U sedmom gemu Tim je dosao do 0-40 i odmah iskoristio prvu od tri vezane brejk lopte za vodjstvo od 5:2 i dupli brejk.Poslednja tri gema Tim je dobio sa nulom za vodjstvo od 1:0 u setovima.Drugi set je bolje poceo Novak, ali zbog uslova na terenu daleko je to bilo od neke dobre igre.U trecem gemu drugog seta Tim je imao 15-40 i dve vezane brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio, pa je Novak poveo sa 2:1.Kod rezultata 3:2 za Novaka u drugom setu videli smo prvi prekid.Kad su se igraci vratili na teren opet ekspresni gemovi, samo je u sestom bilo jedno izjednacenje, ali je Tim sacuvao svoj serbis za 3:3.Ipak finis drugog seta i najbolji deo meca pripada Novaku.U osmom gemu dolazi Djokovic do 15-40 i ima dve vezane brejk lopte, odmah koristi prvu i vodi sa 5:3.Na svoj servis lako dolazi do seta, stekao je dve vezane set lopte i odmah iskoristio prvu za 1:1 u setovima.Novak je u drugom gemu treceg seta spasio jednu brejk loptu i stigao do egala 1:1.Ipak u cetvrtom gemu treceg seta opet je pretrpeo brejk.Tim nij iskoristio jednu brejk loptu, ali jeste drugu za vodjstvo od 3:1.Losi vremenski uslovi uslovili su da imamo ekspresne gemove, pa su ova dva i po seta trajala 1 sat i 30 minuta.Tada je mec prekinut i nastavio se u subotu.NIje se slika puno izmenila ni u subotu.Djokovic je pokusavao da zaigra na visokom nivou, ali nije uspevao u tome.Cim je mec nastavljen, Novak je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio, pa je Tim poveo sa 4:1, sa tri sjajna vinera.U sedmom gemu treceg seta NOvak koristi prvu brejk loptu i dolazi do brejka i smanjuje rezultat na 4:3.Na svoj servis sigurno dolazi do 4:4.Tu se mec lomio.U devetom gemu treceg seta Novak je propustio dve brejk lopte, pa je Tim poveio sa 5:4.Tu je Nole imao veliku sansu da proekrene mec.Bio je to period njegove najbolje igre na mecu.U dvanaestom maratanskom gemu, TIm nije nije uspeo da iskoristi cak tri brejk lopte, videli smo cak šest izjednacenja, tek cetvrtu set i brejk loptu Tim koristi i vodi sa 2:1 iu setovima.Cetvrti set je tek bio cudan.Kao i ceo meč i vremenske neprilike koje su zadesile Pariz.U trecem gemu cetvrtog seta, Novak dolazi do jedne brejk lopte i odmah je koristi i vodi sa 2:1.Ali odmah uzvraca Tim u sledecem, stize do 15-40, ne koristi dve vezane brejk lopte, ali trecu koristi za 2:2.To je bio samo pocetak brejkova u ovom setu.U petom gemu cetvrtog seta, Novak stize do 0-40 i odmah koristi prvu brejk loptu od tri vezane za vodjstvo od 3:2.Onda u osmom gemu novi brejk.Tim koristi jednu brejk loptu i stize do 4:4.U kjedanaestom gemu, Novak dolazi do jedne brejk lopte i odmah je koristi za vodjstvo od 6:5.Na svoj servis dobija gem i stize do izjednacenja u setovima na 2:2.Peti set odlucio je konacnog pobednika i ko ce tako izmučen na megdan Nadalu u finalu.Novaklu je sve smetalo, bio je nervozan, nije mogao da prebrodi sve sto se dogadjalo sa vremenom, sa terminima, opet je Nadal imao prednost u zrebu i igrao dan ranije pre njega, iako je on broj 1.U drugom gemu petog seta spasao je Novak jednu brjek loptu i stigao do izjednacenja na 1:1.Onda u sledecem gemu Novak ima jednu brjk loptu, ali je ne kortisti, pa Tim vodi sa 2:1.U cetvrtom gemu petog seta stize Tim do 0-40 i koristi drugu brejk loptu od tri vezane za vodjstvo od 3:1.Na svoj servis stize do Tim do velikih 4:1.Onda je mec jos jendom prekinut zbog kiše.Kada su se teniseri vratili na teren opet je delovalo da NOvak igra bokje i da moze do preokreta.U šestom gemu petog seta spasio je dve brejk lopte i smanjio na 4:2.U sedmom gemu petog seta dosao je do dve brejk lopte i iskoristio drugu za 3:4.Ali Tim jos jednom pravi brejk posto je iskoristio jednu brejk loptu za 5:3.Ali ne predaje se Novak.Ali kao da mu je bilo jasno jos juce da ovakjo umoran i iznuren nema sta da trazi u finalu prptiv odmornog Nadala.Poslednja cetiri gema su nam pokazala kako se kretao ceo mec.Dva dobra gema za NOvaka, pa dva ocajna i tako u krug.U devetom gemu petog seta TIm stize do 40-15 i ima dve vezane meč lopte.Djokovic je sve to spasio, onda dosao do jedne brejk lopte, odmah je iskoristio i smanjio na 5:4.Dva sigurna gema oba tenisera na svoj servis i Tim vodi sa 6:5.Onda je Novak servirao za ostanak u meču.Tim je stigao do jedne brejk lopte i trece meč lopte, uspeo je da iskoristi i da slavi u mecu.Tako je smanjio na 6-3 protiv Novaka.Slavio je drugi put zaredom u Parizu.Pre dve godine pobedio je NOvaka u cetvrtifnalu, sada u polufinalu.Statistikla meca izgleda ovako.U asovima 6-4 za Novaka, u duplim servis greskama 4-4.U vinerima 52-39 za Tim, u neiuznednjim greskama 60-53 za Tima.U odnosu brejk lopti kod Novaka 7/12, dok je kod Tima bilo 9/22.Novak je pretrpeo cak devet brekjkova sto je zaista mnogo i u takvoj situaciji nije mogao da se nada pobedi.U ukupnom broju poena 167-159 za Tim.Meč je trajao 4 sata i 13 minuta.Sutra nas ocekuje jedno unapred reseno finale.Nece Tim imati snage da se suprotstavi Nadalu u finalku.Organozitari su jos jednom sve uspeli da zasene.Svaka im čast na tome.Neko igra svaki treci dan, dok neko mora na teren cetiri dana uzastopno.Svaka cast jos jednom.
