BELGIJA - ENGLESKA      2 : 0

1:0  Meunier                  4.minut
2:0  Eden Hazard         82.minut

Belgija pobedom u meču za 3.mesto ostvarila najveći uspeh u svojoj istoriji na SP!!!
Crveni djavoli imaju jedno finale EURO 1980.godine kada su izgubili od Nemačke, ali najveći uspeh na SP bio im je 4.mesto na SP u Meksiku 1986.godine!!!
Engleska ponovila rezultat sa SP u Italiji 1990.godine, kada su takodje osvojili 4.mesto, što je najveći uspeh posle osvajanja titule na domaćem terenu 1966.godine!!!
Sutra u Moskvi na Lužnikiju gledaćemo veliko finale izmedju Francuske i Hrvatske!!!

Belgija je u Sankt Petersburgu pobedila Englesku sa 2:0 i osvojila 3.mesto u Rusiji.Ovo je najveci uspeh Crvenih djavola na SP, posto su na SP u Meksiku 1986.godine, osvojili 4.mesto.Belgija ima jedno finale na EURO 1980.godine, kada su izgubili od Nemačke sa 2:1, ali na SP nikad nisu bili bolji od 4.mesta.Sa druge strane Engleska je ponovila rezultat iz Italije 1990.godine, kada je takodje osvojila 4.mesto, što je najbiolji rezultat Gordi Albiona posle osvajanja titule na SP 1966.godine na domacem terenu.Sto si tice meca, Belgija je rano povela i odredila dalji tok meca.Engleska imala veci posed lopte, ali vecim delom meca je sve to bilo jalovo.Belgija je zasluzeno slavila i po prikazanim igrama zasluzila bar da osvoji 3.mesto.Već u 4.minutu Belgija je povela.Romelu Lukaku je na desnoj strani proigrao Nasera Čadlija, ovaj ubacio loptu pred peterac, Tripije nije uspeo bas najbolje da zatvori taj centarsut, loptu na petercu zahvatio Tomas Menije i nogom je smestio u mrezu.1:0!!!U 11.minutu dobra prilika za Belgiju.Kevin De Brujne je sutirao malo iskosa sa leve strane, ali je Pikford odbranio.Imao je Pikford poteškoća da odbrani ovaj sut, jer se lopta odbila od jednog igraca Engleske i mogla da prevari Pikforda.U 20.minutu posle kornera Kirana Tripijea, Hari Megvajer je glavom poslao loptu pravo u naručje Kurtoi.U 24.minutu dobra sansa za Englesku.Sterling je spustio loptu do Harija Kejna, ovaj sutirao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta otisla pored leve stative.U 34.minutu pretnja Belgijanaca.Posle kornera De Brujnea i kratkog dodavanja, lopte se dokopao Tobi Alderveireld, ali je pucao glavom preko gola.Nije vise bilo uzbudjenja u prvom poluvremenu i rezultat je bio 1:0 za Belgiju.Pocetak drugog dela nije poceo sa sansama na obe strane.Prva akcija Angleza desila se u 55.minutu, kada je Lingard pokusao da pronadje Kejna pred golom, ali ovaj nije uspeo da zahvati loptu i da je smesti u gol.U 56.minutu De Brujne pokusava da proigra Lukakuka, ali ovaj ne uspeva da primiri loptu i bezi mu kao i jednom u prvom delu.U 70.minutu kolosalna sansa za Englesku.Erik Dajer je izleteo sam pred Kurtoom, uspeo da ga prebaci, lopta je isla prema golu, ali je pred gol linijom Tobi Alderveireld uspeo da je izbaci i da spreči izjednačenje.U 74.minutu Tripije izvodi slobidan udarac, skace Megvajer, ali njegov sut glavom zavrsava pokraj leve stative.U 78.minutu videli smo najlepsu akciju na mecu.Sjajno su kombinovali igraci Belgije, vise njih, odigravali petom, akciju zavrsio Menije sjajnim volejom, ali je Pikford odbranio.U 82.minutu reseno je pitanje pobednika.De Brujne je sjajno proigrao Edena Azara, ovaj usao u sesnaesterac, izasao sam pred Pikfordom, sutirao po zemlji pogodio gol.2:0!!!Prica je bila gotova i Belgija je ostvarila najbolji rezultat na SP, što je za ponos ove selekcije.