          Kod dama bilo je jasno da cemo zbog ispadanja velikog broja favorita imati neocekivano finale i istog takvog pobendika.Tako je i bilo.Australijanka Ešli Barti osvojila Rolan Garos posto je finaliu glatko sa 2:0 u setovima pobedila Čehinju MArketu Vondrušovu.Ovo je prvi gren slem za Australijanku u singl konkurenciji.Barti je postala prva Australijanka od MArgaret Kort i 1973.godine koja je slavila u Parizu.Mlada Čehinja nije izdrzala veliki psiholoski pritisak jer joj je ovo prvi veliki uspeh u karijeri.Barti je sjajna dubl igracica, ali evo sada moze da se pohvali da je sjajna i u singl konkurenciji.U prvom setu povela je Barti sa 4:0 i sve je bilo gotovo u tom setu.Drugi set je bio nesto neizvesniji, ali i u njemu je Barti bila bolja.U prvom gemu drugog seta stigla je Barti do jedne brejk lopte i povela sa 1:0.Onda smo videli dva maratonska gema.U drugom gemu drugog seta videli smo cetiri izjednacenja i jednu brejk loptu za Vondrusovu koju nije iskoristila pa je Barti povela sa 2:0.Onda u trecem gemu drugog seta mogla je Vondrusova da se potpuno vrati u igru.Spasila je tezak servis gem.Videli smo tri izjednacenja i dve brejk lopzte za Barti, ali Čehinja je smanjila na 2:1.Videli smo pet mirnih gemova, bez brejk snasi i brjekova.ONda odlucujuci udarac zadala je Barti u devetom gemu.Stigla je do jedne brejk lopte i mec lopte i iskortistila je za najveci uspeh u karijeri.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 3-1 za Barti, dok je u duplim servis greskama bilo 3-1 za Čehinju.U vinerima 27-10 za Barti, dok je u neiznudjenim greskama bilo 26-22 takoje za Barti.U odnosu brejk lopti kod Barti 5/13, kod Vondrusove 1/4.U ukupnom broju poena bilo je 69-49 za Barti.Neki su skloni da kazu da zenski tenis ide stranputicom i da ga ocekuje sunovrat.S obzirom ko se plasirao u finale to mozemo reci, kao da je u pitanju finale nekog turnira iz Serije 500 ili 250.Mada ako nesto ima pozitivno na ovom Rolan Garosu u zenskoj konkurenciji to su dve mlade nade svetskog tenisa koje su zablistale.Amerikanka Amanda Anisimova zablistala je u Parizu i ostvarila najveci uspeh u karijeri plasmanom u polufinale gren slema.Za nesto vise nije imala snage.Ali ova tinejdzerka jos nije napunila 18 godina.Protiv Australijanke Ešli Barti odigrala je neverovatan mec.U prvom setu Barti je vodila sa 5:0 i 40-15, ali taj set dobila je Anisimova.Spasila je tada dve vezane set lopte, onda nanizala šest gemova i povela sa 6:5.Kasnije u taj-brejku gubila sa 4:2, ali ga je dobila sa 7:4 i povela sa 1:0 u setovima.Odlicno je pocela i drugi set i povela sa 3:0.Ali tu je stala, kao da vise nije imala snage.Barti je nanizala sest gemova i dobila drugi set.Uzvratila je Australijanka istom merom.U trecem setu Anisimova je povela sa 2:1, ali je Barti preokrenula na 5:2 i resila mec u svoju korist.U drugom polufinalu Čehinja Marketa Vondrušova koja ima samo 19 godina pobedila je Britanku Dzoanu Kontu sa 2:0 u setovima i plasirala se u svoje prvo gren slem finale u karijeri.Konta je u oba seta vodila sa 5:3 i oba seta izgubila.U prvom setu je mlada Čehinja nanizala cetiri gema, dok je u drugom izborila taj-brejk gde je lagano slavila pobedu za najveci uspeh u karijeri.
       Dobili smo prve sampione na Rolan Garosu.U miks dublu titulu su osvojili Hrvat Ivan Dodig i Latiša Čan iz Kineskog Tajpeha koji su u finalu pobedili Hrvata Mate Pavića i Kanadfjanku Gabrijelu Dabrovski sa 2:0(6:1;7:6(7:5).Titulu u muškom dublu osvojili su Nemci Kevin Kravic i Andreas Miz koji su u finalu pobedili Francuze Žeremija Šardija i Fabrisa Martina sa 2:0(6:2;7:6(7:3).Ovi Nemci su eliminisali Tipsarevica i Lajovica u cetvrtfinalu, sto je vrlo zanimljivo.